باید و نبایدهایی درباره ارتباط صحیح با شوهر

ارتباط صحیح با شوهر

رابطه دوستی صمیمانه بین زن و شوهر کلید حل همه مشکلات زن و شوهری است! پس از ازدواج، شما با احساسات و توقعات مختلف و متفاوتی مواجه می‌شوید. شاید بتوان گفت که داشتن ارتباطی صحیح با همسر باعث می‌شود که دیگر مسائل و موضوعات موجود در زندگی مشترک به درستی در سر جای خود قرار بگیرند. در این مقاله به باید و نبایدهایی درباره ارتباط صحیح با شوهر اشاره خواهیم کرد.

 

باید و نبایدها درباره ارتباط صحیح با شوهر

برای تقویت و بهبود روابط خود با همسرتان به نکات زیر توجه کنید.

۱. به شوهرتان احترام بگذارید

شما باید به شخصیت همسرتان، کارهایی که انجام می‌­دهد، انتخاب­‌ها و رؤیاهایش احترام بگذارید. احترام و تکریم، پایه و اساس اولیه در روابطِ میان زن و شوهر است. شما نه تنها باید در برابر دیگران، بلکه در روابط شخصی و حتی ذهن خود نیز باید به شوهرتان احترام بگذارید.

۲. به همسرتان عشق بورزید

شاید این موضوع بدیهی به نظر برسد، اما باید تمام مسائل مرتبط با همسرتان را دوست داشته باشید. بدون شک اختلاف­‌ها و تعارض­‌هایی وجود خواهند داشت، اما لازم است بر روی ویژگی­‌های مثبت همسرتان تمرکز کنید.

۳. همسرتان را دوست، راهنما و حامی خود بدانید

شما باید به همسرتان به دید بهترین دوست خود نگاه کنید. زمانی که به راهنمایی یا حمایت نیاز دارید، شوهرتان باید اولین فردی باشد که به او پناه می­‌برید.

ارتباط صحیح با شوهر چیست

۴. از شوهرتان مراقبت کنید

شما باید مراقب نیازهای احساسی، روحی و جسمانی شوهرتان باشید.

۵. با همسرتان با مهربانی و ملایمت برخورد کنید

شما باید در گفتار و رفتار خود، آرام و ملایم باشید. رفتار و سخن تند و زننده می­‌تواند باعث ایجاد اختلاف و حتی جدایی شود. به یاد داشته باشید که در زندگی مشترک، هر چیزی که بدهید، همان را دریافت می­‌کنید.

۶. شوهرتان اولویت شماست

شوهرتان همیشه باید اولین اولویت شما باشد. چه بخواهید خوش بگذرانید یا به شانه‌­ای برای گریه نیاز داشته باشید، همیشه همسرتان را به عنوان اولین گزینه درنظر بگیرید.

۷. شوهرتان هم تیمی شماست

با همسرتان همچون یک همکار یا هم گروه رفتار کنید و در هیچ زمینه‌­ای او را بالاتر یا پایین‌­تر از خود در نظر نگیرید. توجه داشته باشید که زندگی مشترک یک کار تیمی است و با کمک هم می‌­توانید به رشد و بالندگی در زندگی دست پیدا کنید.

۸. توجه و محبت خود را به شوهرتان نشان دهید

شاید مردان اعتراف نکنند، اما همیشه خواستار توجه و محبت شما هستند. بنابراین مدام به او یادآوری کنید که چقدر دوستش دارید و او را می‌پرستید.

۹. در رابطه با شوهرتان صبور و بردبار باشید

اگر شوهرتان در زندگی و رابطه‌اش با شما سهوا خطایی می‌کند، سعی کنید با صبر و بردباری با او برخورد کرده و او را درک کنید. به یاد داشته باشید که او هم انسان و ممکن­‌الخطاست.

۱۰. از همسرتان تشکر و قدردانی کنید

اگر همسرتان برای بهبود زندگی و روابطش با شما نهایت تلاش خود را می‌کند، پس بهتر است تشکر و قدردانی خود را به او نشان دهید.

ارتباط صحیح با شوهر چگونه است

۱۱. به حریم خصوصی همسرتان احترام بگذارید

نسبت به همسرتان حس مالکیت نداشته باشید. همه ما در طول زندگی گاهی نیاز داریم که تنها باشیم و با خودمان خلوت کنیم. پس به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارید.

۱۲. قدرت تعریف و تحسین را دست کم نگیرید

هیچ چیز همانند تعریف و تمجید نمی‌تواند به زندگی مشترک شور و شوق ببخشد. شوهر شما دوست دارد جملاتی همچون «از اینکه همسر تو هستم، خوشحالم»، «تو یک پدر فوق‌العاده‌ای»، «تو واقعا جذابی» یا «من به تو ایمان و باور دارم» را از شما بشنود.

۱۳. فقط راه و روش شما «درست» نیست!

اگر شوهرتان کاری را به طور متفاوتی انجام می‌دهد، به این معنا نیست که او اشتباه می‌کند. اگر با اصرار و سماجت از او بخواهید که حتما کاری را به روش شما انجام دهد، حس کنترل‌گر بودن را به او القا می­‌کنید.

۱۴. رابطه جنسی کلید معاملات نیست!

برخی از زنان عمدا یا سهوا به همسرشان می‌گویند، «اگه اون کاری که می‌خوام رو انجام بدی، باهات معاشقه می‌کنم.» این طرز رفتار، اشتباهی بزرگ در زندگی مشترک است.

۱۵. شوهرتان ذهن خوانی بلد نیست!

از زبان خود برای بیان خواسته‌های‌تان استفاده کنید. توقع نداشته باشید همسرتان از روی حرکات و رفتار شما، نیازهای‌تان را حدس بزند.

 

کلام آخر

به طور کلی به یاد داشته باشید که به شوهرتان افتخار کرده و منبع الهام و انگیزه او برای بهتر شدن باشید. به علاوه، به همسرتان اعتماد کنید و همدم و همنشین او باشید. شما چه نکات دیگری را برای داشتن ارتباطی درست با همسر پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا نظرات و پرسش‌های خود را درباره این مقاله با ما و دیگر مخاطبان انگیزه در میان بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن ارتباط خوب با همسرتان، مطلب چگونه مردان را جذب کنیم؟ را نیز در سایت انگیزه بخوانید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare