انگیزه های جذاب زندگی

۸ ایده‌ کار در منزل با سرمایه کم

مشاغل خانگی – به هر شکلی که بخواهد – طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی به خصوص دربین قشر جوان پیدا کرده است . این نوع مشاغل قابلیت انعطاف ‌پذیری دارند، ریسک کمتری دارند، درآمد نسبتا خوبی دارند و هر فرد با توجه به سلیقه و توانایی های خود تایم کاری و شیوه‌ی کار کردن خود را تنظیم می‌کند. اگر کار درستی را انتخاب کرده باشید کار کردن در منزل می‌تواند بسیار سرگرم کننده نیز باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی ۱۰ نوع کار در منزل با سرمایه کم بپردازیم.

 

چه نوع شغلی را باید شروع کنم؟

این اولین سوالی است که بیشتر مردم می‌پرسند. سوالات مهم دیگری هم ممکن است برای شما پیش بیاید مثلا: ایده‌ی مناسب برای کاری که سریع‌تر به درآمدزایی برسد چه چیزی است؟ راه‌اندازی چه کسب و کاری آسان است؟ کدام شغل خانگی سرمایه کمتری را برای شروع می‌خواهد؟ و…

جواب به همه‌ی این سوال‌ها بسته به سلیقه و توانایی های شخصی هر فرد متفاوت خواهد بود؛ اما به طور کلی برای اینکه کاری که انتخاب می‌کنید مناسب بوده و شانس سودآوری داشته باشد، برای انتخاب شغل شما باید معیار‌های زیر را در نظر داشته باشید:

  • شما می‌دانید که چگونه این کار را انجام دهید و به خوبی از پس آن برمی‌آیید.
  • این کار را دوست دارید و هر روز انجام دادن آن شما را خسته نمی‌کند.
  • تولیدات کار شما جزء نیاز جامعه است، یا برای مردم جذابیت دارد و می‌توانید بازار فروش آن را بیابید.
  • محصول تولیدی شما می‌تواند به قیمتی فروخته شود که هزینه تولید را به شما برگرداند و برای شما سوددهی نیز داشته باشد.
  • بودجه و سرمایه لازم برای شروع کار را در اختیار دارید.

در انتخاب شغل مهارت، استعداد و علاقه شما حرف اول را می‌زند. چه بسا شما بتوانید یک هنری را به تولید و فروش برسانید که تاکنون کسی آن راه را نرفته باشد. برای کمک به شما در زیر۸ ایده‌ی برتر برای شروع یک شغل در منزلتان را پیشنهاد می‌دهیم؛ که امیدواریم ایده‌آل شما بوده یا حداقل الهام بخش شما برای ایجاد شغل متناسب و مورد علاقه‌تان در خانه باشند.

 

 ایده‌‌های کار در منزل با سرمایه‌ کم

۱. ساخت زیورآلات در منزل

یکی از راه‌های پول دراوردن در خانه، ساخت زیورآلات در منزل است. کمتر خانمی پیدا می‌شود که از زیورآلات استفاده نکند. در واقع می‌توان گفت که این وسایل، یک نیاز است که در جامعه به خصوص بین دختران جوان دیده می‌شود. ساخت زیورآلات در منزل از جمله رشته‌های جذاب برای خانم‌های علاقه‌مند به شمار می‌رود. با داشتن کمی سلیقه، پشتکار و خلاقیت می‌توان در آمد خوبی از این راه کسب کرد. در این کسب‌و‌کار انواع مختلفی از زیورآلات مثل: دستبند، گردنبند،گوشواره، سنجاق سینه، بند عینک و… ساخته می‌شود .

ساخت زیورآلات در منزل

برای شروع به اندکی مهارت نیاز است که از طریق شرکت در دوره‌های مختلف یا استفاده از فیلم های آموزشی موجود در اینترنت به راحتی به دست می‌آید. سرمایه لازم برای شروع این کار حدود۴-۵ میلیون تومان است که صرف خرید ابزارآلات و مواد اولیه می‌شود که عبارتند از : انواع انبرها، انواع سیم‌چین، دم‌باریک، قیچی صنعتی، هویه و… بخش دیگری از مواد اولیه شامل انواع سنگ‌های تزئینی و زینتی، سیم‌های مسی، سیم‌های مفتولی، زنجیرهای نقره، نخ‌های پلاستیکی کلفت، نخ‌های کتان و … است و به حدود ۲-۳میلیون سرمایه نیاز دارد.

در کل با در نظر گرفتن ۸-۹ میلیون هزینه اولیه می‌توان یک کسب و کار موفق راه اندازی کرد که با کمی تلاش و بازار یابی درست، به سود دهی خوبی می‌رسد. اگر به طور متوسط برای این کسب کار در نظر بگیریم که ماهانه ۵۰ سفارش دارد؛ با این احتساب که قیمت هر محصول به طور متوسط ۳۰ هزار تومان است، درپایان ماه ۱.۵ میلیون تومان فروش خواهید داشت و با احتساب هزینه مواد اولیه، ۴۵٪ آن سود خالص خواهد بود. شک نکنید با بازاریابی صحیح، بسیار بیش از این سود می‌برید.

۲. خرد کردن قند و بسته بندی آن در منزل

با صنعتی شدن جوامع و افزایش مشغله های زندگی کمتر کسی تمایل دارد قند مصرفی خانواده خود را به صورت کله‌قند خریداری کند. همین موضوع یک فرصت شغلی برای کار در منزل با سرمایه کم است. سرمایه مورد نیاز برای شروع کار و تهیه دستگاه‌های قندشکن و بسته بندی قند زیر ۱۰ میلیون تومان است. اگر شما ۵ ساعت در روز وقت بگذارید و یک ‌تن قند را در ماه خرد و بسته‌بندی کنید با داشتن یک بازاریابی خوب، سود خالص ماهیانه شما تا حدود ۲.۵ میلیون تومان خواهد بود.

ایده‌ی کار در منزل - خردکردن و بسته‌بندی قند

۳. بسته‌بندی حبوبات و ادویه‌جات در منزل

بسته بندی حبوبات یکی ازپرطرفدارترین و پر‌سودترین روش‌های کسب درآمد درمنزل است. دلیل محبوبیت زیاد این کسب‌و‌کار را می‌توان طیف گسترده‌ی محصولات، مشتری‌های زیاد، ‌سرمایه‌‌ی مورد نیاز کم، ریسک بسیار کم و سوددهی بالا دانست.

برای شروع فقط به مجوز جهاد کشاورزی و بهداشت نیاز دارید که با کمی تلاش می‌توانید بگیرید. سرمایه مورد نیاز برای این کار کمتر از ۱۰ میلیون تومان خواهد بود که صرف خرید دستگاه‌های بسته بندی خواهد شد. در این کار، برای هر بسته شما ۱۰۰۰رتومان سود خالص خواهید داشت و اگر به طور حداقل درنظر بگیریم که شما روزی حدود ۲۰۰ بسته بفروشید، سود خالص ماهیانه شما حدود ۶ میلیون تومان خواهد بود.

بسته‌بندی حبوبات در منزل

۴. بسته‌بندی خشکبار در منزل

همانند بسته‌بندی حبوبات، این نوع کسب و کار هم می‌تواند یک کار در منزل با سرمایه کم باشد. کارآفرین خشکبار را به صورت فله‌ای خریداری می کند و در منزل مراحل شستشو، تمیز کردن و بسته بندی آن را انجام می‌دهد. این کار هم برای شروع نیاز به مجوز وزارت کشاورزی و بهداشت دارد . هزینه لازم برای شروع این کار در حدود ۵-۶ میلیون تومان است که برای خرید دستگاه بسته بندی و مواد اولیه صرف خواهد شد. اگر میانگین سود خالص برای هر بسته را ۲۱۰۰ تومان در نظر بگیریم (که اغلب بیشتر از این مقدار است) با احتساب فروش فقط ۲۰۰ بسته در روز( رسیدن به این رقم کار سختی نیست و شما بیشتر هم می‌توانید بفروشید) ، ماهیانه شما بیشتر از ۱۲ میلیون تومان درآمد خواهید داشت.

بسته‌بندی خشکبار

 

۵. دور کاری با کامپیوتر

کار با کامپیوتر از دیگر مشاغل خانگی محسوب می‌شود و برای شروع به این کار فقط نیاز به یک کامپیوتر و البته اینترنت دارید. با توجه به مهارت و توانایی‌های شما کار های مختلفی می‌توانید انجام دهید:

  • تاییپیست دورکار

بله شما با تایپ کردن می توانید در خانه کسب درآمد داشته باشید. افراد و شرکت های زیادی نیاز به یک تایپیست دارند. شاید یک گزینه‌ی کم درآمد و خسته کننده کننده باشد ولی برای شروع فعالیت در یک شغل خانگی خوب است

  • خدمات ترجمه

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، ترجمه متون و مقالات انگلیسی برای شما می‌تواند ایده ی خوبی برای شروع یک کسب و کار خانگی باشد.؛ چرا که سایت‌های زیادی برای تامین محتوای خود متون و مقالات انگلیسی را ترجمه می‌کنند.

کار در منزل – دورکاری با کامپیوتر
  • تولید کننده محتوا

سایت‌ها برای ارائه‌ی محتوا و مطالب مختلف، به تولید کننده‌های محتوا احتیاج دارند. یعنی کسی که بتواند مقاله یا مطلب در سایت منتشر کند. کار سختی نیست؛ با کمی تمرین می توانید به یک تولید کننده محتوا معمولی تبدیل شوید.

۶. کترینگ مواد غذایی در منزل

اگر مهارت و علاقه زیادی به آشپزی دارید، دست به کار شوید. تهیه و فروش غذاهای خانگی یکی از بهترین ایده‌های پول ساز است. به هزینه زیادی نیاز ندارد و آشپز خانه شما محل کار شماست و وسایل آشپزخانه، تجهیزات کار شما خواهد بود! شاید در ابتدای کار درآمد چندانی نداشته باشید ولی به طور قطع کیفیت و بهداشت غذای ارائه شده توسط شما سوددهی بالا در ادامه کار را تضمین خواهد کرد . البته تبلیغات نقش زیادی در معرفی و جذب مشتری دارد. می توانید از طریق پخش تراکت یا تبلیغ در گروه های تلگرامی یا اینستاگرام مشتری‌های خود را پیدا کنید.

کترینگ موادغذایی در منزل

۷. ساخت محصولات دست ساز

ساخت محصولات دست ساز از بهترین و گسترده  ترین  نوع کار در منزل محسوب می‌شود که کمترین سرمایه را برای شروع نیاز دارد. با حدود ۲-۳ میلیون تومان می‌توانید یکی از شاخه های این نوع کسب و کار را در منزل خودتان شروع کنید. کارهایی از قبیل: عروسک سازی، نمد دوزی، شمع‌سازی، ساخت سِت‌های آشپزخانه، گل سازی، قلاب بافی، چرم دوزی، خیاطی و … برای شروع فقط نیاز به آموزش دارید که دوره های آموزش فنی و حرفه‌ای در رشته های ذکر شده با قیمت مناسب آموزش ‌های خوبی ارائه می‌دهند. در صورت مهارت، سلیقه و تبلیغات خوب در این رشته‌ها به درآمد ماهانه تا ۲ میلیون تومان هم می‌توان رسید.

۸. ادمین شبکه‌های اجتماعی 

کانال‌های تلگرامی یا  پیج‌های اینستاگرامی که امروزه جزء رسانه‌های فراگیر در جامعه ما هستند، برای بقا نیاز به محتوا و مدیریت دارند. ادمین‌های این صفحات درآمد خوبی از این راه کسب می‌کنند. برای شروع فقط نیاز است که کمی مهارت کسب کنید.

سخن آخر

اگر کاری را بلد نیستید یا مهارتی ندارید؛ ناامید نشوید. با تلاش و تمرین می‌توانید در هر کاری که به آن علاقه دارید مهارت پیدا کنید. فراموش نکنید در ایده‌هایی که به تولید محصولات ختم می‌شود با تبلیغ، بازاریابی و برند سازی می‌توانید فروش فوق‌العاده‌ای داشته باشید. برای تبلیغ می توانید از اینستاگرام، تلگرام استفاده کنید.از سایت‌های اینترنتی مثل دیوار، شیپور و… غافل نشوید. همانطور که اشاره شد، یکی از پرطرفدارترین مشاغل خانگی،از طریق کار با اینترنت است. به همین سبب پیشنهاد می‌کنیم با ایده‌های مختلف برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی در منزل نیز آشنا شوید. شما کدام شغل را ترجیح می‌دهید و دلیل انتخابتان چیست؟ دیدگاه‌ها و تجربیاتتان را با ما و دیگر مخاطبان انگیزه به اشتراک بگذارید.

مطالب زیر را هم ببینید