تبدیل نامزد بداخلاق به نامزد خوش‌اخلاق با روش‌های ساده!

اکثر دختران و پسران بارها و بارها قبل از نامزدی رؤیای لحظه‌های شیرین این دوران را در سر می‌پرورانند؛ اما برخی از آن‌ها وقتی واقعی وارد این دوران می‌شوند، با چیزهای عجیب و غریبی مواجه می‌شوند که حتی فکرش را هم نمی‌کردند. یکی از این موارد قرار گرفتن در برابر یک نامزد بداخلاق است که فرد را سرگردان می‌کند و نمی‌داند باید چگونه رفتار کند؟ در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم چه چیزهایی می‌تواند باعث بدخلقی نامزدتان شود و چگونه باید با یک نامزد بداخلاق اما دوست‌داشتنی رفتار کنید تا اوضاع بهبود یابد؟!   چرا نامزد بد اخلاق می‌شود!؟…

نحوه برخورد با نامزد بداخلاق

اکثر دختران و پسران بارها و بارها قبل از نامزدی رؤیای لحظه‌های شیرین این دوران را در سر می‌پرورانند؛ اما برخی از آن‌ها وقتی واقعی وارد این دوران می‌شوند، با چیزهای عجیب و غریبی مواجه می‌شوند که حتی فکرش را هم نمی‌کردند. یکی از این موارد قرار گرفتن در برابر یک نامزد بداخلاق است که فرد را سرگردان می‌کند و نمی‌داند باید چگونه رفتار کند؟

در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم چه چیزهایی می‌تواند باعث بدخلقی نامزدتان شود و چگونه باید با یک نامزد بداخلاق اما دوست‌داشتنی رفتار کنید تا اوضاع بهبود یابد؟!

 

چرا نامزد بد اخلاق می‌شود!؟

در مواقع زیادی دیده شده است که فرد قبلاً بداخلاق نبوده است و بعد از نامزدی اخلاقش تغییر کرده یا بدخلقی او دائمی نیست و نوسان دارد. در اینجا باید شما بتوانید با آگاهی نسبت به شخصیت نامزدتان رفتار او را تحلیل کرده و دلیل آن را تشخیص دهید تا بتوانید آن را مدیریت کنید و بفهمید که با نامزد خود چگونه رفتار کنید؟

گاهی دلایل این بدخلقی‌ها بعضی رفتارهای غلط خودمان است و گاهی فشار و استرس زندگی آینده و مسئولیت سنگینی که با ازدواج بر دوش طرفین می‌افتد باعث بدخلقی‌هایی می‌شود که در این مواقع باید به‌عنوان پشتیبان و تکیه‌گاه همسرتان به او کمک کنید تا این بحران را بگذراند.

شما با آگاهی و شناخت رفتاری شخص مقابلتان می‌توانید به‌صورت معجزه‌آسایی یک نامزد بداخلاق را دوباره به یک نامزد خوش‌اخلاق و مهربان تبدیل کنید.

علت بداخلاق شدن یک نامزد خوش اخلاق

برخورد مناسب با نامزد بداخلاق چگونه است؟

یادتان باشد اگر بدخلقی نامزد جزء اصلی شخصیت اوست و از قبل هم بوده و یا دائمی است، حتماً باید قبل از عقد و ازدواج به مشاور مجرب مراجعه کنید تا تصمیم اشتباهی نگیرید؛ اما در صورتی که بداخلاقی جزء شخصیت فرد مقابل ما نباشد ما می‌توانیم با رفتارهای مناسب این حالت را از بین برده و از زندگی‌مان در کنار شخصی مهربان و دلسوز لذت ببریم. برای این کار به موارد زیر توجه داشته باشید.

۱. شناخت صحیح از شخصیت

باید این را بپذیریم که شخصیت و دنیای جنس مخالف کاملاً با ما متفاوت است و او دوست دوران دانشگاه و همکار ما نیست که بتوانیم به‌راحتی مانند یک دوست با او رفتار کنیم. بعضی چیزها برای ما اهمیتی ندارد درحالی‌که برای شخص مقابل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ بنابراین اگر خانم هستید باید با مطالعه بیشتر شخصیت آقایان را بهتر بشناسید و اگر آقا هستید باید از ویژگی‌ها و رفتارهای خانم‌ها در زمان‌های مختلف اطلاعات مناسبی داشته باشید تا بهترین رفتار را نسبت به عشقتان داشته باشید و سو تفاهمی ایجاد نشود.

۲. شناخت رفتار خانم‌ها در زمان‌های خاص

آقایان باید نسبت به تغییرات جسمی خانم‌ها که بر روحیه و اخلاق آن‌ها در زمان‌های خاص تأثیر می‌گذارد آشنایی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین این زمان‌ها دوره عادت ماهیانه خانم است که به دلیل تغییرات هورمونی و ضعف بدنی، فرد دچار یک سری بدخلقی‌ها و حتی پرخاشگری‌ها می‌شود و شما به‌عنوان یک همسر باید او را درک کرده و تا می‌توانید فضای آرامی برایش بسازید تا رفتارهای نامناسب کمتری ببینید.

همچنین خانم‌ها در مواقعی که دچار استرس زیاد می‌شوند، اخلاق‌های نامتعارفی از خود نشان می‌دهند که با درک بیشتر شما نسبت به این موضوع، تا حد زیادی حل خواهد شد.

اهمیت شناخت رفتار خانم ها در زمان های خاص بر کنترل نامزد بداخلاق

۳. تشخیص علت بداخلاقی

اگر دلیل بداخلاقی شخص مقابل استرس یا تغییرات هورمونی نبود و یا بدخلقی از طرف آقا بود، باید در ابتدا دلیل این بداخلاقی را تشخیص دهید. شما هنوز در دوران نامزدی هستید و در تمام طول شبانه‌روز کنار یکدیگر نیستید. بنابراین ممکن است برای فرد مقابل در زمانی که کنار شما نبوده است مشکلی پیش آمده و چون نمی‌خواهد شما را ناراحت کند چیزی نمی‌گوید، اما بدخلقی‌های او نشان از یک مشکل است و شما باید با صحبت به حل مشکل کمک کنید.

گاهی نیز رفتار اشتباهی از شما سرزده است که حتی شاید خودتان هم از آن خبر نداشته باشید و به همین دلیل او با شما بداخلاقی می‌کند. در این حالت نیز باید با صحبت و پرس و جوی مؤدبانه و محترمانه موضوع را بفهمید تا در صورت سوءتفاهم آن را برطرف کرده و در غیر این صورت راه حلی برای آن پیدا کنید.

۴. برزخ دوران نامزدی

برخی روانشناسان می‌گویند دوران نامزدی مانند برزخی برای جوانان است؛ زیرا در این دوران زن و مرد نسبت به همدیگر شناخت کافی ندارند. از طرفی نه کاملاً از زندگی مجردی خود جدا شده و مسئولیت زندگی مشترک را به عهده گرفته‌اند و نه کاملاً وارد زندگی مشترک شده‌اند.

همچنین به دلایل مختلف مثل رفتارهای محافظه‌کارانه خانواده‌ها، به خصوص در ایران، آن‌ها نمی‌توانند آزادانه در کنار هم باشند و مخصوصاً نامزدهایی که در دو شهر متفاوت و دور هستند بیشتر با این مشکلات برخورد می‌کنند. فشارهایی که به خاطر این حالت‌های دوگانگی و رفتار دیگران ایجاد می‌شود، موجب برخی رفتارهای غیرمنتظره و بداخلاقی نامزدتان می‌شود که بعد از شروع زندگی و مستقل شدن خودبه‌خود برطرف می‌شود.

۵. احترام به یکدیگر

یادتان باشد شما از دو جنس مخالف هستید و هر فردی می‌تواند در زمینه‌های مختلف برای خودش نظری مستقل داشته باشد و شما باید به نظرات و سلیقه‌های طرف مقابلتان حتی اگر همه آن‌ها را قبول ندارید احترام بگذارید و بدانید که طرف مقابل نباید به‌صورت تحمیلی در همه موارد با شما موافق باشد و صرفاً بدون اینکه نظری داشته باشد از شما پیروی کند.

این کار کم ‌کم اعتمادبه‌نفس نامزدتان را از بین می‌برد و او را گوشه‌گیر می‌کند یا باعث اخلاق‌های تند و پرخاشگری در او می‌شود. پس قبل از نامزدی بپذیرید که هیچ دو نفری کاملاً شبیه به هم نیستند و هر کسی می‌تواند نظر و عقیده خودش را داشته و آزادانه بیان کند؛ اما در صورتی که اساس عقاید شما کاملاً متفاوت بود و یا در هیچ مسئله‌ای تفاهم نداشتید، اگر به خاطر لجبازی‌های بچه‌گانه نباشد، ممکن است اخلاق شما برای زندگی با هم مناسب نباشد و در این حالت دوباره باید از یک مشاور مجرب کمک بگیرید تا تصمیم صحیحی اتخاذ شود.

اهمیت احترام به یک دیگر در برخورد با نامزد بداخلاق

۶. افزایش مهارت‌ها و تکنیک‌های رفتاری

بعد از اینکه با دنیای جنس مخالف به‌اندازه کافی آشنا شدید نوبت آن است که مهارت‌های رفتاری خود با طرف مقابل را افزایش دهید. یکی از این مهارت‌هایی که خیلی به رفتار مناسب در برابر نامزدتان کمک می‌کند، خوب گوش دادن به حرف‌های اوست.

وقتی شما خوب به حرف‌های او گوش می‌دهید او متوجه می‌شود که برایتان اهمیت دارد و همچنین زودتر از موعد او را قضاوت نمی‌کنید. در نتیجه می‌توانید در آرامش و صمیمیت سوءتفاهم‌ها و یا مشکلاتتان را برطرف کنید. این کار برای فرد مقابل ارزش زیادی دارد و احترام شما را نیز نشان می‌دهد.

تاثیر گذشت در برخورد با نامزد بداخلاق

گذشت نسبت به یکدیگر

گذشت در زندگی زناشویی اصلی است که خیلی از مشکلات را حل می‌کند. البته باید دوطرفه باشد نه اینکه همیشه یک نفر این کار را انجام دهد. یادمان باشد هر عملی عکس‌العملی دارد و خیلی از واکنش‌ها و رفتارهایی که ما از دوستان یا نامزدمان می‌بینیم واکنش یکی از رفتارهای خودمان است که شاید نیاز به اصلاح داشته باشد. پس نباید همیشه دیگران را مقصر بدانیم و باید خودمان را هم بهتر بشناسیم و کمی هم گذشت داشته باشیم.

 

سخن آخر

رفتارهای مناسب برای زندگی زناشویی پیچیدگی‌های زیادی دارد، اما می‌توان آن‌ها را یاد گرفت و به کارب ست تا زندگی شیرینی ساخته شود. شما نیز اگر نامزد بداخلاق داشته‌اید که با مهارت‌های خود این معضل را حل کرده‌اید، روش کاری خود را برای ما در پایین همین صفحه بنویسید تا دوستان دیگر نیز استفاده کنند؛ منتظر خواندن پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب «اشتباهات دوران نامزدی چیست و چه عواقبی دارد؟» را نیز در انگیزه بخوانید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید