اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با ۴ روش آسان

آیا تاکنون به هر دلیلی سعی کرده‌اید که از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر به اینترنت موبایل خود وصل شده و کارهای اینترنتی خودتان را پیش ببرید؟ اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ در هنگام عدم دسترسی به اینترنت ثابت، وای‌فای یا بروز مشکل در کارکرد مودم از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. در همین راستا، این مقاله قصد داریم تا ۴ روش کاربردی و آسان شامل اتصال اینترنت موبایل به لپ تاپ با کابل، با بلوتوث، هات اسپات و همچنین اتصال از طریق نرم‌افزارهای اتصال اینترنت را آموزش دهیم.   4 روش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و…

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

آیا تاکنون به هر دلیلی سعی کرده‌اید که از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر به اینترنت موبایل خود وصل شده و کارهای اینترنتی خودتان را پیش ببرید؟ اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ در هنگام عدم دسترسی به اینترنت ثابت، وای‌فای یا بروز مشکل در کارکرد مودم از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است.

در همین راستا، این مقاله قصد داریم تا ۴ روش کاربردی و آسان شامل اتصال اینترنت موبایل به لپ تاپ با کابل، با بلوتوث، هات اسپات و همچنین اتصال از طریق نرم‌افزارهای اتصال اینترنت را آموزش دهیم.

 

۴ روش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

۱. استفاده از کابل

برای اتصال اینترنت موبایل به کامپیوتر با کابل نیاز به یک کابل USB خواهید داشت. همچنین باید توجه داشته باشید که این روش تنها روی کامپیوترهای دارای سیستم عامل ویندوز راه‌گشاست. در ادامه مراحل گام به گام مورد نیاز برای این منظور را آموزش می‌دهیم.

 • در ابتدا گوشی موبایل خود را از طریق کابل به پورت یواس‌بی کامپیوترتان وصل کنید.
 • سپس وارد بخش تنظیمات شوید. در ادامه روی تنظیمات مربوط به بخش Connections ضربه بزنید:

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با کابل

 • در ادامه از لیست باز شده آیتم Mobile Hotspot and Tethering را یافته و آن را لمس کنید:

چگونگی اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • حال در لیست موجود آیتم سوم یا USB tethering را فعال کنید:

روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • بدین ترتیب مشابه تصویر زیر خواهید دید که کامپیوترتان از طریق اینترنت موبایل یک کانکشن به اصطلاح LAN با شبکه جهانی خواهد داشت:

وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر

۲. اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با بلوتوث

برای این منظور نیاز است تا قابلیت بلوتوث روی لپ تاپ و همچنین گوشی موبایل خود را فعال کنید. مراحل گام به گام در این روش به شرح زیر هستند:

 • ابتدا در گوشی موبایل وارد بخش تنظیمات شوید. در ادامه روی تنظیمات مربوط به بخش Connections ضربه بزنید:

اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ با بلوتوث

 • در ادامه از لیست باز شده، آیتم Mobile Hotspot and Tethering را یافته و آن را لمس کنید:

وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با بلوتوث

 • در این مرحله از لیست موجود، آیتم دوم یا Bluetooth tethering را فعال کنید:

راه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

 • حال برای به اصطلاح Pair کردن گوشی موبایل و لپ تاپ، وارد بخش تنظیمات بلوتوث در لپ تاپ شوید و نام بلوتوث موبایل خود را یافته و در ادامه مشابه تصویر زیر به آن متصل شوید:

چگونگی وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • در این مرحله روی هر دو دیوایس هشداری مبنی بر صدور اجازه اتصال دریافت می‌کنید که با تأیید آن‌ها دو دستگاه موبایل و لپ تاپ به یکدیگر متصل خواهند شد.
 • در ادامه روی آیکون بلوتوث در لپ تاپ خود راست کلیک کرده و آیتم Join a personal area network را انتخاب کنید:

راه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • با باز شدن منوی مذکور باید نام موبایل خود را در آن مشاهده کنید. در این مرحله نیاز است تا مشابه تصویر روی نام بلوتوث گوشی کلیک کرده، در ادامه روی منوی Connect using کلیک کنید. سپس از منوی بازشده مورد Access Point را انتخاب کنید:

روش وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • در نهایت پس از تأیید اجازه برقراری کانکشن مورد نظر، اتصال به اینترنت از طریق گوشی موبایل برایتان فراهم می‌شود. حال می‌توانید کارهای اینترنتی مورد نظرتان را از طریق کامپیوتر انجام دهید.

۳. اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با هات اسپات

در این روش گوشی موبایل‌تان به منزله یک مودم وایرلس عمل می‌کند که حداکثر ۱۰ دستگاه مختلف می‌تواند به اینترنت آن وصل شده و از این طریق به شبکه جهانی متصل شوند. بنابراین برای جلوگیری از اتصال سایر دستگاه‌ها نیاز است تا روی اینترنت گوشی خود پسوردی سِت کنید. مراحل گام به گام این روش به شرح زیر هستند:

 • ابتدا در گوشی موبایل وارد بخش تنظیمات شوید. در ادامه روی تنظیمات مربوط به بخش Connections ضربه بزنید:

چگونگی اتصال نت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • در ادامه از لیست باز شده آیتم Mobile Hotspot and Tethering را یافته و آن را لمس کنید:

اتصال نت گوشی به کامپیوتر

 • در این مرحله از لیست موجود، آیتم اول یا Mobile Hotspot را فعال کنید:

روش اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ

 • حال برای سِت کردن پسورد روی اینترنت گوشی خود، روی آیتم Mobile Hotspot ضربه زده و در صفحه باز شده آیتم سه نقطه در گوشه سمت راست بالای منو را لمس کنید:

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

 • در لیست باز شده Cofigure Mobile Hotspot را لمس کنید:

روش وصل کردن نت گوشی به لپ تاپ

 • حال می‌توانید نام نتورک، نوع کانکشن و پسورد مورد نظر خود را روی اینترنت موبایل‌تان تنظیم کنید:

اتصال نت گوشی لپ تاپ با هات اسپات

پس از انجام مراحل فوق، اگر روی تنظیمات وای‌فای در کامپیوترتان کلیک کنید، نام اینترنت موبایل‌تان را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب شبکه مورد نظر و وارد کردن پسورد سِت‌شده در مرحله پیشین، می‌توانید به اینترنت موبایل‌تان وصل شده و از طریق کامپیوتر به شبکه جهانی متصل شوید.

۴. اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با نرم‌ افزار

در این روش با بهکارگیری یک نرم‌افزار اندرویدی می‌توانید اینترنت موبایل خود را با کامپیوتر به اشتراک گذاشته و از این طریق به اینترنت جهانی دسترسی داشته باشید. برای این منظور ابتدا لازم است تا یکی از نرم‌افزارهای +PdaNet یا FoxFi را از گوگل پلی دانلود کرده و روی موبایل خود نصب کنید. همچنین نیاز است تا نسخه دسکتاپ نرم‌افزار مورد نظر را روی کامپیوتر نیز نصب داشته باشید.

پس از نصب نرم‌افزار مورد نظر (در این آموزش نرم‌افزار +PdaNet انتخاب شده است)‌ روی هر دو دستگاه، در ابتدا وارد اپلیکیشن +PdaNet شوید. به طور کلی، این اپلیکیشن امکان اشتراک گذاری اینترنت را به هر سه روش کابل، هات اسپات و بلوتوث برای‌تان فراهم می‌آورد. بنابراین با انتخاب یکی از روش‌های مورد نظر می‌توانید نسبت به اتصال اینترنت موبایل به لپ تاپ اقدام کنید.

 • حال برای ادامه مراحل، روش اتصال با کابل را انتخاب کرده و تیک مربوط به آیتم USB Tether را بزنید:

وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با نرم افزار

 • در ادامه گوشی موبایل خود را از طریق کابل به لپ تاپ وصل کنید. در این صورت اپلیکیشن +PdaNet به صورت خودکار کامپیوتر شما را به اینترنت موبایل‌تان متصل می‌کند. با این حال اگر نتوانستید به اینترنت گوشی خود وصل شوید،‌ مراحل زیر را طی کنید.
 • روی آیکون اپلیکیشن +PdaNet در گوشه سمت راست کامپیوتر راست کلیک کنید و روی آیتم اول یا (Connect Internet (USB کلیک کنید:

روش اتصال نت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ با نرم افزار

 • در ادامه با مشاهده پیام زیر می‌توانید از اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید:

اتصال نت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ

همچنین برای اتصال به روش‌های دیگر می‌توانید ضمن فعال‌سازی تیک مربوط به هر یک از آیتم‌های مورد نظر در اپلیکیشن موبایلی، آیتم متناظر آن روی کامپیوتر و در مرحله پیشین را انتخاب کنید. بدین ترتیب از طریق اینترنت موبایل روی لپ تاپ خود به شبکه جهانی متصل می‌شوید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله ۴ راهکار مؤثر به منظور اتصال اینترنت موبایل به کامپیوتر را به صورت گام به گام و در قالب تصاویر کاربردی آموزش دادیم. نظر شما در مورد روش‌های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ چیست؟ به طور معمول، کدام روش را برای انجام کارهای اینترنتی خود ترجیح می‌دهید؟ تجربیات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

در پایان، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت‌ها، نحوه کار با لپ تاپ و …، می‌توانید به مقالاتی مانند آموزش نصب ویندوز ۸.۱ از روی فلش و سی دی (DVD) و سایر مقالات مشابه در انگیزه مراجعه کنید.

 • سلام . خسته نباشید . می خواهم بدون آیا کسی مخفی به گوشی و اطلاعات من دسترسی دارد ..
  روشهای ارتباط رو بفرمائید؟؟؟؟
  ممنون می شوم راهنمای کنید .

  • روش های بسیار زیادی برای دسترسی به موبایل و یا هک شدن ان وجود دارد. سوال شما بسیار کلی است. لطفا سوال خود را دقیق تر مشخص کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید