راهکارهای موثر برای تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

ممکن است دلایل متعددی برای گشاد شدن واژن وجود داشته باشد. در حالی که برخی از زنان به صورت ارثی دچار گشادی واژن می‌شوند، دیگران پس از زایمان به این عارضه مبتلا خواهند شد. نوسانات هورمونی، بارداری، یائسگی، وزن، سلامت، پیری و … . همه این عوامل بر واژن تأثیر می‌گذارند و اغلب اثر جانبی گشاد شدن نواحی اطراف آن را به دنبال دارند. گشادی واژن ممکن است منجر به عدم توجه همسر شود و در نهایت ممکن است صمیمیت و رابطه بین زن و شوهر از بین برود. پوست واژن نرم و کشسان است و بعد از تحمل مقدار مشخصی فشار، حالت کشسانی خود را از دست می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش‌های مختلف تنگ کردن واژن بپردازیم. با ما همراه شوید.

 

دلایل گشاد شدن واژن

واژن زن زمانی شل و گشاد می‌شود که هر دو دیواره واژن به اندازه کافی تنگ نباشند یا زمانی که کانال واژن بیش از حد گشاد شود.

در قسمت پایین برخی از دلایل رایج گشادشدن واژن توضیح داده شده است.

۱. پس از زایمان (زایمان واژینال)

مادر بودن جوهره زندگی یک زن است. با این حال، لذت‌های مرتبط با مادر بودن، هزینه‌هایی را به دنبال دارد. یکی از بزرگ‌ترین هزینه‌هایی که یک زن باید برای تجربه این لحظه فوق‌العاده بپردازد، از دست دادن تنگی، قدرت و کشسانی واژن است. از آنجا که با تولد نوزاد، واژن ریزش می‌کند (در برخی بیشتر و در برخی دیگر کمتر)، کل پرینئوم (ناحیه بین واژن و مقعد) گشاد می‌شود. در طول کار، عضلات سرویکال واژینال، مکرراً منقبض و منبسط می‌شوند. این عمل همراه با تولد نوزاد از طریق باز شدن واژن، باعث کاهش عضلات واژینال می‌شود.

۲. خودارضایی و فعالیت جنسی مکرر

هنگام رابطه جنسی یا هنگام خودارضایی، واژن منقبض و منبسط می‌شود. این انقباضات و انبساطات مکرر موجب می‌شود دیواره‌های واژن بیشتر گشاد شوند و حالت الاستیسیته خود را از دست بدهند. همچنین هنگامی که نیروی بیش از حدی هنگام نفوذ اعمال می‌شود، کانال واژینال باز و آسیب دیده خواهد شد که نتیجه آن گشاد شدن واژن و از دست رفتن حالت کشسانی آن است

روش‌های تنگ کردن واژن

علی رغم وجود برخی از روش‌های جراحی برای تنگ کردن کانال واژن، ما در ابتدا توصیه می‌کنیم برخی از تمرینات را انجام دهید و از روش‌های دارویی و طبیعی برای تنگ کردن واژن استفاده کنید. نیازی نیست برای تنگ کردن واژن خود به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنید. شما به سادگی می‌توانید از برخی از روش‌های دارویی و طبیعی استفاده کنید که به طور مؤثر می‌توانند ماهیچه‌های واژن شما را سفت کنند و گشاد شدگی آن را کاهش دهند.

معرفی روش‌های دارویی و طبیعی

در ابتدا چند مورد از روش‌های طبیعی تنگ کردن واژن را معرفی می‌کنیم:

۱. تمرینات کگل (Kegel Exercises)

یکی از راه‌حل‌های رایج برای تنگ کردن واژن این است که به طور منظم تمرینات کگل را انجام دهید. این روش اغلب پس از زایمان به خانم‌ها توصیه می‌شود. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • حداقل ده بار عضلات کشاله ران را منقبض و منبسط کنید؛ کمی استراحت کرده و دوباره این تمرین را تکرار کنید.
 • سعی کنید هر روز حداقل ۱۰ بار این تمرین را انجام دهید(۱۰ مجموعه ۱۰ انقباضی با چند ثانیه استراحت بین آن‌ها).
 • متناوباً می‌توانید هنگام ادرار عضلات شرمگاهی دنبالچه‌ای را منقبض کنید و قبل از ادامه، ادرار را ۵ ثانیه نگه دارید. هر بار که نیاز به ادرار کردن داشتید، این روش را تکرار کنید. این روش به شما کمک خواهد کرد ماهیچه‌های تحتانی کف لگن شما سفت شوند.

تنگ کردن واژن

۲. مخروط‌های واژینال (Vaginal Cones)

یکی دیگر از روش‌های معمول استفاده شده برای تنگ کردن واژن، استفاده از مخروط واژن است که شبیه به یک تامپون (جاذب داخلی) به نظر می‌رسد.

 • لازم است مخروط واژینال را به واژن وارد کنید و سعی کنید به کمک عضلات واژن، آن را به مدت چند دقیقه نگه دارید.
 • این تمرین را حداقل ۵ بار در روز تکرار کنید و هم‌زمان با پیشرفت (قوی شدن عضلات واژن)، از مخروط‌های سنگین‌تری استفاده کنید.

تنگ کردن واژن

تمرینات بالا بردن پا (Leg Ups)

برای انجام این تمرین ساده، تنها لازم است خوابیده به پشت خود روی زمین دراز بکشید و همان‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پاهای خود را یکی پس از دیگری بلند کنید. پاهای خود را خم نکنید، بلکه آن‌ها را مستقیم نگه دارید. پاهای خود را به طور متناوب بالا و پایین کنید.

 • تنو برای انجام این تمرین شامل بلند کردن پاها به صورت یک وری (بلند کردن پاها به سمت مخالف) است. پاهای خود را راست نگه دارید و به سمت طرف مخالف بکشید.
 • این حرکت را به مدت یک دقیقه تکرار کنید و سپس جهت را عوض کنید. این تمرین را به مدت ده دقیقه ادامه دهید و برای نتیجه‌گیری بهتر و سریع‌تر، این تمرین را ۵ بار در روز تکرار کنید.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن با داروهای گیاهی

۱. انگور فرنگی هندی یا آملا (Indiana Gooseberry (Alma

در این جا یک داروی گیاهی بسیار ساده را برای تنگ کردن واژن معرفی می‌کنیم. انگور فرنگی هندی یا آملا یکی از بهترین راه‌حل‌های طبیعی برای تنگ کردن کانال واژن است. این گیاه شامل خواص بسیار غنی است که به بهبود پوست، مو سلامت کلی بدن کمک می‌کند.

 • ده یا دوازده عدد آملا را در یک قابلمه بریزید و آن را با آب بجوشانید.
 • عصاره میوه باید با آب مخلوط شود و یک ترکیب مات و کدر به دست آید. مخلوط را در یک بطری بریزید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
 • قبل از دوش گرفتن، مخلوط را در سرتاسر واژن بمالید.

انجام روزانه این روش باعث افزایش کشش عضلات واژن می‌شود و بسته به میزان مشکل، پس از گذشت چند هفته تا چند ماه، کل ناحیه را تقویت می‌کند.

تنگ کردن واژن

۲. آلوئه ورا (Aloe Vera

یکی دیگر از روش‌های گیاهی و کاملاً طبیعی برای سفت کردن واژن استفاده از ژل آلوئه ورا است. ژل استخراج شده از گیاه آلوئه ورا می‌تواند برای تقویت عضلات واژن بسیار مفید باشد.

 • یک ورقه بزرگ آلوئه ورا را بردارید و ژل آن را جدا کنید.
 • تمام کاری که باید انجام دهید این است که هر روز ۲ قاشق غذاخوری از این ژل تازه را به قسمت داخلی و خارجی واژن بزنید.
 • با استفاده از انگشتان خود به آرامی ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید.

این گیاه به طور مؤثری می‌تواند از تخریب دیواره واژن جلوگیری کرده و مویرگ‌های موجود در منطقه را تقویت کند.

۳. سیر

برای سالم نگه داشتن منطقه واژن و جلوگیری از ریزش دیواره آن، هفته‌ای چند بار، سیر را به صورت خام یا پخته مصرف کنید.

۴. گیاه منجکانی یا بلوط گال (Manjakani)

بلوط گال یا منجکانی در آناتولی (آسیای صغیر)، عراق، کردستان، قبرس، یونان و ترکیه رشد می‌کند. منجکانی میوه‌ای است که از توانایی‌های فراوانی برای تنگ کردن کانال واژن برخوردار است. این گیاه حاوی تانن و فیتواستروژن است که به طور کلی به تقویت عضلات دیواره واژن کمک می‌کند. بلوط گال برای این منظور، به طور مستقیم به منطقه واژن اعمال می‌شود. برای نتیجه‌گیری بهتر، روزانه قبل از دوش گرفتن از این گیاه استفاده کنید.

مزایای دیگر این گیاه:

 • مانع از توسعه چربی و خشکی پوست و همچنین آکنه می‌شود.
 • بینایی را بهبود می‌بخشد.
 • دندان‌ها و استخوان‌ها را تقویت می‌کند.
 • چرخه قاعدگی را تنظیم می‌کند.
 • ترشح واژن را کاهش می‌دهد.
 • عفونت واژن را از بین می‌برد.
 • درد کمر و درد گرفتگی عضلات را کاهش می‌دهد.
 • اسید گالیک موجود در گیاه باعث جلوگیری از دیابت و آسم می‌شود.
 • موجب پیشگیری از سرطان یا پلیپ دهانه رحم و سرطان سینه می‌شود.

۵. مازو

مازو نوعی گیاه تایلندی است که برای تنگ کردن واژن بسیار مفید است. مازو حاوی تانن و فیتواستروژن است که به طور کلی به تقویت عضلات دیواره واژن کمک می‌کنند. برای دستیابی به نتایج بهتر، می‌توانید روزانه قبل از حمام، عصاره مازو را در محل مورد نظر استفاده کنید.

۶. زردچوبه

زردچوبه، گیاهی است که از افتادگی دیواره واژن جلوگیری کرده و مانع گشاد شدن واژن می‌شود. از دیگر مزایای زردچوبه می‌توان به جلوگیری از خشکی واژن و گرگرفتگی در زنان یائسه اشاره کرد.

۷. رژیم سالم

استفاده از رژیم غذایی غنی از استروژن، روشی عالی برای افزایش استحکام واژن است. استفاده از دانه‌های کنجد، انار، سویا، میوه‌های خشک، دانه‌های کتان و نخود به تقویت عضلات تحتانی لگن کمک می‌کنند.

 

نتیجه‌گیری

هنگام استفاده از روش‌های طبیعی و گیاهی برای تنگ کردن واژن، همیشه به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید به طور ۱۰۰% به نتایج مورد نظر خود برسید. برای دستیابی به نتایج مطلوب لازم است صبور باشید، زیرا روش‌های گفته شده در بالا، در طولانی‌مدت اثرات خود را نشان می‌دهند. همانگونه که مطالعه کردید، استفاده از ورزش برای تنگ کردن واژن نیز بسیار حائز اهمیت است و نباید آن را فراموش کنید. شما کدام روش را پیشنهاد می‌کنید؟ دیدگاه‌ها و تجربیاتتان را با ما و دیگر مخاطبان انگیزه به اشتراک بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare