آیا موجودات فضایی اهرام مصر را ساختند؟

اهرام مصر این بنای خارق العاده که سوژه تحقیقات باستان شناسان زیادی بوده همچنان رازهایی در دل خود نهفته دارد که تا همین امروز یکی از شاهکارهای مهندسی، طراحی و معماری محسوب شده است و هنوز هم کارشناسان را به چالش‌های جدی می‌کشد.

تا به حال درباره اهرام مصر مطالعه کرده‌اید؟ به راستی چگونه ممکن است که در آن زمان که تکنولوژی و دستگاه‌های امروزه وجود نداشته، چنین سازه‌های عظیم و قدرتمند و زیبا را ساخته باشند؟ حتی امروزه هم که علم پیشرفت کرده هم شاید نشود چنین آثار را به وجود آورد.

یکی از این آثار که دانشمندان در کشف راز‌های آن موفق نشدند، اهرام مصر است که با اینکه یک جلوه ساده و مثلثی شکل دارد، ولی قطعا راز‌های زیادی را در خود نهفته است.

بعضی دیگر آنقدر از کشف راز‌های این مکان ناامید شده اند که این مکان را مکانی برای زندگی موجودات فضایی نامیدند و گفته اند که فقط موجودات بیگانه هستند که می‌توانند چنین تکنولوژی را در آن زمان در یک منطقه خشک بیاورند.

بعضی این تئوری را انکار می‌کنند که البته عده‌ای از آن‌ها همان افرادی هستند که کلا موجودات فضایی را انکار می‌کنند. عده‌ای هم به دنبال جوابی معقول‌تر برای این سوال می‌گردند.

در انگیزه بخوانید: رازهای فاش نشده مثلث برمودا | چه چیزی پشت مثلث برمودا پنهان شده است؟

آیا اهرام مصر را فضایی‌ها ساخته‌اند؟

به عنوان قدیمی‌ترین و تنها عضو باقی مانده از عجایب هفت گانه جهان، نظریه‌های بسیاری درباره فرایند ساخت این اهرام وجود دارد. در میان این نظریه‌ها، هم نظریه های واقع گرایانه و زمینی وجود دارد و هم فانتزی.

بسیاری از کارشناسان عقیده داشته‌اند؛ تمدن‌های باستانی در تاریخ انسان، مورد بازدید موجودات فضایی قرار گرفته‌اند و از نظر آنان، ارتباط مصریان باستان با بیگانگان مسئله‌ای انکارناپذیر است! طرفداران این نظریه به برخی از نمادهای موجود روی اهرام اشاره می‌کنند که از نظر آن‌ها شواهد مناسبی از ارتباط مصریان باستان با بیگانگان است.

همچنین طرفداران این نظریه معتقدند فرعون‌هایی که بر تمدن‌ مصر باستان حکومت می‌کردند، به انرژی الکتریکی دسترسی داشته‌اند. برای تشریح گفته‌های خود به چراغ دندرا (Dendera Bulb) در معبد «الهه هاتور» (Hathor Temple) و باتری‌های باستانی در بغداد استناد می‌کنند که تامل برانگیز است. در ادامه به تفصیل توضیح می‌دهیم:

۱. شکل ظاهری

اول از همه برویم سراغ شکل ظاهری اهرام مصر. در نگاه اول شاید بگویید که این فقط یک سازه مثلثی شکل است؛ ولی نه! ساختن همین سازه مثلثی نیاز به مهارت فوق العاده زیاده داشته که ساختن آن در آن زمان، قطعا دور از باور همگان است.

اهرام مصر از میلیون‌ها بلوک سنگی ساخته شده که هر یک از آن‌ها دارای حداقل یک تن وزن است و طبق محاسباتی که دانشمندان داشته اند، هر ده کارگر فقط می‌توانستند که یک سنگ ۴۰۰ کیلویی را به حرکت دربیاورند. در این مورد هم میگوییم که کارگران دارای زور و بازوی زیادی بودند و می‌توانستند راحت این سنگ‌ها را جا به جا کنند. ولی با این حال باز هم سوالات زیاد دیگری بی جواب می‌ماند.

۲. وجود الکتریسیته

همانطور که می‌دانید هیروگلیف‌های زیادی (حروف‌های تصویری) در مصر باستان وجود دارد. بین این هیروگلیف ها، تصاویری وجود دارد که بیشتر از بقیه باعث مشغول کردن ذهن دانشمندان شدند.

در این تصاویری شما می‌بینید که مردمانی وجود دارند، چیزی شبیه به لامپ را در دست‌های خود نگه داشته اند و این تصاویر، باعث به وجود آمدن این سوال می‌شود که آیا مصریان باستان به الکتریسیته دسترسی داشته‌اند؟ ممکن است آن زمان، ان‌ها برق را به دست آورده باشند؟

۳. تصاویر عجیب و غریب

آثار دیگری غیر از تصاویر شبیه به لامپ در مصر باستان وجود دارد که باعث تعجب همگان شده. برای مثال اشکال هندسی وجود دارند که دقیقا در حال نشان دادن هواپیما و هلیکوپتر هستند. (ما در این پست هم به این موضوع اشاره کردیم.) حالا سوال اینجاست که این افراد که در چندین هزار سال پیش زندگی می‌کردند، چطور از این وسایل نقلیه باخبر شدند و آن‌ها را حکاکی کردند؟

۴. پول‌های باستانی

بعد از خواندن این موضوع شاید پیش خودتان بگویید که این موضوع نمی‌تواند دلیل قانع کننده‌ای بر حضور موجودات فضایی در مصر باشد؛ ولی با این وجود باز هم بهتر است که به آن بپردازیم.

در کشفیاتی که از تمدن مصر باستان به دست آمده، سکه‌هایی کشف شده که بر روی آن تصاویری از موجودات بیگانه وجود دارد. حتی بر روی یکی از این سکه ها، چیزی شبیه به بشقاب پرنده وجود دارد و اصلا شاید خود بشقاب پرنده باشد.

خیلی‌ها با این عقیده مخالف هستند و فقط می‌گویند که این‌ها یک سری تصاویر نمادین از مصر است و این حرف‌ها فقط از طرف یوفوشناسان مطرح شده تا وجود موجودات فضایی را تایید کنند.

۵. محل ساخت اهرام

یکی از نکته‌های خیلی مهم که از اهرام مصر کشف شده این است که این سه اهرام دقیقا مطابق “صورت فلکی شکارچی” است و این در حالی است که اندازه این اهرام هم با این ستاره‌ها مطابقت دارد.

هرمی که بلندتر از بقیه است در پایین ستاره پرنورتر قرار دارد و ستاره‌های کم نورتر هم با اهرام کوچکتر هم اندازه است. جدا از این موضوع، اهرام‌ها در مسیر قطب مغناطیسی شمالی هستند.

چطور ممکن است این اتفاق بیفتد؟ آیا همه این‌ها تصادفی بوده است؟ یعنی هیچ علمی در پشت این قضایا نیست؟ قطعا ساختن چنین چیزی نیازمند علم هندسه و نجوم را دارد. حالا سوال جدیدی هم در اینجا به وجود می‌آید و آن این است که مصریان باستان چطور به این علم دسترسی داشتند؟

۶. حضور موجودات فضایی در زمان آخناتون

اگر شما در زمینه مصر باستان تحقیق کرده باشید حتما با آخناتون آشنایی دارید. آخناتون کسی بود که مصر را از بت پرستی دور کرد و جامعه مصر را به سمت توحید پرستی سوق داد. بعضی از کارشناسان بر این باور هستند که این کار او، بدون کمک‌های ماورایی غیرممکن است. حالا منظور آن‌ها از این کمک ماورایی چه می‌تواند باشد؟

اشعاری از زمان آخناتون کشف شده که در آن انگار آخناتون در حال صحبت کردن با موجودات فضایی است. بعضی‌ها نظریه عجیب‌ترین می‌دهند و آن‌ها هم این است که خود آخناتون یک موجود غیر زمینی است. این تئوری به دلیل تصاویری است که از او در حکاکی‌ها به جا مانده که جمجمه او را به شکلی دراز مانند نشان می‌دهد.

در ادامه به موضوعی اشاره می‌کنیم که حضور فضایی‌ها را کمی کمرنگ می‌کند!

امکان حمل سنگ ۲ تنی در آن زمان وجود داشته است!

بعد از پیدا شدن یک تصویر نقاشی شده (تصویر جابه‌جایی مجسمه بزرگی با استفاده از طناب و سورتمه توسط ۱۰۰ نفر ) روی دیوار آرامگاه که مربوط به ۱۹۰۰ سال پیش از میلاد بود، «دانیل بن» استاد فیزیک دانشگاه آمستردام و تیم همراهش توانستند بلوک‌های سنگی بزرگی را از یک معدن تا محل قرارگیری اهرام با موفقیت جابه‌جا کنند.

ظاهرا آن‌ها با ریختن مقداری آب روی ماسه، اصطکاک را کمتر و حرکت اجسام سنگین مانند مجسمه‌‌‌ها و سنگ‌‌ها در سراسر صحرا را راحت‌تر می‌کردند. افزون بر این به تازگی باستان شناسان در جریان حفاری در بندر «وادی الجارف» موفق به کشف یک نسخه پاپیروس قدیمی شده‌اند.

در آن شیوه ساخت قایق‌های مصری، کانال و روش استفاده از جریان آب برای هدایت قایق‌ها و حمل سنگ‌های گرانیتی بزرگ با وزن تقریبی ۵/۲ تن به مسافت ۸۰۰ کیلومتر از معدن استخراج سنگ تا محوطه ساخت هرم‌ها، توضیح داده شده است.

سال گذشته نیز گروهی از باستان‌شناسان توانستند آثار «رمپ» را پیدا کنند که مصری‌های باستان می‌توانستند از آن برای بلند کردن و حمل بلوک‌های بزرگ سنگی استفاده کنند. قدمت این رمپ‌های یافت شده، تقریبا ۴۵۰۰ سال تخمین زده می‌شود.

در مرکز رمپ، سطح شیبدار، نردبان و سوراخ‌هایی وجود داشته است که در این سوراخ‌ها ستون‌های چوبی می‌گذاشتند و طناب به دور آن‌ها می بستند و سنگ‌ها را به بالا می‌کشیدند.

با این وجود هنوز برای خیلی از آدم هایی که به موضوعات فانتزی و ماورایی علاقه مندند هنوز مشخص نیست آیا این قدرت علمی و هنری که برای ساخت این بنای شگفت‌انگیز به کار گرفته شده و انسان امروز تنها گوشه‌ای از آن را دریافته از یک مغز انسانی ریشه گرفته است یا منبع فکری مافوق انسانی دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید