تست شخصیت: بگو دستت رو چجوری مشت میکنی تا شخصیتت رو فاش کنم!

شما چگونه دستتان را مشت می‌کنید؟ از روی مشت دست خواهید فهمید که شخصیتتان چگونه است!

تست شخصیت ابزاری برای ارزیابی شخصیت فرد است. در این نوع آزمون‌ها از تکنیک‌هایی برای شناسایی الگوهای صفاتی فرد در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود. از آزمون شخصیت شناسی می‌توان برای تشخیص بالینی، مداخلات درمانی و پیش‌بینی واکنش افراد در شرایط مختلف استفاده کرد.

شخصیت چیزی است که ما هرروزه به طور غیررسمی آن را در خودمان و بقیه ارزیابی می‌کنیم. زمانی‌که در مورد خود یا دیگران صحبت می‌کنیم، بارها به ویژگی‌های شخصیتی فرد اشاره می‌کنیم. روان‌شناسان هم همین کار را در سطح علمی‌تر و سیستماتیک انجام می‌دهند.

با توجه به ۵ روش مختلف مشت کردن دست ها به شما کمک می کند تا به شخصیت شناسی افراد بپردازید و اطلاعات جالبی از آنها با دست آورید تا بتوانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید.

تست شخصیت مشت دست

انگشت شست در بالا

شما احتمالا پر انرژی ترین فرد در جهان هستید. شما دائما به دنبال دانش و تجربیات جدید هستید و تلاش می کنید همه چیز را در یک زمان در آغوش بگیرید. برنامه شما شامل خوابیدن در مقابل تلویزیون و تماشای فیلم نیست، چون کارهای مهم تری برای خود دارید.

شما خواهان نوع دوستی هستید، یک فرد مهربان که همیشه به دیگران کمک می کند و هر کسی به او اطمینان دارد. شما بیشتر از اینکه سخنرانی کنید، کار می کنید. این خصوصیت، و همچنین اعتماد و مهربانی شما، باعث می شود همه شما را مورد احترام و قدردانی قرار دهند. علم شخصیت شناسی می گوید که شما با قابلیت الهام بخش بودن و انرژی درونی خود و القای آن به اطرافیان خود، به راحتی می توانید به یک رهبر محترم تبدیل شوید.

انگشت شست در داخل

در شخصیت شناسی این افراد باید گفت که باهوش و پر حرف هستند، اما در پیدا کردن دوستان جدید خیلی خوب عمل نمی کنند. کسانی که در اطراف شما هستند ممکن است این تصور را داشته باشند که شما کم حرف و عبوس هستید. با این حال با بهتر شناختن شما متوجه می شوند که واقعا نرم و حتی کاملا آسیب پذیر هستید.

شما یک استعداد خوب در دیدن ریشه هر گونه مشکل و یافتن راه حل آن دارید. شما زیرک و تیزبین هستید و اغلب دقیق ترین دید را به موضوعات دارید، و تصمیمات شما درست است.

در شخصیت شناسی شما می توان گفت دقت و اندیشیدن به نفع شما است، گرچه گاهی اوقات شما بیش از حد از خودتان انتظار دارید و بیش از حد مضطرب هستید. به همین دلیل، نیاز به کسی دارید تا بدون بیان کلمات شما را درک کند.

انگشت شست روی انگشتان دیگر

شعار شما این است که “هر شخصی مسیر خود را انتخاب می کند” و مسیر شما معمولا سخت است. شما عملی و جدی هستید، سریع الاجرا می باشید و ارزش خود را می دانید. در شخصیت شناسی شما باید گفت ستون فقرات شما در کمترین حالت از تیتانیوم است!

با این حال، ترس شما از شکست اغلب شما را از تصمیم گیری های جسورانه باز میدارد: این تنها چیزی است که می تواند اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که شما اغلب نیاز به تایید و ستایش دارید.

دوستان شما صادق بودن، قابلیت اطمینان و یک رنگ بودن شما را ستایش می کنند. کسانی که در اطراف شما هستند از سمت شما محافظت می شوند و همیشه خوشحال می شوند که در کنارتان حضور داشته باشند. به یاد داشته باشید، با حمایت از نزدیکان خود، شما قادر به انجام هر چیزی هستید.

 

انگشت شست رو به بالا

در شخصیت شناسی این افراد می توان گفت متواضع و در عین حال آگاه و همه فن حریف هستند. شما یک ذهن سریع دارید که ایده های بی شماری ایجاد می کند که ممکن است در نگاه اول غیرممکن باشد.

شما از کشف دنیای اطراف معرفت می گیرید و حتی بهتر است که این کار را انجام دهید. با این حال، گاهی اوقات دشوار است که روی مورد خاصی تمرکز کنید، زیرا شما می خواهید همه چیز را بدانید.

بسیار کاری هستید و دوست دارید هر کاری را به صورت تمام و کمال انجام دهید تا از نتیجه کار راضی باشید. در زندگی خصوصی دوستان زیادی دارید اما همه آنها مورد اعتماد شما نیستند.

دیگران فکر می کند شما دایره المعارف متحرک هستید و از شما سوالات زیادی می پرسند و مشاوره می گیرند. اما شخصیتی درونی شما کاملا بسته است، اطرافیان خود را با دقت انتخاب می کنید و تنها مشاوره های عالی را به منتخبین خود می دهید.

انگشت شست روی بند سوم انگشت اشاره

شما فردی بسیار مهربان هستید و در شرایط سخت دوست دارید به اطرافیان کمک کنید. شخصیت شناسی شما می گوید که به راحتی از خواسته‌های خود می گذرید اما از این خصوصیت سوء ‌استفاده‌های زیادی می‌شود. اخلاق خوب و شوخ طبیعی شما باعث جذب اطرافیان به شما می شود. هیچ اتفاقی را جدی نمی‌گیرید و به راحتی از آن می‌گذرید. شما جز افرادی هستید که دوست ندارند در مقابل دیگران به عشق خود ابراز علاقه کنند.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید