بهترین دعاها برای پایبند شدن شوهر: دعای “قفل مرد” مشهورترین دعا برای جلوگیری از خیانت

خیانت یکی از مهمترین دغدغه های زنان در زندگی زناشویی میباشد. برای حفظ وفاداری مرد و چشم بستن به روی زنان دیگر دعاها و اذکاری از سوی ائمه بزرگوار توصیه شده است که پیشنهاد میشود برای بهره مندی از آثار ادعیه، مطلب زیر را بخوانید.

اگر شما خانمی هستید که می ترسید مبادا شوهرتان به شما خیانت کند، می توانید از دعاهای سریع الاجابه برای جلوگیری از خیانت یا برگشتن شوهر به زندگی زناشویی استفاده کنید. همچنین بهتر است این ادعیه ها را با خلوص نیت بخوانید تا اثر آنرا در زندگی تان مشاهده کنید.

دعا برای چشم پاک شدن شوهر و خیانت نکردن آن

یکی از دعاهایی که برای چشم پاک شدن شوهر و حفظ چشم از خیانت در مفاتیح آمده است به شرح زیر است:

اللَّهُمَّ طَهِّرْ قَلْبِی‏ مِنْ‏ النِّفَاقِ‏ وَ عَمَلِی مِنَ الرِّیَاءِ وَ لِسَانِی مِنَ الْکَذِبِ وَ عَیْنِی مِنَ الْخِیَانَهِ فَإِنَّکَ تَعْلَمُ‏ خائِنَهَ الْأَعْیُنِ وَ ما تُخْفِی الصُّدُورُ یَا رَبِّ هَذَا مَقَامُ الْعَائِذِ بِکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ الْمُسْتَجِیرِ بِکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ الْمُسْتَغِیثِ بِکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ الْهَارِبِ إِلَیْکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ مَنْ یَبُوءُ لَکَ بِخَطِیئَتِهِ وَ یَعْتَرِفُ بِذَنْبِهِ وَ یَتُوبُ إِلَى رَبِّهِ هَذَا مَقَامُ الْبَائِسِ الْفَقِیرِ هَذَا مَقَامُ الْخَائِفِ الْمُسْتَجِیرِ هَذَا مَقَامُ الْمَحْزُونِ الْمَکْرُوبِ هَذَا مَقَامُ الْمَحْزُونِ الْمَغْمُومِ الْمَهْمُومِ هَذَا مَقَامَ الْغَرِیبِ الْغَرِیقِ هَذَا مَقَامُ الْمُسْتَوْحِشِ الْفَرِقِ هَذَا مَقَامُ مَنْ لَا یَجِدُ لِذَنْبِهِ غَافِراً غَیْرَکَ وَ لَا لِضَعْفِهِ مُقَوِّیا إِلَّا أَنْتَ وَ لَا لِهَمِّهِ مُفَرِّجاً سِوَاکَ یَا اللَّهُ یَا کَرِیمُ لَا تُحْرِقْ وَجْهِی بِالنَّارِ بَعْدَ سُجُودِی لَکَ‏ «۳۱۴» وَ تَعْفِیرِی بِغَیْرِ مَنٍّ مِنِّی عَلَیْکَ بَلْ لَکَ الْحَمْدُ وَ الْمَنُّ وَ التَّفَضُّلُ‏ «۳۱۵» عَلَیَّ ارْحَمْ أَیْ رَبِّ أَیْ رَبِّ أَیْ رَب‏

دعای دیگری نیز برای سر به راه شدن شوهر و جلوگیری از خیانت شوهر آمده است. این دعا باعث پایبندی مرد به همسر شده و مانع از رفتن به سمت خیانت خواهد شد. دعای زیر را روزی سه مرتبه بخوانید:

« وَهُوَ الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ النُّجُومَ لِتَهْتَدُواْ بِهَا فِی ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ قَدْ فَصَّلْنَا الآیَاتِ لِقَوْمٍ یَعْلَمُونَ »

دعا برای سر به راه شدن شوهر

یکی از دعاهای مجرب برای سر به راه شدن شوهر و مطیع بودن شوهر به همسرش، دعایی است که در ادامه ارائه شده که باید برای مدت ۴۰ روز برای مرتبه در روز خوانده شود.

“عَلِیُّ بْنُ مُوسَى بْنِ طَاوُسٍ الْحُسَیْنِیُّ فِی کِتَابِ أَمَانِ

الْأَخْطَارِ نَقْلًا مِنْ کِتَابِ الدُّعَاءِ لِسَعْدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ بِإِسْنَادِهِ

عَنْ زُرَارَهَ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع عَلِّمْنِی دُعَاءً فَقَالَ

إِنَّ أَفْضَلَ الدُّعَاءِ مَا جَرَى عَلَى لِسَانِکَ وَ نَقْلًا مِنْ کِتَابِ

عَبْدِ اللَّهِ بْنِ حَمَّادٍ الْأَنْصَارِیِّ بِإِسْنَادِهِ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع أَنَّهُ

سَأَلَهُ سَائِلٌ أَنْ یُعَلِّمَهُ دُعَاءً فَقَالَ إِنَّ أَفْضَلَ الدُّعَاءِ

مَا جَرَى عَلَى لِسَانِکَ”

دعا برای وفاداری شوهر

برای کسی که نمی‌خواهد همسرش دست به خیانت بزند و یا همسر دیگری اختیار کند، ذکری توصیه شده است که به دعا برای وفاداری شوهر شناخته می‌شود. کسی که به دنبال جلب محبت شوهر و استحکام زندگیست باید آیه شریفه زیر را با گلاب و زعفران در سه برگه کوچک نوشته، اولی را در آب شسته و به شوهر بنوشاند. دومین برگه برای زیر یا داخل بالش شوهر بگذارید و سومین برگه را به همراه خود نگه دارد. توجه شود که شخص باید نام خو و مادرش را هم در برگه‌های دعا بنوسید.

لَا یَحِلُّ لَکَ النِّسَاءُ مِنْ بَعْدُ وَلَا أَنْ تَبَدَّلَ بِهِنَّ مِنْ أَزْوَاجٍ وَلَوْ أَعْجَبَکَ حُسْنُهُنَّ إِلَّا زوجتک.

دعا برای خیانت نکردن مرد به زن

یکی از موارد دعا برای خیانت نکردن مرد به زن، دعایی که به “قفل مرد” مشهور است. این دعا مختص زنانی است که به همسر خود اعتماد کافی نداشته و به دنبال راهی برای خیانت نکردن مرد هستند. دعای زیرا بخوانید تا شوهر خود را برای همیشه قفل کرده و از احتمال خیانت او جلوگیری کنید

«لَقَدْ جَأَکُم‌ْ رَسُول‌ٌ مِن‌ْ أَنْفُسِکُم‌ْ عَزِیزٌ عَلَیْه‌ِ مَاعَنِتُّم‌ْ حَرِیص‌ٌ عَلَیْکُم بِالْمُؤْمِنِین‌َ رَؤُوف‌ٌ رَحِیم‌ٌ إِن تَوَلَّوْا فَقُل‌ْ حَسْبِیَ اللّه‌ُ لاَإِلَه‌َ إِلآ هُوَ عَلَیْه‌ِ تَوَکَّلْت‌ُ وَهُوَ رَب‌ُّ الْعَرْش‌ِ الْعَظِیم»

 

دعای دیگر برای جلوگیری از خیانت شوهر ذکری است که از مرحوم شیخ رجبعلی خیاط نقل شده است که مانع تنوع طلبی و شهوت رانی می‌شود:

“لا حول و لا قوه الا با الله العلی العظیم یا دائمُ، یا قائم!

اللهم لَکَ الحَمدُ وَ إلَیکَ المُشتکا وَ أنتَ المُستعنُ یا زکیُّ الطّاهِرُ مِن کُلِّ آفَهٍ بِقُدسهِ یا خیرَ حبیبٍ وَ محبوبٍ! صلِّ علی محمد و آل محمد.”

در انگیزه بخوانید: دعای بستن شهوت مردان (بستن مرد زناکار)

دعا برای دور شدن زنان از شوهر

دعا برای دور شدن زنان از شوهر و رفع مزاحمت‌های چنین افراد از دعاهایی است که بسیاری از خانم‌ها به دنبال آن هستند. در اینجا برخی از مشهورترین آنها را آورده ایم.

دعا برای دور شدن زنان از شوهر و دفع مزاحم از حضرت سجاد (ع):

بِسمِ الله و بِالله و مِنَ اللهِ و اِلَی اللهِ و فی سَبیلِ اللهِ و عَلَی مِلَّهِ رَسولِ الله صَلَی الله عَلَیهِ و آله اَللهُمَّ اِلَیکَ اَسلَمتُ نَفسی و اِلَیکَ وَجَّهتُ وَجهی و اِلَیکَ اَلجَأتُ ظَهری و اِلَیکَ فَوَّضتُ اَمری اَللهُمَّ احفَظنی بِحِفظِ الایمان مِن بَینِ یَدَیَّ و مِن خَلفی و عَن یَمینی و عَن شِمالی و مِن فَوقی و مِن تَحتی و مِن قَبلی وادفَع عَنّی بِحَولِکَ و قُوَّتِکَ فَاِنَّهُ لاحَولَ و لاقُوَّهَ اِلّا بِک

دعای دیگری که برای دفع زنان مزاحم از شوهر وجود دارد از حضرت محمد (ص) ذکر شده است. به این منظور باید دعای زیر را ۳ بار تکرار کرد و پس از آن ۴ مرتبه سوره حشر را بخواند:

اَعوذُ بِاللهِ السَّمیعِ العَلیم مِنَ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

همانطور که بزرگان دین اشاره کرده اند، زنان پایه و اساس زندگی زناشویی هستند و لازم است هر زن کاردانی برای حفظ زندگی زناشویی خود و وفاداری شوهر به اذکار و دعاهای سفارش شده از سوی امامان توجه کند. همچنین در کنار توسل جستن به پروردگار و داشتن خلوص نیت هنگام دعا به عللی که می‌تواند موجب عدم پایبندی همسر به زندگی شده توجه کند تا با رفع آن زندگی مشترک پایدارتری را رقم بزند.

در صورت تمایل شما نیز اگر از دعای دیگری برای پایبندی شوهر به زندگی زناشویی و بستن چشم او بر زنان دیگر استفاده کرده اید و نتیجه آن را در زندگی خود مشاهده کرده اید، برای ما در همین صفحه بنویسید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید