مراقب اعداد شانس و بدشانسی باشید

آیا میدانید چه اعدادی بدشانسی و چه اعدادی خوش شانسی می آورند؟ برای اطلاع از این اعداد از نگاه باورها و فرهنگ های مختلف، مطلب زیر را دنیال کنید.

مردم هزاران سال پیش با اعداد سر و کار داشته‌اند. درواقع از همان دوران باستان عدد در فرهنگ و زندگی مردم نقش داشته است. بنابراین باتوجه به نقش و اهمیت اعداد در زندگی روزمره مردم، لازم است با انرژی برخی اعداد آشنا شویم.

چه اعدادی نحس هستند؟

به گزارش نشنال جئوگرافیک، در کشورهای گوناگون اعداد مختلفی به عنوان عدد بدشانسی شناخته می‌شوند. معروفترین انها عدد ۱۳ است. دلیل نحس بودن سیزدهم این عقیده است که ۱۲ «عدد کامل» است. دلایل بسیاری برای این عقیده آورده شده است: از تعداد یاران حضرت عیسی (ع) گرفته، تا تعداد ماه‌های سال و یا تعداد صور دایره البروج. و به همین دلیل، ۱۳ عدد عجیب و … نحسی است. اگر واقعا عدد ۱۳ باعث می‌شود که شما احساس دستپاچگی کنید، پس بهتر است مراقب این پنج عدد هم باشید!

عدد۴

در زبان چینی، تلفظ عدد چهار بسیار شبیه به تلفظ واژه «مرگ» در این زبان است. بسیاری از ساختمان‌ها در چین طبقه ۴ ندارند؛ همان‌طور که در آمریکا برخی از ساختمان‌سازان طبقه ۱۳ را حذف می‌کنند.

عدد۹

همان‌طور که عدد چهار برای چینی‌ها معنای بدشانسی می‌دهد، عدد ۹ نیز برای ژاپنی‌ها ترسناک است. دلیل این موضوع هم مساله مشابهی است: تلفظ عدد ۹ در زبان ژاپنی شبیه به تلفظ لغت «شکنجه یا عذاب» در این زبان است.

عدد۱۷

برخی ایتالیایی‌ها خرافاتی درباره جمعه هفدهم دارند، چرا که بازآرایی اعداد رومی ۱۷ (XVII) باعث ایجاد لغت VIXI می‌شود؛ لغتی که ترجمه آن از زبان لاتین به این معنا است: «زندگی من به پایان رسید.»

عدد ۲۶

به رغم آنکه روز جمهوری هند ۲۶ اُم است، از آنجا که در این روز زلزله، سونامی، حمله‌های تروریستی و… رخ داده در میان عموم مردم هند بدشگون است. اعدادشناسان و اخترشناسان ادعا می‌کنند که ۲۶ عدد بدشانسی است.

عدد۳۹

در کشور همسایه ما، افغانستان، عدد ۳۹ به هیچ عنوان خوشایند نیست. ترجمه عدد ۳۹ به زبان افغانی مرده-گاو می‌شود، اما حقیقت این است که این لغت در افغانستان عملا دشنامی ناموسی است که محترمانه‌ترین واژه آن «دلال محبت» است! تنفر از این عدد در افغانستان به حدی است که نمره‌گذاری خودروها با عدد ۳۹ در هرات به معضلی ملی تبدیل شد.

عدد۶۶۶

در فرهنگ مسیحیت، این عدد به عنوان «عدد شیطان» یا «نشان شیطان» شناخته می‌شود. در کتاب مکاشفات یوحنا در انجیل آمده است: «در اینجا خرد هست. بگذار که به او فهمانده شود عدد شیطان را؛ زیرا آن عدد مردی است و عدد او ۶۶۶ است». ترس از این عدد به اندازه‌ای است که حتی بیماری خاصی به نام آن ثبت شده است: Hexakosioihexekontahexaphodia یعنی ترس از عدد ۶۶۶.

در انگیزه بخوانید: رمزگشایی از عدد ۶۶۶ | راز عدد وحش ۶۶۶ چیست؟

چه اعدادی خوش شانس هستند؟

عدد ۸

بر عکس عدد ۴، عدد ۸ در چین بسیار محبوب و خوش یمن است. این عدد نشانه ثروت، خوشبختی و سلامتی است. دلیل آغاز المپیک پکن در ۲۰۰۸/۰۸/۰۸ در ساعت ۸:۰۸:۰۸ نیز همین است. این عدد در آلمان نیز نشانه خوش شانسی است.

عدد ۷

این عدد در بسیاری از فرهنگ‌ها محبوب است. زیرا در بسیاری از ادیان و فرهنگ‌ها اعتقاد بر این است که هفت جهان یا هفت طبقه آسمان یا هفت بهشت وجود دارد.

عدد ۳

در آمریکای شمالی و سوئد عدد سه با توجه به داستان‌هایی که در آن غول چراغ سه آرزو را برآورده می‌کند، بسیار خوش یمن است. آن‌ها هر اتفاقی که سه بار رخ دهد را باعث خوش یمنی و پایان سختی‌ها می‌دانند.

عدد ۵

عدد ۵ در میان مسلمانان جهان نشانه خوش اقبالی است. مسلمان در روز ۵ بار نماز می‌خوانند به ۵ اصل و به ۵ پیامبر اولوالعزم اعتقاد دارند.

در انگیزه بخوانید: نحوه محاسبه عدد سرنوشت | از روی عدد تقدیر، شخصیت خودت رو بشناس

درنهایت این اعتقادات و باورها بر پایه فرهنگ و سنت‌های مردم در سراسر جهان شکل می‌گیرند و ممکن است در جوامع و فرهنگ‌های مختلف متفاوت باشند. مهم است که درک کنید که این باورها تا حد زیادی بر پایه باورها و سرمایه فرهنگی هر جامعه استوار است و نتیجه تجربیات و تاریخچه‌های آن جامعه است، اما دانستن آنها و درک انرژی این اعداد خالی از لطف نیست.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید