اینگونه با سنگ‌ها مراقبه کنید تا همه انرژی‌های مثبت جهان جذب شما شوند

آیا می‌دانید نکات مراقبه با سنگ چیست و چگونه انجام می‌گیرد؟

مراقبه با سنگ یکی از روش های بسیار عالی برای انجام مدیتیشن است. در این پست قصد داریم چگونگی انجام این نوع مراقبه را به شما آموزش دهیم. برای کسی که اولین بار است به مراقبه می نشیند، به ندرت پیش می آید به سرعت و به طور عمیق در حالت ژرف اندیشی فرو برود.

در این صورت اگر احساس کردید مراقبه کاری است سخت، مایوس نشوید و آرامشتان را حفظ کنید. صبور باشید موارد زیادی هست که باید به آن ها پی ببرید. برای انجام مراقبه با سنگ نیاز است یکسری نکات را رعایت کنید.

البته بخشی از این نکات مربوط به اصول مراقبه است و بخشی دیگر در خصوص استفاده از سنگ ها در مراقبه. در هر صورت توجه به تمام نکات باعث انجام بهتر و با کیفیت تر مدیتیشن شما می شود. در ادامه این نکات را معرفی کرده ایم.

انجام مراقبه با سنگ

الف) زمانی را برای مراقبه انتخاب کنید که کاملا سرحال هستید. دوشاخه ی تلفن را از پریز در آورید و به همه بگویید مایل نیستید کسی مزاحم اوقاتتان شود.

ب) مطمئن شوید که لباس تنگ به تن ندارید و برای راحتی بیشتر بالش مناسبی استفاده کنید.

ج) وقتی در حال مراقبه هستید، در صورتی که احساس لرز کردید ملافه ای سبک روی خود بیندازید.

د) جایتان باید راحت باشد چه روی زمین نشسته باشید یا روی صندلی یا دراز کشیده باشید. میتونید چهار زانو  روی بالش بنشینید. خیلی مهم است که قوز نکنید و ستون فقرات صاف باشد چه در حال دراز کشیدن چه نشستن. این وضعیت موجب ارتباط قوی شما با زمین می شود و قادرتان می سازد تا انرژی های درونیتان را آزادانه جاری کنید.

ه) در هنگام انجام مراقبه با سنگ خود، آن را به آرامی در دست بگیرید یا آن را روی زمین یا روی میز در مقابل خودتان قرار دهید و در حالی که دستتان به حالت استراحت روی ران هایتان قراردارد.

و) توجه تان را کاملا به سنگ معطوف کنید و متوجه زیبایی، شکل، ترکیب و رنگ آن باشید. اگر آن را در دستتان نگه داشته اید، از وزن آن آگاه باشید و احساس کنید که در حال جذب گرما و انرژی هایش هستید.

ز) چشمانتان را ببندید و از تنفس خود آگاه باشید. از شکمتان چند نفس عمیق بکشید. موقع عمل دم تا عدد چهار بشمارید، تا دو شماره نفستان را حبس نگه دارید و با شمارش عدد چهار، هوا را از ریه هایتان خارج کنید. به همین ترتیب به نفس کشیدن ادامه دهید تا ذهن شما از هر نوع آشفتگی آزاد شود. به آرامی خود را از هر نوع فکری که بی مقدمه وارد ذهنتان می شود رها کنید.

ح) در حالی که عمل دم را انجام می دهید، احساس کنید که انرژی شفا بخش سنگ در بدنتان جاری می شود. موقع بازدم، احساس کنید که هر گونه تنش از بدن شما بیرون می‌رود.

ت) خود را آزاد بگذارید تا هرچه بیشتر در حالت تعمق و مراقبه فرو بروید. احساس کنید که حوزه ی انرژی شما در حال گسترش است و به زیبایی از انرژی های سنگ سرشار می شود.

ی) تصور کنید که به بخشی از رنگ سنگ بلورتان تبدیل می شوید. اجازه دهید حوزه ی انرژی شما با انرژی سنگتان ترکیب شود، به طوری که با آن یکی شوید.

ک) درصورتی که مایل باشید، می توانید وارد سنگ خود شوید و قلمرو سحر آمیز و با شکوه درون آن را کشف کنید. همچنین می توانید از سنگ خود سوالاتی کنید. اولین عقیده یا فکری که به ذهن شما خطور کرد، پاسخ سوال شما خواهد بود.

ل) برای هر مدتی که دلتان خواست، در حالت مراقبه ی نشاط آور خود باقی بمانید. زمانی که آماده ی برگشت به حالت قبلی تان بودید، از جسم و تماس خود با زمین آگاه باشید. به آرامی انگشتان دست و‌ پایتان را حرکت دهید و به اشیائی که اطرافتان قرار دارند، توجه کنید.

م) به آرامی چشمانتان را باز کنید. در صورتی که دریافتید برای تان مشکل است که خودتان را روی زمین وابت نگهدارید، مبحث بعدی پست را هم بخوانید. هم چنین میتوانید با انرژی سنگتان انرژی خود را به زمین برگردانید.

ن) بلافاصله و تا جایی که می توانید فی البداهه، تجربه ی خود را از انجام مراقبه با سنگ بنویسید. هرگونه فکر یا رهنمودی را که در طول مراقبه به آن دست یافته اید، بی اهمیت نپندارید و حتما یادداشت کنید.

انواع مدیتیشن با سنگ‌ها

۱. مدیتیشن برای کسب سلامتی، نیروی حیاتی و انرژی:

در این مدیتیشن از سنگهایی به رنگ گل سرخ، قرمز یا نارنجی استفاده کنید. برای این منظور میتوانید از گوی کریستال طبیعی رز کوارتز کمک بگیرید.

۲. مدیتیشن برای بازیافتن سلامتی پس از بیماری:

در این مدیتیشن از سنگهایی به رنگ سبز، آبی و بنفش استفاده کنید. با وارد شدن هریک از رنگهای بالا به درون چاکراهای خود با رنگهای فوق هماهنگ می شوید و افکار خود را به افکار شاد، مشعشع، سرشار از راحتی، سلامتی و صلح و آرامش مبدل می سازید. منشور طبیعی آمیتیست برای این مراقبه بسیار نتیجه بخش میباشد.

۳. مدیتیشن برای رفع افسردگی، احساس تنهایی و ناامیدی:

در این مدیتیشن از هفت رنگ مربوط به طیف های هفتگانه استفاده کنید. بهترین راه استفاده از سنگهای هفت چاکرا میباشد. بعلاوه، رنگ زرد یکی از قوی ترین نیروها علیه افسردگی و انواع محدودیت ها است.

۴. مدیتیشن برای کسب کامیابی، موفقیت و پیشرفت:

در این مدیتیشن از سنگهایی به رنگ سبز استفاده کنید. طیف سبز منبع مهمی از تجهیزات کیهانی است. ارتعاشات رنگ سبز باعث جذب موارد مورد علاقه شما میشود. طیف سبز شخصیت شما را غنی میکند و موفقیت و فراوانی را افزایش میدهد.

۵. مدیتیشن برای رشد ذهنی و ایجاد قدرت فکر:

در این مدیتیشن از سنگهایی با اشعه طلائی استفاده کنید. اشعه طلایی از مرکز لایتناهی عقل سرچشمه میگیرد و روشنی ذهنی و کفایت ذهنی بیشتر را به ارمغان می آورد.

۶. مدیتیشن به منظور ایجاد حفاظت کامل، پرکردن بدن از انرژی، ایجاد سلامتی، ایجاد ارتعاشات آرام بخش و صلح آمیز:

در این مدیتیشن از نور سفید استفاده کنید. برای این منظور بهترین سنگی که پیشنهاد میکنیم کریستال کوارتز شفاف است.

۷. مدیتیشن برای درک طبیعت رویا (مرحله خواب دیدن):

در این مدیتیشن از سنگهایی به رنگ سیاه استفاده کنید. در مواقعی که زیاده از حد عصبی هستید یا قادر به تمرکز نیستید این مدیتیشن موجب بدست آوردن درک ذهنی میشود. سنگ تورمالین سیاه برای این مراقبه عالی ست.

۸. مدیتیشن برای پاکسازی، فعالسازی و تنظیم چاکراها:

برای این مدیتیشن از پاندول سنگهای هفت چاکرا کمک بگیرید و پس از تمرکز و مراقبه بر روی آن، پاندول را به گردن بیاویزید و تا مدتی همراه خود داشته باشید. ارتعاشات هفت طیف رنگی وارد چاکراهای شما شده و آنها را تنظیم و فعال میکنند. اگر مطمئن هستید که در یک چاکرای خاص مشکل دارید، میتوانید سنگ مربوط به همان چاکرا را تهیه کرده و بروی آن مراقبه کنید.

اهمیت دستیابی به حالت ثبات قبلی در مراقبه

در پایان مراقبه با سنگ (یا هر نوع مراقبه دیگری)، ضروری است که به حالت ثبات قبلی و زمینی خود برگردید. بعضی از افراد این کار را خیلی راحت تر از دیگران انجام می دهند. در صورتی که احساس کردید از واقعیت دور شده یا سرگیجه گرفته اید، احتمالا زمینی نشده اید.

اگر هر کدام از این نشانه را تجربه کردید، یا یکی از این مخصوص ثبات و زمینی شدن (کامند کواترز دودی یا کهربای سیاه) را در دستتانتان بگیرید، یا در هر یک از دستان خود یک سنگ قرار دهید تا احساساتتان متعادل تر شود.

اگر باز هم احساس کردید که کاملا هشیاری تان را به دست نیاورده اید، یک لیوان آب را جرعه جرعه بنوشید تا به طور کامل خودتان را زمینی کنید، یا بیرون بروید و پاهایتان را به زمین بکوبید یا حتی به پیاده روی بپردازید. تمام امور دنیوی خسته کننده مانند جاروکشی یا شستن ظرف ها هم روش خوبی برای بازگرداندن شما به واقعیت هستند.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید