شرایط و چگونگی گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

انگیزه – یک صفحه اینستاگرام پر بازدید دارید و می‌خواهید به اکانت خود رسمیت ببخشید و راهی برای تشخیص آن از صفحات فیک ایجاد کنید؟ گرفتن تیک آبی در اینستاگرام راه حل شماست. اما برای این کار باید مراحل خاصی را طی کنید و پروفایل شما باید شاخصه‌هایی داشته باشد. برای اینکه با نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام آشنا شوید، با ما همراه باشید.

 

تیک آبی در اینستاگرام

این روزها بسیاری از ما در شبکه‌های اجتماعی متنوعی عضو هستیم. یکی از این شبکه‌های اجتماعی که طرفداران بسیار زیادی را در خود جای داده، اینستاگرام است. در صورتی که شما نیز در این شبکه اجتماعی عضو باشید و اهل گشت و گذار در آن باشید، به احتمال زیاد متوجه تیک آبی کوچک در کنار تصویر پروفایل بسیاری از سلبریتی‌ها، هنرمندان و افراد مشهور شده‌اید. اما این تیک چه معنایی دارد؟ چرا تعدادی از پروفایل‌ها در اینستاگرام این تیک‌ آبی را دارند در حالی که بقیه آن را ندارند؟ اصلا چگونه می‌توان این تیک آبی را به دست آورد؟ ما در این مطلب به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

 

تیک آبی چه معنایی دارد؟

زمانی که تیک آبی را در کنار تصویر پروفایل تعدادی از افراد مشهور مشاهده می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که این پروفایل مربوط به همان شخص معروف است. با توجه به این موضوع که برای هر شخص یا برند مشهوری در اینستاگرام، پروفایل و صفحه فیک و دروغینی از سوی افراد دیگر ساخته شده و مشکلات و دردسرهایی ایجاد می‌گردد، از این رو شناخت اشخاص واقعی به سختی انجام می‌شود.
کارشناسان اینستاگرام این تیک آبی را  بعد از اینکه خود صاحب پروفایل یک سری مدارک ارائه داد (مدارکی که تائید می‌کند او همان برند یا شخصیت اصلی و مشهور است!) به پروفایل فرد اضافه می‌کنند. البته زمانی این کار انجام می‌شود که این پروفایل تمام شرایطی را که آن کارشناسان انتظار دارند داشته باشد.

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

*** گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ***

 

چگونه در اینستاگرام برای پروفایل خود تیک آبی دریافت کنیم؟

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام تا اندکی قبل، تنها برای اشخاص مشهور و سلبریتی‌ها (که صفحه‌هایی پربازدید و پرفالوور داشتند) امکان‌پذیر بود. ولی بعد از به روزرسانی جدید اینستاگرام، گرفتن تیک آبی در اینستاگرام، تقریبا برای همه امکان‌پذیر است.

برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام، در گام نخست لازم است کارهای زیر را انجام دهید:

  • اینستاگرام‌ خود را به روزرسانی (آپدیت) کنید
  • به صفحه خود (پروفایل‌تان) بروید
  • در آن قسمت بر روی تنظیمات یا setting کلیک کنید. سپس در بخش تنظیمات مراحل زیر را اجرا کنید.
  1. در تنظیمات گزینه Request Verification را پیدا کرده و این گزینه را انتخاب کنید
  2. اطلاعاتی را که در این قسمت از شما می‌خواهد با دقت وارد کنید. در گام نخست نام کاربری‌ خود یا نام و آیدی صفحه‌ خود را باید بنویسید. بعد از آن، نام و نام خانوادگی کامل‌ خود را در بخش Full name می‌نویسید. سپس به گزینه Please attach a photo of your Id می‌رسیم. در این قسمت شما می‌بایست مدارک تائید شده توسط دولت از قبیل گواهی‌نامه رانندگی، کارت ملی، پاسپورت یا بقیه کارت‌های شناسایی را برای سرور اسکن کرده و ارسال کنید. در صورتی که هیچ کدام از این‌ مدارک را در دسترس‌ نداشتید، می‌توانید از مدارک رسمی از قبیل قبض آب و برق، مدارک مالیاتی یا اساسنامه شرکت نیز استفاده کنید.
  3. پس از اینکه مدارکتان را ارسال کردید، گزینه Send را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا مدارک‌ شما به وسیله کارشناسان اینستاگرام مورد بررسی قرار گیرد. اینستاگرام تعهد کرده که اطلاعات شخصی شما و مدارک‌تان را در اختیار هیچ‌ فرد یا نهادی قرار ندهد. (البته ما این مورد را تایید یا رد نمی‌کنیم!)

تنظیمات اینستاگرام برای گرفتن تیک آبی

*** گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ***

 

عوامل مهم در گرفتن تیک آبی برای کارشناسان اینستاگرام

اگرچه تعداد زیادی از اشخاص ممکن است برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اقدام کنند، ولی تنها تعداد اندکی از این افراد در واقع این تیک آبی را به دست می‌آورند. علت آن نیز وجود یک دسته از عوامل تأثیرگذار از نظر کارشناسان اینستاگرام است. اما ببینیم این عوامل چیست؟

اینستاگرام بیان کرده است که اکانت‌ها را از لحاظ اعتبار (authenticity)، منحصر به فردی (uniqueness)، کامل بودن (completeness) و قابل توجه بودن (notability) برای اعطای تیک آبی بررسی خواهد کرد.

  • «اعتبار»: منظور از اعتبار این است که اکانت به یک فرد واقعی، کسب و کار یا نهاد انحصار داشته باشد.
  • «منحصر به فرد بودن»: به این معنی است که برای هر کسب و کار یا شخص فقط و فقط یک اکانت رسمی واحد در اینستاگرام وجود داشته باشد. مگر موارد ویژه، مانند اکانت‌هایی مشترک با چند زبان گوناگون که در این صورت اینستاگرام در سیاست‌هایش تجدید نظر خواهد کرد.
  • «کامل بودن»: برای اینکه اینستاگرام اطمینان حاصل کند که اکانت «کامل» است، در گام نخست کاربر می‌بایست یک دسته از کار‌ها برای صفحه‌اش انجام دهد. در زیر به این اقدامات اشاره خواهیم کرد و آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

اقدامات لازم برای کامل بودن اکانت اینستاگرام

۱) پابلیک بودن صفحه

اولین قدم در این زمینه این است که باید صفحه‌ شما عمومی (Public) باشد و در صورت خصوصی (Private) بودن باید آن را از این حالت خارج کنید.

 

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام برای افراد با هویت واقعی

*** گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ***

 

۲) هویت واقعی

صفحه‌ اینستاگرام شما می‌بایست دارای یک هویت واقعی باشد. این بدان معناست که اگر برای شخص خودتان صفحه باز کرده‌اید، از نام و نام خانوادگی خود برای اسم و آیدی صفحه خود استفاده کرده باشید و عکس واقعی خودتان را برای پروفایلش انتخاب کرده باشید و در صورتی که برای برند‌تان نیز صفحه‌ای در اینستاگرام ساخته‌اید، بهتر این است که واقعاً مالک آن برند باشید!

۳) ارائه بیو کامل و بدون لینک

در قسمت بیو (Bio) می‌بایست بیوگرافی مناسبی از خودتان ارائه داده باشید. در این قسمت به هیچ عنوان نباید لینک قرار دهید.

۴) وجود پست مربوط به خودتان

لااقل یک پست مرتبط با خودتان یا چیزی که ثابت کند صاحب صفحه خودتان هستید می‌بایست در صفحه‌ شما وجود داشته باشد.

۵) محبوب و پربازدید بودن در اینستاگرام

دقت داشته باشید برای گرفتن تیک آبی، صفحه شما می‌بایست محبوب باشد. به این معنی که صفحه شما باید مورد توجه افراد زیادی باشد

مرحله پایانی یعنی «قابل توجه بودن» سخت‌گیرانه‌ترین مرحله برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام است.
باید بدانید که اینستاگرام اکانت‌هایی را قابل توجه می‌داند که معروف باشند یا توسط افراد زیادی نام آن‌ها جستجو شده باشد. از این رو با صرفا به خاطر فرستادن درخواست گرفتن تیک آبی، امیدوار به گرفتن تیک آبی نباشید. معلوم نیست چقدر طول بکشد، اما مدت زمانی باید برای دریافت تیک آبی صبر کنید تا شرایط‌تان کامل بررسی شود.

درست است که در حال حاضر مراحل گرفتن تیک آبی در اینستاگرام به صورت کامل مشخص شده است و حدوداً تمامی افراد می‌‌توانند بدانند که چطور و چگونه باید این کار را انجام دهند و در این مورد چه ملاک‌هایی برای کارشناسان اینستاگرام اهمیت زیادی دارد؛ اما همین عوامل نشان می‌دهند که هنوز گرفتن این تیک کوچک کار بسیار دشواری است. البته همین دشواری در دریافت است که آن را قابل اعتماد کرده و کاربران می‌توانند با دیدن این علامت به فیک نبودن صاحب صفحه اعتماد کنند. از این رو برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام خود اندکی صبور باشید و تمام تلاشتان را برای کسب شرایط آن بکنید.

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

آیا با روش‌های گرفتن تیک آبی در اینستاگرام آشنایی دارید؟ آیا موفق به دریافت تیک آبی برای اکانت خود شده‌اید؟ لطفاً تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare