معنی شوگر ددی و شوگر مامی چیست و چه خطراتی دارد؟

معنی شوگر ددی و شوگر مامی چیست و چه خطراتی دارد؟

معمولا شوگر مامی یا شوگر ددی زن یا مرد مسنی است که پول، خدمات یا هدایای زیادی را در ازای دوستی یا صمیمیت، به مردان جوان یا دختران جوان می‌دهد. همیشه آنها رابطه را شروع می کنند و تمایل دارند از پول خود برای معاشقه با یک یا چند مرد یا زن خیلی جوانتر از خودشان استفاده کنند. در این مطلب به معنی شوگر ددی و شوگر مامی خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

معنی شوگر ددی و شوگر مامی

شوگر ددی (Sugar daddy) کیست؟

شوگر ددی (Sugar daddy) کیست؟

شوگر ددی به مرد ثروتمند سن بالاتری گفته می‌شود که معشوقه اش دختر جوانی است که در ازای رابطه عاشقانه خود ثروت خود را برای رابطه‌اش خرج می‌کند و برای دختر جوان منفعت مالی در ازای رابطه عاشقانه خود خواهد داشت.

شوگر ددی به مرد ثروتمندی گفته می‌شود که در ازای منافع مالی که برای دختر جوان دارد، رابطه عاشقانه‌ای را شکل می‌دهد. این رابطه هرچند مورد پسند فضای عمومی جامعه نیست اما موضوعی است که وجود دارد.

پیداکردن شوگر ددی سرگرمی جالبی برای دختران جوان در دنیاست. هم سرگرمی و هم کسب تجربه هایی برای کسب بلوغ عاطفی بیشتر و … هرچند که این روابط آنچنان که به نظر می‌رسد کارایی عاطفی نداشته و نمی‌تواند جایگزین تجربه عشق واقعی شود.

شوگر مامی  (Sugar mummy) کیست؟

شوگر مامی  (Sugar mummy) کیست؟

شوگر مامی (sugar mummy) یا شوگر ماما‌ (Sugar Mamma): شوگر مامی نیز با همین لفظ بین جوانان مصطلح است و کسی به دنبال فارسی‌سازی آن نیست تا به سبک بابا قندی بگوید مامان شکری!
شوگر مامی یک زن مسن پولدار است که با پسران جوان خوش‌تیپ رابطه احساسی و جنسی برقرار می‌کند؛ پسرانی که فاصله سنی مادر و فرزند با او دارند. زن‌های پولدار بیوه یا مطلقه که عموماً از مردان قبلی زندگی‌شان سرخورده شده‌اند، حاضرند باقی‌مانده عمرشان را با پسر یا مردی جوان سر کنند؛ مردی که شوگر مامی را به‌خاطر پولش دوست دارد.

معنی شوگر بیبی چیست؟

شوگر بیبی (Sugar Baby): این فرد در مقابل دو نفر قبلی قرار می‌گیرد. فرد کم‌سن و سال عزیز و شیرین(!) که با شوگر ددی و شوگر مامی رابطه دارد، اصطلاحاً شوگر بیبی نامیده می‌شود.
شوگر بیبی جوانی‌ست که بنا به دلایل خاص خودش، رابطه با شوگر ددی و شوگر مامی را دوست دارد و در قبال پول تعهد می‌کند که خواسته‌های آنها را بپذیرد، مثلاً در مهمانی‌ها و جشن‌ها، کافی‌شاپ و مسافرت همراه فرد مسن باشد، او را ساپورت جنسی نموده و دیگر خواسته‌های او را برآورده کند. برای بعضی افراد «شوگر بیبی بودن» یک شغل است و بعضی آن را ناشی از مشکلات عاطفی روانی می‌دانند.

چرا شوگر مامی دنبال شوگر بیبی است؟

حالا سوال اصلی این است که اصلا چرا شوگر مامی دنبال شوگر بیبی می رود؟

چرا او برای پسرهای جوان تر هزینه می کند و آنها را در کنار خود نگه می دارد؟

جواب به این سوال ساده است و به نوعی تکلیف پرسش شوگر مامی کیست را هم مشخص می کند.

این دلایل می توانند بسیار شخصی باشند اما ما به عموم آنها اشاره می کنیم:

 • این زن ها دیگر برای مردها جذابت ندارند
 • مشغله زیادی دارند و خیلی به مسائل عاطفی نمی رسند
 • دوست دارند با مردهای جوان تر در رابطه باشند
 • پول خرج کردن برای مردها را دوست دارند
 • دوست دارند با بیش از یک مرد در رابطه باشند
 • برای آنها شوگر بیبی راهی برای فرار از تنهایی درون است
 • می خواهند کمبودهای دوران جوانی خود را جبران کنند
 • دنبال انتقام گرفتن از همسر یا اطرافیان خود هستند!

به طور کلی این موارد بسیار زیاد هستند و هر مامی دلایل خود را دارد.

 

فواید و معایب شوگر ددی یا شوگر مامی‌

 • فایده شوگربیبی بودن این است که شما مجبور نیستید برای پول سخت کار کنید، زیرا دلسوزی و مراقبت شوگر مامی خود را دارید. (البته تضمین شده نیست)
 • سفرهای شگفت‌ انگیز، غذای خوش‌ مزه و لباس‌ های مجلل فراهم است و همه چیز در خانه‌ تان خواهد بود البته تا زمانی که درک و مزایای متقابل وجود داشته باشد و دل مامی را نزنید.

اما بشنوید از مضرات و خطرات این نوع از روابط:

با گسترش پدیده شوگرددی در هر جامعه ای ، بخصوص جوامع غیر مذهبی موضوع سقط جنین هم گسترش پیدا میکند زیرا شوگرددی ها به هیچ عنوان حاضر به داشتن فرزند در روابط خود نیستند ، و هر اندازه لازم باشد هزینه می کنند تا فرزند خود را از بین ببرند.

شوگر ددی به دنبال رابطه جنسی است و می‌خواهد آن را با پول بخرد در حالی‌که دختران جوان تمایلات عاطفی دارند. شوگر ددی از جوانی و بدن و انرژی شوگر بیبی لذت می‌برد، در مقابل نمی‌تواند او را از لحاظ عاطفی تأمین کند. بعید نیست که دختران از ارتباط با شوگر ددی خسته و ناامید شوند مگر آنکه بخش زیادی از احساسات خود را به‌خاطر پول کنار بگذارند. ارتباط با شوگر ددی اگر خارج از حیطه ازدواج باشد یا حتی ازدواجی که مرد حاضر به فرزندآوری نباشد، فرصت مادر شدن را از شوگر بیبی می‌گیرد و ممکن است حین رابطه با شوگر ددی، سال‌های ایده‌آل برای بچه‌دار شدن را از دست بدهد.

همچنین پسری که با شوگر مامی وارد رابطه می‌شود، بسته به فرهنگ جامعه، باید نگاه تند اطرافیان، دوستان و خانواده‌اش را تحمل کند. ممکن است برخی ارتباطات خانوادگی، دوستانه و صمیمی حتی کاری را به‌خاطر رابطه با شوگر مامی از دست بدهد. حالت برعکس این مورد نیز دیده شده است؛ برخی دوستان همجنس به علت موقعیت خاصی که شوگر بیبی به آن رسیده است، قصد سوء استفاده از او را دارند و دوستی‌های منفعت‌طلبانه با او برقرار می‌کنند. آخرین عیب چنین رابطه‌ای اینست که بجز موارد معدود شوگر مامی چندان جذابیت جنسی نخواهد داشت و قادر نیست یک جوان را ارضا کند.

 

سخن آخر

در فرهنگ ایران چنین موضوعی وجود ندارد اما در کشورهای خارجی حتی برای پیدا کردن شوگر ددی وشوگر مامی سایت اینترنتی طراحی شده است و افراد می‌توانند با جستجو در این سایت ها از بین مردان ثروتمند انتخاب کنند. شما خودتان درباره روابط عاطفی که بر اساس دنیای اینترنتی شکل بگیرد قضاوت بهتری خواهید داشت و اکثر این روابط پایداری بسیار کمی در دنیای واقعی خواهند داشت.

صحبت کردن درباره مردان ثروتمند برای دختران جوان جذاب است، اما داشتن رابطه عاطفی با چنین مردانی چیز دیگری است. شاید در بین دوستان خود کسانی باشند که به دنبال چنین روابطی باشند، برای سلامت روانی خودتان پیشنهاد می‌کنیم از ارتباط با چنین دوستانی دوری کنید. زیرا می‌دانید که چنین روابطی ضربه روحی برایتان در پی خواهد داشت که تا مدت‌ها شما را درگیر خود نگاه خواهد داشت.

شما به ما بگویید دیدگاهتان نسبت به این پدیده اجتماعی چیست؟ آیا در اطراف خود شاهد چنین روابطی بوده‌اید؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید. در آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب جالب «کراش به چه معناست و کراش داشتن یعنی چه؟» را نیز در انگیزه مطالعه کنید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
 • Total (0)
Compare