۹ چیز نحس و بدشگونی که هرگز نباید در خانه نگه دارید

از قدیم الایام همیشه چیزهایی بودند که به باور برخی مردم بد شگون بوده اند. اما این خرافه ها شاید در واقع ریشه‌ ای در واقعیت‌های تاریخی و یا نشات گرفته از نیروهای خیر و شر دارند.

در این مقاله، به شما انواع دکوراسیون خانه‌ای که ممکن است خانه شما را در معرض بدبیاری و یا به اصطلاح بدشگونی قرار دهد به شما معرفی می‌کنیم.

چیزهای بدشگون در خانه!

آدم گاهی احساس خرافاتی بودن می‌کند و واقعا نمی‌توان کسی را بابت این حس سرزنش کرد که بعضی چیزها را بدشگون و بعضی دیگر را خوب بداند. از قدیم‌ترها که مادربزرگ‌هایمان می‌گفتند به دل‌شان بد افتاده تا همین امروز، همیشه دلایلی برای خرافاتی بودن وجود دارد. در ادامه به معرفی برخی از نمونه هایی که قدیمی ترها معتقد به بدشگون بودنشان هستند، میپردازیم. 

صندلی راک (صندلی ننویی) بدشگون است

صبر کن… اون صندلی الآن تکون خورد؟ نه، فقط باد بود. آره؟

صندلی راک غژغژوی قدیمی‌ای را تصور کنید، که در اتاقی متروک و تاریک به‌آرامی به عقب و جلو تکان می‌خورد. همین کافی است تا بفهمید چرا افراد خرافاتی ترجیح می‌دهند صندلی‌هایشان محکم روی زمین بند شده باشد.

بر اساس یک افسانه‌ی ایرلندی، صندلی ننویی خالی دعوتی تمام‌عیار است از ارواح شیطانی برای این‌که بنشینند. اگر صندلی خودبه‌خود حرکت کند نشانه‌ی آن است که شبحی بر روی آن نشسته است. نگاهی بیاندازید به این نشانه‌ها که به گفته‌ی متخصصان امور ماورایی می‌توانند علامت این باشند که خانه‌ی شما تسخیر شده است.

رنگ سبز بدشگون است؟!

این خرافه در واقع ریشه‌ی محکمی در واقعیت‌های تاریخی دارد، از آن‌جا که، زمانی، رنگ سبز واقعاً می‌توانسته کشنده باشد. سراسر قرن هجدهم، رنگ‌های مصنوعی سبز از نوعی ترکیب تازه‌کشف‌شده به نام آرسنیک هیدرات مس ساخته می‌شدند. بله، همان آرسنیک معروف. دیوارهای سبزرنگ یا کاغذدیواری‌شده وقتی مرطوب می‌شدند می‌توانستند گاز سمی از خود ساطع کنند و بعضی از کارگران کارخانه در آن زمان در اثر در معرض رنگ بودن بیمار شده و می‌مردند.

هرچند پخش گسترده‌ی دستور ساخت آرسنیک در سال ۱۸۲۲ سرانجام عموم مردم را نسبت به خطرات آن آگاه کرد، بعضی مالکان خانه‌های خرافاتی هنوز و تا امروز رنگ سبز دیوارها را به فال بد می‌گیرند.

 

 

ساعت شکسته یا متوقف‌شده

سنت فنگ شویی علیه نگه داشتن چیزهای شکسته در خانه‌تان اخطار می‌دهد، تمام. چیزهای شکسته نماینده‌ی درهم‌ریختگی‌های درونی و بیرونی‌ای هستند که جایی در زندگی شما ندارند. به‌طور خاص ساعتی شکسته می‌تواند به فال بد نیز گرفته شود. فنگ شویی مؤکدا می‌گوید ابزار نگه‌داری زمان همیشه باید در حال کار کردن باشند، مبادا شما در معرض خطر گیر کردن در یک نقطه قرار بگیرید یا حرکت رو به جلوتان در زندگی متوقف شود.

 

 

اگر ساعتی شکسته زنگ بزند، نشانه‌ی این است که مرگ به‌زودی سراغ خانواده‌ی شما می‌آید. مراقب این خطرات پنهان (و بیشتر قائم به ذات) که هیچ‌وقت نباید نادیده بگیرید در خانه‌ی خود باشید.

 

کاکتوس

خبر بدی برای عشاق گیاهان: اصول فنگ شویی می‌گوید که گیاهانی با ظاهر تیغ‌دار یا نیزه‌ای آهن‌ربایی برای امواج بد هستند. سطح تیغ‌دار کاکتوس، یا گیاهان نیزه‌ای شبیه آن مثل آگاوه، می‌توانند فشار و ناراحتی به خانه و روابط شما بیاورند. تنها استثناء؟ گل‌های رز. که ساقه‌های تیغ‌دارشان برای لکه‌دار کردن انرژی‌ای که شکوفه‌های زیبایشان ایجاد می‌کنند قدرت کافی ندارند.

 

تخت‌خواب مرتب‌نشده

این خرافه، که شاید توسط والدین به‌ستوه آمده ساخته شده باشد، هشدار می‌دهد که مرتب نکردن تخت‌تان (یا حتی حواس‌پرتی موقع مرتب کردن آن) می‌تواند شما را به بی‌خوابی شبانه محکوم کند. سعی کنید وقتی دارید ملحفه‌های خود را صاف می‌کنید یا بالشت‌هایتان را باد می‌دهید حواس‌تان پرت چیزی نشود. به‌هرحال نتیجه کمتر رنج‌آور خواهد بود.

 

چتر باز

این‌یکی آشنا به‌نظر می‌رسد؟ اخطارها علیه باز کردن چتر در فضای داخلی به زمانی خیلی پیش از آن‌که فکرش را بکنید برمی‌گردد ـ گذشته‌ای به قدمت مصر باستان. در زمان‌های باستان، آوردن هر شی‌ئی که برای محافظت شما از آب‌وهوا منظور شده بود به درون خانه، بی‌احترامی به ارواح نگهبانی محسوب می‌شد که وظیفه‌ی مراقبت از محل زندگی شما را به عهده داشتند. انگار منظور شما این بوده باشد که حمایت نگهبانان کافی نبوده است. ترس از موجب خشم ارواح حسود شدن کافی بود تا این‌که باعث شود مردم از آن زمان تا به‌حال درباره‌ی باز کردن چتر داخل خانه اخطار بدهند.

 

گیاهان خشک یا مرده

اگر می‌خواهید خانه‌ای پرروح و انباشته از انرژی‌های مثبت داشته باشید، نگذارید گیاهان بی‌جان و خشک شده در معرض دید باشند. گفته می‌شود که داشتن چیزهای مرده در خانه‌تان انرژی مرده به خانه می‌آورد و افسون‌های افراد خانه را لکه‌دار می‌کند. برگ‌های خشک‌شده و ساقه‌های سست احتمالاً خانه‌ی شما را دیدنی‌تر و پذیراتر نمی‌کند. گیاهان مرده تنها چیزهای بدشانسی‌آور در سرتاسر دنیا نیستند.

تاکسیدرمی

اگر گیاهان مرده انرژی‌های منفی به محل اقامت شما می‌آورند می‌توانید شرط ببندید که حیوانات مرده تمام و کمال بدتر هستند. واقعاً میخواهید سر بی‌جان یک گوزن به مهمانان‌تان خوش‌آمد بگوید؟ و مطمئن هستید آن چشم‌های مهره‌ای و گرد شما را دنبال نمی‌کنند؟ حتی خانه‌دارهای کمتر خرافاتی هم ممکن است در مورد نمایش جنازه‌ی یک حیوان در خانه‌شان بیشتر فکر کنند، از آن‌جا که تاکسیدرمی می‌تواند شوق خریداران بالقوه‌ی خانه‌شان را خاموش کند. به‌طور مشابه، شاید بخواهید از نقاشی‌هایی که صحنه‌هایی از ویرانی را، مانند کشتی شکسته یا جنگ، نمایش می‌دهند نیز دوری کنید.

 

تقویم تاریخ‌گذشته

گفته می‌شود نگه داشتن تقویمی قدیمی در معرض دید در خانه‌تان مانند ساعت شکسته بخت را از شما دور می‌کند. فنگ شویی علیه استفاده‌ی نادرست از ابزارهای زمان‌نگه‌دار اخطار می‌دهد و ادعا می‌کند آن‌ها می‌توانند موجب بدبیاری بشوند، کامیابی را کم کنند و حتی عمر شما را کوتاه کنند. اگر ترجیح می‌دهید در سمت امن‌تری بایستید، مطمئن شوید که تقویم خانه‌تان از زمان عقب نمی‌افتد.

سخن پایانی

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید. در عین حال، این را بدانید که بسیاری از افراد در سرتاسر جهان این چیزهای بدشگون را در خانه نگه می‌دارند و اتفاق بدی هم برای آن‌ها نمی‌افتد. البته حذف این چیزهای بدشگون از خانه میتواند خیال اعضای خانواده را آسوده سازد هرچند که شاید همه چیز به باورهای ما بستگی دارد…

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید