بسته

آیت الکرسی (متن و صوت)، خواص و ختم‌های معجزه‌گر آن

آیت الکرسی و خواص و فواید و ختم های مجرب آن

آیت الکرسی به صورت کامل شامل آیات ۲۵۵ تا ۲۵۷ سوره بقره است که می‌گویند همان آیه اول که شامل ۵۰ کلمه است، اصل آیت الکرسی می‌باشد. بر اساس احادیث و روایات معتبر از ائمه، قرائت این آیات دارای فضیلت‌ها و فواید بسیاری بوده که معجزات بزرگی را به همراه خواهد داشت. ما در این مطلب به بررسی تمام و کمال فضایل این آیات شریفه خواهیم پرداخت.

متن آیت الکرسی کامل به همراه ترجمه

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَ لاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَ مَا خَلْفَهُمْ وَ لاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَ الأَرْضَ وَ لاَ یَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَهِ الْوُثْقَیَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ

اللّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُواْ یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّوُرِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ أَوْلِیَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَی الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ صدق الله العلی العظیم

————-

خداست که معبودى جز او نیست؛ زنده و برپادارنده است؛ نه خوابى سبک او را فرو مى‌گیرد و نه خوابى گران. آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است، از آنِ اوست؛ کیست آن کس که جز به اذن او در پیشگاهش شفاعت کند؟ آنچه در پیش روى آنان و آنچه در پشت سرشان است مى‌ داند. و به چیزى از علم او، جز به آنچه بخواهد، احاطه نمى‌ یابند. کرسى او آسمانها و زمین را در بر گرفته، و نگهدارى آنها بر او دشوار نیست و اوست والاى بزرگ.

در دین هیچ اجبارى نیست. و راه از بیراهه بخوبى آشکار شده است. پس هر کس به طاغوت کفر ورزد، و به خدا ایمان آورد به دستاویزى استوار، که آن را گسستن نیست، چنگ زده است. و خداوند شنواى داناست.

خداوند سرور کسانى است که ایمان آورده‌اند. آنان را از تاریکیها به سوى روشنایى به در مى‌برد و [لى‌] کسانى که کفر ورزیده‌اند، سرورانشان [همان عصیانگران=] طاغوتند که آنان را از روشنایى به سوى تاریکی ها به در مى‌ برند. آنان اهل آتشند که خود، در آن جاودانند.

صوت آیت الکرسی از استاد سعد الغامدی

عکس آیت الکرسی با کیفیت بالا

آیت الکرسی مغربی چیست؟

درست آن “مقرّبی” است، زیرا اربابان طلسم، ورد و سحر که این آیات را ساخته و پرداخته‌اند، در بین آیات، دعاها و ذکرها و آیات دیگر را می‌خوانند و نام‌های ملائکه مقرب را می‌برند و به آن‌ها متوسل می‌شوند. همانگونه که یس مغربی، فیل مغربی، توحید مغربی و … را ساخته‌اند!

برای این دعاها و آیات و سوره‌های اختراعی، آثار و خواص بسیار برشمرده‌اند و متاسفانه جامعه متکی بر جهل و خرافه و شعار هم به آن‌ها بهای زیاد می‌دهد. اما توجه داشته باشید که دعا و عبادت باید از جانب خدا و پیامبر و جانشینان پیامبر رسیده باشد و این‌ها سندیتی ندارند.

 

خواص آیت الکرسی

۱. دیدن جای خود در بهشت

در کتاب خواص الایات صفحه ۱۹ آمده است: در روایات آمده است که هرکسی بعد از هر نماز واجبی به خواندن آیت الکرسی مداومت داشته باشد، از دنیا نخواهد رفت تا زمانی که جایگاه خود را در بهشت ببیند.

۲. خواص آیت الکرسی برای حاجت

در کتاب مهج الدعوات صفحه ۳۱۶ آمده است: در کتاب تحفه الملوک ص۲۱۲: بعضی از وجود مقدس حضرت ختمی مرتب روایت کرده‌اند که اسم اعظم که دعا بوسیله آن مستجاب می‌شود در سه سوره قرآن است:

الف) سوره بقره: آیه الکرسی آیه ۲۵۵.

ب) در سوره آل عمران آیه ۲: الم اللهُ لا اِلهَ اِلا هُوَ الحیُ القَیوم.

ج) در سوره طه آیه ۱۱: وَ عَنتِ الوجوهُ لِلحیِّ القیُّوم.

پس خواندن آن در استجابت دعا موثر است.

در کتاب بحارالانوار نقل شده است: اگر کسی ۳ بار آیت الکرسی را بر آب بخواند و روی خود را بشوید و دو رکعت نماز بگذارد و در هر رکعت سوره حمد را یکبار و آیت الکرسی را نیز یکبار بخواند، هر مراد که داشته باشد به نتیجه می‌رسد.

همچنین از امیرمؤمنان على (علیه‎السلام) روایت شده است که فرمودند: هر گاه یکى از شما حاجتى داشت، صبح پنج‎شنبه در طلب آن برود، زیرا رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) در دعا گفت: خدایا، در بیرون رفتن امتم در بامداد پنج‎شنبه برکت قرار ده و چون از منزل برون رفت، آیات سوره آل عمران و آیت الکرسى و سوره قدر را بخواند. ( قول ثابت، ص ۴۱)

فضیلت های آیت الکرسی

۳. رفع فراموشی

در کتاب خواص الایات صفحه۲۰ آمده است: سلمان فارسی روایت می‌کند که پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمود: هرکس آیت الکرسی را با زعفران بر کف دست خود بنویسد و آن را بمکد و هفت بار چنین کند، هرگز چیزی را فراموش نخواهد کرد و فرشتگان برای او طلب آمرزش خواهند کرد.

۴. آیت الکرسی برای رفع گرفتاری

در کتاب امالی از شیخ صدوق علیه الرحمه آمده است: امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: اگر بدانید آیت الکرسی چه اندازه با اهمیت و با ارزش است در هیچ حالی آن را ترک نمی‌کنید. برای رفع و از بین بردن مشکلات خود به آیت الکرسی پناه ببرید؛ اگر مشکلی دارید و یا اگر گرفتارید، اگر بیمارید، اگر تمام درهای این عالم به روی شما بسته شده است، چرا از آیه الکرسی غافل هستید؟ با ایمان کامل و اعتقاد به اثر بخوانید و نتیجه بگیرید کما اینکه خواندند و نتیجه گرفتند.

۵. در امان بودن جان و مال

در کتاب بحارالانوار، جلد ۱۰۲، صفحه ۳۰۰ آمده است: حضرت علی (ع) فرمود: «هرکس قبل از طلوع خورشید یازده مرتبه سوره توحید، سوره قدر، و آیت الکرسی را بخواند خداوند مالش را از هر زیان و خطری حفظ می‌کند.»

امام زین العابدین (علیه‎السلام) نقل می‌کند که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند: کسى که چهار آیه اول سوره بقره، آیت الکرسى، و دو آیه بعد از آن و سه آیه آخر این سوره را قرائت کند، خودش و مالش دچار هیچگونه آفتى نخواهد شد، شیطان به او نزدیک نشده و قرآن را فراموش نخواهد کرد. (ثواب الاعمال، ص ۲۲۳)

امام رضا (علیه‎السلام) فرمود: کسى که به هنگام خواب آیت الکرسى بخواند، ان‌شاءالله از فلج شدن ترسى نخواهد داشت. و هر کس آن را پس از هر نمازى بخواند، هیچ گزنده زهردارى به او آسیب نخواهد رساند.

امام کاظم (علیه‎السلام) فرمود: هر کس آیت الکرسى را بعد از هر نماز واجب بخواند، به او هیچ گزند و ضرری نرسد. (مصابیح الدجى، ص ۱۰۱۱)

۶. آیت الکرسی برای سفر

در کتاب الامان من اخطا الأسفار صفحه ۳۸ آمده است: از امام صادق (ع) پرسیدند: آیا در ایامی که سفر ناخوشایند است، مثل روز چهارشنبه و دوشنبه و …، اگر بخواهیم سفر کنیم اما دچار نحوست آن نگردیم چه کاری باید انجام دهیم!؟ حضرت فرمود: برای از بین بردن ناخوشایندی و نحسی آن روزها، سفرت را با صدقه و تلاوت آیت الکرسی شروع کن که به مقصودت خواهی رسید.

امام صادق (علیه‎السلام) فرمود: سفر را با دادن صدقه و یا با خواندن آیت الکرسى آغاز کن. (فروع کافى، ج ۴، ص ۲۸۳)

از موسى کاظم (علیه‎السلام) نیز روایت شده است: اگر فردى عازم سفر است، بر در خانه‎اش رو به مسیرى که مى‎رود، بایستد و سوره حمد و آیت الکرسى را به سمت مقابل، چپ و راست بخواند. (مکارم الاخلاق، ص ۲۴۵)

از امام صادق (علیه‎السلام) نقل است که فرمودند: هر کس در سفر، آیت الکرسى را در هر شب بخواند، خود و همراهانش سالم بمانند و سپس بگوید: اللهم اجعل مسیرى عبرا و صمتى تفکرا و کلامى ذکرا؛ خداوندا! سیر مرا وسیله عبرت، و سکوتم را وسیله تفکر، و سخنم را ذکر قرار ده. ( مکارم الاخلاق، ص ۲۵۴)

فضیلت آیت الکرسی

۷. خواص آیت الکرسی برای شفای بیمار

در کتاب مفاتیح الجنان نقل شده است راوی می‌گوید: نشسته بودیم که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) بر ما وارد شد و سلام کرد و ما جواب دادیم. سپس فرمود: آیا دعایی را که جبرئیل به من یاد داده به شما تعلیم بدهم که به دوای طبیب محتاج نشوید؟
حضرت علی (ع) و سلمان گفتند: این دوا چیست؟

پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمود: آب باران را در ماه نیسان بگیرید و بر آن هفتاد مرتبه سوره حمد و آیه الکرسی، فلق، ناس، کافرون و هفتاد و یک مرتبه سوره توحید بخوانید و هفت روز متوالی صبح و شام از این آب بیاشامید.
همچنین نقل شده است در کتاب مکارم الاخلاق، جلد ۱، صفحه ۹۳: پیامبر فرمود: قسم به خدایی که مرا به پیغمبری مبعوث کرد، جبرئیل گفت: کسی که این آب را بنوشد خداوند هر دردی را که در بدنش باشد بر طرف کرده و به او عافیت می‌بخشد.

در کتاب وسائل الشیعه جلد۱ ص۳۸۰ نقل شده است: در روایات وارد شده است که: آیه الکرسی را کنار مریض و میت بخوانید و بعد بگوئید «اَللّهُمَ اَخرِجهُ الی رِضا مِنکَ وَ رِضوانٍ اَللّهُمَ اَغفِرلَهُ ذَنبُهُ جَلَّ ثَناء وَجهکَ» بعد آیه سخره که آیه ۵۴ تا ۵۶ سوره اعراف است را خوانده و نیز سه آیه آخر سوره بقره و بعد سوره احزاب را تلاوت کرده که برای بهبودی و شفای موثر است.

۸.  نورانیت در قبر

امام صادق (علیه‎السلام) فرمودند: وقتی مؤمنی، ثواب قرائت آیت الکرسى را به اهل قبور هدیه کند، خداوند برای هر حرفى از این آیه، فرشته‎ای قرار می‎دهد که خداوند را براى قاری آن، تا روز قیامت تسبیح کند. و به وى پاداش شصت پیامبر را دهد و خدا در هر قبرى از شرق تا غرب، چهل شمع از نور قرار می‎دهد و قبرهاى آن‌ها را وسعت دهد. (اجساد جاویدان، ص ۱۲۴)

۹. نتیجه مداومت بر قرائت آیت الکرسى

از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روایت شده است که فرمودند: هر کس آیه الکرسى را بعد از هر نماز واجب بخواند، چیزى مانع از ورودش به بهشت نخواهد شد، مگر مرگ. (کنایه از این که وقتی مرگش برسد به بهشت می‎رود. البته باید به این نکته توجه کرد که صرف تلاوت این آیه ملاک نیست بلکه در مورد کسی است که مراقب اعمالش است.) و کسی بر قرائت آن، مواظبت نمى‎کند، مگر آن کس که صدیق و راستگو باشد. ( مستدرک الوسائل، ج ۱، ص ۳۴۳)

از امیرالمؤمنین على (علیه‎السلام) نیز روایت شده است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هر گاه غم و اندوهى برایش ایجاد می‎شد، بعد از خواندن آیه الکرسى این دعا را مى‎خواند و مى‎فرمود: مسلمانى نیست که این دعا را سه بار بخواند، مگر آن که درخواست خود را به دست آورد.

یا حَىُّ یا قَیِوم، یا حَیّا لایَموت، یا حَىَّ لا اِلهَ اِلا انت کاشِفَ الهَمّ، مُجیبَ دَعوه المُضطَرین، اَسالُکَ بِانَّ لکَ الحَمد لا اِله اِلا انت، المَنّان، بَدیع السموات والارض، ذوالجلال و الاکرام، رَحمان الدنیا والاخره و رَحیمها ربِّ ارحَمنى رَحمَهً تُغنینى بِها عَن رَحمهٍِ مِن سِواکَ یا ارحمَ الراحمین

فواید آیت الکرسی

۱۰. برکات تلاوت آیت الکرسی هنگام خواب

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: هر کس آیت الکرسی را در هنگام خواب قرائت کند، خدا او را و خانه‎اش و خانه همسایگانش را، ایمن خواهد کرد.  همچنین از محمد بن مروان روایت شده است که امام صادق (علیه‎السلام) فرمود: آیا به شما گزارش ندهم آنچه را که شیوه رسول گرامى خدا (صلی الله علیه و آله) بود که هرگاه ایشان به بستر خواب می‎رفت، چه مى‎فرمودند؟ گفتم: چرا. فرمود: آیت الکرسى را مى‎خواند و مى‎گفت: آمنت بالله و کفرت بالطاغوت؛ بار خدایا! مرا در خواب و بیدارى‎ام حفظ فرما. (اصول کافى، ج ۶، ص ۲۰۷)

۱۱. موجب قبولی نماز!

از پیغمبر گرامى (صلی الله علیه و آله) روایت شده است که فرمودند: هر کس آیت الکرسى را بعد از هر نماز واجب بخواند، نمازش مورد قبول قرار مى‎گیرد و در امان خدا خواهد بود. ( مصابیح الدجى، ص ۱۰۲۹)

همچنین از پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روایت شده است که فرمودند: هر کس آیت الکرسى را بعد از هر نماز بخواند، هفت آسمان شکافته گردد و به هم نیاید تا خدا به سوى خواننده‎اش نظر رحمت افکند و پس از آن فرشته‎اى را برانگیزد که از آن هنگام تا فرداى آن روز، کارهاى خوبش را بنویسد و کارهاى بدش را محو کند. (لئالى الاخبار، ج ۳، ص ۳۵۷)

امام صادق (علیه‎السلام) فرمود: کسى که در هر رکعت از نماز مستحبى خود، سوره توحید، قدر و آیه الکرسى را بخواند، خداوند عمل او را بهترین اعمال خواهد دانست، مگر کسى که مانند او و بیش از او این عمل را انجام دهد. (ثواب الاعمال، ص ۷۳)

۱۲. خواص آیت الکرسى بعد از وضو

از امام باقر (علیه‎السلام) روایت شده که فرمودند: هر کس بعد از وضو گرفتن یک بار آیت الکرسى بخواند، خدا ثواب چهل سال عبادت را به او عطا کند و مقامش، چهل درجه بالا می‎رود. ( لئالى الاخبار، ج ۱، ص ۲۰۸.)

۱۳. کفاره گناهان

امام صادق (علیه‎السلام) فرمود: هر کس بعد از نماز جمعه، وقتى که سلام مى‎دهد، حمد را یک بار، سوره توحید را هفت بار، سوره فلق هفت بار، سوره ناس را هفت بار و آیت الکرسى، آیه سخره؛ ان ربکم الله الذى خلق السموات (سوره اعراف، آیه ۵۴) و آیه ما قبل آخر سوره توبه؛ لقد جاءکم رسول من انفسکم را بخواند، کفاره گناهان او از آن جمعه تا جمعه دیگر خواهد بود. (ثواب الاعمال، ص ۸۳)

۱۴. آیت الکرسی، مانع از بیمارى

امام رضا (علیه‎السلام) فرمود: کسى که به هنگام خواب آیت الکرسى بخواند، ان شاءالله از فلج شدن ترسى نخواهد داشت. و هر کس آن را پس از هر نمازى بخواند، هیچ گزنده زهردارى به او آسیب نخواهد رساند. (ثواب الاعمال، ص ۲۲۳)

۱۵. خواندن آیت الکرسى در تنهایى

از معصوم رسیده است که فرمود: هر کس تنها در خانه‎اى شب را به سر برد، باید آیت الکرسى را بخواند و بگوید: بارخدایا! هراسم را آرام کن و ترسم را بیاساى و در تنهایى کمکم کن. (اصول کافى، ج ۶، ص ۳۱۱)

۱۶. رفع همّ و غم

از امیرالمؤمنین على (علیه‎السلام) روایت شده است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هر گاه غم و اندوهى برایش ایجاد می‎شد، بعد از خواندن آیت الکرسى این دعا را مى‎خواند و مى‎فرمود: مسلمانى نیست که این دعا را سه بار بخواند، مگر آن که درخواست خود را به دست آورد.

یا حَىُّ یا قَیِوم، یا حَیّا لایَموت، یا حَىَّ لا اِلهَ اِلا انت کاشِفَ الهَمّ، مُجیبَ دَعوه المُضطَرین، اَسالُکَ بِانَّ لکَ الحَمد لا اِله اِلا انت، المَنّان، بَدیع السموات والارض، ذوالجلال و الاکرام، رَحمان الدنیا والاخره و رَحیمها ربِّ ارحَمنى رَحمَهً تُغنینى بِها عَن رَحمهٍِ مِن سِواکَ یا ارحمَ الراحمین. (طرائف الحکم، ج ۲، ص ۲۱)

فواید آیت الکرسی خواندن

ختم ها و معجزات آیت الکرسی

در این قسمت ۳ ختم بسیار مجرب از آیت الکرسی را خواهیم گفت که سریع‌الاجابه می‌باشند. البته ختم آیت الکرسی فقط آیه اول است که اکابر و بزرگان قدیم که دستی در عرفان داشتند و به یکی از ائمه‌ها هم متصل بودند، این ختم را در کتب خود نقل کرده و گفته‌اند که آیه اول ایت الکرسی برای این ختوم است و ۵۰ کلمه است؛ یعنی:

اللَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لا تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَوْمٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الْأَرْضِ مَنْ ذَا الَّذی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ ما بَیْنَ أَیْدیهِمْ وَ ما خَلْفَهُمْ وَ لا یُحیطُونَ بِشَیْ‏ءٍ مِنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِما شاءَ وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ وَ لا یَؤُدُهُ حِفْظُهُما وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظیم

۱. ختم آیت الکرسی برای گشاده روزی و دوری از فقر

آیت الکرسی را به عدد ابجد نام خودت، تا سه روز باید بخوانی.
مثلا نام حمید که عدد ابجد آن ۶۲ است و شما باید روزی ۶۲ بار به مدت سه روز آیت الکرسی را بدون وقفه، به نیت افزایش روزی و مال و دوری از فقر بخوانید.
اگه این عمل را با آداب آن تا سه روز انجام دهید، درهای فتح بر شما گشاده می‌شود و سعادت به شما روی آورده و فقر از زندگی دور خواهد شد.

۲. ختم آیت الکرسی برای رسیدن به هر مطلب و مقصدی

اگر هر مطلب مهم و حاجت سنگینی دارید و می‌خواهید به آن برسید (البته به شرط مشروع بودن) این ختم را انجام دهید. طبق نقل از بزرگان قدیم آیه اول آیت الکرسی (همان ۵۰ کلمه که ذکر شد) را به نیت حاجت خود، ۲۱ روز و هر روز ۵۰ بار، بخوانید. (بدون وقفه و پشت سر هم). باید در این ۲۱ روز مداومت کنید. بدون شک و شبهه به مراد و مطلب خود خواهید رسید که این ختم چندین بار تجربه شده است.

۳. ختم آیت الکرسی برای مهر و محبت بین زوجین و حلال خود

در کتاب منهاج العارفین که به نقل از کتب معتبر دیگر، ذکر شده که آیت الکرسی را ۷ روز قبل از طلوع صبح، قبل از اینکه با کسی حرفی بزنید، بعد از نماز صبح رو به سمت قبله، ۱۱ بار بخوانید و در بین دو عین (یشفع+عنده) صلح و آشتی و محبت بین زوجین و برادران و خواهران را نیت کنید. صد البته مودت و محبت ایجاد خواهد شد. مشروط بر اینکه در امر حلال باشد.

اصول انجام این ختم ها

  • توجه کنید که در ختم اول و دوم سعی کنید هر بار آیت الکرسی را با یک نفس بخوانید.
  • در این مدت ختم دائم الوضو باشید.
  • نماز شما در این مدت قضا نشود.
  • از فکر های شیطانی و گناه پرهیز کنید و سعی کنید در این مدت روزه فکری داشته باشید؛ یعنی تا یک فکر پلید به ذهن شما آمد، به این فکر پلید خاتمه دهید.
  • بعد از پایان هر کدام از این ختوم، نامه ای به امام زاده‌ای بنویسید. (هر امام زاده‌ای که دوست دارید) و در این نامه همان نیت و مطلب خود را بیان کنید و بعد نامه را با مبلغی پول در ضریح قرار دهید و همان جا دو رکعت نماز برای امام زمان و دو رکعت نماز برای همان امام زاده بخوانید.
  • ۱۴ تا نان هم بیرون به عنوان زکات دهید.
  • خانم‌هایی که در دوران عادت هستند این عمل را انجام ندهند.
  • در ختم سوم می‌شود برای دوشخص دیگر که حلال هستند انجام دهید.
  • ختوم را نمی‌توانید با هم انجام دهید، باید جدا گانه باشد.
  • اگر هر سه ختم را می‌خواهید انجام دهید، باید بین هر ختم هفت روز وقفه ایجاد کنید.

ختم مجرب آیت الکرسی

سخن آخر

در این مطلب به آثار و برکات آیه‌الکرسی پرداختیم و طریقه چند ختم مجرب سریع‌الاجابه از آیت الکرسی را در اختیارتان گذاشتیم. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید و همواره به یاد داشته باشید که هیچ کاری بدون اذن خدا انجام نخواهد گرفت. پس همیشه به درگاهش دعا کنید و امید داشته باشید که اوست راهگشا و یاور حقیقی!

شما چه تجربیاتی در ارتباط با خواندن آیت الکرسی دارید؟ آیا تا به حال از ختمی حاجت روا شده‌اید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

همچنین شما می‌توانید در انگیزه، مطلب «طریقه ختم دعای چهل کلید برای ازدواج؛ آیا واقعی است؟» را نیز خوانده و نظرات خود در این رابطه را نیز با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا