چگونه پولدار شویم ؟ با دانستن این ۱۲ راز ساده!

روش‌های کاربردی برای پولدار شدن

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین اهدافی که همه ما برای آن هر روز تلاش می‌کنیم درآمد بیشتر و دستیابی به همه اهدافی است که برای رسیدن به آن‌ها پول بیشتری احتیاج داریم؛ همیشه هم به دنبال این موضوع هستیم که چگونه پولدار شویم ؟ حسابی برای کنکور درس می‌خوانیم تا در رشته بهتری قبول شویم و در آینده شغل بهتری داشته باشیم؛ بیشتر کار می‌کنیم تا با اثبات مهارت‌هایمان خودمان را ارتقاء دهیم و حقوق بیشتری بگیریم، به فکر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری هستیم تا با پول بیشتر به اهداف بزرگ‌تری برسیم. در میان همه این‌ها و با تمام مهارت و تخصص‌ها سوال مهم این است که راز پولدار شدن چیست؟

در این مطلب می‌خواهیم مهم‌ترین نکاتی که باید برای پول‌دار شدن بدانید و یاد بگیرید را به شما آموزش دهیم.

 

چگونه پولدار شویم ؟

امروزه بسیاری از مشاغل مدرن با شاخه‌های بی‌شمار جای شغل‌های سنتی را گرفته‌اند و با پیشرفت فنّاوری نیاز آدم‌ها به‌گونه‌ای تغییر کرده است که دیگر مثل قدیم نیست که شما خوب درس بخوانید، به دانشگاه بروید و بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی یا تمام شدن دوره‌های یادگیری مهارتتان به شغلی که دوست دارید بپردازید و حقوق مناسبی هم با توجه به تخصصتان و زحمت‌هایی که کشیده‌اید به دست آورید.

اگر شما هم می‌پرسید که چگونه پولدار شویم ، اول باید این باورهای قدیمی را کنار بگذارید. دیگر مثل قدیم نیست که تعداد افراد باسواد کم باشد و هر کسی به محض اینکه فارغ‌التحصیل شد پشت میز بنشیند و کار کند. امروزه شما باید مهارت‌های دیگری مانند مهارت‌های ارتباطی و نیازسنجی جامعه را در کنار تخصصتان بیاموزید تا بتوانید پول بیشتری در بیاورید.

چه بسیار افرادی هستند که با داشتن مهارت‌های مختلف حتی به حداقل درآمد هم نمی‌رسند، زیرا نمی‌دانند چطور آن را عرضه کنند و در عوض افراد دیگر با مهارت‌های کمتر اما توانایی در عرضه و ارتباط برقرار کردن بیشتر، پول‌های گزافی به جیب می‌زنند. پس در کنار همه آنچه تا الان یاد گرفتید، امروز باید روش‌های پولدار شدن را که متفاوت از روش‌های سنتی و قدیمی است نیز یاد بگیرید. در ادامه شما را با مهم‌ترین موضوعاتی که باید برای پولدار شدن به آن‌ها بپردازید آشنا می‌کنیم.

اهمیت یادگیری روش‌های پولدار شدن

۱. داشتن یک ذهنیت و باور قوی، مهم‌ترین اصل در پولدار شدن!

اگر شما اهل مطالعه باشید و کتاب‌های افراد موفقی که به ثروت‌های کلانی دست یافتند را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که این افراد قبل از هر سرمایه و تخصصی یک ذهن و باور قوی نسبت به کاری که انجام داده‌اند، داشتند. آن‌ها یاد گرفتند چگونه نسبت به هدفشان نا امید نشوند و با شکست‌های خود کنار بیایند و از آن‌ها به‌عنوان یک فرصت طلایی و پلی برای موفقیت‌های بزرگ‌تر استفاده کنند.

آن‌ها برای پولدارشان به بهانه‌های منفی ذهنشان مثل “من نمی‌توانم”، من وقت ندارم، من سرمایه ندارم، کسی حرف من را قبول نمی‌کند و …” به هیچ‌وجه گوش نمی‌دهند و باور قوی دارند که می‌توانند و به هدفشان برسند. پس برای اینکه باور و هدف‌هایتان مشخص شوند، ادامه مطلب را با دقت بخوانید و به همه نکات عمل کنید.

ساختن یک ذهنیت قوی برای پولدار شدن

۲. مشخص کردن مهارت و شغل مورد علاقه خود

اگر با چند نفر از افرادی که شغل‌های مختلفی دارند، حتی افراد نزدیکتان مثل پدر یا مادر و یا اقوام نزدیک خود درباره اینکه چرا آن کار را انجام می‌دهند بپرسید، متوجه خواهید شد که بیشتر آن‌ها واقعاً و از ته دل به شغلشان علاقه ندارند. بعضی از جواب‌هایی که در پاسخ به این سؤال می‌دهند، این است که مثلاً ساعت کاریش خوبه، پول خوبی می‌دهند، مسیرش تا خانه نزدیک است، کار دیگری نمی‌توانم انجام دهم و از این دست جواب‌ها و کمتر این جمله را می‌شنویم که من عاشق کارم هستم و حاضر نیستم آن را با هیچ شغل دیگری عوض کنم.

اگر شما به‌طور دقیق افراد مختلف در هر حرفه‌ای از نقاشی و موسیقی گرفته تا سرمایه‌گذاری و بورس را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که در هر رشته‌ای بعضی‌ها واقعاً پولدار شده‌اند و وقتی علت را جست‌وجو می‌کنید به این نتیجه خواهید رسید که این افراد واقعاً عاشق کارشان بوده‌اند و هر لحظه از انجامش لذت می‌بردند.

زمانی که شما شغل و حرفه‌ای را که واقعاً دوستش دارید پیدا می‌کنید و در آن مشغول می‌شوید خودبه‌خود دوست دارید در آن پیشرفت کنید و با انگیزه‌ای قوی به دنبال یادگیری بیش‌تر در آن شغل هستید و پولدار شدن تنها یکی از نتایج عالی داشتن شغل مورد علاقه است. پس حرفه مورد علاقه خود را پیدا کنید.

اهمیت انتخاب حرفه مورد علاقه برای پولدار شدن

۳. تغییر در عادت‌های خود

شما نمی‌توانید همان عادت‌های قبلی خود را که پولدارتان نکرده است، انجام دهید اما انتظار داشته باشید که نتایج متفاوتی ایجاد شود و شما را پولدار کند. مثلاً اگر قبلاً عادت داشته‌اید که روزانه چندین ساعت پشت سر هم تلویزیون نگاه می‌کردید یا بیشتر از حد مورد نیاز می‌خوابیدید یا برنامه منظمی برای انجام کارهای روزانه خود چه در محل کار و چه در خانه نداشته‌اید، الآن باید این نوع عادت‌ها را کم‌کم کنار بگذارید و عادت‌های جدید و مفید را جایگزین کنید.

عادت‌های خوبتان را نیز بشناسید و آن‌ها را تقویت کنید. همه کارهای کوچکی که ما از روی عادت انجام می‌دهیم، روی ذهنیت و موفقیت ما تأثیرات مثبت و منفی زیادی می‌گذارند، هرچند اصلاً متوجه آن‎ها نباشیم. کتاب اثر مرکب و بهترین سال زندگی تو از دارن هاردی در این زمینه می‌تواند کمک بزرگی به شما خواننده عزیز بکند. در این کتاب‌ها شما به‌صورت مرحله‌ به ‌مرحله طبق اطلاعاتی که به شما می‌دهد، عادت‌های خوب و بد خود را شناسایی می‌کنید و با روش‌های کاربردی عادت‌های خوب را افزایش و عادت‌های مضر را کنار می‌گذارید. افزایش عادت‌های خوب باور شما نسبت به خودتان و توانایی‌هایتان را روز به روز بیشتر می‌کند و مسیر برایتان مشخص می‌شود.

تغییر عادت‌هایبد به خوب برای پولدار شدن و موفقیت بیشتر

۴. افزایش ویژگی آموزش‌پذیری در خود

یادتان باشد، افراد بزرگ و ثروتمند دنیا در هر زمان و مکانی در حال یادگیری هستند. آن‌ها زمان زیادی از روز خود را صرف خواندن کتاب‌های مربوط به ذهنیت مثبت، باور و افزایش مهارت‌های خود در زمینه کاری و حرفه‌ای‌شان می‌کنند. همچنین دائماً در همایش‌ها و کلاس‌های آموزشی مربوط به حرفه‌شان شرکت کرده و هم نکات مهم را یاد می‌گیرند و هم اگر در سطح بالایی باشند به دیگران یاد می‌دهند.

پس شما نیز باید روحیه آموزش‌پذیری و استفاده از تجارب دیگران را یاد بگیرید. البته این به این معنی نیست که خودتان هیچ کار خلاقانه‌ای انجام ندهید و یا از انجام برخی کارها و ریسک کردن بترسید. موضوع این است که گاهی افراد دیگر مسیر انتخابی شما را رفته‌اند و موفق هم شده‌اند و شما می‌توانید با پیروی از اصول کاریشان در زمان کمتری به موفقیت برسید.

به‌علاوه حضور در کلاس‌ها و همایش‌ها و یا مطالعه، شما را با افراد موفق حرفه خودتان آشنا می‌کند و باور رسیدن به هدف و موفقیت را در شما قوی می‌سازد. در نتیجه سختی‌های کوچک یا شکست‌های اولیه که شاید در مسیر موفقیت برایتان رخ دهد کمتر به چشمتان می‌آید و نمی‌توانند جلوی تلاش و پیشرفت شما را بگیرند.

اهمیت آموزش پذیری برای پولدار شدن

۵. برنامه‌ریزی و تلاش هوشمندانه برای پولدار شدن

بسیاری از ما خیلی از برنامه‌ریزی و منظم انجام دادن کارهایمان خوشمان نمی‌آید و دوست داریم هر کاری را در هر زمان که دوست داشتیم انجام دهیم؛ اما مطمئن باشید با این کار پولدار نمی‌شوید. شما برای پولدار شدن و قوی کردن ذهن خود و اهدافتان نیاز به برنامه‌ریزی دارید.

خانه‌ای را تصور کنید که همه چیز در آن به هم‌ریخته است، لباس‌ها در هر گوشه‌ای از خانه افتاده، آشپزخانه پر از ظرف‌های نشسته و شلوغ است و خلاصه هیچ چیزی سر جای خودش نیست. وقتی وارد این خانه می‌شوید ناخودآگاه حس بدی پیدا می‌کنید و کلافه خواهید شد و هیچ نشاطی برای انجام کارهای مفید دیگر نخواهید داشت.

اما زمانی که این خانه مرتب باشد، شما را به شوق می‌آورد. مثلاً یک غذای عالی درست می‌کنید یا موهای فرزندتان را با یک مدل جدید می‌بندید و با او با خوش‌رفتاری برخورد می‌کنید و کلی کارهای خلاقانه دیگر انجام خواهید داد. ذهن ما نیز دقیقا مثل این خانه نیاز به نظم دارد تا بتواند خلاقیت خود را بروز دهد و بهترین عملکردش را برایتان به نمایش بگذارد.

زمانی که شما یک برنامه‌ریزی هوشمندانه داشته باشید، مثلاً یک ساعت مشخصی را برای تلویزیون دیدن انتخاب کنید و در آن ساعت فیلمی را تماشا کنید که واقعاً نکته یا تجربه‌ای را به شما آموزش دهد؛ هم فیلم تماشا کرده‌اید و هم به آموزه‌های خود مواردی را اضافه کرده و می‌توانید آن‌ها را در زندگی اعمال کنید.

به همین شیوه همه برنامه‌های شما از حالت به هم ریخته و بی‌نتیجه به حالت منظم درمی‌آید و با افزایش قدرت ذهنی و خلاقیت شما انگیزه و تلاشتان برای پولدار شدن بیشتر خواهد شد و نتیجه آن قطعاً موفقیت و رسیدن به هدف خواهد بود.

اهمیت برنامه ریزی برای رسیدن به ثروت

۶. رفتن به استقبال چالش‌ها!

همین الان قبل از اینکه پا در مسیر پولدار شدن بگذارید این نکته مهم را بدانید که در این مسیر با چالش‌های زیاد و شکست‌هایی روبرو خواهید شد. مسیر موفقیت و پولدار شدن، این نیست که شما همیشه تصمیمات درست و عالی بگیرید و هیچ وقت شکست نخورید تا به هدف نهایی خود برسید.

برای آن که بهتر با واقعیت چالش و شکست‌های مسیر پولدار شدن و طبیعی بودن آن‌ها برای رسیدن به موفقیت آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم زندگینامه افراد ثروتمند جهان را بخوانید. خواندن این کتاب‌ها علاوه بر اینکه این واقعیت را به شما می‌گوید که شکست‌ها از ملزومات مسیر موفقیت هستند و به دنبال این شکست‌ها می‌تواند یک پیروزی بزرگ نصیب شما شود، شما را برای این مسیر پر پیچ و خم آماده می‌کند و باورتان نسبت به خودتان قوی‌تر خواهد شد. همچنین، راه حل‌های بهتری برای روبرو شدن با چالش‌های مسیر پولدار شدن پیدا خواهید کرد.

درس گرفتن از شکست‌ها و نا امید نشدن، یک رمز عالی برای موفقیت و پولدار شدن

۷. کاهش روحیه سطحی‌نگری

یکی از مسائلی که به ما کمک می‌کند تا بدانیم چگونه پولدار شویم ؟ این است که نسبت به فرصت‌های اطرافمان بی‌توجه و سطحی‌نگر نباشیم. شاید برای شما هم بارها این اتفاق افتاده باشد که فرصت جدیدی به شما معرفی‌ شده است که بی‌توجه به آن و بدون بررسی کردن زیر و بمش، آن فرصت آن را رد کرده‌اید و بعداً با دیدن افراد موفقی که همان فرصت را دریافتند و از آن استفاده کرده‌اند پشیمان شده‌اید؛ بنابراین همیشه وقتی فرصت جدیدی به شما پیشنهاد می‌شود بلافاصله جواب منفی ندهید و ابتدا درباره آن از منابع موثق و قابل اطمینان تحقیق کنید.

گاهی نیز پیش می‌آید که ما دائماً به افراد غیر متخصص در مسیر پولدار شدن گوش می‌دهیم. مثلاً وقتی فرصتی به ما پیشنهاد می‌شود، به جای اینکه به توانایی‌ها و علاقه خود نسبت به آن فرصت فکر کنیم و یا با افرادی که در آن زمینه تخصص دارند و مشغول به کار هستند مشورت کنیم، به دلیل وابستگی‌مان به بعضی افراد، مثلاً به حرف دوستی گوش می‌دهیم که نه اطلاعات دقیقی نسبت به آن حرفه دارد و نه می‌داند که علائق و مهارت‌های واقعی ما چگونه است هدف واقعی ما در زندگی چیست و به همین سادگی آن را از دست می‌دهیم.

نگاه عمیق به مسائل برای موفقیت و پول بیشتر

۸. پیروی کردن از عادات افراد پولدار !

افراد پولدار همیشه لباس‌های خوب می‌پوشند و بیش از حد معمول به ظاهرشان اهمیت می‌دهند؛ زیرا یکی از مهم‌ترین عوامل ساخت ارتباطات قوی تیپ و ظاهر فرد است. پولدارها همیشه برای جلسه‌های کاری و مصاحبه‌های شغلی خود ارزش زیادی برای پوششان قائل هستند و یکی از دلایل موفقیتشان نیز همین است.

شاید باورتان نشود، اما یکی از کارهایی که روی ذهنیت و ناخودآگاه شما تأثیر به سزایی دارد و پول را به سمت شما می‌کشاند تقلید از عادت‌های افراد پولدار است. آن‌ها همیشه خودشان را دوست دارند. از مکان‌های باکلاس خرید می‌کنند. غذای خوب می‌خورند و خوب لباس می‌پوشند.

ممکن است الآن بگویید من که در حال حاضر، پول زیادی ندارم که بتوانم مثل افراد پولدار رفتار کنم پس نمی‌توانم عادتشان را تقلید کنم. ما دوباره به شما یادآور می‌شویم که سطحی‌نگر نباشید، ضمن اینکه باید این نکته را بدانید که ضمیر ناخودآگاه شما هر چیزی را که بیشتر در آن قرار بگیرید باور کرده و آن موقعیت را بهتر و زودتر برایتان فراهم می‌کند؛ بنابراین حتی اگر پول کافی برای این کار ندارید چند وقت یک بار به پاساژ‌های گران‌قیمت بروید و چرخی بزنید یا مجله‌های مربوط به زندگی افراد پولدار را که خانه‌ها و لباس‌هایشان را نشان داده‌اند تهیه کرده و دائماً نگاه کنید و یا در اینترنت به دنبال آن‌ها باشید و دائماً به خودتان این باور را بدهید که به‌ زودی شما نیز یکی از آن‌ها خواهید بود. این روش کاملاً کاربردی است و افراد زیادی از آن نتیجه گرفته‌اند.

الگو گرفتن از افراد ثروتمند، روشی برای پولدار شدن

۹. افزایش مهارت‌های ارتباطی

عصر امروز عصر ارتباطات است. اگر شما تخصص یا مهارت کوچکی هم داشته باشید اما بتوانید خیلی خوب با دیگران ارتباط برقرار کنید و دوستی‌های پایداری را ایجاد کنید به‌راحتی می‌توانید از همان مهارت کوچک پول زیادی به دست آورید؛ اما در صورتی که نتوانید با دیگران ارتباط درستی برقرار کنید، حتی اگر مهارت و تخصص خیلی عالی هم داشته باشید نمی‌توانید افراد را جذب خودتان کنید و با ارائه آن پول زیادی به دست آورید.

به‌عنوان یک مثال ساده خودتان را در نظر بگیرید که ماشینتان خراب شده است و می‌خواهید آن را نزد مکانیک ببرید. یک مکانیک تخصص نسبتاً خوبی دارد و بسیار خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد است. به شما احترام می‌گذارد. در تعمیر ماشین جانب انصاف را رعایت می‌کند. قابل‌اعتماد است و می‌توانید با خیال راحت ماشین خود را نزد او بگذارید و از شما بابت اعتمادی که به او کرده‌اید قدردان است.

اما مکانیک دیگر با اینکه در کار خود خیلی حرفه‌ای است، با شما بداخلاقی می‌کند. به هیچ‌وجه به شما تخفیف نمی‌دهد و علاوه بر پولی که می‌گیرد منت هم سرتان می‌گذارد؟ کدام ‌یک را انتخاب می‌کنید؟ قطعاً فرد اول برای تعمیر ماشین مناسب‌تر است و با همین ویژگی‌ها افراد زیادی را جذب خود می‌کند و کم‌کم پول پارو خواهد کرد. اما فرد دوم با اینکه حرفه‌ای‌تر است افراد کمی رغبت می‌کنند نزدش بروند و پول کمی هم به دست می‌آورد؛ بنابراین با این مثال متوجه شدید که چقدر مهارت‌های ارتباطی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

افزایش مهارت های ارتباطی برای به دست آوردن پول بیشتر

۱۰. مدیریت هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری

افراد ثروتمند ابتدا یاد می‌گیرند که چگونه هزینه‌های خود را مدیریت کنند. زمانی که شما بتوانید با یادگیری مدیریت هزینه‌ها به‌خوبی آن را کنترل کنید، بالاخره سرمایه لازم برای انجام یک سری از کارهای مورد علاقه‌تان که می‌تواند پول‌ساز هم باشند را پیدا خواهید کرد.

پس از امروز برای اولین قدم در مدیریت هزینه آن‌ها را یادداشت کرده و ببینید چه هزینه‌هایی ضرورت نداشته‌اند و از حد خوش‌گذارنی معمولی هم بیشتر بوده‌اند و آن‌ها را از برنامه خود حذف کنید. سپس به دنبال کتاب‌ها و آموزش‌هایی باشید که این مهارت را در شما قوی‌تر کند. در مورد سرمایه‌گذاری، شما باید قبل از سرمایه‌گذاری روی هر حرفه و موقعیتی اول خوب درباره آن تحقیق کنید و تا می‌توانید با ریسک‌ها و مهارت‌های لازم در آن زمینه آشنا شوید و مهارت و علاقه‌های خود را با آن تطبیق دهید. سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

همچنین این نکته را بدانید که در زمینه موفقیت و ثروتمند شدن، سرمایه‌گذاری روی خودتان از هر سرمایه‌گذاری دیگری مهم‌تر و ارزشمندتر است؛ زیرا اگر ذهن شما قدرتمند باشد و مهارت‌های پولدارشدن و موفقیت را بیشتر یاد بگیرید، زودتر هم به نتیجه می‌رسید؛ بنابراین همیشه بخشی از درآمد خود را صرف خرید کتاب‌ها و آموزش‌های مورد نیاز در زمینه موفقیت و پولدار شدن بکنید.

مدیریت هزینه‌ و سرمایه گذاری برای پولدار شدن

۱۱. درس گرفتن از شکست‌ها

همانطور که گفتیم در مسیر موفقیت شکست جزئی جداناپذیر است و کمتر فردی را می‌توانید پیدا کنید که به موفقیت و ثروت رسیده باشد، اما هیچ شکستی را در این مسیر تجربه نکرده باشد. تفاوت افراد ثروتمند با افراد معمولی در مواجهه با شکست این است که افراد معمولی با شکست خوردن پس از یکی دو بار به خودشان شک می‌کنند و کلا آن مسیر را ادامه نمی‌دهند و می‌گویند ما به درد این کار نمی‌خوریم یا برعکس، این کار به درد ما نمی‌خورد و دائماً مسیر خود را تغییر می‌دهند.

اما در افراد موفق با اینکه شاید یک یاس کوتاه‌مدت و هیجانی هم به سراغشان بیاید، مسیرشان را تغییر نمی‌دهند. البته این موضوع تا حد زیادی هم به همان مطلب اول یعنی علاقه بستگی دارد که شما باید کاری را انتخاب کنید که واقعاً نسبت به آن اشتیاق دارید. این افراد معمولاً بعد از شکست، مسیر شکست و اتفاقاتی که موجب آن شد را کاملاً بررسی می‌کنند و خطاهای خودشان را پیدا می‌کنند و یا حتی برای آن ‌که یادشان بماند یادداشت می‌کنند و با تحلیل کامل و درس گرفتن از آن‌ها دوباره با قدرت بیشتری به مسیر خود ادامه می‌دهند.

عبور از شکست ها برای پیروزی و ثروتمند شدن

۱۲. افزایش مهارت نه گفتن و اصل تمرکز

چگونه پولدار شویم ؟ یکی دیگر از راه‌ها، نه گفتن است؛ هر چند گاهی سخت می‌شود. بعضی وقت‌ها ما مسیر و حرفه‌ای را انتخاب کرده و در آن شروع به یادگیری و تلاش می‌کنیم و هدف‌های مختلفی را در آن مسیر برای خودمان و خانواده‌مان مشخص می‌کنیم؛ اما در میان راه دائماً پیشنهاد‌های وسوسه‌انگیز دیگری به ما می‌شود. در این وضعیت باید مهارت نه گفتن بدون آزردن دیگران نسبت به برخی مسائل را قوی‌تر کنیم.

حتی ممکن است به آن‌ها علاقه‌ای نداشته باشیم اما پول خوبی داشته باشند. در این وضعیت، به این نکته توجه کنید که وقتی یک مسیر را بر اساس علاقه خود انتخاب کردید باید اصل تمرکز را نیز در آن رعایت کنید تا به موفقیت برسید. اگر شما تمرکز نداشته باشید و دائماً به هر پیشنهادی برای پولدار شدن فکر کنید مطمئن باشید که در هیچ‌کدام موفقیت دل‌چسبی به دست نمی‌آورید و مصداق ضرب‌المثل همه‌کاره و هیچ‌کاره خواهید شد؛ بنابراین به شکست‌های کوچک اعتنا نکنید و از مسیر مورد علاقه خود خارج نشوید.

همچنین در این مسیر ممکن است انتقادات و حرف‌های منفی زیادی حتی از نزدیک‌ترین افراد، مانند پدر و مادر و خواهر و برادرتان بشنوید که نباید به آن‌ها اعتنایی کنید و درباره این حرف‌ها باید یک گوشتان در باشد و دیگری دروازه! زیرا هیچ‌کس مثل شما نمی‌داند که شما چه چیزی را دوست دارید و چه توانایی‌هایی دارید. پس سعی کنید بدون بحث کردن و اعصاب خوردی حرف‌ها را بشنوید اما در ذهنتان به آن‌ها نه بگویید و اعتنا نکنید.

البته اگر بتوانید موقعیتی را فراهم کنید که کمتر این حرف‌ها را بشنوید، مسلماً برای رسیدن به موفقیت بهتر خواهد بود. استیو جابز رئیس کمپانی اپل در این زمینه می‌گوید: «زمان شما محدود است، بنابراین آن را برای زندگی کردن طبق خواسته‌ی دیگران هدر ندهید.»

بالا رفتن مهارت نه گفتن، روشی موثر برای افزایش موفقیت و پولدار شدن

پیشنهاداتی برای پولدار شدن

  • سرمایه‌گذاری در بورس
  • فروش کالا در فضای مجازی مثل اینستاگرام و اینترنت
  • بازاریابی چیزی که به آن علاقه دارید.
  • صنایع دستی
  • آشپزی و کیک پزی
  • فروش خدمات آموزشی (مثلاً اگر در زمینه خاصی مهارت داشته باشید می‌توانید ویدئوی آموزشی تهیه کرده و به فروش برسانید.)
  • انجام خدمات مورد علاقه

 

سخن آخر

در این مقاله به شما گفتیم که چگونه پولدار شویم ! همه ما دوست داریم از آدم‌های پولدار و موفق در همه زمینه‌های زندگی‌مان باشیم؛ اما یادمان باشد افرادی که واقعاً به موفقیت رسیده‌اند، یک تصمیم جدی برای آن گرفته‌اند و با تعهدی که نسبت به خود داشته‌اند، همه کارهای لازم برای رسیدن به هدف را انجام داده‌اند.

شما نیز اگر نکته یا تجربه دیگری برای اینکه به ما کمک کند تا بدانیم چگونه پولدار شویم می‌شناسید برای ما در پایین همین صفحه بنویسید. منتظر نظرات و پیشنهاد‌های عالی شما عزیزان هستیم.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب «تقویت هوش مالی با استفاده از ۱۶ روش کاربردی » را نیز در انگیزه بخوانید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare