تست شخصیت: هر چی که تو ثانیه اول ببینی بهت میگه بقیه در موردت چه فکری می‌کنن!

اولین چیزی که در تصویر مشاهده کردید چه بود؟

معماها و تست های شخصیت شناسی دارای سطوح مختلفی هستند، انجام برخی از آنها بسیار آسان است در حالیکه موارد پیچیده تری مانند آنچه در این قسمت مشاهده می کنید نیز وجود دارد که شما را با قسمت های پنهان شخصیتتان بیشتر آشنا می کند.

به تصویری که پس‌زمینه‌ای کرم رنگ دارد، دقت کنید که در آن دو شکل تقریبا غیرقابل تشخیص از یکدیگر وجود دارد. به یاد داشته باشید که برای یافتن پاسخ، بایستی صادق و دقیق تجزیه و تحلیل کنید. اولین چیزی که می بینید اعلام کنید و پاسخ مربوط به تست روانشناسی را در ادامه بخوانید.

تست شخصیت تصاویر تو در تو

.

.

.

.

.

.

.

.

اولین چیزی که در تصویر مشاهده کردید چه بود؟

مار

اگر اولین چیزی که دیدید یک مار است، به این معنی است که شما به‌عنوان فردی با دقت، متمایز از دیگران هستید. شما تحمل نمی کنید که به شما دستور داده شود یا اینکه بگویند کدام مسیر را باید انتخاب کنید چراکه این منطق شماست که در انتخاب هر مسیری حکم میکند.

از طرف دیگر، دوستانتان شما را فردی می بینند که می توانند تمام اعتماد خود را به او بسپارند برای همین است که شما عمیق ترین رازهای اطرافیانتان را می‌دانید.

سبک تفکرات و باورهای شما دلیلی می شود تا یک حقیقت دردناک را به یک دروغ سفید ترجیح دهید و در همه کار صداقت را در مرکز عمل و گفتار خود قرار دهید.

نکته مهمی که نباید در مورد خود فراموش کنید این است که شما نمی توانید ریا و دروغ را تحمل کنید و این دو خصلت منفی اغلب موجب ناراحتی و خشم شما می شود پس از قرار گرفتن در موقعیت هایی که احتمال برخورد با هر یک از آنها وجود دارد، دوری کنید. به خود ایمان داشته باشید تا به عنوان یک شخص به رشد خود ادامه دهید.

جمجمه

اگر در نگاه اول به این تصویر جمجمه را دیدید به این معنی است که شما فردی هستید که به دلیل شیوایی و سخاوتمندی از دیگران متمایز هستید. خانواده شما مهمترین چیزی است که در این دنیا دارید و آنقدر به آنها علاقمند هستید که برای عزیزانتان می توانید همه کار کرده و همه چیزتان را فدا کنید.

با وجود اینکه دیگران را بالاتر از خود قرار میدهید بازهم هستند افرادی که شما را خودخواه می نامند چرا که رفتار شما گاهی آنها را به این اشتباه وادار میکند.

شما خوب می‌دانید چگونه برای عزت نفس خود ارزش قائل شوید و آن را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

یکی از ویژگی های دردسر ساز شما این است که «نه» گفتن برایتان سخت است و این به طور مداوم سردردهای شدید را در موقعیت های پر استرس برای شما به همراه دارد.

شما جزو افرادی هستید که به حریم و خواسته های اطرافیان احترام ویزه ای قائل هستند و دوست ندارید کاری را که دوست ندارید با شما انجام دهند با دیگران انجام دهید.

اگر فردی شما را آزار دهد به راحتی او را می بخشید. ترس از تنها ماندن چیزی است که باعث می شود دوباره به دیگران اعتماد کنید و به این دلیل که دوست ندارید کینه داشته باشید.

گاهی باید مقاوم تر رفتار کنید و برای خود ارزش قائل شوید تا اطرافیان از خصلت های مثبت شما سوء استفاده نکنند.

تاریخچه‌ی تست شخصیت ‌شناسی

یکی از اولین اَشکال تست ‌های شخصیت ‌شناسی که به فرنولوژی نیز معروف بود، در اواخر قرن هجدهم ابداع و در قرن نوزدهم رایج گشت. در این رویکرد، برجستگی‌های روی جمجمه بررسی شده و سپس این برجستگی‌ها به ویژگی‌های خاص شخصیتی نسبت داده می‌شد.

بعدها، روان‌شناسان تلاش کردند تا تعداد ویژگی‌های شخصیتی را تعیین نمایند. برای مثال، گوردون آل‌پورت بر این عقیده بود که بیش از چهار هزار ویژگی شخصیتیِ مختلف وجود دارد. روان‌شناس دیگری به نام ریموند کَتِل، با استفاده از یک تکنیک آماری به نام تحلیل عاملی، این فهرست را به شانزده عامل شخصیتی کاهش داد. و نهایتاً هانس آیزنک، تعداد عوامل شخصیتی را به عدد سه رساند.

امروزه یکی از محبوب‌ترین رویکردهای شخصیت ‌شناسی با عنوان تئوری پنج‌گانه‌ی شخصیتی شناخته می‌شود. بر اساس این تئوری، شخصیت انسان از پنج بعد گسترده تشکیل شده است: برون‌گرایی، توافق‌پذیری، احساس مسئولیت، روان‌رنجوری و پذیرا بودن. تست شخصیت Neo بر اساس این نظریه ساخته شده است.

امروزه طیف گسترده‌ای از تست ‌های شخصیت ‌شناسی وجود دارند که اغلب بر پایه‌های نظریه‌های خاصی از سیستم‌های شخصیتی تهیه و تنظیم شده‌اند. تست ‌های شخصیت ‌شناسی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: تست شخصیت شناسی MBTI ، تست مینه سوتا (MMPI)، تست شخصیتی HEXACO، و پرسش‌نامه شخصیتی ۱۶ عاملی.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید