بزرگ کردن آلت تناسلی ؛ بررسی جامع تمامی روش‌ها

بزرگ کردن آلت تناسلی

آقایان، صادق باشید: ای کاش بزرگتر بود، نه؟ به احتمال بسیار زیاد پاسخ شما مثبت است. مایکل اولاری،‌ پزشک جراح و استاد اورولوژی در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه هاروارد می‌گوید: «فکر نمی‌کنم مردی در دنیا وجود داشته باشد که حداقل یکبار آرزو نکرده باشد که ایکاش آلت تناسلی من بزرگتر بود». بازاریابان ادعا می‌کنند که دستگاه‌های تقویت کننده‌، دستگاه‌های کششی و وکیوم، قرص‌ها و لوسیون‌ها می‌توانند اندازه‌ی آلت تناسلی را افزایش دهند. اما آیا این روش‌ها کار می‌کنند؟ اندازه آلت تناسلی یکی از علل رایج اضطراب در مردان است و همین موجب ظهور صنعت پول‌ساز «بزرگ کردن آلت تناسلی» شده است. ما در این مقاله، به بررسی انواع روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی مردانه و عوراض جانبی آن‌ها می‌پردازیم و همچنین به شما خواهیم گفت متوسط طول آلت تناسلی مردانه چقدر است و چه زمانی یک فرد ممکن است از مراجعه به پزشک سود ببرد.

بزرگ کردن آلت تناسلی (آیا واقعا کوچک است؟!)

آیا فکر می‌کنید سایز آلت تناسلی شما کوچک‌تر از حالت طبیعی است؟ احتمالا در اشتباهید. آلت تناسلی مردانه در حالت نعوظ، معمولا بین ۱۲.۷ تا ۱۵.۲۴ سانتی‌متر طول و ۱۰.۱۶ تا ۱۲.۷ سانتی‌متر محیط قطری دارد. اما در اندازه‌ی آلت تناسلی در حالت عادی (خارج از نعوظ) تنوع بیشتری وجود دارد.

آلت تناسلی برخی مردان، از این مقدار کوچک‌تر است. در موراد نادر، ژنتیک و مشکلات هورمونی باعث ایجاد بیماری به نام «میکرو پینس» می‌شود؛ شرایطی که در آن آلت تناسلی در حالت نعوظ کمتر از ۷.۶۲ سانتی‌متر طول دارد. گاهی نیز بیماری‌هایی مانند «پیرونی» یا جراحی سرطان پروستات می‌تواند سایز آلت یک مرد را کاهش دهد.

سایز آلت تناسلی

اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که اکثر مردانی که به دنبال روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی هستند، در واقع سایز متوسطی دارند و آن‌ها تنها تصور می‌کنند که سایز کوچک‌تر از حد متوسط دارند. اما چرا؟ بخشی از آن به علت زاویه‌ی دید شماست؛ با نگاه از بالا به سمت پایین، به سختی می‌توان اندازه‌ی واقعی سایز آلت تناسلی را تشخیص داد. روانشناسی نیز نقش موثری دارد. برخی مردان با سایز متوسط نسبت به سایز آلت خود بیش از حد حساس می‌شوند. تا جایی که اختلالی به نام «اختلال دیسورفیک آلت تناسلی» وجود دارد که می‌توان به آن مبتلا شد! اختلالی شبیه به «آنورکسیا» (بی‌اشتهایی روانی) که در آن فرد، صرف نظر از میزان چربی‌هایش، همواره تصور می‌کند که بیش از حد چاق است.

بر اساس یک مطالعه، اکثر مردانی که زیر تیغ جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی می‌روند، به این شرایط دچار هستند و در نهایت از نتایج جراحی و بزرگسازی، حداقل رضایت را دارند.

 

روش های بزرگ کردن آلت تناسلی کدامند؟

یک روش ایمن و موثر برای داشتن آلت تناسلی بزرگ‌تر وجود دارد: کاهش وزن. جنیفر برمن، پزشک متخصص اورولوژی در بورلی هیلز و نویسنده‌ی همکار کتاب «اسرار زنان راضی از نظر جنسی» می‌گوید: «بسیاری از مردانی که فکر می‌کنند آلت تناسلی کوچکی دارند، به اضافه وزن مبتلا هستند». کاهش وزن مقدار بیشتری از آلت پنهان در زیر چربی‌های شکم را در معرض نمایش قرار خواهد داد. روشی که در واقع سایز آلت شما را افزایش نمی‌دهد، اما در نهایت به همین ترتیب به نظر خواهد رسید.

ارتباط سایز آلت تناسلی و اضافه وزن اما برای مردانی که تیغ جراحی را به کمتر خوردن ترجیح می‌دهند، لیپوساکشن لایه چربی اطراف آلت تناسلی هم می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. با این وجود، تاثیرات آن دائمی نیست؛ اگر عادات غذایی خود را تغییر ندهید، آلت تناسلی شما باز هم در چربی‌های شکمتان دفن خواهد گشت.

روش‌های دیگر چطور: قرص‌ها، پماد‌ها و دستگاه‌های افزایش سایز؟

چه گزینه‌‌های دیگری برای بزرگ کردن سایز آلت تناسلی وجود دارد؟ در اینجا لیستی از روش‌های تائید نشده برای بزرگسازی آلت را آورده‌ایم:

۱. پمپ آلت تناسلی

پمپ خلاء یا وکیوم، وسیله‌ای استوانه‌ای شکل است که هوا را به داخل می‌مکد. شما آلت تناسلی خود را وارد آن می‌کنید و قدرت مکش این دستگاه با جذب خون بیشتر به داخل آلت، موجب بزرگتر و سفت‌تر شدن آن می‌گردد. سپس باید یک حلقه‌ی تنگ مانند یک رگ‌بند را به انتهای آلت تناسلی خود ببندید تا از بازگشت خون به بدن جلوگیری به عمل آید.

 

پمپ آلت تناسلی

اشکال کار کجاست؟ این اثر تنها تا زمانی که حلقه را روی آلت دارید باقی می‌ماند و بدتر اینکه استفاده از آن برای بیش از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می‌تواند باعث آسیب به بافت شود. این روش گاهی به عنوان درمانی برای اختلال نعوظ استفاده می‌شود، اما نتایج آن برای افزایش سایز آلت تناسلی، ثابت نشده هستند.

۲. تمرینات کششی با وزنه

استفاده از وزنه یا انجام تمرینات کششی، هیچ تاثیری بر سایز و حجم آلت شما ندارند؛ آلت تناسلی عضله نیست که بتوانید با تمرینات ورزشی آن را تقویت کنید! اما آویزان کردن وزنه به آلت می‌تواند مقدار کمی آن را بلندتر کند. اما واقعیت این است که به زحمت و پشتکار بسیاری نیاز دارد. دکتر اولاری می‌گوید:« شاید لازم باشد ۸ ساعت در روز، به مدت ۶ ماه یک وزنه به آلت خود ببندید». در نهایت هم اگر به اندازه‌ی کافی خوش شانس باشید، ممکن است حدود ۱ سانتی‌متر افزایش سایز داشته باشید. البته با در نظر گرفتن خطراتی مانند پارگی بافت، ترکیدن رگ‌های خونی و سایر مشکلات!

۳. مصرف دارو و مکمل

قرص‌ها، مکمل‌ها، پماد‌ها و کرم‌ها نیز نتیجه‌ای در پی ندارند. برمن می‌گوید:« به نظر من به جرات می‌توان گفت که تمام این روش‌های درمانی کاملا بی‌اساس هستند».

۴. آیا جراحی هم بی‌فایده است؟

دو نوع عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه وجود دارد:

جراحی برای افزایش طول آلت تناسلی

یکی از متداول‌ترین روش‌ها برش رباطی است که آلت را به استخوان لگن وصل می‌کند. این کار اجازه می‌دهد تا مقدار بیشتری از آلت (تقریبا کمتر از ۲.۵ سانتی‌متر) در خارج از بدن قابل رویت باشد. در حقیقت این روش نیز بزرگ کردن آلت تناسلی نیست و تنها نمایان کردن بخش‌های معمولا پنهان آن است. برای جلوگیری از اتصال دوباره‌ی رباط، یک مرد احتیاج خواهد داشت به مدت ۶ ماه، یک دستگاه کششی به آلت خود متصل نماید.

اما یک خبر خوب؛ یک روش جدید – و احتمالا کم خطر – ممکن است برای برخی از مردان نتیجه‌بخش باشد. در برخی از موارد، پوست بیضه‌ کمی بالاتر از حالت عادی به آلت تناسلی متصل شده است. در این حالت، جدا کردن بخشی از این پوسته می‌تواند مقدار بیشتری از طول آلت تناسلی را نشان دهد و در نتیجه طول آن بزرگتر به نظر خواهد رسید. اولاری می‌گوید:« این جراحی ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند به صورت سرپایی انجام گیرد».

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

جراحی برای افزایش قطر آلت تناسلی

برای مردانی که فکر می‌کنند قطر آلت تناسلیشان کم است، روش‌های بحث‌برانگیزتری وجود دارند که می‌توان از طریق آن‌ها و با کاشت چربی، سیلیکون یا پیوند بافت، قطر آلت را افزایش داد.

انجمن اورولوژی آمریکا اظهار می‌دارد که برای افزایش قطر یا طول آلت تناسلی در بزرگسالان، هیچ یک از این رویه‌ها ایمن یا موثر نیستند.

 

خطرات جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی چیست؟

پیش از آنکه برای انجام جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی خود تصمیم بگیرید، خطرات این جراحی‌ها را نیز در نظر بگیرید.

هیچ یک از این رویکرد‌ها به اندازه‌ی کافی مطالعه نشده‌اند. هیچ سازمان بهداشتی معتبری، این جراحی‌ها را تائید نمی‌کند. در آمریکا، برخی مردان برای انجام این عمل‌های جراحی تایید نشده، به کشورهای دیگر سفر می‌کنند. اگر این ایده به ذهن شما رسیده است، کمی تامل کنید؛ زمان آن است که در مورد خطرات این جراحی‌ها با دکتر خود صراحتا صحبت کنید.

عوارض جانبی انواع جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان، بیشمار هستند؛ از جمله عفونت، آسیب به اعصاب، کاهش حساسیت و مشکل در نعوظ. اما نگران‌کننده‌ترین اتفاقی که می‌تواند برای شما رخ دهد این است که در اثر جای زخم، آلت تناسلی شما، حتی از حالت اولیه هم کوتاه‌تر گردد. افزایش قطر آلت تناسلی از این هم بحث‌برانگیز‌تر است. عوارض جانبی می‌توانند بسیار ناخوشایند باشند: آلت تناسلی موج‌دار، ناهموار و نامتقارن.

معدود مطالعاتی هم که روی این جراحی‌ها انجام شده، دلگرم‌کننده نیستند. مطالعه‌ا‌ی که روی ۴۲ مرد که جراحی قطع ربات را انجام داده‌ بودند، صورت گرفت حاکی از آن است که تنها ۳۵ درصد از این افراد از نتایج راضی هستند و نیمی نیز تا جراحی‌های بیشتر پیش رفتند.

 

بزرگ کردن آلت تناسلی یا تغییر طرز فکر؟

اینکه با خودتان فکر کنید: «کاش کمی بزرگ‌تر بود» بسیار رایج است. اما اگر این فکر در حال تبدیل شدن به یک حساسیت است و بخش زیادی از ذهن شما را به خود درگیر کرده، متوقف شوید و قبل از انجام هر کار فکر نشده‌ای تامل کنید. صحبت با پزشک یا درمانگر می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که وقتی پزشک صادقانه یک مرد را درباره‌ی اندازه‌ی طبیعی سایز آلت تناسلی او، مطمئن می‌کند، به احتمال زیاد او دیگر به سراغ جراحی نخواهد رفت.

دریافت مشاوره پزشکی

شما همچنین باید نسبت به ادعاهای بی‌پایه در رابطه با بزرگ شدن معجزه‌آسای آلت تناسلی هشیار باشید. برمن می‌گوید:‌« هدف اصلی این تبلیغات، مردانی هستند که احساس ناامنی می‌کنند و تصورشان این است که تمام توان و قدرتشان در آلتشان نهفته است. این افراد قربانی‌های خوبی برای محصولات این کمپانی‌ها هستند».

به گفته‌ی کرنر، نویسنده‌ی کتاب‌هایی مثل «She Comes First» می‌گوید:« وقتی از سایز آلت تناسلی صحبت می‌شود، متوسط بودن باید درست همان چیزی باشد که شما به دنبالش هستید. داشتن آلت تناسلی بیش از حد بزرگ می‌تواند یک مشکل مهم‌تر نسبت به آلت کوچک باشد». برای مردانی که آلت بسیار بزرگی برای شریکشان دارند، رابطه جنسی دهانی و واژینال می‌تواند بسیار مشکل باشد.

کرنر ادامه می‌دهد:« اندازه‌‌ی آلت تناسلی نسبت به اینکه چقدر در رابطه‌ی جنسی خلاق هستید، هیچ اهمیتی ندارد. نحوه‌ی استفاده شما از مغز، دستان، دهان و سایر اعضای بدنتان است که در تخت خواب اهمیت دارد».

سخن پایانی

بسیاری از مردان از اندازه‌ی آلت تناسلی خود راضی نیستند و همین امر بازار بزرگی از محصولات و تکنیک‌های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان را ایجاد کرده‌ا ست. اما شواهد محدودی هستند که از تاثیرات این روش‌ها پشتیبانی می‌کنند و به گفته‌ی محققین، این اعمال می‌توانند بسیار خطرناک باشند. پیشنهاد ما به افرادی که نسبت به سایز آلت تناسلی خود نگران هستند، این است به پزشک یا روان‌درمانگر مراجعه کنند. همچنین خواندن مطلب «چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم؟ » نیز می‌تواند موثر باشد. در نتیجه، همواره در نظر داشته باشید که تلاش برای افزایش سایز و قطر آلت تناسلی می‌تواند در نهایت منجر به تغییر رنگ، قطر، درد و بسیاری عوارض دیگر علاوه بر یک حساب بانکی خالی گردد. آیا تنها یک یا دو سانتی‌متر، ارزش این هزینه‌‌ها و خسارات جبران‌ناپذیر را دارد؟ شما چه فکر می‌کنید؟

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0