جزییات نخستین دادگاه روح الله زم

صبح امروز، دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸، نخستین دادگاه رسیدگی به اتهامات روح الله زم،‌ مدیر وبسایت و کانال تلگرامی “آمد نیوز” در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

کیفر خواست توسط نماینده دادستان قرائت شد.

اتهامات روح الله زم

اقدامات مجرمانه روح الله زم به شرح ذیل است:

 1. افساد فی الارض
 2. تشکیل و اداره کانال معاند «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور
 3. همکاری با سرویس‌های جاسوسی بیگانه
 4. اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور
 5. مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به طور گسترده
 6. عضویت در کانال معاند سحام نیوز با هدف برهم زدن امنیت کشور
 7. مشارکت در اقدام تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور
 8. مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور
 9. مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده
 10. تحریک نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم و یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات اسلام
 11. توهین به امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری
 12. توهین به مأموران دولتی
 13. تحصیل مال از طریق نامشروع

روح‌الله زم کیست؟

روح‌الله زم شهریور ماه سال ۱۳۵۲ در تهران و در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد، پدر او محمدعلی زم یک روحانی، تهیه کننده و پژوهشگر و مادرش خانه دار است؛ زم یک برادر به نام محمدامین و دو خواهر دیگر نیز دارد.

زم توانست مدرک دیپلم خود را اخذ کند و پس از آن با سوءاستفاده از جایگاه پدر فعالیت خود را به عنوان فیلمبردار خبری و مستندساز از سال ۸۱ در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران شروع کرد و به صورت همزمان در موسسه سینمایی و فیلم سازی پدرش نیز کار می‌کرد و مدتی در آتلیه محسن افشانی بازیگر به عنوان عکاس و فیلمبردار حضور داشت.

او که به خاطر جایگاه پدر توانسته بود به برخی چهره‌ها در کشور نزدیک شود، پس از مدتی و در ۸۴ راه خود را از پدرش جدا کرد و برای شروع فعالیت‌های سیاسی عضو ستاد انتخابانی آیت الله هاشمی رفسنجانی شد و به عنوان فعال خبری و رسانه‌ای این گروه تا مدت‌ها مشغول بود.

مدتی گذشت تا اینکه غائله‌های پس از انتخابات ۸۸ رخ داد؛ روح‌الله زم که حضور فعال و میدانی فراوانی در اغتشاشات داشت در هفته اول تیر ماه در یک قرار خیابانی دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد؛ زم پس از مدتی حضور در زندان با نقشه فرار از کشور درخواست مرخصی می‌کند و پس از خروج از زندان نقشه خود را عملی می‌کند، او ابتدا به مالزی رفته و سپس توانست اقامت کشور فرانسه را بگیرد و در پاریس ساکن شود، زم در همین زمان وارد فعالیت تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در شبکه‌های اجتماعی شد.

روح‌الله زم به شدت مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران بود و در جهت مخالفتش با نظام بسیار فعالیت کرده است، او پس از فرار تمام تلاش خود را بکار بست تا از سوژه‌های مختلفِ تبلیغاتی علیه نظام مقدس ایران استفاده کند؛ او در این جهت پیش رفت و مخاطبان خود را به دست آورد که این را می‌توان از تمامی اخبار و موضوعاتی که وی در این مدت کار کرده است مشاهده کرد.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare