بزرگ ترین شهربازی دنیا

اگر اهل هیجان و ریسک کردن‌های زیاد هستید و دنبال راهی برای تخلیه انرژی خود بوده‌اید، ما به شما شهربازی را پیشنهاد می‌دهیم. از بین دوستداران آدرنالین چه کسی است که پرتاب شدن و سوار شدن بر ترن پر سرعت را به سایر کار های خود ترجیح ندهد؟

حال با ما همراه باشید تا بزرگترین و بهترین شهربازی های دنیا را به شما معرفی کنیم.

بزرگ ترین شهربازی دنیا

۱. تپه پارک گوزن ها در دانمارک

این شهربازی از قدیمی‌ترین و معروف ترین شهربازی‌های دنیا است که در سال ۱۵۸۳ افتتاح شده است. اگر چهارشنبه‌ها بلیط  آن را نقدی خریداری کنید، از ۵۰ درصد تخفیف برخوردار خواهید شد. از دلایل اصلی ساخت این شهربازی پیدا شدن چشمه آب طبیعی در آن مکان بوده است. در آن زمان دسترسی به آب شیرین سخت بوده و با پیدا کردن آن مردم تلاش کردند تا آن را حفظ و نگهداری کنند؛ زیرا افراد بومی و محلی آنجا آب شیرین را شفا بخش می‌دانستند. از مشخصه‌های این شهربازی که بکن نام دارد، ترن هوایی آن است که در سال ۱۹۳۲ تکمیل شد. امروزه این مکان ۳۳ ترن دارد که از بین آن‌ها می‌توان به ماین ترین، تارن گایست و اولون اشاره کرد.

۲. قلمرو جادویی فلوریدا

از پر بازدیدترین شهربازی‌های دنیا محسوب می‌شود و اولین شعبه از مجموعه چهار بخشی دیزنی در شهر اورلاندو است که مجیک کینگ دام نامیدند. بعد از این که مردم ” گاو چرون ” را در والت دیزنی دیدند، مجیک کینگ دام با مشکلی مواجه شد و سعی کرد آن را برطرف کند. او با تاسیس تونلی در زیر شهربازی توانست این مشکل را حل کند و از آن پس کارمندان از طریق آن رفت و آمد کنند.

۳. دنیای فراری

این شهربازی که در سال ۲۰۱۰ در ابوظبی افتتاح شد، مدعی بزرگترین شهربازی رو بسته دنیا است و اکثر وسایل آن برای همگان یعنی خانواده‌ها مناسب است. اما اگر دنبال سریع‌ترین ترن هوایی دنیا هستید؛ ترن فرمولا روسا را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این ترن در کمتر از ۵ ثانیه به سرعت ۲۴۰ کیلومتر می‌رسد. مواظب انتخاب خود باشید!

۴. سیکس فلگز آمریکای بزرگ

این شهربازی دارای مرتفع ترین، سریع‌ترین و پر‌شیب‌ترین ترن هوایی از جنس چوب در دنیا است. همچنین دارای سقوط آزاد از ارتفاع ۹۱۴ متری است. این شهربازی از دسته شهربازی‌های خانوادگی است و شامل ترن‌های آبی و برنامه‌های زنده و وسایل مخصوص کودکان است. مطمئنا معلق بودن در ارتفاع ۳۰ متری با چند دور چرخش برای شما بسیار هیجان انگیز خواهد بود. بزرگترین حلقه ترن هوایی دنیا در بهار سال ۲۰۱۸ افتتاح خواهد شد.

۵. شهربازی پورت اونچورا

این پارک بزرگ ترین شهربازی در اروپا است و دارای یک پارک آبی و چهار هتل چهار ستاره می‌باشد که هر کدام ۵۰۰ اتاق دارند. اصلی‌ترین دستگاه این پارک که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده بود، ترن درگن کان است که طولانی‌ترین مسیر را دارد و دارای هشت چرخش ۱۸۰ درجه ای است. پارک پورت اونچورا ۷۱ ترن دارد و روزانه در پارک صدها نمایش اجرا می‌شود. بزرگترین ‏ترن این مجموعه که به ۶ ناحیه تقسیم شده است و پس از کاهش سرعت به گرانش سه نیوتون می‌رسد.

۶. کانی آیلند

اگرچه این پارک شبیه شهربازی نیست، اما در بین سالهای ۱۸۸۰ تا ۱۹۲۰ به عنوان پایتخت تفریحی آمریکا شناخته شده بود. این مکان در دوران محبوبیت خود سه پارک بزرگ داشت، که یکی از آنها به نام لونا پارک آتش گرفت. بعدها در سال ۲۰۱۰ این پارک مجددا افتتاح شد. از ترن های قدیمی این پارک که سریع ترین آنها به شمار می رود، ترنی است که در سال ۱۹۲۷ از چوب ساخته شده وهمچنان فعال است. این ترن در سال ۱۹۸۸ به عنوان یکی از مشخصه های شهر نیویورک شناخته شده بود.

۷. تیوولی

این شهربازی در غرب شهر کپنهاک قرار گرفته است و همین موضوع باعث محبوبیت این پارک شده بود. این پارک مورد علاقه مسافران هم بود، زیرا فاصله چندانی با هتل نداشت. دلیل افتتاح تیوولی یا واکس هال در آن زمان وجود پناهگاهی برای مردم بود تا از زندگی شهری به این شهر بازی پناه آورند. پارک تیوولی دومین شهربازی از نظر قدمت در دنیا نامیده می شود. الهام بخش والت دیزنی برای ساختن دیزنی لند در کالیفرنیا بازدید وی از همین پارک تیوولی بود. امروزه واکس هال، بسیار فراتر از یک پارک و شهربازی است و دارای چندین بخش از جمله اجراهای تئاتر، رستوران ها، پارک های بزرگ  و ترن های هیجان انگیز می باشد. با توجه به سلایقتان درتیوولی می توانید هم به شنیدن داستان های کریستین اندرسن بپردازید و هم می توانید از نشستن بر روی ترن، جاذبه ۴ نیوتنی را تجربه کنید.

۸. کینگز آیلند

بنشی طولانی ترین ترن هوایی مارپیچ دنیا در کینگز آیلند قرار دارد که ۱۲۵۷ متر طول و هفت نقطه چرخشی حلزونی دارد. در این پارک علاوه بر اجرای موسیقی، زمین بازی کودکان، ترن های هوایی و اجراهای زیبا، زمینی برای دایناسورهای رباتیک با مقیاس های واقعی دارد.

۹. بتو کاررو ورلد

این پارک که در برزیل واقع است، شامل هفت بخش متفاوت مانند ماجراجویی دلهره آور، جزیره رویا، روستای ژرمن و جزیره دزدان دریایی است. هر کدام از این بخش ها امکانات، رستوران ها و ترن های خاص خود را دارند. این شهر بازی چنان رعب و وحشتی به جان شما می اندازد که گویی شخصیت اول فیلم های ترسناک هستید!

۱۰. سدار پوینت

این شهربازی عنوان “خانه ترن های هوایی” را در آمریکا از آن خود کرده است و قدمت آن به سال ۱۸۷۰ برمی گردد. همچنین برای شانزدهمین بار از سوی amusement today  لقب بهترین شهربازی دنیا را برای خود ثبت کرده است. این پارک ۱۸ ترن متفاوت دارد که یکی از آنها مرتفع ترین و پر سرعت ترین ترن هوایی واژگون دنیا است وعلاوه بر آن دارای ۷۱  وسیله جذاب دیگر برای سرگرمی شما است. این شهربازی افتخارات دیگری نیز دارد. مانند پر بازدید کننده ترین شهربازی فصلی، ترن هوایی با ارتفاع های متفاوت در هر چهار گروه و…  . بی شک سدار پوینت یکی از بهترین شهربازی ها در سطح جهان است. این شهربازی واقع در شهر اوهایو است.

۱۱. دیسکاوری کوو

این پارک استوایی که در فلوریدا قراردارد، تنها با رزرو بلیط می توان از آن بازدید کرد. البته بلیط های آن محدود به ۱۳۰۰ نفر است که دلیل موجهی برای این امر دارد. گویا با این قانون دیگر مجبور به تحمل صف های طولانی و تجمع افراد در شهربازی نیستیم. این پارک کاملاً از طبیعت بهره گرفته است. جوری که شما می توانید در کنار دلفین ها شنا کنید، در کنار سمورهای آبی از آب لذت ببرید. می توانید با استفاده از دستگاه تنفسی زیر آب، در کنار موجودات دریایی باشید و یا به پرندگان غذا بدهید. این امکان را هم هرگز فراموش نکنید که به محض ورود تان به شما نوشیدنی و غذای رایگان داده می شود. همچنین با پرداختن پول بیش تر می توانید از امکانات بیش تری بهره مند شوید.

۱۲. باغ های بوش در فلوریدا

این شهربازی تجربه بسیار هیجان انگیزی را به شما هدیه می دهد. مرتفع ترین سقوط آزاد ایستاده در این پارک شما را به ارتفاعی وحشتناک می برد و با سرعت هرچه تمام تر، با صورت به سمت زمین پرتاب می کند. این در حالی است که شما هرچه التماس کنید فایده ندارد. زیرا دست و پای شما مانند بیماران روانی بسته شده است.

۱۳. برج های آلتون در انگلیس

این برج ها در سال ۱۸۶۰ افتتاح شدند؛ ولی تا سال ۱۹۸۰ شهربازی ای در کار نبود. این پارک رتبه اول در بین شهربازی های انگلستان را دارد. زیرا اساس و زیربنای شهربازی را آثار چارلز دیکنز تشکیل می دهد. این مجموعه علاوه بر شهربازی که ترن های هیجان انگیزی مانند نمسیس (ترنی واژگون و آبلیویون که عمودی است) دارد که دارای هتل های مجلل و پارک آبی می باشد. این شهربازی بسیار مورد علاقه کودکان نیز می باشد.

۱۴. سیکس فلگز ماجراجویی بزرگ

این شهربازی در شهر نیوجرسی قرار دارد. ترن هوایی “کینگدا کا” که دومین ‏ترن پر سرعت در کل دنیاست و به شکل U برعکس می باشد، شما را در عرض سه و نیم ثانیه از سرعت صفر به ۲۰۶ کیلومتر در ساعت می رساند، در این شهربازی قرار دارد. اگر می خواهید گرانش ۵ نیوتن را تجربه کنید، ما این ترن را به شما پیشنهاد می دهیم. اگر اهل ریسک کردن نیستید اصلا سمت کینگ داکا نروید زیرا  فضانوردان هنگام پرتاب موشک تنها گرانش ۳ نیوتن را تجربه می کنند. بنابراین انتخاب این ترن کمی یا خیلی دیوانگی میخواهد. ارتفاع این ترن هم اندازه با یک ساختمان ۴۵ طبقه ای می باشد!

۱۵. یونیورسال اورلاندو

شما با رفتن به این شهر بازی که در فلوریدا قرار دارد، گویی پا به دنیای هری پاتر گذاشته اید. این شهربازی از دو قسمت استودیوهای یونیورسال و آیلندز آو ادونچر تشکیل شده است. این پارک در سال ۱۹۹۰ به عنوان پارک تم جهانی انتخاب شد و همچنین دومین استراحتگاه اورلاندو بعد از والت دیزنی می باشد که شامل ۶ هتل، پارک آبی و هتل جهانی ادونچر می باشد.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare