علت اختلال نعوظ در مردان چیست؟

علت اختلال نعوظ

انگیزه سرویس زناشویی –  دستیابی به نعوظ اولین قدم برای برقراری رابطه جنسی است. در حالت معاشقه و پیشنوازی اولین اتفاقی که می‌افتد، مشتعل شدن پیام‌های عصبی در مغز شماست؛ به واسطه‌ی این اتفاقات خون در آلت تناسلی شما به جریان افتاده و اگر همه چیز خوب پیش رود، شما برای برقراری رابطه جنسی آماده هستید.

گاهی اوقات این فرایند بخوبی پیش نمی‌رود و گاه و بیگاه مشکلاتی پیش می‌آید که باید آن‌ها را درمان کرد. اگر این موضوع بطور مکرر اتفاق افتد، ممکن است به اختلال نعوظ مبتلا باشید.

 

علت اختلال نعوظ چیست؟

عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند به این عارضه منجر شود؛ از جمله استرس، افسردگی، اضطراب و مصرف مشروبات الکلی.

در کنار این موارد، عوامل فیزیکی نیز در بروز اختلال نعوظ موثر هستند. گاهی اوقات نیز بروز برخی از بیماری‌ها می‌توانند علت این عارضه باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱. دیابت

دیابت می‌تواند با آسیبی که به اعصاب و رگ‌های خونی وارد می‌کند به بروز این اختلال کمک کند؛ در صورتی که بیماری دیابت در شما بخوبی کنترل نشود، تاثیر آن بر عملکرد نعوظ شما دو برابر می‌شود.

۲. بیماری‌های کلیوی

بیماری‌های کلیوی علاوه بر بروز مشکلات خاص به همراه خود، با تحت تاثیر قرار دادن هورمون‌های بدن، جریان خون به آلت تناسلی و سیستم عصبی شما را که برای ایجاد نعوظ حیاتی هستند، تحت تاثیر قرار داده و بالطبع می‌توانند زندگی جنسی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

۳. اختلالات مغز و اعصاب

بدون کمک سیستم عصبی، امکان وقوع نعوظ وجود نخواهد داشت. مواردی مانند سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون، بیماری‌هایی هستند که می‌توانند سیگنال‌های حیاتی بدن شما را مختل کنند.

۴. بیماری‌های عروق خونی

این دسته از بیماری‌ها می‌توانند با کند کردن جریان خون در بدن، آمادگی شما را برای سکس دشوار کنند. رگ‌های تنگ یا باریک، فشار خون بالا و کلسترول بالا شایع‌ترین علت اختلال نعوظ در مردان هستند.

علت اختلال نعوظ در مردان چیست؟

سایر علل اختلال نعوظ

در کنار عوامل مذکور، گاه برخی از پیشامدها نیز می‌توانند در بروز این عارضه موثر باشند؛ مواردی که گاه از اختیار افراد خارج هستند؛ مواردی مانند عمل جراحی، مشکلات هورمونی و… که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

عمل جراحی: اعصاب و بافت‌های لازم برای ایجاد نعوظ می‌توانند در عمل‌های جراحی سرطان پروستات و سرطان مثانه آسیب ببینند. مشکلات پیش آمده در اثر عمل‌های جراحی معمولا پس از چند ماه از بین می‌روند و در این خصوص جای نگرانی نیست.

آسیب: در صورتی که به لگن، مثانه، نخاع یا آلت تناسلی شما آسیبی وارد شود و به تبع آن به جراحی نیاز داشته باشید، ممکن است به اختلال نعوظ دچار شوید.

مشکلات هورمونی: عدم تعادل هورمونی نیز می‌تواند علت اختلال نعوظ در مردان باشد. در واقع هورمون‌ها عامل تحریک میل جنسی در مردان و زنان هستند و عدم تعادل در آن‌ها به عدم تمایل جنسی منجر می‌شود. اگر به بیماری‌هایی نظیر تومور غده هیپوفیز، بیماری کلیوی یا کبدی و یا افسردگی مبتلا هستید و یا تحت درمان هورمونی برای سرطان پروستات قرار دارید، به احتمال زیاد به این عارضه دچار خواهید شد؛‌ در چنین شرایطی برای انتخاب روش درمانی مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

نشت وریدی: برای حفظ نعوظ، خونی که در آلت تناسلی شما جریان دارد، باید برای مدتی در آن باقی بماند. اگر خون به سرعت از آلت تناسلی شما خارج شود، نعوظ خود را از دست خواهید داد. بروز آسیب یا برخی از بیماری‌ها ممکن است باعث این موضوع شود.

سیگار، تنباکو، الکل و مواد روانگردان: اگر هر یک از مواد مذکور را مصرف می‌کنید، علت اختلال نعوظ در شما می‌تواند همین موضوع باشد. مصرف تمام این مواد می‌تواند با آسیب رساندن به عروق خونی به بروز این ختلال در شما منجر شود. اگر به مشکلات عروقی مبتلا هستید، مصرف سیگار می‌تواند این عارضه را در شما تشدید کند.

مصرف داروها: مصرف داروهای زیادی می‌تواند به بروز این عارضه در شما منجر شود. اگر گمان می‌کنید که در حین فرایند بیماری خود، مصرف داروی خاصی علت اختلال نعوظ در شما شده است، در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید.

بزرگ شدن پروستات: بزرگ شدن پروستات در سنین بالا، امری عادی برای بسیاری از مردان است که می‌تواند به همراه خود این اختلال را در آن‌ها بوجود آورد.

بسیاری از مردان در معرض اختلال نعوظ قرار دارند. اگر فکر می‌کنید ممکن است به این عارضه مبتلا باشید، با پزشک خود صحبت کنید و برنامه‌ای مناسب برای خود دریافت کنید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare