۱۱ قانون جذب ثروت ؛ چطور ثروت بیشتری به سمت خود جذب کنیم؟

قانون جذب ثروت

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که رسیدن به ثروت لزوما نیازمند تلاش و کوشش حداکثری و افتادن در مسیر سختی و رنج است! اما واقعیت چیزی فراتر از این‌هاست. مساله این است که باید به خودتان اجازه دهید تا مسیر ثروت به سمت شما باز شده و فراوانی، رونق و عشق را بدون ترس و اضطراب تجربه کنید. قانون جذب ثروت می‌گوید که شما باید پذیرای ثروت باشید تا آن را به دست آورید.
در ادامه به بخشی از قوانین جذب ثروت و هرآنچه که حائل‌های میان افراد و رسیدن به تمول را برمی‌دارد می‌پردازیم.

 

۱۱ قانون جذب ثروت

برخی از ما موانعی در مسیر جذب ثروت ایجاد می‌کنیم، بی آن که خود از آن‌ها مطلع باشیم. اما با دانستن و شناخت قانون جذب ثروت، می‌توان این موانع را از بین برد و مسیر را برای رسیدن به تمول باز کرد.

قانون شماره ۱: افکار و احساسات خود درباره پول را کشف کنید

به رویکرد خود در مقابل پول بنگرید. چه رویکردی در مقابل آن دارید؟ آیا اغلب اوقات احساس می‌کنید که به اندازه کافی پول ندارید و یا موجودی خود را به سرعت خرج می‌کنید؟ پرسیدن این سوالات کمک می‌کند تا نه تنها رابطه خود با ثروت را کشف کنید، بلکه می‌توانید از آن در سایر زمینه‌های زندگی نیز بهره‌مند شوید.

قانون شماره ۲: روی چیزهایی که به‌راستی برایتان مهم هستند، تمرکز کنید

اغلب اوقات فکر می‌کنیم که برای احساس خوشبختی و رسیدن به کمال زندگی، نیاز به چیزی داریم و چیزی کم است. به این باور برسید که فاکتورهای بیرونی بسیار کم‌اهمیت‌تر از راحتی و آرامش درونی هستند. روی چیزهایی که واقعا در متن زندگی بااهمیت هستند، متمرکز شوید؛ خانواده، شور و اشتیاق زندگی و … . با کنار گذاشتن وسواس درباره پول، راه را برای ورود بی‌دردسر آن به زندگی خود باز می‌کنید!

قانون جذب ثروت

قانون شماره ۳: به عادت‌های خرج کردن خود نگاهی بیندازید

هر بار که اقدام به خرید می‌کنید از خود بپرسید: “آیا من واقعا به این نیاز دارم؟”
اطمینان حاصل کنید که نحوه خرج کردن پول، با اهداف و ارزش‌های شما مطابقت دارد. از ابراز عقاید خود نترسید و در صورت نیاز در هر شرایط از خرج پول اضافه و بی‌مورد پرهیز کنید. برخی اوقات بی‌دلیل به خرج کردن روی می‌آوریم، بی آن که دلیل آن را دانسته و به راستی ضرورتی داشته باشد.

قانون شماره ۴: رویکرد ذهنی خود را تغییر دهید

آیا از دیدن قبض برق، آب و گاز؛ احساس ناخوشایندی داشته و پرداخت آن‌ها را سخت می‌بینید؟ رویکرد ذهنی خود را تغییر دهید! از جهان سپاسگزار باشید که این امکانات را در اختیار شما قرار داده و پرداخت هزینه آن‌ها را با روی گشاده و خوشحالی و البته سپاسگزاری درونی انجام دهید.

قانون شماره ۵: «بازگشت» از مهم‌ترین‌های قانون جذب ثروت

قانون بازگشت اهمیت زیادی دارد. ثروت جهان متعلق به یک شخص نیست و باید در میان افراد بشر به چرخش دربیاید. البته این بدان معنا نیست که لزوما شما باید بخشی از درآمد خود را به دیگران ببخشید، بلکه شاید یک نیکوکاری کوچک بتواند تاثیری شگفت انگیز داشته باشد. با اهدای وقت، انرژی و حتی لبخند خود به دیگران، دروازه‌های ثروت را باز کرده و مسیر آن را به سمت زندگی خود روان می‌سازید.

قانون شماره ۶: باور کنید که شایسته خوشبختی و رفاه هستید

بخشی از قانون جذب ثروت بدان وابسته است که باور کنید شما مستحق خوشبختی و رسیدن به سعادت هستید. راز ایجاد خوشبختی از دیدگاه خودمان آغاز می‌شود. تا زمانی که واقعا باور نکنید که شایسته خوشبختی و کسب ثروت هستید، هیچ کدام از مراحل بعدی آن اتفاق نمی‌افتند.

قانون جذب ثروت

قانون شماره ۷: روی آن چه در حال حاضر دارید تمرکز کنید

بسیاری از مردم در دام آن چه ندارند، یا آن چه از دست داده‌اند، گرفتار می‌شوند و این آن‌ها را از پیشرفت به جلو باز می‌دارد. مهم نیست که چه چیزهایی ندارید و یا چه چیزهایی را از دست داده‌اید؛ مهم آن است که چه چیزهایی دارید و قرار است چه چیزهایی کسب کنید. خط رسیدن به ثروت، به هیچ روی مارپیچی و کج و معوج نیست؛ این یک خط مستقیم است که باید گام به گام و با رقص و شادی در آن پیش رفت.

قانون شماره ۸: به چرخه درماندگی پایان دهید

در دام گرانش فقر و تنگدستی روحی و مادی قرار نگیرید. وقتی فضای ذهنی شما با “من نمی‌توانم” آکنده می‌شود، به راستی نمی‌توانید هیچ چیزی را در زندگی خود وارد سازید. به بهانه جویی بابت کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید، پایان داده و شروع به استفاده از کلمات مثبت و توانمند نمایید. “من می‌توانم ثروت را جذب کنم، زیرا شایسته سعادت و خوشبختی هستم.”

قانون شماره ۹: خود را از حسادت عاری سازید

حسادت نسبت به دارایی‌های اشخاص دیگر، پر کردن ذهن خود با یک توهم بی‌ارزش است. فقط به این دلیل که شخصی در حالی رانندگی کردن با یک خودروی گران قیمت است؛ دلیلی بر ثروتمند بودن وی نیست. حسادت دروغگوترین احساس بشری است که چیزی جز مرگ شایسته آن نیست.

***حسادت دروغگوترین احساس بشری است که چیزی جز مرگ شایسته آن نیست.***

برای از بین بردن حسادت جای این حس را با شادی و نیک‌خویی پر کنید. انرژی‌های منفی را کنار گذاشته و چیزهای ساده را در آغوش بگیرید و زندگی خود را با آرامش پر کنید.

قانون شماره ۱۰: به قدرت پول احترام بگذارید

پول محصول جانبی زحمات شما و باید به آن احترام بگذارید. بی‌احترامی به پول، در واقع بی‌احترامی به زحمات شما و خودتان است. به یاد داشته باشید که احترام به پول، یعنی سازماندهی آن! با احترام به پول، به طور منظم آن را ردیابی کرده و قدرت مدیریت صحیح آن را به دست می‌آورید.
هنگامی که مدیریت پول به درستی انجام شود، قدرت رشد و مراقبت در سال‌های آینده را ایجاد می‌کند. احترام به پول، به معنای عدم استفاده از آن به عنوان ابزاری موقتی است که برای تقویت عزت نفس از طریق هزینه کردن‌های غیرضروری استفاده می‌شود.

قانون جذب ثروت

قانون شماره ۱۱: تحصیل ثروت

تحصیل ثروت به معنای مطالعه در احوال ثروتمندانی است که مسیر کسب ثروت را پیموده و آن را به دست آورده‌اند. شکل حرکت ثروتمندان واقعی را مطالعه کرده و عادات آن‌ها را بررسی کنید. احتمالا به این می‌رسید که ثروتمندان واقعی لباس‌های عجیب و جواهرات لوکس استفاده نکرده و پیوسته ماشین‌های گران قیمت نمی‌رانند. با پیدا کردن علم ثروت، دستیابی به آن را به مراتب راحت‌تر کرده و در زمانی کوتاه و منطقی به خوشبختی و مکنت دست خواهید یافت.

***رانندگان خودروهای لوکس، لزوما ثروتمندان جامعه نیستند.***

سخن آخر

قوانین اصلی جذب ثروت و این که چگونه پولدار شویم را تا به اینجا مرور کردیم. شما تا چه اندازه خود را برای کسب ثروت آماده کرده‌اید؟ قانون جذب ثروت در زندگی شما تا چه اندازه موثر بوده است؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با دیگر خوانندگان مشتاق به کسب ثروت انگیزه در میان بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران را نیز در انگیزه بخوانید و با انگیزه‌ای دو چندان به سمت جذب ثروت پیش بروید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare