فروش بیشتر محصولات با ۸ راهکار کارآمد و موثر

فروش بیشتر

پادشاه اقتصاد مدرن امروز، فروش است. به عبارتی موفقیت در دنیای اقتصاد به معنی توانایی فرد در رسیدن به فروش بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر است، اما چه روش‌هایی برای رسیدن به چنین موفقیتی وجود دارد؟ در ادامه به این سؤال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

نکاتی برای رسیدن به فروش بیشتر

۱. علاقه مشتری را حفظ کنید

اغلب فروشندگان کاملاً مشغول فروش محصولات خود هستند و معمولاً فراموش می‌کنند، این کارشان دقیقاً برای مردم و به خاطر مردم است. مشتری می‌خواهد انتظاراتش برآورده شود، نه این که صرفاً چیزی خریده باشد.

فرض کنید به مطب دندان پزشکی مراجعه می‌کنید. انتظاری که از یک مطب دندان پزشکی و دندان پزشک دارید چیست؟ این که صرفاً دندان شما را معاینه کرده و درست یا غلط، بی‌ملاحضه یا به هر وسیله‌ای دندان شما را کشیده و پول ویزیت را بگیرد و خوشامدگویی کند؟ قطعاً انتظار چنین رفتاری را ندارید. پزشک باید قبل از هر چیزی با بیمار محترمانه سخن بگوید، او را به آرامش دعوت کرده و اعتمادش را جلب کند، بیمار را معاینه کرده و مشکل او را به بهترین و مطمئن‌ترین روش حل کند و در نهایت با کمال احترام خوشامد گفته و خداحافظی کند. البته اگر انتظار دارد بیمار برای رفع مشکلات احتمالی بعدی دوباره به آنجا مراجعه کند!

هر چند که امروزه جلب توجه و حفظ علاقه مشتری سخت شده است. این امکان نیز وجود دارد که در هر صورت مشتری محصول شما را نپسندد و خرید نکند. با این حال قبل از هر کاری حتماً در نظر بگیرید که هر مشتری انتظارات خاص خود را دارد و باید رفتاری شایسته با همه آن‌ها داشته باشید.

فروش بیشتر

تمرکز بر نتیجه

۲. بر نتیجه تمرکز کنید

فروش به معنی سازماندهی، برنامه ریزی و جلسات متعدد نیست. بلکه مربوط به گرفتن نتیجه است. برخی از فروشندگان سر خود را با بعضی کارهای بی‌نتیجه گرم می‌کنند و توجهی به کسی که می‌تواند محصولات آن‌ها را خریداری کند، ندارند. موفقیت در فروش یعنی بتوانید محصولات خود را به دست مشتری برسانید. فروشنده موفق باید بداند چگونه توجه مشتری را جلب کند و چگونه محصول خود را ارائه دهد تا منجر به خرید شود. نتیجه را با تلاش، به خصوص تلاش بیهوده، اشتباه نگیرید.

۳. از منطقه امن خارج شوید

همه افراد موفق و تأثیرگذار جهان که می‌شناسیم، افرادی ریسک‌پذیر و پرتلاش هستند. آن‌ها از موقعیت خود شکایتی ندارند، اما برای رسیدن به جایگاهی بهتر تلاش می‌کنند. چنین افرادی از قرار گرفتن در شرایط سخت بیم نداشته و همواره تمایل دارند در مقابل مشتری سخت‌گیر قرار بگیرند، به سؤالات سخت جواب دهند و همیشه رو به جلو حرکت کنند. دنیایی که در آن کارهای سخت و چالش‌زا انجام می‌شود، همان دنیای افراد موفق است.

پس برای رسیدن به هدف یعنی فروش بیشتر باید به دنبال سرسخت‌ترین مشتری‌ها باشید. در مورد آن‌ها تحقیق کنید و سپس با آنان ارتباط برقرار کنید. اگر همه چیز به خوبی انجام شود، می‌توانید قراردادهای بزرگ ببندید و کارهای بزرگ انجام دهید.

هیچوقت به موفقیت نمی‌رسید، اگر جرأت انجام کارهای بزرگ را نداشته باشید. ماهی‌های بزرگ در آب‌های عمیق شنا می‌کنند.

فروش بیشتر

تحت تأثیر قرار دادن مشتری

۴. مشتری را تحت تأثیر قرار دهید

فروشندگان بزرگ همواره به دنبال راهی برای تحت تأثیر قرار دادن مشتری و درگیر کردن احساسات او هستند. آن‌ها می‌خواهند به گونه‌ای در مشتری احساس فوریت ایجاد کنند و محصول خود را بدین صورت به فروش برسانند. وقتی بتوانید چنین تأثیری بر مشتری بگذارید، در واقع تفاوتی ایجاد کرده‌اید که منجر به جلب توجه مشتری خواهد شد. در این حالت می‌توانید هر نوع محصولی حتی خسته کننده‌ترین‌ کالاها را در میدان توجه او قرار دهید.

اما برای این کار چه باید کرد‌؟ با مثالی توضیح می‌دهیم. فردی برای فروش درب‌های شیشه‌ای خود آن‌ها را در مقابل نوعی طوفان ساختگی قرار داد و به این شکل کیفیت محصول خود را اثبات کرد. همین مورد برای جلب توجه مشتری و تمایز کردن آن‌ها از سایرین کافی بود.

بنابراین شما نیز سعی کنید با نوع حرف زدن خود، لباس مناسب،‌ کیفیت محصول، خدماتی که ارائه می‌دهید و… مشتری را تحت تأثیر قرار دهید.

 ۵. درخواست کنید

طبق تحقیقات، اغلب فروشندگان برای فروش محصول هیچ سؤال یا درخواستی نمی‌کنند. اخیراً تحقیقی انجام شده که طی آن بیش از ۵۰۰ کسب و کار مختلف مورد سوال قرار گرفته‌اند. نتیجه این بود که بیش از ۷۰ درصد فروشندگان هیچ سؤال یا درخواستی مبنی بر فروش محصول نکردند. اگر شما هم چنین کاری کنید، تنها می‌توانید کالای خود را به کسانی که صرفاً به قصد خرید می‌آیند بفروشید، نه بیشتر.

بنابراین سعی کنید همواره یک کارت معرفی داشته باشید تا در صورت لزوم با استفاده از آن محصول خود را معرفی کرده و میزان فروش را افزایش دهید.

افزایش فروش به کمک بازاریابی

افزایش فروش به کمک بازاریابی

۶. بازاریابی کنید

بازاریابی به معنای معرفی محصول و خدمات بوده و طبیعتاً نتیجه آن فروش بیشتر است. باید سعی کنید مشتری را قانع کنید که شما به نیازهایش آگاه بوده و روشی برای حل آن‌ها ابداع کرده‌اید. اگر مشتری بداند محصولی می‌تواند نیازهای او را رفع کند، مسلماً آن را خریداری می‌کند.

همچنین با پیگیری کیفیت محصولات خود از مشتری می‌توانید نقص‌ها و نقاط قوت محصول خود را شناسایی کنید. پس از شناسایی سعی کنید نقاط ضعف محصول‌تان را رفع کرده و از نقاط قوت آن برای جلب توجه مشتری و افزایش فروش استفاده کنید.

۷. بازاریابی اینترنتی را جدی بگیرید

معرفی محصول از طریق فضای اینترنتی امروزه به روشی مؤثر تبدیل شده است. به طوری که برای دست یابی به فروش موفق، نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اینترنت و فضای دیجیتال شامل وب سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، پیام رسان‌ها و هر نوع فضای آنلاین دیگر می‌شود. امروزه از هر ۱۰ نفر ۸ نفر به اینترنت دسترسی دارند و هر لحظه نیز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. معرفی محصول در چنین فضای گسترده‌ای حتماً بازده خوبی خواهد داشت. می‌توانید از وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و… استفاده کرده و محصول خود را معرفی کنید.

فروش بیشتر

فروش اینترنتی

۸. از فروش اینترنتی استفاده کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات برای افزایش فروش، ساخت فروشگاه اینترنتی است. می‌توانید در کنار فروش حضوری، از فضای اینترنت هم برای فروش محصولات خود استفاده کنید. برای این کار می‌توانید وب‌سایتی راه‌اندازی کنید و با معرفی محصولات خود در آن، مخاطبان بیشتر از سراسر کشور (حتی از سرار جهان) جذب کنید.

فروش اینترنتی تنها محدود به راه‌اندازی وب‌سایت نیست. می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مانند اینستاگرام و تلگرام هم به همین منظور استفاده کنید. با ساخت صفحه‌ای اختصاصی در اینستاگرام یا کانالی در تلگرام به معرفی و فروش محصولات‌تان بپردازید. ارائه خدمات رایگان ارسال محصول نیز می‌تواند توجه مشتری را بیش از پیش جلب کند.

 

سخن پایانی

برای داشتن فروش بیشتر و افزایش درآمد، روش‌های بسیاری وجود دارد. اما باید به یاد داشته باشید اگر کیفیت محصول شما به اندازه کافی خوب نباشد، هر اندازه که برای افزایش فروش تلاش کنید، بی نتیجه خواهد بود. هدف، فقط فروش نیست. چرا که اگر کسی محصول شما را خریداری کند اما از کیفیت آن راضی نباشد، دیگر هیچوقت از شما خرید نخواهد کرد. بنابراین با ارائه کیفیتی مطلوب می‌توانید خریداران را به مشتری وفادار محصولات خود تبدیل کنید. پس فراموش نکنید مهم‌ترین مرحله برای افزایش فروش، کیفیت است. با این حال می‌توانید از روش‌های دیگری هم مانند روش‌های معرفی شده در مطلب کاربردی‌ترین روش‌های افزایش فروش استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ آیا روش‌های دیگری برای فروش موفق‌تر می‌شناسید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان انگیزه به اشتراک بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare