اگه بدنت عفونت داره از این چرک خشک کن‌های گیاهی استفاده کن

از این گیاهان می‌توانید به عنوان آنتی بیوتیک‌های طبیعی استفاده کنید.

آنتی بیوتیک ها به خصوص آنتی بیوتیک طبیعی انتخاب نهایی برای عفونت های باکتریایی هستند. آنتی بیوتیک های طبیعی بسیاری در اطراف ما وجود دارند. آنتی بیوتیک های طبیعی بسیار مقابل عفونت های باکتریایی تاثیر می گذارند. مصرف غیرضروری آنتی بیوتیک باعث می شود پزشک دارو را محدود کند پس از مصرف سر خود این دارو خودداری کنید. این داروهای طبیعی در موارد مختلفی باعث پیشگیری و درمان می شوند، سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و از عفونت جلوگیری می کند و برای کودکان مصرف این آنتی بیوتیک ها بهتر است.

بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی

لیستی که مشاهده می کنید، به بدن شما در نابودی عفونت ها کمک می کند برای همین به عنوان آنتی بیوتیک های طبیعی شناخته می شوند.

سیر

سیر، مخصوصا سیر خام برای مقابله با عفونت بسیار مناسب است. سیر حاوی رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان است. خاصیت آنتی بیوتیکی سیر به دلیل ترکیب سولفوردار آن به نام آلیسین (allicin) است. سیر خواص ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد انگل دارد. اگر از داروهای رقیق کننده ی خون استفاده می کنید، قبل از مصرف سیر به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی با پزشک مشورت کنید.

عسل

یکی دیگر از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی عسل است که برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن، مقابل باکتری استفاده می شود، همچنین برای درمان سوختگی و زخم مناسب است. عسل دارای هیدروژن پروکساید است و دارای غلظت بالای قند است که می تواند به متوقف کردن رشد برخی از باکتری ها کمک کند. چای گیاهی وقتی با عسل مخلوط شود به درمان عفونت های داخلی باکتریایی کمک می کند.عسل رطوبت باکتری ها را از آنها خارج می کند و باعث می شود باکتری در اثر خشک شدن نابود شود. هرگز نباید به کودک زیر یک سال عسل داد.

روغن آویشن

آویشن می تواند در برابر میکروب های مقاوم به آنتی بیوتیک مفید باشد. عصاره ی آویشن فقط برای استعمال خارجی کاربرد دارد و شما نباید عصاره ی آویشن را بخورید. عصاره ی آویشن را برای استعمال خارجی با روغن نارگیل و روغن زیتون مخلوط کنید. افراد با فشار خون بالا یا پرکاری تیروئید نباید از عصاره ی آویشن استفاده کنند.

روغن ارگانو

ارگانو و روغن ارگانو به عنوان یک ماده ضد باکتری طبیعی برای مبارزه با باکتری های عامل عفونت و مبارزه با رشد بیش از حد «کاندیدا» است. زمانی که به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شده اید، از ارگانو استفاده کنید. برای استفاده از روغن ارگانو، آن را در آب یا یک روغن حامل رقیق کنید و به مقدار توصیه شده روزانه مصرف کنید.

پیاز

پیاز هم مثل سیر است، پیاز و سیر بعد از پخته شدن خاصیت آنتی بیوتیکی خود را از دست می دهند. خوردن پیاز خام به کاهش درد، عفونت، سرماخوردگی و سرفه کمک می کند.

کلم

کلم یکی دیگر از آنتی بیوتیک های طبیعی است که ایمنی بدن را بالا می برد و حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C است. سالاد کلم یا آب کلم خام با عسل تاثیر شگفتی روی بدن می گذارد.

زردچوبه

زردچوبه دارای ماده‌ای به نام کورکومین است که ضد باکتری، ضد میکروب و ضد التهاب می باشد. زردچوبه به عنوان یک عامل ضد سرطان، بیماری های خودایمنی، بیماری های التهابی و بسیاری موارد دیگر عمل می کند. زردچوبه و عسل هر کدام خواص خود را برای سلامتی دارند، اما زمانی که این دو ابرخوراکی را با هم ترکیب کنید، قدرت آنها چند برابر می شود.

اکیناسه یا سرخارگل

اکیناسه (سرخارگل) یک گیاه دارویی است که انتخابی عالی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه است و مصرف آن می تواند به پیشگیری و درمان سرماخوردگی و کوتاه کردن مدت زمان بیماری کمک نماید.

عصاره ی دانه گریپ فروت

عصاره دانه گریپ فروت یا GSE، یک ماده ضد میکروبی است که از رشد قارچ ها و باکتری های جلوگیری می کند. عصاره گریپ فروت مقابل ویروس های بیشمار، باکتری ها، انگل ها و گیاه های قارچی از بدن دفاع می کند.

سرکه سیب

مطالعات نشان داده اند که سرکه سیب ویژگی آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کنندگی دارد. سرکه سیب بدن را قلیایی می سازد و این شرایط می تواند به پیشگیری یا مبارزه با برخی انواع سرطان کمک کند.

پونه کوهی

پونه کوهی یکی از موثرترین آنتی بیوتیک های طبیعی است که فعالیت آنتی اکسیدانی دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

میخک

عصاره ی آب میخک در برابر بسیاری از باکتری ها از جمله باکتری ای کولای مفید است.

روغن طبیعی نارگیل

روغن نارگیل ویژگی ضدعفونی کنندگی دارد که به بالا بردن ایمنی بدن و درمان بیماری ها کمک می کند. روغن نارگیل به طور طبیعی دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی و مملو از آنتی اکسیدان های بی نظیر است.

دارچین

دارچین یکی از ادویه های غنی است که غذا را خوشبو می کند و حاوی مقادیری آنتی بیوتیک است. دارچین می تواند به درمان عفونت های مخمر کمک کند. برای بهره‌مند شدن از خواص دارچین، چوب دارچین را در ظرف آب بجوشانید و محتویات مورد علاقه خود را داخل آن بریزید. سپس می توانید نوشیدنی را خنک کرده و آن را در طی چند روز مصرف کنید.

عصاره برگ زیتون

عصاره برگ زیتون ترکیبات فعال ماننداولئوروپین، لینولئیک اسید دارند که دارای خواص آنتی بیوتیکی بالایی بوده و می توانند باکتری ها، قارچ ها و ویروس های مضر را از بین برده و تکثیر آنها را متوقف نمایند. عصاره برگ زیتون یک ماده گیاهی طبیعی برای کاهش تب است.

کلم

کلم یک ماده گیاهی ضد باکتری طبیعی است، که می تواند به از بین رفتن باکتری ها و ویروس ها کمک نماید. کلم برگ، کلم بروکلی و گل کلم دارای ترکیبات گوگردی می باشند که سلول های مضر را از بین می برند.

ریشه ترب کوهی

ریشه ترب کوهی به دلیل دارا بودن ایزوتیوسیانات ها ضد باکتری بوده و یک آنتی بیوتیک طبیعی به شمار می رود. آلیل ایزوتیوسیانات روغن عامل مزه قوی ترب کوهی با تعدادی از عوامل بیماری زا مقابله می کند.

پرتقال

پرتقال و آناناس حاوی ویتامین c فراوانی است که ایمنی بدن را بالا می برد و بدن شما را سالم نگه می دارد. این ویتامین به دلیل توانایی اش در تقویت سیستم ایمنی برای درمان سرماخوردگی کمک کننده است.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید