چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنیم؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام ویژگی‌های بسیار خوبی برای افراد و همچنین کسب‌وکارها فراهم کرده که می‌توان به راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام، برقراری ارتباط با دوستان و … اشاره کرد. اما در شرایطی، برخی افراد تصمیم به حذف حساب کاربری خود می‌گیرند! در همین راستا، در این مقاله قصد داریم تا دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام را آموزش دهیم. در ابتدا تفاوت حذف موقت و حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام را شرح داده و در ادامه روش دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام را هم به صورت موقت و هم دائمی، در قالب تصاویری و گام‌به‌گام بیان می‌کنیم. در نهایت،…

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام ویژگی‌های بسیار خوبی برای افراد و همچنین کسب‌وکارها فراهم کرده که می‌توان به راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام، برقراری ارتباط با دوستان و … اشاره کرد. اما در شرایطی، برخی افراد تصمیم به حذف حساب کاربری خود می‌گیرند! در همین راستا، در این مقاله قصد داریم تا دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام را آموزش دهیم.

در ابتدا تفاوت حذف موقت و حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام را شرح داده و در ادامه روش دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام را هم به صورت موقت و هم دائمی، در قالب تصاویری و گام‌به‌گام بیان می‌کنیم. در نهایت، نحوه فعالسازی مجدد اکانت را مورد بررسی قرار داده و نکاتی کاربردی در مورد حذف اکانت، شرح خواهیم داد.

 

تفاوت حذف دائمی و موقت اکانت اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام امکانی را برای کاربران فراهم کرده است تا بتوانند در صورت تمایل اکانت خود را به صورت موقت غیرفعال کرده یا به طور کامل آن را حذف کنند. در حقیقت، در روش اول غیرفعال کردن حساب کاربری موقتی بوده و در آینده می‌توان آن را بازیابی کرد. همچنین در این روش تمامی داده‌های حساب کاربری اعم از فالوورها، فالووینگ‌ها، تصاویر، ویدئوها، لایک‌ها، کامنت‌ها و … حفظ می‌شوند.

با این حال، حذف دائمی اکانت کاربری موجب می‌شود تا امکان بازگشت مجدد به حساب کاربری مورد نظر فراهم نباشد. به عبارت دیگر، در صورت حذف دائمی اکانت، تمامی دیتای این حساب کاربری حذف شده و دیگر هرگز نمی‌توانید مجدداً اکانت خود را فعال کنید. همچنین در آینده نیز نمی‌توانید از نام کاربری، ایمیل و سایر اطلاعات مرتبط با این اکانت برای ثبت‌نام در اینستاگرام استفاده کنید.

 

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت موقت

۱. برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام به صورت موقت، ابتدا وارد وب‌سایت رسمی اینستاگرام شده و با نام کاربری و پسورد خود لاگین کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۲. سپس در گوشه سمت راست، در قسمت بالا، روی آیکون «پروفایل شخصی» کلیک کرده و وارد پروفایل شخصی خودتان شوید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۳. حال روی دکمه Edit Profile کلیک کنید.دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۴. در صفحه بازشده، به انتهای لیست بروید و روی لینک Temporarily disable my account کلیک کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۵. با کلیک روی این گزینه، از شما سؤال می‌شود که «به چه دلیلی قصد حذف اکانت خود را دارید؟» که در پاسخ می‌توانید بسته به دلایل شخصی خودتان یکی از موارد را انتخاب کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۶. در ادامه با انتخاب دلیل خود و همچنین وارد کردن رمز عبور اکانت اینستاگرامتان، می‌توانید روی دکمه «حذف موقت اکانت من» کلیک کنید. تصویر زیر را ملاحظه کنید؛ برای مثال ما گزینه «وقت‌گیر بودن» را انتخاب کردیم و سپس در کادر مربوطه پسورد را وارد کردیم.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۷. حال اکانت شما غیرفعال شده و حساب کاربری مربوطه، تا زمان فعال‌سازی مجدد آن، از دید سایر کاربران پنهان می‌گردد.

 

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت دائمی

۱. برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، مشابه آنچه که در روش قبل توضیح دادیم، ابتدا وارد وب‌سایت رسمی این شبکه اجتماعی شده، با نام کاربری و رمز عبور خود لاگین کنید.

۲. سپس از طریق لینک حذف اکانت اینستاگرام وارد صفحه حذف اکانت شوید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۳. در این مرحله، دلیل حذف اکانت خود را از میان لیست موجود انتخاب کرده و رمز عبور حساب کاربری‌تان را وارد کنید. سپس روی دکمه Permanently delete my account کلیک کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

۴. در نهایت حساب کاربری شما برای همیشه حذف خواهد شد و تمامی دیتاهای حساب شما پاک می‌شوند.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

نحوه فعالسازی مجدد اکانت اینستاگرام

همان‌طور که اشاره شد، تنها در صورتی می‌توانید اکانت خود را به صورت مجدد فعال کنید که از روش دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت موقت استفاده کرده باشید. حال برای فعالسازی مجدد، کافی است تا وارد اینستاگرام شده و نام کاربری و رمز عبور خود را طبق روال همیشه وارد کنید. در ادامه، حساب کاربری شما مجدداً فعال شده و به تمام داده‌های اکانت خود دسترسی خواهید داشت.

 

نکات مهم

  • طبق قوانین اینستاگرام تنها یک بار در طول هفته می‌توانید نسبت به دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام خود و فعالسازی مجدد آن اقدام کنید.
  • فقط از طریق مرورگر وب و با مراجعه به وب‌سایت رسمی اینستاگرام می‌توانید نسبت به حذف حساب کاربری خودتان اقدام کنید.
  • پس از حذف دائمی اکانت خود، هرگز نمی‌توانید نسبت به فعالسازی مجدد حساب کاربری‌تان اقدام کنید. همچنین تمام داده‌های شما اعم از تصاویر، ویدئو‌ها، کامنت‌ها، لایک‌ها، پیام‌های دایرکت، فالوورها و دیگر اطلاعات حساب کاربری غیرقابل دسترسی خواهند بود؛ مگر اینکه پیش از حذف اکانت خود، داده‌های حساب کاربری را دانلود کنید. چگونه؟ در ادامه خواهیم گفت.
  • برای این منظور وارد پروفایل شخصی خود شده و روی آیتم Settings کلیک کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

  • در پنجره بازشده روی آیتم Privacy & Security کلیک کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

  • در این مرحله به انتهای صفحه رفته و در بخش Data Download، روی لینک Request Download ضربه بزنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

  • در مرحله بعد با کلیک روی دکمه Next و در مدت ۴۸ ساعت آینده، لینک دانلود داده‌های حساب کاربری برایتان ایمیل خواهد شد. بدین طریق می‌توانید نسبت به دانلود داده‌هایی همچون تصاویر، ویدئوها و … اقدام کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

  • پس از حذف اکانت خود دیگر نمی‌توانید اکانتی با همان نام کاربری یا همان ایمیل ایجاد کنید. بنابراین اگر قصد استفاده مجدد از‌‌ همان ایمیل را دارید، در صفحه پروفایل خود و در بخش Edit Profile نسبت به حذف یا تغییر آدرس ایمیل به ایمیلی دیگر (حتی یک ایمیل غیرمعتبر) اقدام کنید.

دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام

جمع‌بندی

در این مقاله، روش دیلیت و پاک کردن اکانت اینستاگرام را به صورت گام‌به‌گام شرح دادیم. همچنین نحوه فعالسازی مجدد اکانت را به همراه نکات کاربردی در حذف اکانت اینستاگرام بیان کردیم. شما چه تجربه‌ای در رابطه با حذف اکانت اینستاگرام خود دارید؟ اگر سؤال، مشکل یا نظری در مورد حذف اکانت، بازیابی یا دانلود داده‌های حساب کاربری خود دارید، آن را با ما، در پایین همین صفحه در میان بگذارید.

در پایان، برای بهبود فعالیت‌های خود در این شبکه اجتماعی و برقراری ارتباطی مناسب با دوستانتان، توصیه می‌کنیم که با رفع بلاک اینستاگرام، رفع بلاک یک طرفه و دو طرفه نیز در انگیزه آشنا شوید. همچنین شما می‌توانید مطلب «متون کوتاه انگلیسی برای بیو اینستاگرام» را نیز در این سایت مطالعه کرده و بهترین بیو را برای صفحه خود انتخاب کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید