جن ها سراغ چه کسانی میروند؟ اگر خروس سفید دارید اجنه ها را میترسانید

در زندگی ما موضوعات مختلفی وجود دارد که با شنیدن آنها ناخودآگاه وحشت و هیجانی دلهره آور در وجودمان ایجاد می شود جن یکی از همین موضوعاتی است که هر زمان صحبت از آن به میان می آید افکار بسیار عجیب و ترسناکی به ذهنمان می آید. ترس داشتن از موجودات ناشناخته طبیعی است. بنابراین اگر میخواهیم از بلاهای این موجودات در امان باشیم لازم است آنها را بشناسیم و راه های دفع بلا از آنان را بدانیم.

در متن مقدس مسلمانان سوره‌ای به نام سوره جن وجود دارد و سخن از جن و انس به میان می‌آید. جن در زبان عربی به معنای پوشیده و پنهان است. آنها که به وجود موجوداتی مثل جن در کنار انسان‌ها یا فراتر از آنها باور دارند می‌گویند جن‌ها وجود دارند و منشأ تأثیراتی هم هستند اما همیشه و همه جا دیده نمی‌شوند. در یک تعریف از جن باتوجه به روایات میتوان گفت؛ جن ها موجوداتی هستند که مانند انسان ها و حیوانات غذا می خورند و دارای جنسیت نر و ماده هستند و قابلیت تولید مثل هم دارند.

اگر بخواهیم یک دیدگاه وسیع و گسترده به جن و ارواح داشته باشیم بایستی بگوییم:

موجودی است با شعور و اراده که به اقتضای طبیعتش از حواس بشر پوشیده است و در شرایط عادی، قابل درک حسی نیست. او مانند انسان، مکلف است. (سوره حِجر، آیات۲۹-۴۲،سوره جن، آیات ۱۱-۱۵)

چه چیزی جن ها را می ترساند؟

ترس از خروس سفید و کبوتر

بعضی از حیوانات همچون خروس سفید ، کبوتر و اسب اصیل موجب هراس اجنه می شوند و چنانچه در خانه ای اسب اصیل وجود داشته باشد جن ها جرات وارد شدن به آن خانه را ندارند.

همانطور که اشاره شد اجنه بسیار زیادی از کبوتر دارند بالاخص اگر این کبوتر به رنگهای سفید و دورنگ باشند. در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است:«هر منزلی که کبوتر داشته باشد جنی نمیتواند به آن خانه آفتی برساند»

خروس سفید از دیگر حیواناتی است که جنیان هراس بسیار زیادی از آنها دارند چنانچه خانه ای از این حیوان داشته باشد اجنه نمی توانند به آن خانه ورود کنند. همانطور که در حدیثی از امام صادق علیه السلام آمده است:«اگر در خانه ای خروس بال گشاده سفید وجود داشته باشد هم خود آن خانه و هم هفت خانه اطراف آن از بلا به دور می ماند و یک بال زدن کبوتر دورنگ خیلی بهتر از هفت خروس سفید است»

گفتن بسم الله

اجنه و شیاطین با شنیدن کلمه مقدس «بسم الله» از محلی که در آن حضور دارند فرار می کند به خاطر همین است توصیه شده پیش از غذا خوردن و همچنین پیش از اینکه آب جوش روی زمین بریزید حتماً «بسم الله» بگویید تا شریک غذای شما نشده و برکت غذایتان کم نکند.

در این باب از پیامبر اکرم صلی الله پرسشی شد:که آیا شیطان می تواند با انسان هم غذا شود؟ حضرت فرمودند:«آری ، بسم الله زمزمه نشود افراد آن سفره با شیطان هم غذا شده و برکت از طعامشان گرفته می شود.»

اجنه به دنبال چه مکانها و افرادی هستند؟

 • مکان هایی که در آن واجبات به جا آورده نمی شوند.
 • مکان هایی که هیچ وقت صدای قرآن از آنها شنیده می شود.
 • مکان هایی که صدای موسیقی در آن به شدت بالاست.
 • مکان هایی که بساط لهو و لعب در آنجا به پاست.
 • جایی که هیچ وقت بهداشت اصولی در آن رعایت نمی شود.
 • مکان هایی که در آنجا قمار بازی می شود.
 • آن دسته مکان هایی که در آنجا مواد مخدر استعمال و شرب خمر انجام می شود.
 • مکان هایی که در مجاورت عوارض طبیعی همچون کوه، جنگل، چشمه، باغ و بیابان هستند.
 • مکان های واقع در نزدیکی درختان مرکب بالاخص درخت نارنج.
 • شخصی که از انجام غسل واجب سر باز می زند.
 • شخصی که اهل زنا است.
 • افرادی که اقدام به دست زدن به اعمال ختومات و علوم غریبه است.
 • شخصی که در انجام امور واجبات خود تنبل است.
 • فردی که با حیواناتی همچون گربه و سگ انس گرفته است.

در انگیزه بخوانید: جن‌ها می توانند به شکل این حیوانات ظاهر شوند، آیا گربه‌های سیاه جن هستند؟

در چه صورتی جن ها مزاحم انسان می شوند؟

درباره این موضوع که در چه صورت جن ها برای انسان ها مزاحمت ایجاد میکنند راه حل های بسیار زیادی وجود دارد که که خرافات بودن آنها و کاربردشان اثبات نشده است.

در آیه ٢٧۵ از سوره بقره از طرف خداوند آمده است:آن دسته از افرادی که ربا میخورند در قیامت نمیتوانند برخیزند مگر مثل کسی که در نتیجه تماس با شیطان دیوانه شده و تعادل خود را از دست داده است.

در تفسیر این آیه توسط علامه طباطبایی آمده است:هر چند آیه به هر گونه دیوانگی و جنون ناشی از تماس با شیطان اشاره ندارد اما بر آن است که برخی از جنون ها می تواند از ناحیه شیطان باشد.

نتیجه اینکه جنیان و شیاطین به هیچ وجه سلطه قهری و غیر ارادی و تصرف بر انسان نداشته و هر گونه انحرافی که از سوی آنها درباره انسان صورت می پذیرد همراه با اختیار و اراده انسان می باشد ولی در اینکه برخی از سختی های زندگی انسان از طرف شیاطین است شکی نیست که جملگی برای امتحان و آزمایش ما است.بنابراین باید گفت بین سختی و انحراف تفاوت بسیاری وجود دارد.انحراف مختص مومنین نمی باشد اما سختی ها برای آنها مقدر شده است.

راه های درمان و علاج

 • تغییر مکان و محل زندگی هر چند به صورت موقت.
 • پرهیز از تنهایی.
 • تلاوت سوره هایی از قرآن مانند « چهار قل» و «و ان یکاد».
 • صدقه در آوردن.
 • مراجعه به نزد افرادی که آزار جنینان را مهار میکنند.

جن ها چگونه عاشق می شوند؟

به جنی که پس از همنشینی با انسان نسبت به او علاقه پیدا میکند و حس تملک در اون ایجاد می شود جن عاشق گفته می شود و فرقی هم ندارد که این جن از چه راهی وارد بدن انسان شده است جادو یا دیگر راه ها!

البته ناگفته نماند در اینجا منظور از عشق همان عشق معروف انسانها به همدیگر یا سایر موجودات نیست.عشق موجود در میان اجنه ها بسیار متفاوت می باشد و بیشتر همین عشق ها در میان انسان مونث و اجنه های مذکر اتفاق می افتد و اکنون شاهد آن هستیم که زن ها به نسبت بیشتر از مرد ها درگیر این معضل هستند.

جالب است بدانید جن ها هم عاشق جسم انسان ها و هم عاشق روح آنها می شوند چنانچه جنی به روح انسان علاقه مند شود میتوان نتیجه گرفت که پیگیر لذت جویی جنسی و جسمی از شخص نیست و علاقه اش بیشتر معطوف فعل و انفعالات روحی او می باشد.

جایگاه و منزل این نوع اجنه در ناحیه قفسه سینه و سر می باشد و بیشتر علاقه مندند بر افکار و احساسات انسان مسلط باشند تا جسمش.

اما بر عکس جنی که به جسم فرد علاقه مند شده است تنها هدفی که از دوست داشتنش دارد این است که لذت جویی جسمی و جنسی از او داشته باشد که جایگاهش در زیر قفسه سینه و انتهای دستگاه تناسلی می باشد و هیچ تمایلی به مسلط شدن بر احساسات و روحیات او ندارد.

در بعضی از مواقع همزاد شیطانی خود شخص علاقه مند و عاشق او میشود و گاهی اوقات جنی دیگر ، ولی در هر حال باید در اسرع وقت درمان شروع شود تا فرد درگیر مشکلات روحی و جسمی بیشتری نشود.

جن ها از چه چیزهایی خوششان می آید؟

شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که جن ها به کدام یک از خانه ها علاقه مند هستند؟ و از چه چیزی خوششان می آید جن هایی که علاقه مند به شنیدن صدای قرآن هستند به خانه هایی می روند که از آنجا صدای قران بیایید.

بر اساس احادیث اهل بیت علیه السلام و آنچه در قرآن کریم آمده جن ها یکی از مخلوقات روی زمین هستند.

«وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُون‌»(ذاریات:۵۶)

و من جنّ و انس را نیافریدم جز برای اینکه عبادتم کنند(و از این راه تکامل یابند و به من نزدیک شوند).

«سَنَفْرُغُ لَکُمْ آیُّهَ الثَّقَلانِ»(الرحمن:۳۱)

یکی از عادات مردم مصر که برای بیرون راندن اجنه و شیاطین از خانه خود انجام می دهند این است که به مدت دو هفته منزل خود را ترک کرده و صدای قرآن را در خانه بلند کرده و با این تفکرات بر این باورند که اجنه را از از خانه خود دور کردند اما محمود عابدین به این باور انها انتقادی وارد کرد و گفت این طرز تفکر یک تفکر کاملا اشتباهی است چرا که با این کار برخلاف تصور شان جن های مومن به آن خانه جذب می شوند و علاقه مند می شود تا صدای قرآن را گوش فرا دهند.

نتیجه اینکه بعضی از افراد احساس می کنند جن موجود توهمی و خیالی است سخت در اشتباه است چرا که جن ها موجودات خارجی و واقعی محسوب می شوند اما به علت کیفیت خلقتی از دیده ها پنهان هستند.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید