زن مناسب برای ازدواج چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

هر یک از مردان در هنگام ازدواج یکسری معیارهایی برای همسر آینده خود در نظر می‌گیرند. در حالت کلی، معیارهای یک زن مناسب برای ازدواج می‌تواند در میان مردان مشترک باشد. در این مقاله برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی را نام می‌بریم که دختران مناسب برای ازدواج دارند. همچنین خصوصیاتی را بیان خواهیم کرد که زنان را به فردی نامناسب برای ازدواج تبدیل می‌کنند! ۸ ویژگی زن مناسب برای ازدواج ۱. اجتناب از حسادت بیش از حد حسادت کردن به مقداری که موجب بروز رفتارهای محافظه‌کارانه شود، خوب است. در حقیقت، حسادت در رابطه به میزان کم موجب می‌شود تا طرفین…

زن مناسب برای ازدواج

هر یک از مردان در هنگام ازدواج یکسری معیارهایی برای همسر آینده خود در نظر می‌گیرند. در حالت کلی، معیارهای یک زن مناسب برای ازدواج می‌تواند در میان مردان مشترک باشد. در این مقاله برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی را نام می‌بریم که دختران مناسب برای ازدواج دارند. همچنین خصوصیاتی را بیان خواهیم کرد که زنان را به فردی نامناسب برای ازدواج تبدیل می‌کنند!

۸ ویژگی زن مناسب برای ازدواج

۱. اجتناب از حسادت بیش از حد

حسادت کردن به مقداری که موجب بروز رفتارهای محافظه‌کارانه شود، خوب است. در حقیقت، حسادت در رابطه به میزان کم موجب می‌شود تا طرفین دقت بیشتری روی رفتار و احساسات خود و همسرشان داشته باشند. خانم‌هایی که در روابط خود از حسادت بیش از حد دوری می‌کنند، زنان مناسبی برای ازدواج به شمار می‌آیند.

البته باید توجه داشت که هر دو طرف در رابطه به قدر کافی احساس امنیت و اطمینان به همسرشان بدهند. به طوری که طرفین انرژی و تمرکز خود را به جای حسادت کردن، روی پیشبرد اهداف رابطه خود بگذارند. علاوه بر این، یک زن بالغ به همسرش اجازه می‌دهد تا در زندگی خودش به اندازه کافی آزادی داشته باشد، مشروط بر اینکه به اعتماد او خیانت نکند!

۲. همدل بودن با همسر

دلسوزی، پشتیبانی از همسر و دلگرمی دادن به او یکی دیگر از ویژگی‌های زن مناسب برای ازدواج است. این ویژگی‌ها به برقراری ارتباطی موفق و ماندگار کمک می‌کند. علاوه بر این، مردان معمولا به زنانی که برای پشتیبانی از همسرشان تلاشی نمی‌کنند، تمایلی ندارند. بنابراین اگر فرد مورد نظرتان همواره پا به پای شما برای برپایی زندگی مشترک تلاش می‌کند، فردی مناسب برای ازدواج به شمار می‌آید.

همدلی ویژگی زن مناسب برای ازدواج

۳. بلند پروازی زن

زنان بلند پرواز ضمن پشتیبانی و تشویق همسرشان، اهداف و رویاهای خود را دارند و برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. یک زن بالغ چشم‌اندازی برای زندگی آینده خود دارد و با ازدواج کردن دست از دنبال کردن رویاهایش نمی‌کشد! با کمک چنین زنی می‌توانید تمام دنیا را به دست آورید! او مانند دوست و شریکی در زندگیتان بوده و قدرت رسیدن به رویاهایتان را به شما خواهد داد.

۴. ثبات در رفتار

از دیگر ویژگی‌های مثبتی که زنان می‌توانند برای تشکیل زندگی مشترک داشته باشند، ثبات در رفتارشان است. برخی از زنان در ماه‌های اول آشنایی سعی می‌کنند تنها ویژگی‌های مثبتشان را به همسر آینده خود نشان دهند؛ اما پس از ازدواج به کلی رفتارشان تغییر کرده و به فردی دیگر تبدیل می‌شوند!

نشان دادن شخصیت واقعی به طرف مقابل نکته مهمی است که به زوجین کمک می‌کند تا بدانند که با چه کسی ازدواج می‌کنند. در حقیقت، اگر فردی خود واقعی‌اش را پنهان کرده و پس از ازدواج رفتاری متفاوت از خود نشان دهد، نمی‌تواند شخصی قابل اعتماد برای ادامه زندگی مشترک باشد.

۵. عشق ورزیدن به همسر

روابط عاشقانه پایدار همواره بر اساس تلاش، علاقه و اشتیاق هر دو طرف جلو می‌روند. خانم‌هایی که در روابط خود سعی می‌کنند تا به قدر کافی به همسر آینده خودشان عشق ورزیده و به او توجه کنند، انتخاب مناسبی برای ازدواج محسوب می‌شوند. بنابراین اگر خانم مورد نظرتان با وجود آگاهی از علاقه شما، همیشه سعی می‌کند تا به روش خودش عشق و علاقه متقابل خود را نشان دهد، فردی مناسب برای تشکیل زندگی مشترک است.

عشق ورزیدن به همسر ویژگی زن مناسب برای ازدواج

۶. مرتب و با شخصیت بودن

مرتب بودن هیچ گونه ارتباطی به پوشیدن لباس‌های گران قیمت یا برند ندارد. این موضوع به عزت نفس طرف مقابل بستگی دارد که به چه میزانی به نوع پوشش خود و رفتارش با اطرافیان اهمیت می‌دهد. بنابراین دقت کنید که زن مناسب برای ازدواج مهم نیست که چه ماشینی دارد، در کجا زندگی می‌کند یا از چه برند لباسی استفاده می‌کند؛ بلکه نوع نگرش او، عزت نفس، اهمیت دادن به مرتب بودن پوشش و همچنین احترام گذاشتن به دیگران از ویژگی‌هایی هستند که او را به فردی مناسب برای ازدواج تبدیل می‌کنند.

۷. داشتن ارزش‌های مشترک

برای تشکیل زندگی مشترک و همچنین حفظ آن باید هر دو طرف ارزش‌های مشترکی داشته باشند. ارزش‌های هر فرد از زمان بچگی و در خانواده او شکل می‌گیرند. تمام چیزهایی که یک شخص به آن‌ها اهمیت می‌دهد، چیزهایی که به آن‌ها ایمان دارد، نحوه برخوردش با دیگران و … همگی ارزش‌های او را تشکیل می‌دهند.

در حقیقت، میزان علاقه به طرف مقابل، قابلیت جلب توجه همدیگر و موارد مشابه هیچ کدام به اندازه داشتن ارزش‌های مشترک برای پایداری یک زندگی مهم نیستند. اگر ارزش‌های یکسانی با همسرتان نداشته باشید، در درازمدت با هم به مشکل می‌خورید.

۸. تلاش برای پیشرفت

زنان مناسب برای ازدواج همواره به دنبال پیشرفت هستند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا با بهبود مهارت‌ها و توانایی‌های خودشان زندگی شادتری برای خود، همسر و فرزندانشان بسازند. برای مثال، یک زن بالغ سعی می‌کند تا مطالعه کتاب را کنار نگذارد یا فیلم‌های مستندی تماشا کند که به بهبود توانایی‌هایش کمک می‌کنند. در حقیقت، چنین زنانی در کنار توجه به بهبود اندام و زیبایی‌های ظاهری خودشان، تلاش می‌کنند تا همواره ذهنی زیبا نیز داشته باشند!

 

۸ ویژگی منفی زنان نامناسب برای ازدواج

۱. داشتن استرس و نگرانی مداوم

مردان معمولا برای کمک کردن به زنان مورد علاقه خودشان پیش قدم می‌شوند. این کار جذابیت خاصی برایشان دارد و به آن‌ها احساس قدرتمند بودن می‌دهد. با وجود این، زنانی که همواره از مشکلات خود حرف می‌زنند، مدام استرس دارند و از شرایط پیش آمده ابراز نگرانی می‌کنند،‌ جذابیتی برای مردان ندارند. در این صورت تنها احساسی که مردان می‌توانند به چنین زنانی داشته باشند، حس ترحم است. چرا که می‌دانند فرد مورد نظر به قدری ضعیف و مضطرب است که در مواقع نیاز نمی‌توانند به او تکیه کنند.

استرس مداوم ویژگی زن نامناسب برای ازدواج

۲. احترام نگذاشتن به دیگران

زنانی که به دیگران احترام نمی‌گذارند، انتخاب مناسبی برای ازدواج به شمار نمی‌آیند. برای تشخیص این ویژگی در خانم مورد علاقه خود می‌توانید او را به رستورانی دعوت کنید و رفتارش با کارکنان هتل و دیگران را زیر نظر بگیرید. همچنین رفتار خانم با دیگر افراد در سایر موقعیت‌ها هم می‌تواند نشان دهنده میزان ادب او باشد.

در حقیقت، اگر خانمی نتواند به دیگر اطرافیانش احترام بگذارد، به احتمال زیاد رفتار خوبی با خانواده شما، دوستان و عزیزانتان نیز نخواهد داشت! بنابراین قبل از انتخاب خود، اطمینان حاصل کنید که فرد مورد نظرتان نسبت به افراد مهم زندگیتان بی‌احترامی نمی‌کند.

۳. کنترل و سختگیری بیش از حد

برخی از زنان سلطه‌گر بوده و تمایل دارند تا روی همه چیز تسلط و کنترل داشته باشند. چنین زنانی معمولا همه تصمیمات زندگی مشترک را خودشان می‌گیرند و توجهی به نظرات همسرشان ندارند. برای مثال، چنین زنانی اجازه ملاقات همسرشان با دوستانش را نمی‌دهند، مداوم با او دعوا می‌کنند و او را نادیده می‌گیرند. پس می‌توان گفت که زنانی که تمایل زیادی به سلطه‌گری در روابط دارند، انتخاب مناسبی برای ازدواج نیستند.

سلطه‌گری ویژگی زن نامناسب برای ازدواج

۴. دروغگویی

یکی دیگر از ویژگی‌های منفی که زنان را به فردی نامناسب برای ازدواج تبدیل می‌کند، دروغ گفتن است. اگر چه دروغ گفتن در مورد مسائل کوچک و کم اهمیت، مشکلی جدی برای رابطه شما به وجود نمی‌آورد، اما اگر فرد مورد نظرتان عادت به دروغ گفتن داشته باشد، نمی‌توانید زندگی سالم و شادی با او تشکیل دهید. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری برای ازدواج باید از میزان صداقت خانم مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

۵. عصبانیت غیر قابل کنترل

برخی از خانم‌ها کنترلی روی خشمشان نداشته و در مواقع عصبانیت واکنش‌های تندی از خودشان بروز می‌دهند. این افراد معمولا غیر قابل پیش بینی هستند، یک روز رفتاری عاشقانه دارند و روز بعد پرخاشگر می‌شوند. برخی خانم‌ها ممکن است چهره‌ای زیبا داشته باشند، اما کنترلی روی عصبانیتشان نداشته باشند که این موضوع نقطه ضعفی بزرگ برایشان به حساب می‌آید. در حالت کلی، زنانی که با دائما با پرخاشگری با دیگران رفتار می‌کنند، فرد مناسبی برای ازدواج نیستند.

عصبانیت بیش از حد ویژگی زن نامناسب برای ازدواج

۶. مادی‌ گرایی افراطی

برخی از خانم‌ها اهمیت بیش از حدی به مادیات می‌دهند. گرچه دوست داشتن مادیاتی مانند ماشین، خانه شیک، غذاهای لاکچری و … چیز بدی نیست؛ اما توجه افراطی به چنین مادیاتی ویژگی منفی برای خانم‌ها محسوب می‌شود. بنابراین اگر فرد مورد علاقه شما فقط به خاطر مادیات در کنارتان است، انتظار دریافت هدایای گران قیمت دارد، برای رفتن به رستوران‌های لاکچری اشتیاق زیادی نشان می‌دهد و در مواقع نیاز همیشه شما را تنها می‌گذارد، به نظر می‌رسد که چنین خانمی انتخاب مناسبی برایتان نباشد!

۷. شکاک بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های زنان نامناسب برای ازدواج، شکاک بودن برخی از آن‌هاست. زنان شکاک دوست دارند تا همیشه در کنارتان باشند و به صورت مداوم شما را چک می‌کنند. همچنین اگر تلفن آنان را دیر جواب دهید، باید توضیحی جامع و قانع‌کننده برایشان داشته باشید. در صورت ازدواج با چنین زنانی باید پیوسته به دنبال اثبات خودتان و عشقتان به آنان باشید؛ چرا که همسرتان همواره به شما مشکوک بوده و باورتان نمی‌کند. به علاوه، زنان شکاک در هنگام بروز مشکلات معمولا هر چیز کوچکی را بسیار بزرگ جلوه می‌دهند و در عمل زندگی را به جهنمی برایتان تبدیل می‌کنند!

شکاک بودن ویژگی زن نامناسب برای ازدواج

۸. خودخواهی بیش از حد

بدیهی است که برای حفظ عزت نفس خود بهتر است به اولویت‌ها و خواسته‌های خودمان اهمیت دهیم؛ اما اگر این توجه بیش از حد منجر به بروز رفتارهای خودخواهانه شود، به تدریج موجب فروپاشی زندگی مشترک می‌گردد. زنان خودخواه همواره خود و خواسته‌هایشان را در اولویت قرار می‌دهند. به همین دلیل، نمی‌توانند بعد از ازدواج زندگی شاد و عاشقانه‌ای با همسرشان داشته باشند. چرا که در عمل به احساسات، نیازها و خواسته‌های همسر خود اهمیتی نمی‌دهند!

 

حرف آخر

با در نظر گرفتن ویژگی‌های منفی زنان نامناسب برای تشکیل زندگی مشترک و همچنین ویژگی‌های زنان مناسب برای ازدواج، اکنون می‌توانید انتخاب بهتری برای زندگی آینده خودتان داشته باشید. همانطور که باید از ازدواج با هدف های اشتباه ترسید، در مقابل انتخاب همسری مناسب برای تشکیل زندگی مشترک نیز می‌تواند احتمال خوشبختی، رسیدن به اهداف و خوشحالی شما را در آینده افزایش دهد. از طرف دیگر فرزندان آینده شما توسط مادری با ویژگی‌های شخصیتی عالی پرورش یافته و بزرگ می‌شوند.

برای داشتن ارتباطی خوب با همسرتان می‌توانید مطلب «ارتباط خوب با همسر با ۱۰ نکته طلایی و کاربردی» را از نظر بگذرانید.

در آخر لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد دیگر ویژگی‌های مثبت زنان مناسب برای تشکیل زندگی مشترک را با ما و کاربران انگیزه در میان بگذارید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید