بهترین کسب و کارها با سرمایه ۳۰ میلیون تومان

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون تومان

امروزه با اشباع شدن کسب و کارهای دولتی، بسیاری از افراد به فکر راه‌اندازی مشاغل آزاد پردرآمد هستند. در مقالات اخیر ایده‌های کارآفرینی با ۱۰ الی ۱۵ میلیون و کارآفرینی با ۲۰ الی ۲۵ میلیون تومان را بررسی کردیم و اکنون به بررسی ایده‌های کارآفرینی با سرمایه ۳۰ میلیون خواهیم پرداخت.

بنابراین در این مطلب برای دستیابی به ایده کسب و کارهای کوچک پرسود با سرمایه حدود ۳۰ میلیون تومان، به معرفی چند ایده متنوع پرداخته و ابعاد مختلف آن همچون موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی، مدت زمان رسیدن به سود و میزان سود به دست آمده را مورد بررسی قرار دهیم.

 

۱۳ ایده کارآفرینی با ۳۰ میلیون تومان

۱. راه‌ اندازی کارگاه روغن‌ گیری

روغن‌کشی یا روغن‌گیری جزء مشاغل درآمدزا با هزینه بسیار کم و ریسک پایین به شمار می‌رود. به علاوه، روغن‌هایی که امروزه جایگزین روغن‌های مورد استفاده مردم همچون روغن‌های مایع، جامد و … شده‌اند، از مواد کاملاً طبیعی مانند زیتون، سیاه دانه، روغن کنجد و مواردی از این دست تهیه می‌شوند. در حقیقت، مصرف این روغن‌ها برای بهبود سلامتی افراد سودمند بوده و خطرات به مراتب کمتری برای آنان دارند. به همین دلیل، نیاز به این نوع روغن‌ها امروزه افزایش یافته است.

از سوی دیگر، عرضه روغن‌های گیاهی نسبت به تقاضای آن‌ها کمتر است. در نتیجه با کمی خلاقیت در زمینه تولید، بسته‌بندی و عرضه این محصولات می‌توانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید دستگاه روغن‌گیری، تأمین یک محیط کارگاهی، نیروی کار ۱ تا ۲ نفر، برنامه‌ریزی، اختصاص بودجه برای تهیه دانه‌های مورد نیاز، کسب مجوز بهداشت، بازاریابی به کمک انواع تبلیغ و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حدود ۳ تا ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حدود ۱۵ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۲. خرید عمده برنج و خرده‌ فروشی آن

یکی از مهم‌ترین دغدغه و استرس‌های افراد، طول عمر محصولی است که روی آن کار می‌کنند. در این میان برنج محصولی است که حتی اگر تا دو سال در انبار خشک و خنک بماند، فاسد نمی‌شود و خیال فرد از این بابت راحت خواهد بود. البته خرید و فروش برنج کار هر کسی نیست و نیاز به تجربه و تخصص دارد!

همچنین اگر در خرید و فروش برنج اعتبار کسب کنید، به راحتی می‌توانید حتی بدون سرمایه از کشاورزهای مورد نظرتان برنج خریداری کنید. عرضه و فروش برنج خالص و درجه یک به مشتری می‌تواند به صورت تصاعدی و چشمگیر مشتری‌های سالیانه شما را افزایش دهد. در نتیجه در طول چند سال می‌توانید به یک فروشنده ملی با اعتبار و درآمد بسیار بالا مبدل شوید!

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: کسب تخصص و تجربه لازم، بازاریابی،‌ شبکه ارتباطی خوب، اخذ مجوز فعالیت و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حدود ۶ ماه تا ۱ سال
 • میزان سود حاصله: حداقل ۳ هزار تومان در هر کیلو

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۳. توسعه اپلیکیشنی ماندگار

با فعالیت در این زمینه و توسعه اپلیکیشنی فراگیر، می‌توانید به راه‌اندازی کسب و کار شخصی خود پرداخته و در این زمینه درآمدزایی کنید. در نتیجه، اگر اطلاعاتی در مورد برنامه‌نویسی و طراحی اپلیکیشن دارید، می‌توانید با پیاده‌سازی ایده خود نسبت به کارآفرینی در این زمینه، ارائه خدمات مورد نیاز مردم و در نهایت کسب درآمد اقدام کنید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: ایده‌ای جذاب، مهارت برنامه‌نویسی، کامپیوتر، یادگیری مهارت‌های لازم، صرف زمان، هزینه و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۴. بوتیک فروش پوشاک تخصصی

افتتاح بوتیک لباس برای فروش لباس‌های تخصصی می‌تواند یک ایده عالی برای کارآفرینی با سرمایه ۳۰ میلیون تومان باشد؛ چراکه همواره سبک‌های جدید و تقاضا برای تهیه لباس‌های مطابق مد روز در میان مردم رایج بوده است!

همچنین به خاطر داشته باشید که برای راه‌اندازی یک بوتیک لباس موفق، داشتن اشتیاق در رابطه با انواع مد نکته مهمی است. به علاوه، این کار نیاز به برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در مورد فروش لباس برای گروه خاصی از مشتریان، نحوه پرداخت هزینه‌ها، چیدمان و طراحی دکوراسیون مناسب و … دارد.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید یا اجاره مکان، تأمین محصولات مورد نظر، کسب مجوزهای لازم، دکوراسیون داخلی مناسب، استخدام فردی مورد اعتماد برای فعالیت، روابط عمومی خوب، توانایی بازاریابی و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۳ تا ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حداقل ۶ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۵. شیرینی فروشی اختصاصی

برای شروع این کار لازم است تا یکسری آموزش‌های اولیه کیک و شیرینی‌پزی ببینید و اطلاعات لازم را در این مورد به دست آورید. در ادامه، با کسب مهارت‌های لازم و احداث کارگاه مورد نظر می‌توانید با استخدام یک یا چند نیروی کمکی ماهر، به گرفتن سفارش مشتریان پرداخته و از این طریق کسب درآمد کنید.

همچنین توجه داشته باشید که کیفیت در این کار بسیار مورد توجه مشتریان است. بنابراین سعی کنید تا محصولی با کیفیت عالی ارائه دهید. در چنین شرایطی، به راحتی می‌توانید کار خود را گسترش داده و به درآمدهای بالاتری دست پیدا کنید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید یا اجاره مکان، اخذ مجوز بهداشت، رعایت نظافت، تأمین ظروف، تأمین قالب‌های مورد نیاز،‌ گذراندن دوره‌های آموزشی، یخچال صنعتی قنادی، ست کامل یخچال‌های کیک، شیرینی، ویترین شیرینی فروشی، فر بزرگ شیرینی‌پزی، دستگاه همزن برقی صنعتی، قهوه‌جوش صنعتی، مخلوط‌کن بزرگ صنعتی، قالب‌های مخصوص شیرینی‌پزی و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حدود ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حداقل ۴ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۶. مغازه فست فود

راه‌اندازی فست فود برای افرادی مناسب است که به پخت، پز و سرو غذا علاقه‌مند هستند و از ارائه غذای خوشمزه و ارزان قیمت برای مردمی با سطح درآمدهای مختلف لذت می‌برند. به عبارت دیگر، لازمه اصلی و اولیه در این حرفه‌ای داشتن علاقه و انگیزه است.

همچنین باید ساعات کاری این شغل را در نظر داشته باشید. زیرا ساعات کاری کسب و کار فست فود خاص بوده و ممکن است کل روز فرد را در بر بگیرد. به خصوص توجه به این نکته حائز اهمیت است که در ساعات صرف غذا، به جای حضور در کنار خانواده باید به مشتریان خودتان خدمت رسانی کنید.

از سوی دیگر، این شغل در ایام تعطیلات رونق بیشتری دارد و اگر قرار است برای راه‌اندازی فست فود اقدام کنید، باید از محدودیت ساعات استراحت و تعطیلات خود آگاه باشید. به علاوه، این شغل با مواد غذایی و سلامت مشتریان ارتباط تنگاتنگ دارد. بنابراین اگر جویای این شغل هستید باید از نظر نکات بهداشتی و سلامتی کاملاً مورد تأیید باشید. در همین راستا، لازم است از ایده‌های خلاقانه برای راه‌اندازی فست فود نیز بهره بگیرید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: سینک ظرفشویی، آب‌چکان دیواری، آب‌چکان ایستاده، میز کار استیل در ابعاد متنوع، تخته کار چوبی برای روی میز کار، کابینت دیواری استیل، کابینت زمینی استیل، چرخ‌گوشت، سرخ کن سیب زمینی، سرخ کن مرغ سوخاری، فر پیتزا، خمیر گیر، قالب پیتزا، فریزر، هود و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حداقل ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۷. مربیگری

اگر فردی هستید که علاقه بسیاری به ورزش دارید، بهتر است به مربیگری نیز فکر کنید. البته پیش از شروع به کار باید به فدراسیون مربوطه رفته و مدرک مربیگری خود را در زمینه مورد نظر دریافت کنید.

به علاوه، مربیگری معمولاً در تمام روز وقت شما را نمی‌گیرد و شغلی پاره‌وقت به شمار می‌آید. بنابراین به راحتی می‌توانید در کنار آن شغل دومی را هم داشته باشید و از این طریق اقدام به کسب درآمد کنید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید یا اجاره مکان، اخذ مجوز فعالیت،‌ اخذ مدرک مربیگری، بازاریابی، تهیه ابزارهای اولیه مورد نیاز برای ورزش کردن و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون تومان

۸. مشاوره و تأمین امنیت اینترنتی

با توجه به رشد روز افزون هک، کلاهبرداری‌های اینترنتی، انتشار ویروس‌های مختلف و … تأمین امنیت فعالیت در فضای مجازی به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد و مشاغل مختلف مبدل شده است. بنابراین با کسب مهارت‌های لازم می‌توانید از پردازشگرها، سیستم‌های سخت‌افزاری،‌ نرم‌افزاری و اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی کاربران محافظت کنید. در واقع، با کسب مهارت و تجربیات لازم، مشتریان زیادی برای حفظ امنیت اطلاعات حساس خود به شما مراجعه خواهند کرد.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: کسب مهارت‌های لازم، شبکه ارتباطی خوب، برند سازی شخصی، بازاریابی، به روز نگهداری مهارت‌های مورد نیاز و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۱ سال
 • میزان سود حاصله: حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۹. ارائه خدمات آموزشی

اگر مدرک تحصیلی در رشته‌هایی همچون برق، کامپیوتر و … دارید، می‌توانید به راحتی با اجاره مکانی به آموزش افراد مستعد بپردازید و از این طریق به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. برای مثال، می‌توانید با احداث آموزشگاهی به ارائه آموزش‌های مختلف در رابطه با برنامه‌نویسی بپردازید یا یک مغازه الکتریکی باز کرده و با دریافت مبلغی، مهارت‌های لازم برای برق کشی ساختمان را به افراد آموزش دهید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید یا اجاره مکان، اخذ مجوز فعالیت، بازاریابی، توانایی انتقال مطالب، توانایی تخصصی در زمینه آموزشی مورد نظر و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۳ ماه
 • میزان سود حاصله: حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون تومان

۱۰. خدمات آرایشگری؛ یک کار تمام سود!

آرایشگری جزء آن دسته از شغل‌هایی است که به طور کامل سوددهی دارد؛ سودی که در کوتاه مدت می‌توانید طعم شیرین آن را حس کنید. این شغل اگر چه یک کار ذوقی و هنری به حساب می‌آید، اما به مثابه یک علم نیز تلقی می‌شود؛ به طوری که نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی حرفه‌ای داشته و تنها در این صورت است که موفق به جلب رضایت و اعتماد مشتریان خود خواهید شد.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید یا اجاره مکان، اخذ مجوز فعالیت، گذراندن دوره‌های آموزشی آرایشگری، میز، صندلی، لوازم آرایشی مورد نیاز،‌ استخدام نیروی کمکی و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۱۱. ارائه سرویس‌ های تعمیر و نگهداری منازل

برای راه‌اندازی کسب و کاری به منظور ارائه خدمات مربوط به تعمیر لوازم منزل می‌توانید با کسب مهارت‌های لازم و در صورت برخورداری از تجربه کافی در زمینه مورد نظر مکانی را تأمین کرده و با استخدام چند نیروی کمکی ماهر اقدام به کسب درآمد کنید. همچنین با ارائه خدماتی با کیفیت و جلب اعتماد مشتریان می‌توانید در آینده کسب و کار خودتان را گسترش دهید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: خرید یا اجاره دفتر، آموزش مهارت‌های فنی لازم،‌ بازاریابی، استخدام نیروی کار، شبکه ارتباطی خوب و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۱۲. طراحی گرافیک

امروزه با گسترش کسب و کارهای دیجیتال و پیشرفت تکنولوژی، جلب اعتماد و رضایت مشتریان نیاز به برند سازی قوی دارد. در چنین شرایطی، تمامی کسب و کارها برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند تا پیام برند و داستان خود را به گوش مشتریانشان برسانند. یکی از اقدامات مهم در این راستا طراحی لوگویی منحصربه‌فرد و به یاد ماندنی است.

بنابراین با کسب مهارت‌های لازم می‌توانید در زمینه طراحی گرافیک و تأمین نیاز کسب و کارهای امروزی در زمینه‌هایی مانند طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، بنرهای تبلیغاتی، طراحی گرافیک مجلات، خبرنامه‌ها و … به درآمدزایی برسید.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: کسب مهارت‌های لازم، شبکه ارتباطی خوب،‌ ارائه کاری منحصربه‌فرد، بازاریابی و …
 • مدت زمان رسیدن به سود: حداقل ۶ ماه
 • میزان سود حاصله: حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

۱۳. معاملات ارزی

از جمله دیگر ایده‌های کارآفرینی با سرمایه ۳۰ میلیون تومان می‌توان به سرمایه‌گذاری در بازار ارز اشاره کرد. به طور کلی، عوامل خارجی و داخلی زیادی در جذابیت این بازار مالی تأثیرگذار هستند. به علاوه، با گذراندن دوره‌های آموزشی لازم می‌توانید به مهارت کافی در این زمینه رسیده و با خرید ارزهای دیجیتال و معامله آن‌ها به کسب درآمد بپردازید.

یکی از روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال معامله بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال است. قیمت بیت کوین نوسانات زیادی تاکنون به خود دیده است و شما می‌توانید با معامله بیت کوین در جهت روند آن کسب سود کنید. حتی می‌توانید بیت کوین خود را در صرافی‌ها به ارزهای تازه‌واردتر تبدیل کنید و از فرصت رشد ارزهای جدید هم استفاده کنید. به علاوه،‌ شایان ذکر است که این روش نیاز به آگاهی از اطلاعات، اخبار و همچنین تحلیل تکنیکال بیت کوین دارد.

 • موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی: وجود حساب کاربری فعال در توییتر، فیسبوک، ردیت، تلگرام، فوروم‌های خرید، فروش ارزهای دیجیتال، تسلط به زبان انگلیسی در حد فهم صحیح مطالب سایت‌ها، کیف پول مناسب، حوصله، وقت آزاد و دو چشم سالم!
 • مدت زمان رسیدن به سود: حدود ۶ ماه بسته به نوسانات بازار هدف
 • میزان سود حاصله: حداقل ۵۰۰ دلار در هر معامله

کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی ایده‌های مختلف کارآفرینی با سرمایه ۳۰ میلیون تومان پرداخته و جنبه‌های مختلف آن همچون موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی، مدت زمان رسیدن به سود و میزان سود به دست آمده را مورد بررسی قرار دادیم. بنابراین با کسب اطلاعات دقیق‌تر در زمینه مورد نظر خود می‌توانید به بازدهی مناسبی در حوزه فعالیتتان دست پیدا کنید. اگر پیشنهاد یا ایده‌ای برای راه‌اندازی کسب و کاری با سرمایه ۳۰ میلیون تومان دارید، آن را با ما و سایر کاربران انگیزه در میان بگذارید.

در پایان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر ایده‌های راه‌اندازی کسب و کار با سرمایه کم، توصیه می‌کنیم به مطلب «۲۴ ایده برتر برای کسب و کار با سرمایه ۱ میلیون تومان» و سایر مطالب ارائه شده در زمینه کارآفرینی مراجعه کنید.

 

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare