نسخه امامان و طب سنتی برای قطع خونریزی ماهانه زنان؛ از خوردن این ماده غذایی غافل نشوید

خوردن عدس برای تنظیم عادت ماهیانه و قطع پریودی بسیار مؤثر می‌باشد. اگر خانم‌ها دچار خونریزی زیاد و یا لکه بینی مکرر دارند، مصرف پودر عدس باعث قطع خونریزی می‌شود.

عدس، حبوباتی پرخاصیت و پرمصرف، در آشپزی ایرانی کاربردهای فراوانی دارد. حلیم، عدسی، عدس پلو و انواع خوراک‌های دیگر، همگی گواه این مدعا هستند. اما آیا می‌دانستید که می‌توان از عدس به شیوه‌ای خلاقانه‌تر و مغذی‌تر نیز استفاده کرد؟ سویق عدس، پاسخی شگفت‌انگیز به این پرسش است.

همانطور که می‌دانید، مصرف بیش از حد عدس می‌تواند مضراتی به همراه داشته باشد. طبع سودایی عدس، می‌تواند سبب رقت قلب و نوسانات خلقی شود. اما سویق عدس، با فرآوری خاص خود، طبع این ماده غذایی را متعادل کرده و خواص آن را به مراتب افزایش می‌دهد.

اما وقتی همین عدس تبدیل به سویق می‌شود خواصی اعجاب انگیز و متضاد از آن می‌بینیم، و اگر روایات ارزشمند اهل بیت عصمت و طهارت نبود ما هرگز به این اسرار گران بها پی نمی‌بردیم.

تأثیر شگفت انگیز سویق عدس برای قطع پریودی

خوردن عدس برای تنظیم عادت ماهیانه و قطع پریودی بسیار مؤثر می‌باشد. اگر خانم‌ها دچار خونریزی زیاد و یا لکه بینی مکرر دارند، مصرف پودر عدس باعث قطع خونریزی می‌شود.

اگر فردی حائض شده و هنوز خونریزی دارد از سویق عدس مصرف کند تا خونریزی در زمان حیض را قطع کند. اگر دچار خونریزی شدید در زمان پریودی هستید علت ممکن است سردی باشد و مصرف سویق عدس به دلیل گرم بودن، سردی را از بین می‌برد و باعث کاهش خونریزی می‌شود.

اگر برنامه سفر دارید و در آن زمان پریود می‌شود و این برای شما خوشایند نیست حتماً سویق عدس بخورید. در کل خانم‌ها از سویق عدس غافل نشوید.

علی بن مهزیار نقل می‌کند که خانمی دچار حیض (عادت ماهیانه) شد و خون آن متوقف نمی‌شد تا اینکه نزدیک بود که بمیرد! پس امام جواد علیه السلام امر کرد که به او پودر عدس بدهیم پس به او دادیم و خوب شد.

با اینکه عدس سودا زا است، اما سویق آن مشکلات خونی را حل می‌کند و در مواردی که بعضی از اصحاب اهل بیت مشکل خونی پیدا می‌کردند به آن‌ها می‌فرمودند:: «از سویق عدس بخور؛ چرا که جوش آمدگىِ خون را فرو مى نشاند و حرارت را خاموش مى کند»

امام باقر علیه السلام درباره این نوع سبزی یعنی عدس، که از زمره حبوبات است، چنین فرموده اند: دختری که خون حیضش قطع نمی شود، به او سویق عدس بدهید تا بنوشد، که به سرعت، حیض قطع می شود.

در حدیث دیگری پودر عدس دارویی برای مشکلات خونی معرفی شده!

در انگیزه بخوانید: این علائم ظاهری نشان دهنده مزاج صفراوی است + روش‌های درمان بیماری‌های صفرا

دیگر خواص سویق عدس در روایات

  • روایت شده از امام صادق علیه السلام که فرمودند:: پودر عدس عطش را قطع می‌کند و معده را قوی می‌کند و در آن شفای هفتاد بیماری است و صفرا را خاموش می‌کند و درون را خنک می‌کند. این خواص به بیان روایت در خود عدس نیست و در سویق آن هست، و این جای شگفتی است. البته در طب اسلامی از این دست اعجاز‌ها کم نیست.
  • امام باقر می‌فرماید: پودر عدس بسیار پر برکت است و اگر فردی در حالیکه گرسنه است بخورد باعث هضم غذا می‌شود و اگر کسی گرسنه است بخورد او را سیر می‌کند.
  • امام صادق می‌فرماید: سویق عدس باعث رویش گوشت بر بدن می‌شود و باعث تقویت استخوان می‌شود و بلغم را از معده از بین می‌برد و باعث؛ کاهش صفرا می‌شود و اگر کسی به مدت ۴۰ روز و به طور مدام سویق عدس بخورد بازوانش تقویت می‌شود.
  • همچنین، همان گونه که بیان شد سویق عدس عطش را هم بر طرف می‌کند و از اهل بیت علیهم السلام این گونه نقل شده که هر گاه به مسافرت می‌رفتند سویق عدس همراه خود می‌بردند. تبریزیان نیز بیان می‌کند که خواص سویق عدس از خود عدس تأثیرات بیش تری دارد و تأثیرات شگفت انگیزی دارد.
  • مصرف سویق عدس برای کودکان و بزرگسالان مفید است و بسیار در طب سنتی توصیه شده است.
  • اگر مادران سویق را در رژیم غذایی کودکان بگنجانند، باعث تقویت کودک شده و به رشد او کمک می‌کند.

طرز تهیه سویق عدس

عدس سبز و ترجیحا دیم (مقداری کوچک‌تر است) را به خوبی آسیاب می‌کنیم و بعد تفت می‌دهیم و اگر احیانا خوب ریز ریز نشده باشد بعد از تفت دادن دوباره آسیاب می‌کنیم و تفت می‌دهیم و بعد از سرد شدن مصرف می‌کنیم.

مقدار مصرف پودر عدس

صبح ناشتا دو قاشق غذا خوری یا بیشتر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید