آشنایی با فواید نقاشی بر سلامت جسم و روح

فواید نقاشی بر سلامت جسم و روح

احتمالا تا به حال درباره فواید نقاشی برای کودکان و یا روانشناسی کودک با استفاده از نقاشی بسیار شنیده اید؛ شاید خودتان نیز  قبلا در دوره ها و کلاس های آموزشی نقاشی و طراحی شرکت کرده باشید. اما از فواید نقاشی بر سلامت جسم و روح چقدر آگاهی دارید؟ ما امروز قصد داریم تا شما را با تعدادی از این فواید آشنا کنیم. فوایدی که نه تنها کودکان بلکه بزرگترها و چه بسا سالمندان نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. پس با ما همراه باشید!

۶ مورد از فواید نقاشی بر سلامت جسم و روح

۱. تخلیه فشارهای روزانه

شاید بتوان گفت از اساسی‌ترین فواید همه هنرها تخلیه‌ی انرژی‌های منفی و فشارهای روانی است. چه زمانی که قلم به دست می‌گیرید و در انتهای روز مشغول نوشتن در دفتر خاطراتتان می‌شوید و چه آخر هفته گوشه‌ی اتاقتان به نواختن ساز می‌پردازید باید بدانید که کمک شایانی به سلامت روحی خود می‌کنید! هنر نقاشی هم از این قضیه مستثنا نیست. همین امروز بعد از پایان کارتان یک قلم و کاغذ بردارید و شروع کنید به نقاشی کردن تا خودتان تاثیرش را ببینید!

۲. افزایش اعتماد به نفس

یادگیری نقاشی می‌تواند در زندگی به شما کمک کند تا مقدار زیادی اعتماد به نفستان را بالا ببرید. اعتماد به نفس بر اساس مهارت‌های هنری چنان با وجود شما عجین می‌شود که هرگز از بین نخواهد رفت! اگر پشتکار کافی داشته باشید حتی می‌توانید به عنوان یک حرفه به این مهارت نگاه کنید و از طریق آن کسب درآمد کنید.

۳. تقویت ذهن

شاید شما هم گاهی در تنهایی به خیالپردازی مشغول شوید. باید بدانید که رویا و تخیل دو ابزار بسیار مهم برای تقویت مغز شما هستند پس قلم‌مو را بردارید و به تصاویر خیالی که در ذهنتان پرورانده اید جان بدهید!

فواید نقاشی برای سلامت روح و جسم

۴. خداحافظی با آلزایمر

تحقیقات نشان می‌دهند ورزش‌های ذهنی کمک فراوانی به کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر و دیگر بیماری‌های مغزی می‌کنند. به عنوان مثال نویسندگی به طور مکرر و منظم، یادگیری و نواختن یک ساز، حل جدول و معما و صد البته نقاشی می‌توانند شما را از خطر ابتلا به فراموشی و کاهش توانایی‌های ذهنی در کهنسالی حفظ کرده و همچون یک راهکار مفید و آسان برای افزایش قدرت ذهن عمل کنند.

۵. بروز خود واقعی و حس آزادی

همه ی ما در طول زندگی عادی و روزمره ی خود با محدودیت هایی روبرو هستیم که ما را از بروز تمام و کمال درونیاتمان باز می‌دارند؛ اما دنیای هنر جهانی است بی حد و حصر و آزاد. جایی که می‌توانید هر طور که می‌خواهید آن را بسازید. بدون ترس از بازخوردهای گاها منفی جامعه و یا نگرانی بابت به خطر افتادن شخصیت اجتماعی‌تان؛ شما قادر خواهید بود هرآنچه در سرتان می‌گذرد را تمام و کمال بر روی بوم نقاشی به تصویر بکشید و از تماشای آفریده‌ی خود لذت ببرید.

نقاشی و تاثیر آن بر سلامت روح و جسم

۶. تقویت هماهنگی ذهن و بدن کودک

کودکانی که در سنین کم به نقاشی کردن علاقه‌مند هستند و در طول روز برای آن وقت صرف می‌کنند هماهنگی بیشتری میان ذهن و بدنشان دارند پس سعی کنید به جای بازی‌های موبایلی که این روزها مانند آفتی به جان کودکان افتاده اند ، فرزندانتان را با هنر نقاشی و بازی‌های خلاقانه و فکری سرگرم کنید.

 

سخنی با شما

حالا که از فواید نقاشی بر سلامت جسم و روح آگاه شدید، پیشنهاد ما به شما این است که همین امروز از فروشگاه نوشت‌افزار نزدیک منزلتان، وسایل لازم برای نقاشی را تهیه کرده و مشغول به کار شوید.  البته فراموش نکنید که تجربیات و نظرات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید.

۱ Comment

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare