بهترین روش توسل به حضرت معصومه (س) برای حاجت روایی

توسّل واسطه قرار دادن شخص یا چیزی نزد خداوند، برای تقرب به او و برآورده شدن حاجت‌ها است. به اعتقاد شیعیان، اهمیت توسل برخاسته از امر الهی در قرآن و نیز احادیث پرشماری از اهل بیت (ع) است و شناخته شده‌ترین دعا در این مورد، دعای توسل است. شیعیان برای هرکدام از ائمه روش های توسل مخصوصی دارند که از بزرگان دین نقل شده است؛ در این مطلب به روش های توسل به حضرت معصومه برای حاجت روایی خواهیم پرداخت.

توسل به حضرت معصومه از راه دور نیز گره های بزرگی را باز کرده است؛ با ما همراه باشید.

 

توسل به حضرت معصومه برای حاجت روایی

بهترین روش و دعای توسل به حضرت معصومه (س) خواندن زیارت نامه ایشان است. (مفاتیح الجنان صفحه ۷۲۵ ، زیارتنامه حضرت معصومه (س))
این دستور توسل سبب رسیدن به حاجات و گره گشایی از سختی ها و مشکلات می شود.
در منابع معتبر دینی و روایات، نماز خاصّی برای زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ذکر نشده است. امّا می‌توانید یک عمل صالح انجام دهید (مثلاً دو رکعت نماز بخوانید، نذر صلوات و صدقه انجام دهید) و ثواب آن را به ایشان هدیه کنید. در مورد نیّت، آن عمل صالح را به قصد تقرّب به خدای متعال انجام دهید و قصد کنید که ثواب آن را به روح مطهّر حضرت معصومه سلام الله علیها هدیه کنید.

جالب است بدانید توسل به حضرت معصومه برای شفای مریض، ازدواج و سایر حاجات شرعی مکررا به نتایج شگفتی رسیده است. نکته اینجاست که لازم است قبل از دعا یا توسل آداب دعا کردن را به جا آورید و از گناهان خود دوری کنید.

توسل به حضرت معصومه برای شفای مریض، توسل به حضرت معصومه برای بچه دار شدن

توسل به حضرت معصومه برای ازدواج

اهمیت زیارت حضرت معصومه (س)

وقتی چند امام معصوم (ع) تشویق به زیارت امامزاده ای می کنند، نشان از شان و مقام والای آن حضرت (ع) دارد، تنها امامزاده ای که امام معصوم ترغیب به زیارت آن کرده اند، حضرت معصومه سلام الله علیها هستند بطوریکه امام صادق علیه السلام، امام رضا علیه السلام، امام جواد علیه السلام، امام کاظم علیه السلام سفارش به زیارت این بانوی بزرگوار کرده اند.

 

سخن آخر

قرآن مؤمنان را به توسل توصیه کرده و روشن‌ترین اشاره به توسل در سوره مائده آمده است که خداوند صریحاً به مؤمنان دستور می‌دهد برای تقریب به او وسیله‌ای بجویند: یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللَّــهَ وَابْتَغُواْ إِلَیهِ الْوَسِیلَهَ وَجَاهِدُواْ فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ (ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوا پیشه کنید و وسیله‌ای برای تقرب به خدا بجویید و در راه او جهاد کنید، باشد که رستگار شوید.)

همچنین در سوره نساء آیه ۶۴ به گناهکاران توصیه شده که نزد پیامبر(ص) بروند و از او بخواهند برایشان استغفار کند تا خداوند آنان را بیامرزد. یا وقتی برادران حضرت یوسف از کرده خود پشیمان شدند به جای اینکه مستقیم از خداوند درخواست عفو کنند، یعقوب را واسطه قرار دادند و از او خواستند برای‌شان نزد خدا طلب بخشش کند.

پس تا توسل به ائمه سلام الله علیها وجود دارد، نگویید به درب بسته خورده ایم؛ التماس دعا . . .

در آخر پیشنهاد می کنیم ۲۲ شعر وفات حضرت معصومه (دوبیتی، رباعی، اشعار بلند) را نیز در انگیزه بخوانید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare