تست شخصیت: اولین تصویری که ببینی میگه درونگرایی یا برونگرا!

اولین تصویری که مشاهده کنید به شما خواهد گفت که درونگرایی یا برونگرا

آزمون شخصیت ابزاری برای ارزیابی شخصیت فرد است. در این نوع آزمون‌ها از تکنیک‌هایی برای شناسایی الگوهای صفاتی فرد در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود. از آزمون شخصیت شناسی می‌توان برای تشخیص بالینی، مداخلات درمانی و پیش‌بینی واکنش افراد در شرایط مختلف استفاده کرد.

شخصیت چیزی است که ما هرروزه به طور غیررسمی آن را در خودمان و بقیه ارزیابی می‌کنیم. زمانی‌که در مورد خود یا دیگران صحبت می‌کنیم، بارها به ویژگی‌های شخصیتی فرد اشاره می‌کنیم. روان‌شناسان هم همین کار را در سطح علمی‌تر و سیستماتیک انجام می‌دهند.

آنچه شما می بینید و آنچه فکر می کنید که می بینید بسیار متفاوت است زیرا مغز ما برنامه ریزی شده تا خودش جاهای خالی را در ذهنمان پر کند.

تست شخصیت تو در تو

اولین چیزی که می بینید چیست؟

.

.

.

.

.

.

.

.

سوراخ کلید

شما در قلبتان فردی برون گرا هستید و می خواهید دنیای اطراف خودتان را بشناسید، ریسک کنید و ناشناخته ها را کشف کنید. شما ماجراجو، جسور، برون گرا و پر از هیجان هستید. ذهنتان همیشه در مورد چیزهای جدید کنجکاو است و مکان های جدید توجه شما را به خودش جلب میکند. بخاطر میزان بالای انرژی که دارید، همیشه بیقرار و نا آرام هستید.

شما عاشق کشف چیزهای جدید و زیر پا گذاشتن حد و مرزهای خودتان هستید.

گریه

شما درون‌گرا ،محتاط و ساکت هستید و زیاد دوست ندارید در مورد مسائل بحث کنید. در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارید و در سکوت رنج می برید. مدیتیشن کنید و در مورد مسائلی که شما را آزار می دهد با یک روانشناس صحبت کنید. شما به خودتان و مشکلاتتان توجه نمیکنید و نمیدانید که اگر آنها را برطرف نکنید چه آسیب بزرگی به خودتان میزنید.

در ابتدا کدام تصویر را دیدید؟ مبنای پاسخگویی به این تست‌ها صداقت بیننده است پس با خود رو راست بوده و اولین تصویری که مشاهده کردید را در نظر بگیرید.

اهمیت تست شخصیت شناسی

با استفاده از آزمون‌های شخصیت شناسی معتبر می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد خودتان کسب کنید. همچنین می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. شناسایی ویژگی‌های خاص شخصیت باعث می‌شود، درک بهتری از الگوهای رفتاری خود داشته‌باشید. همچنین در تغییر شخصیت هم موثر است و به شما راهکار و جهت می‌دهد.

به‌عنوان‌ مثال نتیجه یک تست شخصیت شناسی ممکن است نشان دهد که میزان درون‌گرایی در شخصیت شما بالاست. در نتیجه شما باید در موقعیت‌های اجتماعی انرژی بیشتری صرف کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید