۵ تابلو نفرین شده با رازی نهفته؛ از پسرک گریان تا زن بارانی

نقاشی‌ها همیشه باعث دلگرمی و حس خوب هستند، اما آثار عجیب و نفرین شده‌ای هم وجود دارد. در ادامه به عجیب ترین نقاشی ها اشاره می‌کنیم.

دنیای هنر پر از تابلوهای نقاشی عجیب و غریب است که هر کدام دارای زیبایی و شگفتی‌های خاصی هستند. این تابلوها به دلیل استفاده از تکنیک‌های نوآورانه، موضوعات جالب و خلاقیت بی‌پایان هنرمندان، بسیار جذاب و عجیب به نظر می‌رسند. در زیر به ۵تابلو نقاشی میپردازیم که راز نفرین آنها همچنان فاش نشده است.

۵ تابلو نقاشی معروف با رازی نهفته

پسر گریان

این نقاشی توسط هنرمند گمنام ایتالیایی برونو امادیو (Bruno Amadeo) که سابقه جنگیدن در جنگ جهانی دوم را دارد، طراحی شده است. او این نقاشی را با الهام از صحنه‌های گریه و کشتن کودکانی که در طول جنگ دیده بود، کشیده است.

پسر گریان

نسخه‌هایی از نقاشی کودک گریان در آغاز دهه هشتاد میلادی در سراسر جهان پخش شد و در اکثر خانه‌های مصری وجود داشت، اما افسانه‌ها و داستان‌های زیادی در مورد آن وجود دارد، زیرا آتش نشانان اغلب این نقاشی را زیر آوار خانه‌های در حال سوختن پیدا کرده اند. نکته عجیب این است که همه چیز در اطراف این نقاشی می‌سوزد، اما خودش دست نخورده باقی می‌ماند، به همین خاطر مردم می‌گویند که بین این نقاشی‌ها و آتش‌ها یک ارتباط پنهانی وجود دارد.

زن بارانی

«زن بارانی» توسط هنرمند اوکراینی به نام Svetlana Telets نقاشی شده است که پس از اتمام آن به وضعیت روحی بسیار بدی مبتلا شد. وی در چندین مصاحبه مطبوعاتی گفته بود که این نقاشی را تنها در پنج ساعت کشیده و زمانی که تنها در خانه نشسته بود شبح زنی در مقابل او ظاهر می‌شود و او را وادار می‌کند این نقاشی را بکشد.

زن بارانی

اما بسیاری از مردم صحت داستانی که او تعریف کرده بود را زیر سوال بردند و او را متهم کردند که قصد دارد فروش نقاشی‌های خود را بیشتر کند. این نقاش اوکراینی نقاشی اش را در یکی از گالری‌های هنری به نمایش می‌گذارد و چند نفر تابلو را خریداری و از روی آن را کپی کردند. اما نکته عجیب این است که همه آنها نقاشی را پس دادند. یکی از خریداران ادعا کرد که او زنی را دیده که شب‌ها در خانه اش سرگردان بوده است.

نقاشی دست ها مانع او میشوند

نقاشی دختر و پسر

این نقاشی توسط ویلیام استونهام کشیده شد و با داستان‌های ترسناکی همراه بود. همه کسانی که این تابلو را خریده بودند می‌گفتند که شب‌ها ارواح از قاب نقاشی بیرون می‌آیند و مدت کوتاهی پس از آن ناپدید می‌شوند. یک منتقد به نام هنری سلدز این نقاشی را در سال ۱۹۸۴ خرید و پس از آن جانش را از دست داد. پس از آن هم صاحب نمایشگاهی که این نقاشی در آن نمایش داده شد، درگذشت.

نقاشی مردی که عذاب میکشد

این نقاشی توسط یک هنرمند ناشناس کشیده شده است. گفته می‌شود که در این نقاشی تنها از رنگ روغن استفاده نشده، بلکه صاحب آن متوجه شده که خون نیز در این نقاشی به کار رفته و این موضوع باعث ایجاد اتفاقات عجیب در خانه او شده است. او همچنین ادعا کرده که نقاش این اثر پس از اتمام آن خودکشی کرده است.

نقاشی نفرین شده

رابسون، صاحب نقاشی، می‌گوید هر زمان که نقاشی را در اتاق رها می‌کرد، صدای جیغ و گریه بلند می‌شد و درب‌های خانه در شب بدون هیچ دلیلی باز و بسته می‌شدند.

پرتره ژنرال اسپانیایی به نام برناردو د گالوز

6 تابلوی نقاشی که به باور مردم نفرین شده هستند (+عکس)

هتل گالوز در گاوستون واقع در تگزاس، یکی از بهترین مکان ها برای دوستداران داستان های ترسناک درباره ارواح است. مسافران این هتل بیان داشته اند که تابلوی پرتره ژنرال اسپانیایی به نام برناردو د گالوز به آنها خیره شده و حتی وقتی حرکت می کنند نیز مستقیم به آنها نگاه می کند و موجب وحشت حاضرین می گردد.
 
سخن اخر:
در نهایت میتوان گفت دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهدشاهکار‌های نقاشی، الهام‌بخش بسیاری از تئوری‌های توطئه و داستان‌های اسرارآمیز در طول تاریخ هستند. قدمت بعضی از آن‌ها به‌قدری به عقب برمی‌گردد که هیچ راهی برای ما وجود ندارد که از نقاشانش بپرسیم هنگام ساختن آن‌ها به چه فکر می‌کردند. البته احتمالاتی وجود دارد. برخی دلایل ماورالطبیعه را ذکر کرده اند و برخی تخیل قوی نقاشان. اما در هرحال نمیتوان دلیلی قطعی برای این ۵ شاهکار نفرین شده بیان کرد. 
اگر شما هم اثر هنری دیگری میشناسید که به دلیل اعجاب انگیز بودن و راز پنهانشان مشهور شده اند، در همین صفحه برای ما و کاربران انگیزه به اشتراک بگذارید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید