جوشانده پوست این میوه بهشتی دردی رو دوا نمیکنه شفا میده

پوست انار به تنهایی یک گنجینه دارویی است که می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها و التیام دردها به شما کمک کند.

انار، این میوه‌ی یاقوتی رنگ که از دیرباز در فرهنگ و سفره ایرانیان جایگاه ویژه‌ای داشته است، نه تنها دانه‌های خوش‌طعم و آبدار، بلکه پوستی سرشار از خواص بی‌نظیر دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، پوست انار به تنهایی یک گنجینه دارویی است که می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها و التیام دردها به شما کمک کند.

خواص جوشانده پوست انار

۱. از جوشانده پوست انار به عنوان دهانشویه طبیعی بسیار موثر می‌‌توان استفاده کرد! این ترکیب باعث بهبودی زخم های دهان و زبان می‌شود.

۲. آب جوشانده پوست انار را بنوشید. قابض و مقوى است، براى معالجه اسهال ساده و اسهالى که از مسمومیت باشد و اسهال خونى و کنترل سلسله البول مفید است، قند ادرار را کم و خون را تصفیه مى‌‏نماید، از خونریزى‏ ها خصوصاً خونریزى رحم جلوگیرى مى‏‌کند.

۳. کوبیده خشک پوست انار را به اندازه چهار گرم با آب گرم مخلوط کنید و بخورید. کرم‏ هاى معده و روده را دفع می‌کند.

۴. مزمزه با آب جوشانده پوست انار براى تقویت لثه مفید است، از خونریزى پس از کشیدن دندان جلوگیرى می‌کند.

۵. یک تکه از پوست انار را بصورت یک سکه کوچک قیچى کنید بعد سفیدى و پیه روى آن را بتراشید تا نازک شود و یک ساعت روى آبسه دندان بگذارید و بعد عوض کنید و این عمل را تکرار کنید تا سرباز کند.

۶. پاشیدن گرد کوبیده خشک پوست انار براى خشک کردن زخم شانکر ساده مصرف مى‏‌شود.

۷. پوست انار را نرم بسایید و شب ها به وسیله پنبه در دهانه رحم قرار دهید. ترشحات غیر طبیعى را متوقف مى‏ سازد و به عنوان شستشو براى التیام بواسیر و رفع ترشحات سفید یا لوکوره‏آ مفید است.

۸. در آب جوشانده پوست انار بنشینید براى قطع کردن سیلان مفرط، ترشحات عادت ماهیانه و همچنین در مواردى که مقعد بیرون آمده باشد و همچنین درمان بواسیر مفید است.

۹. پوست انار را با جفت مساوى بسایید و روى پنبه بریزید و هر شب ضماد کنید. فیستول یا بواسیر را درمان مى‏ کند.

۱۰. پوست انار را بجوشانید و روزی چند باز با آن دهان شویی کنید آفت و زخم دهان را برطرف می سازد.

چگونه جوشانده پوست انار را تهیه کنیم؟

تهیه جوشانده پوست انار بسیار ساده است. برای این کار کافی است پوست چند عدد انار را به خوبی بشویید و به همراه دو لیوان آب در قابلمه بریزید. سپس مخلوط را به جوش برسانید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بجوشانید. بعد از اینکه جوشانده خنک شد، آن را صاف کنید و میل کنید.

 پیشگیری از ریزش مو و شوره سر

پوست انار یا جوشانده آن، از ریزش مو و بروز شوره سر جلوگیری می‌کند.

طرز استفاده: مقداری پوست انار پودر شده یا جوسانده آن را با روغن مو (روغن زیتون، روغن نارگیل، و …) مخلوط کنید و ریشه های مو را کاملا با آن ماساژ دهید. ۲ ساعت بعد یا روز بعد با شامپوی ملایم بشویید.

درمان خانگی گلودرد

اگر دچار گلودرد یا درد لوزه هستید، برای تسکین درد از جوشانده پوست انار استفاده کنید.

طرز استفاده: یک مشت پوست انار را در مقداری آب بجوشانید و از صافی رد کنید. پس از خنک شدن با آن غرغره کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید