۱۵ مورد از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

بانوان بسیاری در سراسر کشور با داشتن روحیه‌ای مستقل و انگیزه‌های بالا برای فعالیت و کسب درآمد، تحت شرایط زندگی خود، ناچار از بازار کار بیرونی دور می‌مانند. اما آیا این پایان راه است؟ قطعا خیر! این بانوان می‌توانند با استفاده از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان و بهره‌گیری از مناسب‎ترین آن‌ها، برای خود منبع درآمد قابل توجهی ایجاد کنند.

احساس رضایت شغلی، عزت نفس و مفید بودن برای خود و جامعه و به علاوه کسب درآمد؛ دستاوردهایی هستند که از یک شغل خانگی ایجاد می‌شوند.

اگر پیش از این به فکر چنین راهکاری نبوده‌اید، وقت آن است که آستین‌ها را بالا زده و برای شروع یک شغل خانگی سودآور قد راست کنید. در زیر به ایده‌های نابی در گروه مشاغل خانگی پردرآمد برای بانوان می‌پردازیم.

 

بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

به خاطر داشته باشیم که مشاغل خانگی باید به نوعی انتخاب گردند که برای سایر همسایه‌ها مزاحمت ایجاد نکرده و قابل برپایی و ادامه دادن در یک آپارتمان باشند. با این حساب آرایشگری را نمی‌توانیم یک شغل خانگی بدانیم، زیرا مکان آرایشگری در آرایشگاه است.

همین طور آشپزی نیز شغلی خانگی محسوب نمی‌شود، چرا که قرار نیست آشپزخانه منزل را به یک حمام بخار دائمی تبدیل سازیم. بلکه مشاغل خانگی باید کاملا بی‌آزار برای سایر افراد بوده و بدون نیاز به فضای خاص و دارای شرایط ویژه صنفی باشند. در ادامه ما به ۱۵ مورد از بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای بانوان، اشاره می‌کنیم.

۱. پرورش گیاهان خانگی

پرورش گلدان‌های زیبا و گیاهان خانگی، نیازمند روحی لطیف و صبر و حوصله فراوان است. این صفات را در بانوان سراغ داریم و می‌توان از پرورش گیاهان خانگی به عنوان یک شغل سودآور بهره‌مند شد. کافی است که کار را با چند ریشه شروع کرده و رفته رفته به آن توسعه ببخشید. فروش این گلدان‌ها و گیاهان خانگی نیز از اطرافیان و دوستان آغاز شده و رفته رفته شکل گسترده‌تری به خود خواهد گرفت. حتی می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ گیاهان خانگی خود را کرده و یا یک سایت اینترنتی برای آن‌ها راه اندازی کنید. برای آموزش کاشت انواع گیاهان در گلدان می‌توانید به سرویس زراعت و باغبانی مجله انگیزه سری بزنید.

۲. خشک کردن میوه و سبزی

میوه خشک همیشه خریدار خود را دارد. با حجم کم شروع کرده و پس از پیدا شدن خریدار دائمی، حتی یک دستگاه خشک‌کن میوه خریداری کنید. با رعایت نکات بهداشتی و اصول زیبایی میوه‌ها، مشتری‌های دائمی و پروپاقرص پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید با مغازه‌های محلی خود و حتی سایر فروشگاه‌های شهر، قرارداد بسته و به صورت ماهیانه از میوه‌های خشک کرده، به آن‌ها عرضه کنید. به خاطر داشته باشید که این بازار با رعایت دقت و ظرافت در کار، می‌تواند سودآوری قابل توجه و دائمی داشته باشد. سبزی خشک نیز در قالبی کوچک‌تر، کارایی داشته و امکان فروش آن به صورت مستقیم و نیز از طریق مغازه‌های سوپرمارکت قابل انجام است.

مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

۳. تولید محتوا

تولید محتوا از بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان محسوب می‌شود. البته برای ورود به این کار باید دانشی نسبت به آن کسب کنید. آیا به خواندن و نوشتن علاقه‌مند هستید و از وارد شدن به دنیای جدید اطلاعات لذت می‌برید؟ اگر پاسخ مثبت است احتمالا شما یکی از کاندیدهای مناسب برای تولید محتوا به شمار می‌روید.

باید زیاد بخوانید و نوشتن را تمرین کنید. با تولید محتوا برای وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها و نیز شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید به درآمد نسبتا خوبی دست یافته و در ضمن هر روز اطلاعات عمومی خود را نیز بالا ببرید. به علاوه یادگیری دانش سئو و آشنایی با اصول و نکات آن نیز می‌تواند از شما یک کارشناس تولید محتوای حرفه‌ای ساخته و میز کارتان در خانه را همیشه مملو از پروژه‌های پولساز نگاه دارد. برای وارد شدن به این کار نیاز به یک کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ و اینترنت پرسرعت دارید.

تولید محتوا

۴. تدریس خصوصی از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

تدریس خصوصی یکی از رو‌ش‌های درآمدزای خانگی است که همیشه می‌توان از آن بهره جست. در کدام زمینه مهارت دارید و یا در صورت داشتن تحصیلات دانشگاهی، رشته‌تان به کدام حوزه مربوط می‌شود؟ خیاطی، ریاضیات، زبان انگلیسی (یا هر زبان خارجی دیگری)، فیزیک، شیمی و …؟ اگر قادر به کار کردن بیرون از منزل در رشته مرتبط با تحصیلات خود نیستید، آستین‌ها را بالا زده و تدریس خصوصی را پیشه کنید. کافی است که شاگرد نخست پیدا شود، باقی خود به خود جلو می‌آیند. اگر کار خود را به بهترین شکل انجام داده و بازدهی مناسبی داشته باشید، بازار تدریس خصوصی‌تان گرم شده و رفته رفته از پذیرفتن شاگردهای بیشتر، معذور خواهید شد!

۵. خیاطی

خیاطی در منزل می‌تواند فرمت‌های گوناگونی داشته باشد. ممکن است شما به عنوان یک خیاط خانگی به قبول سفارشات بپردازید و همان شکل سنتی که همه ما می‌شناسیم را دنبال کنید. اما فرمول دیگری نیز برای درآمدزایی از طریق هنر خیاطی وجود دارد: می‌توانید با سنجش نیاز جامعه در هر فصلی، به دوخت نمونه کار پرداخته و برای فروش آن با چندین مغازه پوشاک صحبت کنید. آن‌ها علاقه‌ای به کار شما نشان نمی‌دهند؟ شبکه‌های اجتماعی و فضای وب هنوز زنده است! پس جای نگرانی وجود ندارد. می‌توانید دوخته‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به فروش برسانید که شاید با حذف واسطه، به مراتب سودآوری بیشتری نیز داشته باشد.

خیاطی

۶. کاشت ناخن

اگر چه آرایشگری را از دایره مشاغل خانگی بیرون دانستیم، اما کاشت ناخن را می‌توان بخشی از آرایشگری دانست که در قالب مشاغل خانگی، جای می‌گیرد. برای انجام این کار به ابزار کوچک و ظریفی احتیاج دارید و حتی نیاز به صندلی آرایشگری نیز نخواهد بود.
کافی است که در گوشه‌ای از اتاق خود، بساط کاشت ناخن را برپا کرده و البته پیشتر انجام آن را در چند جلسه کلاس آموزشی بیاموزید. با داشتن خلاقیت در طراحی ناخن و ظرافت در انجام کار، می‌توانید درآمد بسیار خوبی از این محل برای خود ایجاد کنید.

کاشت ناخن

پیشنهاد مطالعه: آموزش مانیکور ناخن

۷. بازاریابی از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

بازاریابی تلفنی و مجازی دارای گستره فراوانی است و با استخدام تحت عنوان بازاریاب، می‌توانید از یک خط تلفن و فضای مجازی، دورکاری انجام داده و کسب درآمد متناسبی داشته باشید. به علاوه چنین فرمتی از بازاریابی، به شما اجازه می‌دهد که در یک زمان واحد برای دو یا تعداد بیشتر شرکت کار کرده و درآمدهای موازی برای خود ایجاد نمایید.

بازاریابی

۸. منشی مجازی

همین طور منشی مجازی و تلفنی نیز از مشاغلی است که برای بانوان مناسب بوده و می‌توان آن را در منزل دنبال کرد. اگر در وب سایت‌های استخدام کمی جستجو کنید، با آگهی‌های استخدام منشی مجازی و منشی در منزل روبرو می‌شوید. کار چندان سختی نیست و تنها باید پرستیژ منشی‌گری و اصول آن را رعایت کرده و در کار خود تعهد و دقت کافی داشته باشید.

منشی مجازی

۹. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی، از پول‌سازترین مشاغل خانگی به شمار می‌رود. یک صفحه اینستاگرام ایجاد کرده و با به اشتراک گذاشتن پست‌های جذاب و پربیننده، فالوورهای زیادی به دست بیاورید. پس از آن می‌توانید از محل تبلیغات به سودآوری رسیده و رفته رفته کسب و کاری پرسود فراهم سازید که نیاز به هیچ محیط فیزیکی یا A ریال سرمایه اولیه ندارد!

۱۰. عروسک‌سازی

عروسک‌سازی از دیرباز بازار خود را داشته است، اما با توجه به گران شدن بی‌سابقه اسباب بازی‌های خارجی، احتمالا بازار عروسک‌های دست‌ساز خانگی بزرگ‌تر و بیشتر خواهد شد. این زمان بهترین فرصت برای رشد تولیدات داخلی است و از آن جایی که کودکان سرزمینمان همیشه تشنه اسباب بازی، عروسک و … هستند؛ تولید عروسک خانگی فروش خوبی خواهد داشت. در این مورد هم می‌توانید یک شبکه فروش بیرونی ایجاد کرده و یا به فروش از طریق دنیای مجازی بپردازید.

عروسک سازی

۱۱. تولید ترشی از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

اگر از آن دسته بانوانی هستید که در تولید ترشیجات تبحر دارید، این هنر خود را به پول تبدیل کنید. با تولید ترشی خانگی و بسته‌بندی شکیل و زیبای آن، می‌توانید در شبکه دوستان و آشنایان دور و نزدیک خود، مشتری‌های دائمی پیدا کرده و رفته رفته به همسایه‌ها و مغازه‌های محل نیز عرضه داشته باشید.
تمیز بودن و طعم خوب ترشی‌ها، باعث می‌شود که مشتریان ثابتی پیدا کرده و همیشه فروش داشته باشید. در این کار تنوع و خلاقیت به خرج دهید. در کنار تولید ترشی‌های رایج که همه می‌شناسیم، نوآوری داشته و ترشی‌های جدید با ترکیبات تازه و خوشمزه تولید کنید. این برند شما خواهد بود! کسی چه می‌داند، شاید در آینده واحد تولیدی مستقلی برای ترشی‌های خود راه اندازی کرده و به یک کارآفرین تبدیل شوید.

۱۲. پشتیبانی وب سایت از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

پشتیبانی وب سایت نیز برای آن دسته از بانوانی که دارای دانش اینترنتی بوده و امکان کار با فضای اینترنت را دارند، بسیار مناسب می‌نماید. وب سایت‌های بسیاری هستند که برای خدمات فروش و پس از فروش خود و یا وارد کردن محصولات، نیاز به یک اپراتور و پشتیبان دارند. برای انجام این کار تنها به اینترنت پرسرعت و لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی نیاز دارید. شما می‌توانید این کار را در هر بخشی از منزل انجام داده و نیازی به سرمایه اولیه نخواهید داشت.

پشتیبانی وب سایت

۱۳. ساخت زیورآلات

ساخت زیورآلات نیازمند دست‌های ظریف زنانه است و روح زیبایی دوستی می‌طلبد که ترکیبات پرجلوه و جذاب ایجاد کند. با استفاده از ابزار و مواد اولیه ارزان قیمت، می‌توانید زیورآلاتی چون دستبند، گوشواره، گردن‌بند و پابند تولید کنید. استفاده از رنگ‌بندی زیبا و ساختاری شکیل و شیک، فروش به مغازه‌ها و فضای آنلاین را راه اندازی خواهید کرد. این کسب و کار خانگی، فوق العاده دوست داشتنی بوده و از انجام دادن آن، حین کسب درآمد؛ لذت زیادی نیز خواهید برد.

ساخت زیورآلات

۱۴. ترجمه از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

اگر به یک یا بیشتر زبان خارجی تسلط دارید، مهارت خود را به کار انداخته و از آن کسب درآمد کنید. علاوه بر تدریس خصوصی زبان خارجی، می‌توانید دست به قلم شده و ترجمه نمایید. وب سایت‌های ترجمه و دورکاری متعددی وجود دارد که پروژه‌های ترجمه را به صورت برون سپاری به مترجم‌های آنلاین سپرده و مسئولیت جا به جایی هزینه آن را از کارفرما به مترجم، متقبل می‌شوند. به این شکل شما می‌توانید از دریافت دستمزد خود اطمینان داشته باشید. علاوه بر آن، امکان دریافت پروژه‌های ترجمه مستقل از دانشجویان و … نیز وجود خواهد داشت. اگر کیفیت ترجمه بالا و تعهد به زمان تحویل از خود نشان دهید، مشتری‌های راضی شما، مشتری‌های تازه‌ای با خود می‌آورند و این چرخه همین طور ادامه پیدا می‌کند.

۱۵. راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیز در شمار مشاغل خانگی بسیار جذاب قرار دارد. هزینه اولیه راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی با استفاده از قالب‌های آماده فروشگاهی، فوق العاده کم بوده و در اندک زمانی می‌توانید آن را مهیا سازید. البته برای راه اندازی این فروشگاه باید فکر نابی جهت فروش کالا یا گروه کالایی جذاب برای مخاطبان داشته باشید. به طور نمونه ممکن است شما شروع به فروش کتاب‌های صوتی یا الکترونیکی کرده و یا کالایی چون تم تولد را در وب سایت فروشگاهی خود، قرار داده و به فروش برسانید. توجه داشته باشید که بهتر است کالای انتخابی شما سرمایه اولیه زیادی نطلبیده یا پس از دریافت سفارش برای تهیه آن اقدام نمایید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

سخن پایانی

هر یک از مشاغل خانگی فوق، برای کسب درآمد در منزل عالی هستند، اما انتخاب آن‌ها منوط به ویژگی‌های شخصیتی و مهارت‌های شخصی شما نیز دارد. در صورتی که مشاغل خانگی دیگری مناسب بانوان، می‌شناسید که می‌توانند سودآور بوده و بدون مزاحمت برای دیگران در منزل قابل اجرا باشند؛ آن‌ها را در بخش ارسال پیام با ما در میان بگذارید. به یاد داشته باشید که پیش از شروع هر کسب و کاری بهتر است بدانیم چطور اهداف مالی خود را تعیین کرده و به آن‌ها دست یابیم؟

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare