این ۷ دعای قرآنی، معجزه آرام کردن کودک گریان و بی تاب شما است!

آیا کودک شما هم بی دلیل زیاد گریه و بی تابی میکند؟ نگران نباشید. در این مطلب از سایت انگیزه، دعاهایی را برای آرام کردن کودک گریان و بی تابی های آن گردآوری کرده ایم.

گریه نوزاد وسیله ارتباطی او با والدین برای بیان نیازهای خود است. البته این واقعیت در مورد گریه‌هایی است که طبیعی باشد و به عبارتی از حد تعادل خارج نشود. ولی اگر از حالت طبیعی و عادی خارج شود؛ گریه بدون دلیل شدید باشد و یا از فرط بیقراری موجب بیخوابی او شود،  در روایات دعا هایی برای ارامش و قطع گریه و بیقراری نوزاد وجود دارد.

دعا برای گریه کودک

یکی از راه حل هایی که به کودکان ما آرامش می بخشند دعا کردن است. دعا تنها باعث ارامش بزرگسالان نیست بلکه تاثیر زیادی بر کودک ما دارد. اگر شما هم کودکی نا آرام دارید دعای مجرب زیر را بخوانید.

دعا برای رفع گریه کودکان و آرام شدن او را در پرشین وی بخوانید.

۱. دعا برای رفع گریه کودکان و آرام شدن
دعا برای آرام شدن کودک:

(إِذْ أَوَى الْفِتْیَهُ إِلَى الْکَهْفِ فَقَالُوا رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَهً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا فَضَرَبْنَا عَلَى آذَانِهِمْ فِی الْکَهْفِ سِنِینَ عَدَدًا – الکهف – الآیه – ۱۱ (َفَمِنْ هَذَا الْحَدِیثِ تَعْجَبُونَ وَتَضْحَکُونَ وَلَا تَبْکُونَ وَأَنتُمْ سَامِدُونَ (وَخَشَعَت الْأَصْوَاتُ لِلرَّحْمَنِ فَلَا تَسْمَعُ إِلَّا هَمْسًا )
سپس معوذتین (سوره های فلق و ناس) را بنویسید.توجه شود:

پس از نوشتن در کاغذ بدون خط، آنرا تا بزند و در پارچه سبز بگذارد و به کودک یا طفل بیاویزد.

۲. دعایی برای درمان کم خوابی و بی تابی طفل
قبل از اینکه به مبحث دعایی برای کم خوابی طفل بپردازیم نکاتی را متذکر می شویم که گریه و بی خوابی کودک علل مختلفی دارد که باید با توجه به علت راه درمان داد. برخی اوقات گریه کودک در اثری مشکلات جسمی مانند دل درد یا گوش درد و … است که در این صورت باید به پزشک مراجعه شود.

اما برخی اوقات نیز گریه و بی تابی نوزاد بر اثر آزار موجودات ماوراءالطبیعه است برای اینکه اطفال بیشتر از بقیه روی این موجودات حساس هستند و اجنه و عمار مکان هم بیش از بقیه میل به اذیت نوزادان دارند.

دعا برای گریه کودک : ۶ دعای سریع الاجابه برای گریه و بی تابی کودک

۳. علت گریه نوزاد و رهایی از شر موجودات
نزدیک اذان مغرب طفل را کنار تلوزیون یا رادیو بزارید و صدایش را کمی بلند کنید و خوب به طفل دقت کنید هنگامی که اذان شروع شد اگر طفل یک دفعه ای از جا پرید و حالتی مثل حالت شُک بهش دست داد معنیش همین است. و برای درمان باید نسخه ذیل را انجام داد:

آیات قرآنی زیر را روز سه شنبه یا پنجشنبه یا جمعه هنگام طلوع آفتاب با گلاب و زعفران روی کاغذ سفید بی خط بنویسید و زیر سرش بگذارید (با وضو و اعتقاد کامل رو به قبله)
شش مرتبه أعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
سه مرتبه بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم
یک مرتبه آیه الکرسی
چهار مرتبه سوره حمد
یک مرتبه سوره اخلاص (یا توحید: قل هو الله احد)
و چهار مرتبه لا اله الا الله محمد رسول الله
همچنین بهتر است هنگامی که کودک تازه متولد میشود همین آیات را به همراه حرز صغیر ابودجانه بنویسید و برای همیشه زیر سرش بگذارید تا از جمیع بلایا محفوظ باشد إن شاءالله.

دعا برای گریه کودک : ۶ دعای سریع الاجابه برای گریه و بی تابی کودک

۴. دعایی برای کم خوابی طفل
﴿ وَیَسْأَلُونَکَ عَنِ الْجِبَالِ فَقُلْ یَنْسِفُهَا رَبِّی نَسْفًا فَیَذَرُهَا قَاعًا صَفْصَفًا لَا تَرَىٰ فِیهَا عِوَجًا لا حَولَ وَ لا قُوَّهَ إلّآ بِاللهِ العلیِ العظیم﴾ این دعا را در یک برگه کاغذ سفید بدون خط بنویسید و در میان بالش کودک قرار دهید.

۵. دعایی برای کم خوابی و رفع گریه کودک
برای دفع گریه کودک، روز جمعه سوره مبارکه رعد را با خلوص نیت (در کاغذ بدون خط) بنویسد و آنرا بر گهواره کودک ببندد گریه کودک دفع میگردد.

دعا برای گریه کودک : ۶ دعای سریع الاجابه برای گریه و بی تابی کودک

۶. دعایی برای درمان کم خوابی و گریه نوزاد
وضو بگیرید و سه بار آیه الکرسی بخوانید و به خود و اطراف و کاغذ بدمید.
در زیر دعا حتما امضای تعویذ دعا را بنویسید و زیر آن هم بنویسید نام صاحب دعا (نام کودک) زاییده (نام مادر کودک)
آیات شریفه ذیل را با گلاب و زعفران بنویسید و به کودک بیاویزید به اذن و اراده باریتعالی گریه و بیقراری اش برطرف خواهد شد.
﴿ إِذْ أَوَى الْفِتْیَهُ إِلَى الْکَهْفِ فَقَالُوا رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَهً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا فَضَرَبْنَا عَلَى آذَانِهِمْ فِی الْکَهْفِ سِنِینَ عَدَدًا ﴾ سوره کهف – آیه ۱۱ ﴿ َفَمِنْ هَذَا الْحَدِیثِ تَعْجَبُونَ وَ تَضْحَکُونَ وَ لَاتَبْکُونَ وَ أَنتُمْ سَامِدُونَ ﴾﴿ وَ خَشَعَت الْأَصْوَاتُ لِلرَّحْمَنِ فَلَا تَسْمَعُ إِلَّا هَمْسًا ﴾ سپس معوذتین (سوره های فلق و ناس) را بنویسید.

۷. دعای قرآنی برای آرامش کودک

سوره بلد
رسول خدا(صلی الله علیه واله) فرمود: کسی که سوره‌ی بلد را بنویسد و به نوزاد ببندد، کودک از بیماری‌ها دور می‌ماند و گریه نمی‌کند … .
ایه ۱۱ و۱۰ از سوره مبارکه کهف ( إِذْ أَوَى الْفِتْیَهُ إِلَى الْکَهْفِ فَقالُوا رَبَّنا آتِنا مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَهً وَ هَیِّئْ لَنا مِنْ أَمْرِنا رَشَداً فَضَرَبْنا عَلَى آذانِهِمْ فِی الْکَهْفِ سِنِینَ عَدَداً ) و آیات شریفه ۵۹ تا ۶۱ (أَ فَمِنْ هذَا الْحَدِیثِ تَعْجَبُونَ وَ تَضْحَکُونَ وَ لا تَبْکُونَ وَ أَنْتُمْ سامِدُونَ ) سوره نجم و ۱۰۸ سوره طه ( …وَ خَشَعَتِ الْأَصْواتُ لِلرَّحْمنِ فَلا تَسْمَعُ إِلَّا هَمْساً «)و معوذتین (سوره های فلق و ناس) را در کاغذ بدون خط بنویسید. آن را تا کنید و در پارچه سبز بگذارید و آن را بر گردن نوزاد بیاویزید.
« سوره ابراهیم را نوشته و در پارچه ای سفید بگذارید. بر گردن کودک بیاویزید. از گریه و بی تابی کودک و از بیماری هایی که به سراغ کودکان می آید در امان می مانند.

روز جمعه سوره مبارکه رعد
با خلوص نیت نوشته (بهتر است وضو داشته باشید) و در محل خواب نوزاد نصب کنید.
آیات زیر را روز سه شنبه یا پنجشنبه یا جمعه، هنگام طلوع آفتاب با گلاب و زعفران روی کاغذ سفید بی‌خط بنویسید و به عنوان دعای سریع الاجابه برای آرامش نوزاد برای گریه زیر سرش بگذارید. با وضو و اعتقاد کامل رو به قبله بخوانید.
أعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم: شش مرتبه
بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم: سه مرتبه
آیه الکرسی: یک مرتبه
سوره حمد: چهار مرتبه
سوره اخلاص (یا توحید: قل هو الله احد): یک مرتبه
لا اله الا الله محمد رسول الله: چهار مرتبه

والدین گرامی، شما از چه روشهایی برای آرام کردن نوزاد گریان استفاده میکنید؟ درصورت تمایل تجربه های خود را در آرام کردن کودک گریان و بیقراری های او در همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید