انگیزه های جذاب زندگی

احتمال بارداری از پشت در رابطه مقعدی و نکات مهم آن

محققان در زمینه رابطه جنسی به این نتیجه رسیده‌اند که بسیاری از خانم‌ها رابطه جنسی مقعدی را لذت بخش می‌دانند، در حالی که برخی دیگر آن را دردناک یا ناخوشایند می‌دانند و فقط به دلیل برخی شرایط یا درخواست شریک جنسی با آن موافق هستند. بهرحال این عمل نه در شرع و نه در اخلاق کار صحیحی تلقی نمی‌شود. اما احتمال بارداری از پشت بسیار ناچیز بوده و تنها در شرایط خاص اتفاق می‌افتد.

در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم احتمال بارداری از پشت چقدر است و چه زمانی اتفاق می‌افتد؟  پس با ما همراه باشید.

آیا احتمال بارداری از پشت وجود دارد؟

برای پاسخ به ان سوال در ادامه مباحث مختلفی را بررسی می‌کنیم.

رابطه مقعدی چیست؟

رابطه مقعدی نوعی رابطه جنسی است که در آن مقعد به‌عنوان عضو جنسی زنانه محسوب می‌شود. اما باید بدانید از نظر ساختار فیزیکی بدن، این عضو به‌عنوان عضو جنسی برای رابطه نیست و ساختار آن به شکلی است که فقط برای خروج مدفوع کارایی دارد و برای ورود آلت مردانه مناسب نیست.

به همین دلیل رابطه مقعدی یک رابطه طبیعی و توصیه شده نیست. این رابطه بسیار پرخطر است. به همین دلیل، هم از نظر علمی توسط پزشکان و هم از نظر دینی منع شده است. در این روش احتمال زخم شدن مقعد و انتقال خون آلوده بسیار زیاد است.

آیا رابطه مقعدی برای پیشگیری از بارداری مناسب است؟

اگر به دنبال جلوگیری از بارداری، رابطه جنسی مقعدی را انتخاب می‌کنید، دانستن واقعیت‌ها درباره این موضوع حائز اهمیت است. احتمال بارداری از طریق رابطه مقعدی پایین است و روش تقریبا مطمئنی برای جلوگیری از بارداری است. اما در کنار عوارض جانبی رابطه مقعدی، موارد خاصی نیز وجود دارد که به طور غیر مستقیم می‌تواند باعث بارداری شود.

بارداری با رابطه از پشت

خطرات رابطه جنسی مقعدی چیست؟

رابطه مقعدی محافظت نشده نیز عاملی برای ایجاد و سرایت انواع بیماری‌های مراقبتی است و به همین جهت توصیه می‌شود حتی در رابطه‌های مقعدی از وسایل بهداشتی پیشگیرانه مانند کاندوم مردانه استفاده کنید. به طور کلی رابطه مقعدی یک رابطه پرخطر به خصوص برای خانم‌ها محسوب می‌شود. زیرا اگر محافطت شده نباشد، امکان انتقال ویروسی به نام پاپیلوما از مرد به زن وجود دارد که هنوز آزمایشی برای تعیین آن در مرد وجود ندارد و ممکن است منجر به سرطان شود. همچنین احتمال سرایت بیماری‌هایی مانند هپاتیت، سفلیس، سوزاک، تبخال و زیگیل تناسلی و کالامیدیا نیز وجود دارد.

از طرفی دریچه مقعد (آستر رکتال) نازک، خشک و ظریف است و به راحتی دچار پارگی می‌شود و امکان ورود انواع ویروس‌ها، انگل‌ها و باکتری‌هایی که منجر به انواع عفونت‌ها می‌شود، وجود دارد. حتی اگر هیچ یک از شرکای جنسی دچار عفونت نباشند، وجود مدفوع در این قسمت می‌تواند باعث عفونت شود. همچنین رابطه مقعدی به‌صورت مداوم حالت ارتجاعی دریچه مقعد را از بین برده و کنترل فرد در نگه داشتن مدفوع را کاهش می‌دهد و حتی در برخی موارد نیاز به عمل جراحی نیاز دارد و این خطر یکی از دلایل منع رابطه مقعدی در اسلام نیز هست.

عوامل افزایش احتمال بارداری از پشت کدامند؟

در صورتی که شریک جنسیتان حواسش نباشد، ممکن است در هنگام تخلیه مایع منی طوری این کار را انجام دهد که مایع به داخل واژن نفوذ کرده و باعث باروری شود. زیرا هر تشکیل نطفه از میان میلیون‌ها اسپرم، تنها به یک اسپرم نیاز دارد و اسپرم‌ها نیز تا چند ساعت بعد از انزال اگر خشک نشوند( در ناحیه اطراف واژن) احتمال نفوذ و باروری را خواهند داشت. همچنین اگر دست شما یا شریک جنسیتان آغشته به مایع منی باشد و اطراف واژن یا خود واژن را لمس کنید امکان ورود اسپرم به رحم و بارور شدن وجود دارد.

احتمال بارداری با پیشاب در رابطه مقعدی چقدر است؟

پیشاب مایعی شفاف است که قبل از انزال و خروج مایع منی از آلت تناسلی مرد خارج می‌شود. این مایع فاقد اسپرم نیست و ممکن است وارد رحم شده و موجب بارداری شود. بنابراین احتمال بارداری با پیشاب را نیز باید در رابطه مقعدی در نظر بگیرید.

پس افراد در مقدمات رابطه جنسی و معاشقه‌های خود باید دقت بیشتری داشته باشند. به دلیل عدم کنترل مردان در خروج پیشاب، در این حالت نیز امکان بارداری وجود دارد. پس اگر شما رابطه مقعدی را به‌عنوان یک رابطه جلوگیری‌کننده استفاده می‌کنید به هیچ وجه نباید آلت مردانه با واژن در تماس باشد.

احتمال بارداری از پشت

پاسخ به دیگر سوالات رایج درباره رابطه مقعدی

۱. آیا زنان از رابطه جنسی مقعدی لذت می‌برند؟

وظیفه مقعد دفع مدفوع از بدن انسان به‌صورت ارادی است و یک عضو جنسی محسوب نمی‌شود. بنابراین هیچ نقطه تحریک جنسی در مقعد و روده بزرگ برای ارگاسم زن وجود ندارد.

۲. آیا استفاده از انواع روان کننده از عوارض رابطه مقعدی کم می‌کند؟

استفاده از ژل لوبریکانت یا روان‌کننده تنها میزان درد را کاهش داده و رابطه را راحت‌تر می‌کند، اما به هیچ وجه از عوارض این رابطه کم نمی‌کند.

۳. آیا داشتن رابطه مقعدی از طریق معاینات پزشکی قابل تشخیص است؟

اگر این رابطه بارها تکرار شود باعث بزرگ شدن دریچه مقعد یا شل شدن ماهیچه‌های آن می‌شود و از این طریق قابل تشخیص است. علائمی مانند التهاب شدید، زخم و خونریزی در مقعد نیز می‌تواند از نشانه‌های رابطه مقعدی باشد.

۴. حکم شرعی رابطه مقعدی در اسلام چیست؟

رابطه مقعدی در اسلام در صورتی که زن رضایت کامل داشته باشد مکروه است و در صورت رضایت نداشتن زن حرام است. همچنین در صورت مخالفت زن با رابطه مقعدی، مرد حق شکایت در مورد عدم تمکین زن را ندارد.

احتمال باردار شدن با رابطه مقعدی

سخن آخر

باردار شدن با رابطه جنسی مقعدی بسیار بعید است، اما اگر چندین عامل مختلف گفته شده در این مقاله با هم هماهنگ باشند، احتمال بارداری وجود دارد. رابطه جنسی مقعدی عوارض جانبی شدیدی دارد و به همین دلیل اصلا توصیه نمی‌شود.

در کل توصیه ما این است که برای پیشگیری از بارداری بهتر است از روش‌های دیگر توصیه شده از طریق پزشکتان اقدام کنید. استفاده از کاندوم در هر نوع رابطه‌ای برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها و بارداری نیز توصیه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در این رابطه حتما مطلب «احتمال بارداری با کاندوم» را نیز در انگیزه بخوانید.

سوالات و نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

منبع healthline
مطالب زیر را هم ببینید