سنگ درمانی کودکان | درمان مشکلات کودکان و نوجوانان با قدرت شفابخشی سنگ‌ها

شما می‌توانید برای درمان انواع مشکلات کودکان مانند اضطراب، ترس، مشکلات دوران بلوغ و … از سنگ‌ها استفاده کرده و از خاصیت شفابخشی این سنگ‌ها برای کودکتان بهره ببرید.

سنگ ها هدایایی از جانب زمین هستند و قدرت‌های درونی دارند که از آن بی خبرید. به نظر می رسد کودکان نوعی جاذبه و گرایش طبیعی نسبت به سنگ ها دارند و دلشان می‌خواهد هر نوع سنگ یا کریستالی را از زمین برداشته و آن را به طور کامل کشف کنند.

این گرایش دو طرفه است و سنگ‌های نیز بر روی کودکان تاثیرات زیادی دارند. در اینجا فهرستی از سنگ های مختلف ارائه شده که به سلامت بچه ها کمک می‌کند. اجازه بدهید فرزندتان این نوع سنگ ها را در جیبش بگذارد و همیشه به همراه داشته باشد و حتی موقع خواب و استراحت هم سنگ مخصوصش را پیش خود نگه دارد.

درمان مشکلات کودکان با سنگ ها

درمان کودکان با سنگ ها
درمان مشکلات کودکان با سنگ ها

Ruby (یاقوت‌ سرخ‌)

یاقوت سرخ با استفاده از خواص خود می تواند اضطراب و آشفتگی ناشی از بلوغ، یا هر نوع غم را در کودکان از بین ببرد و افسردگی مربوط به شکست تحصیلی،  یا شنیدن اخبار ناخوشایند مثل طلاق یا مرگ را آسان تر کند.

یاقوت ارغوانی در این گونه موارد تمام احساسات منفی را به طرف خود جذب می‌کند و به کودک آرامش می‌بخشد. این سنگ برای کودکان هایی که ناتوانی های گوناگون دارند و یا دچار مشکلات جسمی و روحی هستند؛ عالی است. چند تکه سنگ یاقوت ارغوانی در اتاق آنها باعث می‌شود این نیروهای منفی از وجود آنها تخلیه شود و اتاق آنها به یک وضعیت آرام و متعادل برگردد.

سنگ شفاف (حجرالبرق)

بسیاری از کودکان هایی که خجالتی ، ترسو و مطیع و سربه زیر هستند برای بازیابی اعتماد به نفس نیاز به چنین سنگی دارند. کودکان دچار تنگی نفس، به سوی این سنگ جذب می‌شوند؛ زیرا این سنگ ریه ها را باز می‌کند و باعث می‌شود احساس سبکی و آرامش کنند.

عقیق قرمز

سنگ عقیق یا سنگ عزت نفس برای تقویت حس احترام به نفس و ارزش قایل شدن برای خویشتن به کار می‌رود. رنگ های نارنجی تیره این سنگ به خوبی بیانگر نیروی تقویت کننده چاکراهای اول و دوم و سوم دراین سنگ است و باعث حس امنیت و عشق به خویشتن می‌شود. رگه های صورتی رنگ موجود در این سنگ ، عشق و علاقه را در بین والدین و فرزند تقویت می کند.

کوارتز شفاف

کوارتز شفاف یا سنگ شفابخش نوعی کریستال است که برای همه نوع درمان به کار می رود. هر سنگ کوارتز در واقع نیرو و انرژی خاصی دارد و از خاصیت شفابخشی ویژه ای برخوردار است. وقتی که کودک تکه ای از این سنگ را در دست می‌گیرد، انرژی آن یا خیلی آهسته تخلیه می‌شود یا خیلی سریع و ناگهانی. در حین خالی شدن انرژی سنگ ، کودک احساس می کند که گویا در معرض یک شوک الکتریکی ملایم قرار گرفته است.

همین انرژی طبیعی، کافی است که هر گونه احساس ناراحتی و غم از کودک دور شود و حالت منفی احساسی در او تغییر کند و احساس شادابی و نشاط کند.

اگر کسی چندین تکه از این سنگ به همراه داشته باشد انگار انواع مختلفی از سنگهای شفابخش را به همراه دارد؛ زیرا هر تکه از سنگ کوارتز شفاف دارای خاصیت درمانی خاصی است و او می تواند از آنها در موارد و موقعیت های گوناگون استفاده کند.

مجموعه این سنگها همچنین برای سازماندهی افکار پراکنده و از بین بردن نیروهای منفی مفید هستند.

کوارتز سرخ

کوارتز سرخ یا سنگ عشق و دوستی یکی دیگر از سنگهای چند منظوره شفابخش است به ویژه برای کودکانی که احساسات آزار دهنده و یا تمایلات پرخاشگرانه دارند.

کوارتز سرخ می‌تواند زخمهای یک قلب شکسته را که در اثر رودررویی با واقعیتی تلخ و خشن، آسیب دیده است التیام بخشد. کوارتز سرخ برای کودکان بیقرار و بسیار فعال می باشد و آن هایی را که مبتلا به تشویق و نگرانی ، ترس ، اضطراب ، دلواپسی و بسیاری از اختلافات روحی دیگر هستند آرامش به ارمغان می آورد.

برخی فواید عصب شناسی نیز دارد. یعنی اگر این سنگ را در بالای مراکز عصبی نگه داریم، گرفتگی عضله از بین می‌برد و عضله شل می‌شود. در مورد قلب های جوان ، کوارتز سرخ می تواند کمک کند تا چاکراهای قلب باز نگه داشته شود، و به قلب حیات می بخشد و آن را حفظ می کند.

این سنگ انرژی های خوب را وارد قلب کرده و از ورود انرژی های بد جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: با این سنگ‌های ضداسترس و اضطراب امواج منفی را از دور و برتان دور کنید

سنگ لاجورد

سنگ لاجورد یا (سنگ موازنه روحی) یک متعادل کننده باور نکردنی برای کودکانی است که قابلیتهای روانی فوق العاده ای را از همان دوران اولیه زندگی خود نشان می‌دهند. رنگ آبی تیره این سنگ باعث تحریک هوشیاری و خود آگاهی و پالایش بصیرت معنوی در کودک می شود. سنگ لاجورد زمینه را برای قبول خود و پذیرش نعمت هایی که به او ارزانی شده است آماده می‌کند و به کودک کمک می‌کند که به آگاهی معنوی برسد.

این سنگ دارای قدرت های محافظ است و همه حسهای روحی ـ روانی را تحریک می‌کند و از همین رو بسیار ارزشمند است.

Jade (یشم سبز)

یشم سبز یا سنگ تسکین دهنده احساسات را به راحتی می‌توان برای کودکان تهیه کرد و مثل جواهر آلات معمولی مورد استفاده قرار داد. کودکان حساس و هیجانی اغلب به یک وسیله محافظت کننده احتیاج دارند که همراهشان باشد و از این طریق مطمئن شوند که احساساتشان بر آنها غلبه نمی کند و آنها را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

این سنگ اعتماد به نفس ، و اتکا به خویشتن را به کودکان تقویت می‌کند. یشم سبز به فرد ایمان می‌بخشد تا در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد.

Tiger’s Eye (چشم ببر)

سنگ چشم ببر با لایه های نازک قرمز رنگی که در آن وجود دارد هنگامی که به سمت جلو و عقب تکان داده می‌شود؛ نور را در مسیر معینی منعکس می‌کند و به نظر می‌رسد چشم یک ببر به شما خیره شده است! اجازه دهید کودکتان نیروی این سنگ را کشف کند. این سنگ برای کودکان از نظر روحی سرکوب شده اند م بسیار خوب است و قوای روحی، روانی آنها را تقویت می کند.

سولفید آهن

سولفید آهن یا سنگ محافظ و نگهبان به شکل های مختلف وجود دارد. صفحات دایره شکل تا مکعب های مختلف سطح براق و برنجی این سنگ ، کودکان را به طرف خود جلب می‌کند. این سنگ شبیه آینه ای کوچک است که انرژیهای منفی را از کودکان دور می‌کند و کودک حس می‌کند که از نظر جسمانی در وضعیت کاملی قرار دارد و سرشار از عشق است.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید