این ۶ تا دمنوش رو جایگزین چای سیاه کن تا دیگه میگرن به سراغت نیاد

چای سیاه را کنار گذاشته و به جای آن این ۶ دمنوش گیاهی را مصرف کنید.

میگرن نوعی سردرد است که می تواند باعث درد شدید و علائمی از جمله حالت تهوع، حساسیت به نور و صدا و سرگیجه شود.

۶ دمنوش برای درمان سردرد میگرنی (درمان خانگی میگرن) را معرفی می کنیم:

انواع دمنوش برای میگرن

۱. دمنوش زنجبیل

چای ریشه زنجبیل به دلیل فواید سلامتی از جمله تسکین ناراحتی معده مشهور است. این چای می تواند با درمان علائم همراه با سردرد شدید به مبتلایان به میگرن کمک کند.

چای زنجبیل یک درمان طبیعی رایج برای حالت تهوع است که یکی از علائم سردردهای میگرنی است. زنجبیل به تسکین ماهیچه های تحریک شده معده که می تواند باعث گرفتگی و ناراحتی معده شود، کمک می کند. این چای همچنین دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب در رگ های خونی کمک می کند که می تواند باعث درد معده و سردرد شود.

۲. دمنوش فیورفیو 

فیور فیو یک گیاه است که از دیرباز برای اهداف دارویی در سراسر جهان استفاده می شده است. این چای دارای طعم کمی تلخ است. به گفته The Migraine Trust، فیورفیو یک داروی گیاهی محبوب برای جلوگیری از شروع سردردهای میگرنی است.

۳. چای نعناع فلفلی

چای نعناع فلفلی و روغن نعناع داروهای طبیعی محبوب برای تسکین درد و ناراحتی معده هستند – دو علامت مرتبط با میگرن. ماده فعال چای نعناع منتول است.

این ترکیب مزه گس و خنک کننده ای را ارائه می دهد و همچنین به کاهش التهاب که می تواند باعث سردرد تنشی و درد شود کمک می کند. استفاده از روغن نعناع به صورت موضعی روی پیشانی می تواند به کاهش سردرد سینوسی یا درد ناشی از میگرن کمک کند.

۴. چای بابونه

وقتی صحبت از آرامش به میان می آید، بابونه یک منبع بی پایان است. این چای یک چای بسیار محبوب برای قبل از خواب است و می تواند به کاهش اضطراب و استرس ناشی از حملات میگرن کمک کند. یکی از شناخته شده ترین دمنوش های تسکین دهنده است و می تواند درد میگرن را تسکین دهد.

محققان یک فرضیه پزشکی را منتشر کردند که اثرات بابونه را بر سردرد میگرنی پس از بررسی بالینی بررسی کرده است. محققان دریافتند که بابونه به طور مستقیم برای تعدیل فعالیت های سیستم عصبی برای کاهش علائم میگرن عمل می کند.

بابونه هورمون های استرس را مهار می کند و فعالیت GABA را افزایش می دهد که به بهبود خلق و خو و ایجاد آرامش کمک می کند. مطالعه دوم نشان داد که ترکیبات بابونه شامل کامازولن و پارتنولید هر دو به عنوان NSAID های طبیعی برای کاهش التهاب و درمان میگرن حاد عمل می کنند.

برای تسکین سردرد، به سادگی گل های بابونه تازه را به آب جوش اضافه کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه دم کنید. از طرف دیگر، چای بابونه مصری یا چای نعنای اسلیپی تایم را برای آرامش و کاهش سردرد با بابونه انتخاب کنید.

۵. چای سبز

چای سبز یک چای واقعا خوشمزه است که فواید آن برای سلامتی بسیار شناخته شده است. یک عنصر اصلی در صنعت کاهش وزن است زیرا ترکیبات موجود در چای سبز به تسریع چربی سوزی کمک می کند. این چای همچنین به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدان، یک چای سم زدای محبوب است. چای سبز ممکن است با افزایش سلامت کلی به درمان علائم میگرن کمک کند.

۶. چای پوست درخت بید

پوست درخت بید یک درمان موثر درد است که می تواند به کاهش سردردهای میگرنی کمک کند. این پوست از زمان های قدیم برای التیام درد استفاده می شده است.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید