۱۱ مورد از مهمترین تکنیک های تبلیغات برای افزایش فروش

تکنیک‌های تبلیغات
تبلیغات در واقع تصویر برند شما را می‌سازد و مشتری را مجاب به خرید می‌کند. بازاریابی دیجیتال، نوعی از بازاریابی است که این روز‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما متاسفانه هزینه اینگونه تبلیغات بسیار زیاد است. نگران نباشید تکنیک های بازاریابی بسیاری در این زمینه وجود دارند که به کمک آنها می‌توانید تبلیغاتی ارزان قیمت در فضای مجازی داشته باشید. اگر شما هم به دنبال این تکنیک‌های موثر و ارزان قیمت هستید، با ما همراه باشید. در این مطلب ۱۱ مورد از این تکنیک‌ها را معرفی خواهیم کرد.

تکنیک های تبلیغات

جلب توجه دیگران کار ساده‌ای نیست، این امر برای تبلیغ کنندگان بسیار سخت شده است. زیرا حجم تبلیغات ده‌ها برابر رشد داشته و این روند روبه رشد همچنان ادامه دارد. برای برنده شدن در این شرایط، تکنیک های تبلیغات به کمک شما می‌آیند.

۱. ایمیل مارکتینگ

ابتدایی‌ترین روش تبلیغات دیجیتال رایگان، بازاریابی از طریق ایمیل است. حتما حالا به این فکر می‌کنید که تبلیغات ایمیلی هرگز به جذابیت تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام نیست. زیرا با استفاده از تحلیل و آنالیز‌های مخاطبان (insights) در این شبکه‌ اجتماعی می‌توان مشتریان ایده‌آل را هدف قرار داد.
با این حال، واقعیت این است که بازاریابی از طریق ایمیل هنوز هم اهمیت زیادی دارد. این یک ابزار تبلیغات رایگان برای ایجاد وفاداری به برند و افزایش تعاملات است. بنابراین قرار نیست کهنه شود.
اگر کمپین‌های تبلیغاتی که به ایمیل شما ارسال می‌شوند به همان خوبی که شما انتظار دارید عمل نمی‌کنند، شاید به این دلیل است که شما آن‌ها را نادیده می‌گیرید. هرکسب و کاری باید یک استراتژی مناسب برای ایمیل مارکتینگ داشته باشد. در غیر اینصورت، به مرور مشتریان اشتراک ایمیلی خود را لغو می‌کنند. هرچندماه یکبار استراتژی بازاریابی ایمیل خود را بررسی کنید.
یکی از اشتباهات بزرگ در ایمیل مارکتینگ، ارسال بیش از حد ایمیل است. بسیاری از از بازاریابان تصور می‌کنند که چون این روش رایگان است، هرچه بیشتر انجام شود بهتر است. در نتیجه در یک هفته ۴ یا ۵ تبلیغ از طریق ایمیل ارسال کنند.
در کوتاه مدت ایمیل‌های مکرر ممکن است فروش را افزایش دهد. بااین حال در بلندمدت این روش مشتریان شما را کمتر خواهد کرد. به این دلیل که تبلیغات شما ممکن است به راحتی به یک اسپم برای مشتریان تبدیل شود. بنابراین تعداد ایمیل‌های ارسالی خود را با دقت بازبینی کنید.
تکنیک های تبلیغات - ایمیل مارکتینگ

تکنیک های تبلیغات – ایمیل مارکتینگ

۲. استفاده از وب سایت‌ها و پادکست‌ها

برای پوشش رسانه‌ای تبلیغات خود نیازی نیست حتما در تلویزیون پیام بازرگانی داشته باشید. رسانه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به شما کمک نمایند. اینترنت سرشار از وب‌سایت‌های و پادکست‌های با کیفیت بالا و بسیار جذاب است. بنابراین به دنبال وب سایت‌های مرتبط با محصولات خود باشید.
با پرداخت هزینه به مسئولان این رسانه‌ها می‌توانید یک پست یا ویدیو در یک وب سایت منتشر کنید. به علاوه برخی از انواع وب سایت‌ها هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و فقط تولید محتوای باکیفیت از سوی شما اهمیت دارد. بنابراین شما می‌توانید نویسنده مهمان آن‌ها باشید و محتوایی تولید کنید که تخصص بی‌نظیر شما را بزرگ‌نمایی کند و برای خواننده ارزشمند باشد. ممکن است وسوسه شوید که مطلب خود را به فضایی برای تبلیغ کالای‌تان تبدیل کنید، اما شما باید زیرک باشید و با ظرافت عمل کنید. اگر در بازاریابی و تبلیغات محتوایی زیاده روی شود، اثر آن کمتر خواهد بود.

۳. استفاده از ویدئو

این روز‌ها افراد بیشتری از موبایل برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند و این اتفاقی نیست که محتواهای ویدئویی روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شوند. خواندن مقاله از روی یک صفحه‌ی کوچک موبایل به راحتی خواندن آن از روی یک صفحه‌ی بزرگتر نیست، به همین دلیل بسیاری از کاربران تلفن همراه ترجیح می‌دهند به جای مقالات، اطلاعات خود را از فیلم‌ها و پادکست‌ها دریافت کنند.
خبر خوب این است که اگر شما تصمیم به اینکار بگیرید، اینستاگرام، یوتیوب، آپارات و… منابع خوبی هستند که می‌توانید به رایگان در آن‌ها تبلیغات ویدئویی انجام دهید. تنها باید اطمینان حاصل کنید که با کسانی که زیر ویدئو‌های شما نظر می‌گذارند ارتباط برقرار کنید و حتی الامکان از آنها مشتری بسازید.

۴. توسعه مشارکت

این احتمال وجود دارد برند‌های بسیاری کسب‌وکاری مشابه شما یا حداقل بازار هدف یکسانی با شما داشته باشند. از آنجا که آن‌ها در حوزه‌ فعالیت شما قرار دارند، ممکن است متوجه شوید که یکی از آن‌ها محتوای بسیار خوبی در رسانه‌های اجتماعی دارد یا دیگری دارای محصولاتی است که به طرز چشمگیری با شما متفاوت است، اما همچنان با شخصیت‌های یکسانی از مخاطبان شما سازگاری دارد. به جای آنکه این برند‌ها را رقیب خود ببینید، سعی کنید از آن‌ها به عنوان وسیله‌ای برای تبلیغات رایگان استفاده نمایید.
با آن‌ها تماس بگیرید و بازاریابی مشارکتی را به آن‌ها پیشنهاد دهید. ازآنجا که هر دو شما به مخاطبان دیگری دسترسی پیدا می‌کنید، به نوعی تبلیغات رایگانی خواهید داشت.
تکنیک های تبلیغات - توسعه مشارکت

تکنیک های تبلیغات – توسعه مشارکت

۵. بازاریابی معرف (affiliate marketing)

این نوع تبلیغات کاملا رایگان نیست، اما روش فروش از طریق معرف (affiliate) یکی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی برای تجارت الکترونیک شماست که به سرمایه‌گذاری اولیه نیازی ندارد. همه‌ ما می‌دانیم که تبلیغات دهان به دهان قدیمی‌ترین روش برای توسعه‌ یک تجارت است. به علاوه این نوع تبلیغ کاملا رایگان است و توسط طرفداران و مشتریان یک برند انجام می‌شود.
این روزها، مردم کمتر از همسایه‌های خود مشاوره می‌گیرند که کدام محصول را بگیرند و به جای آن ترجیح می‌دهند از گوگل سوال کنند یا از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرند. اینجاست که «بازاریابی افیلیت» (affiliate marketing) یا بازاریابی معرف وارد می‌شود. روش‌های بازاریابی معرف عبارتند از:
  • شخصی در یک پست در شبکه‌ اجتماعی یا وبلاگ خود از شایستگی محصول شما صحبت کند.
  • شخصی در ویدیو یوتیوب خود نام برند یا محصول شما را بیاورد و پیوندی به کسب و کار شما می‌دهد.
  • فردی در شبکه‌های اجتماعی یا وب سایت خود به سایرین توصیه می‌کند محصول شما را خریداری کنند.
در این روش شما تنها زمانی به فرد مبلغ خود پرداخت خواهید کرد که تلاش‌های او به فروش منجر شوند. به طور کلی، معرف‌ها یا یک لینک اختصاصی دارند یا یک کد تخفیف اختصاصی برای آن‌ها تعریف می‌شود که شما می‌توانید از طریق آن نتیجه‌ تبلیغات آن‌ها را پیگیری کنید. مثلا تصور کنید که یک معرف در مورد یک دوره‌ آموزشی که شما برگزار می‌کنید صحبت می‌کند که ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد. معرف با شما قرار می‌گذارد که به ازای هر فروش ۱۰ درصد کمیسیون دریافت کند. در اینصورت اگر پنج نفر از طریق لینک معرف در کلاس شما ثبت نام کنند، سهم شما از طریق این بازاریابی ۵۰۰ هزار تومان است که ۵۰ هزارتومان آن را به معرف خود پرداخت خواهید کرد.

۶. رضایت مشتریان پیشین

در پی اقدامات فینیاس تیلور بارنوم (شومن، نویسنده و تاجر آمریکایی) و کسانی که دنباله‌رو مسیر او بودند، تبلیغات به صنعتی تبدیل شد که اعتماد به آن کار سختی است. گاهی اوقات، کسب اطلاعات در مورد یک شرکت از طریق همان شرکت کافی نیست و ما باید به دنبال منابع دیگری برای کمک باشیم.
تصدیق‌نامه یک بیانیه رسمی است که کیفیت یک فرد، یک محصول یا یک خدمات را تایید می‌کند. خریداران به این تصدیق‌نامه‌ها نگاه می‌کنند، حتی اگر فروشنده ادعا کند که آن‌ها بهترین در بازار موجود هستند و اغلب به آن‌ها اعتماد می‌کنند. زیرا این تصدیق‌نامه‌ها از سوی همتایان خودشان یا افرادی که دارای موقعیت مشابه با خود آن‌ها را دارند، ارائه شده است.
ارائه‌ تصدیقات معتبر به خریداران در تبلیغات شما نه تنها آنان را از دردسر‌های تحقیق و تفحص نجات می‌دهد بلکه باعث می‌شود اعتبار برند شما نیز افزایش پیدا کند. تبلیغ کنندگان اغلب با ارائه نظرات کاربران در تبلیغات خود در کنار آمار و داده‌های جمع‌آوری شده از آن نظرات، بسیار سود می‌برند.

۷. برانگیختن احساسات مشتریان

مضامین احساسی در تبلیغات می‌توانند راهی بسیار عالی برای تحریک احساسات مثبت یا منفی نسبت به یک محصول یا برند باشند. عشق، از دست دادن، ترس و عصبانیت تنها معدود عواطفی هستند که می‌توانند با یک تبلیغ موثر ایجاد شوند. حتما می‌توانید نمونه‌هایی از این تبلیغات تاثیرگذار را به یاد‌آورید.
تکنیک های تبلیغات - برانگیختن احساسات

تکنیک های تبلیغات – برانگیختن احساسات

استفاده از احساسات می‌تواند به یک ابزار تبلیغاتی تبدیل شود که نه تنها اغوا کننده، بلکه به یاد ماندنی است. در حالی‌که دستیابی به این هدف از طریق تبلیغات چاپی دشوار است، تبلیغاتی که در تلویزیون پخش می‌شوند به خوبی می‌توانند با این تکنیک سازگار باشند. به یاد داشته باشید که استفاده از موسیقی مناسب در این نوع تبلیغات، شدت این احساسات را تقویت می‌کند.

۸. تشخیص بازار هدف

قطعا تبلیغات شما باید به دست افرادی برسد که احتمالا به خدمات یا محصولات شما نیاز دارند. از این‌رو باید بازار هدف را مشخص کنید، منظور از بازار هدف، همان افرادی است که احتمالا به خدمات و کالای کسب و کار شما نیاز دارند. برای این منظور ابتدا باید به حمع آوری اطلاعاتی از مشتریان خود بپردازید. برخی از این اطلاعات عبارتند از:
  • جنسیت
  • نژاد
  • سن
  • وضعیت تاهل
  • سطح تحصیلات
برای مثال، کمپین «یک کوکا به اشتراک بگذار» برند کوکاکولا باعث شد تا افراد نام‌های خود و اطلاعات اصلی خود را در سایت کوکا وارد کنند تا این برند اطلاعاتی در رابطه با رواج نام‌ها در میان نوجوانان بدست آورد. هدف قرار دادن یک طیف سنی مشخص در تبلیغات این برند، منجر به سرگرمی و به اشتراک‌گذاری محتوای تبلیغاتی توسط جمعیت هدف شد.

۹. نمادگرایی

اگر تاکنون سعی کرده باشید که خدمات یا کالای انتزاعی را تبلیغ کنید، حتما می‌دانید که کار آسانی نیست. یکی از موثرترین راه‌های مقابله با این مشکل استفاده از تشبیهات و استعاره‌هاست که می‌تواند به نمادی از آنچه محصول یا خدمات شما برای مصرف کننده انجام می‌دهد، تبدیل شود.
تبلیغات نمادگرا می‌تواند به نمایش چیز‌هایی که به راحتی قابل لمس نیستند مانند اثری که یک کرم روی پوست شما خواهد گذاشت یا چگونگی محافظت یک ماشین در زمان تصادف از سرنشینان کمک کند. این تکنیک را می‌توان در تبلیغات چاپی، رسانه‌ای و… به کار برد.

۱۰. شخصیت‌پردازی

ارتباط دادن یک شیء بی‌جان به یک انسان سخت‌تر از ارتباط انسان به انسان است. به همین‌دلیل شخصیت پردازی یکی دیگر از تکنیک‌های تبلیغات است. برای تبدیل کردن یک محصول به یک موجودی که شخصیت دارد لازم نیست از یک یک کاراکتر انیمیشنی استفاده کنید، اما اختصاص دادن یک سری افکار، گفتار یا احساسات خاص به یک محصول در یک تبلیغ، فورا باعث می‌شود مخاطب بیشتر به آن اعتماد کند.
اگر فروشنده‌ خدمات هستید، یک شیء یا یک موجود فانتزی را در نظر بگیرید و برای آن شخصیت‌سازی کنید. مثل شخصیت تبلیغ‌های داروگر یا بابا برقی! آنچه که شما به آن در تبلیغات خود شخصیت می‌دهید، الزاما نباید با محصول یا خدمات شما مرتبط باشد، بلکه باید در نهایت منجر به استفاده از خدمات شما شوند.

۱۱. واقع‌گرایی

ایجاد تبلیغات دست‌نخورده به شما کمک می‌کند که در میان سایر تبلیغات برجسته باشید. به جای آنکه از بازیگران در تبلیغاتتان استفاده کنید، از مردم عادی کمک بگیرید. لوازم آرایشی و متن‌های تبلیغاتی از قبل آماده را کنار بگذارید و نقص‌ها را حذف نکنید.
درست مانند آنچه که در تکنیک اول گفته شد، تبلیغات صادقانه کاری می‌کند که یک برند واقعی‌تر باشد. در نتیجه باعث ایجاد اعتماد در مشتری می‌شود. چیزی را در مورد صنعت خود عنوان کنید که دیگران از بیان آن می‌ترسند. در نهایت این اعتبار برند شماست که بیشتر خواهید شد.
تبلیغات واقع‌گرا با عکس محقق می‌شوند و  نقاشی در این رابطه کمکی نمی‌کند. هرچه واقعی‌تر باشید، بیشتر ریسک می‌کنید، اما در مقابل پاداش بالقوه نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، درحالیکه سایر شرکت‌های زیبایی، یک چهره زیبا و کامل را تبلیغ می‌کنند، شرکت Dove درست برعکس آن را انجام داد. تصویر تبلیغ این شرکت را در ادامه مشاهده می‌کنید.
تکنیک های تبلیغات - واقع گرایی

تکنیک های تبلیغات – واقع گرایی

سخن پایانی

 برای کسب و کارهای نوپا صرف هزینه‌های هنگفت برای بازاریابی امکان‌پذیر نیست، اما همانطور که ملاحظه کردید برای تبلیغاتی موثر تنها نباید پول خرج کرد و با بودجه‌ای اندک نیز می‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت. به این ترتیب هزینه‌های کسب و کار را مدیریت کرد، مدیریت صحیح هزینه‌ها می‌تواند منجر به کاهش هزینه یا افزایش فروش و بهره‌وری شود. در این رابطه توصیه می‌کنیم مطلب اصول کاربردی کاهش و مدیریت هزینه ها در کسب و کار را از دست ندهید. در پایان فراموش نکنید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان انگیزه به اشتراک بگذارید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare