انگیزه های جذاب زندگی

راز موفقیت ثروتمندان چیست و آن‌ها از چه دریچه‌ای جهان را می‌نگرند؟

 راز موفقیت ثروتمندان در مکانیک پول آن‌ها نیست، بلکه در سطح تفکر آن‌هاست که باعث تولید ثروت می‌شود. افراد ثروتمند، علاوه بر داشتن مانده حساب بانکی بزرگتر از سایرین، اعتقادات و استراتژی‌های متفاوتی دارند و قانون جذب ثروت را می‌دانند. راه‌های بی‌پایانی وجود دارد که ثروتمندان از طریق آن‌ها، جهان را متفاوت می‌بینند و ما در ادامه به مهم‌ترین موارد آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

راز موفقیت ثروتمندان

۱. ثروتمندان ثروتمند بودن را حق خود می‌دانند

در حالی که یک فرد با موقعیت مالی متوسط، معتقد است که ثروتمند بودن یک امتیاز ویژه است؛ ثروتمندان آن را حق مسلم خود می‌دانند!متفکران طبقه جهانی ثروتمندان در کشوری که بر اصول سرمایه‌داری اداره می‌شود، معتقدند که با ایجاد ارزش کلان برای سایرین، حق ثروتمند بودن را دارند. اما توده مردم بر این تفکر هستند که ثروت یک شانس است که تنها به افراد خاصی داده می‌شود. در واقع این تفاوت در تفکر است که طبقه متوسط را به خیال قرعه کشی، به خواب فرو برده و طبق ثروتمند را به کوشش وامی‌دارد. ثروتمندان اعتقاد دارند وقتی زندگی را برای دیگران بهتر و آسان‌تر می‌کنند، این حق آن‌هاست که ثروتمندتر باشند.

راز موفقیت ثروتمندان

۲. معتقد هستند که شروع یک کسب و کار، سریع‌ترین راه برای درآمدزایی است

در حالی که یک فرد متوسط معتقد است که شروع یک کسب و کار ریسک زیادی دارد، ثروتمندان آن را روشی سریع برای رسیدن به ثروت می‌دانند. حقیقت این است که داشتن شغل، امن‌تر از نداشتن آن است. کارآفرینان قدرت این را دارند که حوزه کسب و کار خود را توسعه داده و افزایش درآمد داشته باشند. مطمئنا خطرات زیادی برای شروع یک تجارت وجود دارد، اما ثروتمندان می‌دانند که شرط بندی روی توانایی‌هایشان، ریسک آن قدرها بزرگی نیست. در حالی که افراد ثروتمند کسب و کار خود را راه اندازی کرده و از آن سود می‌برند، مردم عادی با دریافتیِ ثابت و ماهیانه خود، قبض‌ها را پرداخت کرده و فرصت تولید ثروت را از دست می‌دهند.

مردم عادی با ماندن در شغل با حقوق متوسط و افزایش سالیانه دستمزد، یک زندگی متوسط مالی را تضمین می‌کنند.

۳. آن‌ها معتقدند ثروت چیزی ادراکی است

اعتقاد افراد ثروتمند بر ادراکی بودن ثروت است در حالی که یک فرد متوسط معتقد است که ثروتمندان باهوش‌ترند! دقت کنید که اگر کلید ساخت ثروت، نمرات عالی تحصیلی بود، اینک باید تمام فارغ التحصیلان تراز اول دانشگاه ثروتمندان عالم بودند. به دست آوردن پول شگفت انگیز، چیزی بیشتر از حفظ کردن متون درسی و به خاطر سپردن اطلاعات را می‌طلبد. باید به افکار ثروتمندان وارد شده و از آن چه که نسبت به پول می‌دانند و بدان معتقد هستند، آگاه شوید.

راز ثروتمندان

۴. اعتقاد دارند رسیدن به ثروت یک کار تیمی است

یک فرد عادی کسب ثروت را امری شخصی و انفرادی قلمداد می‌کند اما تمام ثروتمندان می‌دانند که برای ایجاد ثروتی بزرگ، نیاز به یک تیم فعال است. آن‌ها مدیریت کار گروهی را به خوبی بلدند و می‌دانند که چطور باید بهترین افراد را برای اعمال ایده‌های خود، جذب کرده و از آن‌ها به شکلی صحیح بهره برداری نمایند. به یاد داشته باشیم که؛

بزرگترین ثروت‌ها حاصل مشارکت جمعی ذهنی و جسمی یک تیم در سطح جهانی است.

۵. ثروتمندان اعتقاد دارند که درآمدزایی ساده است

بر خلاف ثروتمندان یک فرد متوسط معتقد است که درآمدزایی و رسیدن به ثروت بزرگ، امری پیچیده است. توده مردم همیشه بر این تصورند که ثروتمندان افرادی باهوش‌تر، خوش شانس‌تر و تحصیل کرده‌تر هستند. مطمئنا هیچ یک از این موارد لزوما صحیح نیست!
ثروتمندان می‌دانند که پول از ایده‌ها و حل مسائل سرچشمه می‌گیرد. هر چه راه حل‌ها بزرگ‌تر باشند، بازدهی بیشتری خواهند داشت. پول درآوردن ممکن است آسان نباشد، اما کاملا ساده است. در کسب ثروت، رمز و رازی نهفته نیست، اما این اعتقاد اشتباه برخی از مردم است که مانعی در راه آن به وجود می‌آورد.

۶. آن‌ها عقیده دارند پول از طریق تفکر به دست می‌آید

این در حالی است که یک فرد متوسط اعتقاد دارد که پول از طریق زمان و کار سخت به دست خواهد آمد. به واقع طبقه متوسط در مورد پول به صورت کاملا خطی فکر می‌کنند: آن‌ها باور دارند که تنها راه برای کسب درآمد بیشتر، ساعات بیشتر کار کردن است.
اما ثروتمندان می‌دانند که رسیدن به پول بزرگ، نیاز به فکر کردن در مورد آن به شکل غیر خطی دارد. تفکر خلاق بالاترین مهارت پردرآمد در جهان است. به این ترتیب باید ذهن خود را برای یافتن راه حل‌های درست جهت حل مشکلات تربیت کرده و راز واقعی درآمد‌زایی را در دست بگیرید.

تفکر خلاق، بالاترین مهارت پردرآمد در جهان است.

۷. ثروتمندان پول را مساوی با آزادی می‌دانند

در حالی که یک فرد متوسط معتقد است پول باعث کنترل می‌شود، ثروتمندان پول را به عنوان ابزاری مثبت برای ایجاد آزادی و فرصت برای خود و خانواده خویش می‌بینند. در مقابل یک فرد متوسط پول را “ظالم بزرگ” می‌داند. ثروتمندان جهانی، پول را به عنوان منبعی می‌بینند که امکاناتی بی‌پایان را فراهم خواهد ساخت و طبقه متوسط این کارآمدی را زیر سوال ‌می‌برند. با چنین تفکری، عجیب نیست که بیشتر مردم از آن محروم مانده‌اند!

پول مساوی است با آزادی

۸. برای رسیدن به کمال رفاه تلاش می‌کنند

یک فرد متوسط برای رسیدن به پول، کار می‌کند؛ اما ثروتمندان همیشه می‌دانند که کار کردن تنها با هدف کسب پول، بدترین روش برای رسیدن به کسب درآمد و ساختن ثروتی هنگفت است.
به دنبال مشاغلی نباشید که بیشترین پتانسیل پرداخت دستمزد را دارند؛ در عوض روی مشاغلی تمرکز کنید که بیشترین توانایی‌های شما را شکوفا می‌سازند. به این شکل می‌توانید روی استعدادهای خود سرمایه‌گذاری کرده و با نشان دادن بهترین‌ها، به ثروتی بزرگ دست یابید.

۹. راز موفقیت ثروتمندان در عملگرا بودن آن‌ها نهفته است

ثروتمندان زمان خود را تنها به تفکر و بررسی نمی‌گذرانند، بلکه آن‌ها عمل کرده و از این طریق به آینده وارد می‌شوند. سرمایه‌گذاران بزرگ خوب می‌دانند که برای به دست آوردن فرصت‌های زودگذر باید به سرعت تصمیم گرفته و به سرعت وارد عمل شوند.

۱۰. ثروتمندان به این که شما چه فکری درباره‌شان دارید اهمیتی نمی‌دهند

ثروتمندان به دنبال اثبات چیزی نیستند و نیازی به نمایش پول یا وضعیت خود ندارند. به همین دلیل به فکری که دیگران درباره آن‌ها دارند، اهمیتی نمی‌دهند. آن‌ها در نشان دادن تعلق خود به طبقه اجتماعی بالاتر، بسیار ظریف عمل می‌کنند.

افزایش ثروت

۱۱. اطراف خود را با افراد همفکر احاطه می‌کنند

داشتن سبک زندگی افراد ثروتمند بسیار عجیب است… آن‌ها اشتراک کمتری با مردم معمولی دارند و عادت‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند. به همین دلیل اگر توجه کرده باشید، آن‌ها اجتماعات خود را دارند و با افرادی همفکر و هم‌روش خود، نشست و برخاست می‌کنند.

۱۲. راز موفقیت ثروتمندان در پرشور بودن آن‌ها جای دارد

البته این چیزی است که پول در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. شور و اشتیاق می‌تواند تعریف‌های متفاوتی داشته باشد، اما افراد ثروتمند آن را به شکلی معنی می‌کنند که با استفاده از پول، رویاهای خود را محقق می‌نمایند. آن‌ها اگر مایل به انجام کاری نباشند، آن را به دیگری محول کرده و وقت خود را صرف کاری می‌کنند که به آن علاقه‌ دارند.

راز موفقیت ثروتمندان

سخن پایانی

شما چه روش‌هایی از راز موفقیت ثروتمندان می‌شناسید؟ پیش از این از خود پرسیده‌اید که چگونه پولدار شویم؟ آیا پیش از این نردبان رسیدن به ثروت را پیموده و رموز آن را شناخته‌اید؟ از تجربیات و تلاش‌های خود در بخش پیام‌ها با ما و سایر خوانندگان انگیزه بگویید. پیشنهاد می‌کنیم ۳۰ شغل آزاد پردرآمد در ایران این روزها را نیز بخوانید و برای شروع کسب و کار ایده بگیرید.

منبع cnbc lifehack
مطالب زیر را هم ببینید