تمدد اعصاب و خلاص شدن از شر و دعوا با نمک درمانی

اگر به دنبال تمدد اعصاب و آرامش در ذهن و خانه خود هستید؟ حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

نمک نیز به عنوان یکی از عناصر طبیعی و معدنی، در برخی روش‌های درمانی و تکنیک‌های انرژی درمانی استفاده می‌شود. برخی از افراد معتقدند که نمک می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی مثبت و تصفیه‌کننده برای بدن و روح عمل کند. 

درواقع انرژی درمانی با نمک یا آب نمک درمانی راهکاری است برای پاک کردن چاکراها و پاکسازی بدن از انرژی‌های منفی که باعث ایجاد مشکلات روحی و جسمی در فرد می‌شوند. آب نمک درمانی و شستشوی بدن و چاکراهای اصلی با نمک دریایی احساس آرامش در بدن ایجاد می‌کند.

انرژی درمانی با نمک چیست؟

انرژی درمانی روش‌های مختلفی داشته و برای رفع مشکلات روان و جسم استفاده می‌شود. انرژی درمانی با نمک یا آب نمک درمانی برای پاکسازی و رفع انرژی‌های منفی به‌کار می‌رود. این تکنیک توصیه می‌کند که نصف لیوان نمک دریا را به کل بدن و چاکراها بزنید و بعد از ۵ دقیقه با آب بشویید تا انرژی منفی از بدن‌تان دفع شود. سنگ نمک آلودگی‌ها و امواج منفی اطراف را دفع می‌کند. این روش به‌خصوص برای دفع امواج منفی و مخرب دنیای فناوری مثل امواج مودم‌ها، موبایل‌ها و غیره مناسب است. انرژی درمانی با سنگ نمک می‌تواند میدان مغناطیسی مضر در اطراف بدن انسان را خنثی کند.

چه زمانی باید از آب نمک درمانی استفاده کرد؟
امواج منفی و آلودگی‌هایی که روزانه با آن‌ها روبه‌رو هستیم روی روح و جسم اثر سو می‌گذارند. برای دفع این انرژی سیاه از بدن می‌توان از آب نمک درمانی کمک گرفت. اگر نشانه‌های زیر را دارید وقت آن است که از آب نمک درمانی استفاده کنید:

احساس خواب‌آلودگی
عدم تمرکز در تفکر
کم‌شدن انگیزه
انرژی درمانی برای افسردگی
زیاد فکرکردن به‌خصوص افکار منفی
خشم یا سایر عواطف شدید
استرس: انرژی درمانی برای استرس توصیه می‌شود.
بیماری جسمی و انرژی درمانی برای لاغری

پاکسازی خانه با آب نمک

می‌توانید در مواقع تمیزکاری و خانه‌تکانی از پاکسازی خانه با آب نمک برای دفع انرژی‌های منفی کمک بگیرید. برای این کار باید داخل قفسه‌ها، کمد، کابینت، روی دیوارهای توالت، آشپزخانه و حمام را با آب نمک بشویید. هر قسمتی از خانه که استفاده از آب نمک آسیبی به آن نمی‌زند، به همین روش پاکسازی کنید. یا اینکه یک تکه سنگ نمک بزرگ را در نواحی تاریک خانه به‌خصوص زیرزمین بگذارید.

انرژی درمانی با نمک چگونه انجام می شود؟

ترکیب آب و نمک بهترین گزینه برای از بین بردن انرژی‌های منفی است که می‌توانید تا ۳ بار در روز در فواصل ۲ تا ۳ ساعت این کار را تکرار کنید. آب نمک درمانی بسیار ساده است: ظرف یا سطل بزرگی را از آب پر کنید تا جایی که وقتی پا داخل آب قرار می‌گیرد، تا قوزک پاها در آب شناور باشند. کمی نمک دریا یا سنگ نمک (تقریبا ۲ قاشق غذاخوری) به آب اضافه کنید.

طلب آرامش از خداوند و دعاکردن در کنار انرژی درمانی با نمک بهتر می‌تواند انرژی‌های منفی را دور کند. پاها را داخل سطل آب و نمک قرار دهید، از چسباندن پاها به هم خودداری کنید، فاصله دوپا از هم تقریبا ۲ تا ۳ سانت باشد تا انرژی‌های منفی بهتر خنثی شوند. براساس توصیه‌های دکتر طب سنتی بهتر است ۱۵ دقیقه در همین حالت بمانید و همزمان دعا کنید و از یاد خدا غافل نشوید. در انتها هم نوبت به شکرگزاری از نعمت‌های خداوند می‌رسد. و بعد از آن، آب سطل را دور بریزید و آن را با آب تمیز بشویید. بهتر است تا ۳ دقیقه ذکر نام خداوند را داشته باشید.

انواع انرژی درمانی با نمک
وجود یون‌های منفی در نمک به تسکین بیماری‌های تنفسی، تحریکات پوستی و تب یونجه کمک می‌کند. در طب سنتی نمک یک ضدالتهاب و ضدباکتری است که مخاط را شل می‌کند. کنترل استرس، افسردگی، سردرد و بی‌حالی از دیگر اثرات مثبت یون‌های منفی نمک هستند که باعث شده توجهات به‌سمت نمک درمانی جلب شوند.

انرژی درمانی با نمک به دو نوع خشک و تر تقسیم می‌شود.

روش خشک در غار نمکی مصنوعی سرد بدون رطوبت (۲۰ درجه) در جلسات ۳۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای انجام می‌شود.
روش مرطوب ترکیبی از نمک و آب است که خود زیرمجموعه‌های مختلفی دارد:
نوشیدن آب نمک
غرغره‌کردن آب نمک
حمام‌کردن در آب نمک
استفاده از آب نمک برای شستن بینی
استفاده از مخازن شناور پر از آب نمک
بسته به تجویز دکتر طب سنتی می‌توانید این دو روش را با هم ترکیب کنید.

دوش نمک برای دفع انرژی
دوش نمک برای دفع انرژی منفی کمک می‌کند که از شر نیروهای منفی و انرژی‌های بازدارنده رها شوید. بعد از حمام، نصف لیوان نمک دریا را به کل بدن به‌ویژه چاکراها بزنید و ۵ دقیقه بعد با آب بشویید. در انتها هم شامپوی بدن بزنید و شستشو دهید. این روش دوش نمک راهکار مناسبی برای دفع انرژی‌های منفی است.

دوش نمک برای پاکسازی
دوش نمک برای پاکسازی چاکراها توصیه می‌شود. یک و نیم لیتر آب را با یک مشت نمک ترکیب کنید و کنار بگذارید. بعد از شستشوی بدن در حمام، تمام اعضای بدن به غیر از سر و چشم‌ها را با نمک در جهت خلاف عقربه ساعت بمالید. اگر بدن خشک بود می توانید کمی مرطوب کنید.

بعد از اینکه کل بدن با نمک آغشته شد، ۵ دقیقه صبر کنید و درنهایت ظرف آب نمکی که همان ابتدا آماده کرده بودید، آرام‌آرام روی سرتان بریزید و با دست دیگرتان خلاف عقربه ساعت روی فرق سر بکشید. حواستان باشد که چشم‌ها را ببندید تا آب نمک داخل چشم نرود. ۱۰ دقیقه دیگر هم صبر کنید و درنهایت بدن را با آب و شامپو بشویید. دوش نمک برای دفع انرژی را ۱ یا ۲ بار در هفته انجام دهید تا تاثیرش را به چشم ببینید.

پاکسازی چاکراها با نمک
به‌لطف پاکسازی چاکراها با نمک می‌‌توانید انرژی از تعادل خارج‌شده بدن را به حالت طبیعی بازگردانید. برای پاکسازی چاکراها با نمک مکان آرامی را انتخاب کنید و پس از تمرکز و رسیدن به حالت آمادگی، پاکسازی چاکراها با نمک را شروع کنید.
نمک دریایی را روی چاکراها قرار دهید و با انگشتان به‌صورت دایره‌ای به سمت بیرون، آرام چاکرا را مالش دهید تا انرژی منفی از چاکراه خارج شود. حالا، نمک را در جهت عقربه ساعت آرام‌آرام داخل چاکرا حرکت بدهید تا انرژی مثبت وارد چاکرا شود. بهتر است از چاکراهای پایین‌تر شروع کنید و به‌ترتیب به قسمت بالای بدن برسید.

 پاکسازی ذهن با نمک

پاکسازی ذهن با نمک یکی از راهکارهای انرژی درمانی با نمک است که به کمک نمک بدن و ذهن از انرژی‌های منفی تخلیه شده و احساس آرامش ذهن ایجاد می‌شود. برای پاکسازی ذهن با نمک فقط باید ۷ چاکراه اصلی بدن با نمک دریایی شستشو داده شود.

انرژی درمانی با نمک برای چه کسانی مناسب است؟
انرژی درمانی با نمک یا نمک درمانی (هالوتراپی) روش درمانی معتبری است که برای درمان بیماری‌های تنفسی مثل آلرژی، برونشیت مزمن و آسم توصیه می‌شود. نمک درمانی را می‌توان به افرادی که از مشکلات و بیماری‌های زیر رنج می‌برند پیشنهاد داد:

افراد مبتلا به فیبروز کیستیک
تب و سرفه
عفونت ویروسی
درمان بیماری‌های پوستی مثل اگزما، آکنه و پسوریازیس
درمان افسردگی بدون دارو و رفع اضطراب
رفع علائمی مثل سرفه، خس‌خس سینه و تنگی نفس ناشی از استعمال سیگار
درمان بیماری‌های گوش، گلو و بینی
طب سنتی معتقد است که انرژی درمانی با نمک برای نوزادان هم مناسب است. البته بهتر است قبل از هرکاری حتما با پزشک متخصص یا دکتر طب سنتی درباره نمک درمانی مشورت کنید.

سخن پایانی

باتوجه به فواید انرژی درمانی با سنگ نمک مطلع شدید که روشی تقریبا بی‌خطر است و عوارض زیادی ندارد. اما گاهی برخی افراد از سردرد بعد نمک درمانی شکایت می‌کنند. یادتان باشد که نمک درمانی صرفا یک روش درمانی تکمیلی است که نمی‌تواند جایگزین دارودرمانی باشد. به یاد داشته باشید که حتما پیش از اقدام برای انرژی درمانی با سنگ نمک با پزشک متخصص یا دکتر طب سنتی مشورت کنید. نمک درمانی برای بیماران سرطانی، اختلال روانی، فشارخون شدید، مبتلایان به بیماری‌های مسری، تب و زخم‌های باز عوارض خطرناکی دارد. خانم‌های باردار هم ممکن است از عوارض این روش آسیب ببینند.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید