سودآورترین مشاغل خانگی کدامند؟ معرفی ۱۰ شغل خانگی سودآور

مشاغل سودآور خانگی

با توجه به سمت و سویی که دنیای کسب و کار به خود گرفته، بسیاری از افراد به سمت مشاغل خانگی روی آورده و کسب درآمد از این طریق را به مراتب بهینه‌تر می‌یابند. اما باید دید که سودآورترین مشاغل خانگی کدامند؟ با شناخت این مشاغل، می‌توان بالاترین میزان درآمد را بدون نیاز به ترک منزل و رفت و آمد هر روزه به محیط کار داشت.

 

سودآورترین مشاغل خانگی

۱. تولید میوه خشک

 • شرایط کار: در این نوع شغل خانگی باید قادر به تهیه میوه با قیمت کم و کیفیت بالا باشید. در سایز کوچک راه‌اندازی این کسب و کار، شاید نیازی به خشک کن‌های حرفه‌ای نباشد، اما در صورتی که مایل به گسترش آن باشید، حتما به دستگاه‌های خشک‌کن میوه نیاز خواهید داشت. در صورتی که تمیزی و کیفیت میوه‌های خشک شما بالا باشد، به سرعت به فروش عالی دست یافته و مشتری‌های دائمی پیدا خواهید کرد. به یاد داشته باشید که شکل بسته بندی نیز تاثیر زیادی در حجم فروش و به دست آوردن مشتری‌های وفادار خواهد داشت.
 • میزان درآمد: ماهیانه ۱ تا ۲۰ میلیون تومان (بستگی به حجم تولید دارد.)
 • سرمایه مورد نیاز: برای تولید میوه خشک بدون دستگاه خشک‌کن و به شکل سنتی، به سرمایه‌ای در حدود ۵۰۰ هزار تومان (برای خرید میوه و بسته بندی) نیاز دارید؛ اما در جهت گسترش کار و با خرید دستگاه‌های خشک‌کن میوه، سرمایه مورد نیاز به ۴ تا ۵ میلیون تومان می‌رسد.

تولید چیپس میوه از سودآورترین مشاغل خانگی

۲. تولید محتوا و سئو از سودآورترین مشاغل خانگی

 • شرایط کار: این کار نیاز به تسلط بر جستجو در فضای اینترنت، تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مهارت در نگارش و ادبیات فارسی دارد. در صورتی که به اصول سئو نیز مسلط باشید، سطح درآمد و موفقیت شما در کار بالا خواهد رفت. بازار تولید محتوا و سئو، در دنیای فعلی بسیار داغ است و شما می‌توانید در عین حال با چندین کارفرما قرارداد کار بسته و به درآمد بسیار خوبی از این طریق دست یابید.
 • میزان درآمد: ماهیانه از ۱ تا ۱۰ میلیون تومان
 • سرمایه مورد نیاز: سرمایه شما در ذهن و دست‌هایتان نهفته است و تنها به یک سیستم کامپیوتری و اینترنت پرسرعت نیاز خواهید داشت.

۳. طراحی سایت

 • شرایط کار: این یکی از مشاغل خانگی تخصصی است که نیاز به داشتن دانش طراحی سایت دارد. اگر در این زمینه دانش‌آموخته هستید، آستین‌ها را بالا زده و با قبول پروژه‌های خانگی، به درآمد قابل توجهی در ماه دست یابید. مشتریان طراحی سایت مانند چشمه‌هایی از زمینی حاصلخیز جوشیده و هرگز تمامی ندارند. کافی است که کار خود را آغاز کرده و چند نمونه کار مناسب داشته باشید.
 • میزان درآمد: میزان درآمد طراحی سایت، ماهیانه از ۳ تا ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.
 • سرمایه مورد نیاز: در این مورد نیز تنها به دانش خود، سیستم کامپیوتری و اینترنت پرسرعت نیاز دارید.

طراحی سایت از سودآورترین مشاغل خانگی

۴. خیاطی

 • شرایط کار: خیاطی یکی از مشاغل خانگی بسیار سودآوری است که از دیرباز رونق داشته و به نظر می‌رسد که هرگز از رونق نخواهد افتاد. اگر به هنر خیاطی آشنایی دارید، از همین امروز کسب و کار خانگی خود را آغاز کنید. در صورتی که لباس‌های دوخته شده شما، کیفیت کار خوبی داشته باشند، مشتری‌های دائمی و وفادار پیدا کرده و مرتب بر تعداد مشتری‌هایتان افزوده خواهد شد.
 • میزان درآمد: خیاطی ماهیانه از ۱ تا ۱۵ میلیون تومان درآمد خواهد داشت و میزان آن بستگی به حجم و سطح کار شما دارد.
 • سرمایه مورد نیاز: سرمایه مورد نیاز خیاطی، یک چرخ خیاطی حرفه ای است که در شرایط فعلی احتمالا ۵ تا ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

۵. ترجمه

 • شرایط کار: ترجمه نیز مانند تولید محتوا، بازار خوبی دارد و همیشه مشتری‌های آن، به سراغ مترجم‌های حرفه‌ای و قابل اعتماد می‌روند. برای ترجمه باید به زبان خارجی خاصی تسلط کامل داشته و البته زبان مقصد را نیز به روانی نگارش کنید. شاید شروع کار کمی مشکل باشد، اما پس از چند ماه برای خود اسم و رسمی دست و پا کرده و رفته رفته، به حدی مشغول می‌شوید که مشتری‌های جدید را جواب خواهید کرد!
  برای این که در شغل ترجمه به درآمد ثابت و همیشگی دست یابید، باید در کار خود متعهد، منظم و کاملا دقیق و حرفه‌ای باشید.
 • میزان درآمد: درآمد ترجمه به صورت ماهیانه از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان
 • سرمایه مورد نیاز: این شغل خانگی را باید مهربان‌ترین در لیست خود بدانیم؛ زیرا به هیچ سرمایه‌ای جز توانمندی شما نیاز ندارد و حتی در صورت نداشتن سیستم کامپیوتری نیز می‌توانید به انجام آن بپردازید.

شغل مترجمی

۶. استخراج بیت کوین

 • شرایط کار: شاید چند سال پیش چنین عنوانی را در فهرست مشاغل خانگی درآمدزا قرار نمی‌دادیم؛ اما اکنون حتی شاید لازم بود که استخراج بیت کوین را در صدر لیست جای می‌دادیم! با توجه به رسمی شدن استخراج بیت کوین در ایران و صدور مجوز آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اینک می‌توان استخراج ارزهای مجازی را یکی از سودآورترین مشاغل دانست. البته بدیهی است که دنبال کردن آن به صورت کاملا صنعتی و حرفه‌ای، به درآمد سرشارتری منجر خواهد شد.
  در نظر داشته باشید که رفته رفته تمام کشورهای جهان، بیت کوین را پذیرفته و حتی بسیاری از معاملات بین افراد و شرکت‌ها بر این پایه صورت می‌گیرد.
 • میزان درآمد: میزان درآمد در این حوزه کاملا بستگی به میزان استخراج دارد و قابل تخمین ابتدایی نیست.
 • سرمایه مورد نیاز: بسته به حجم استخراج، به سرمایه متفاوتی نیاز خواهید داشت. به علاوه طبق اعلام دولت، هزینه برق ماینرها مطابق هزینه برق صادراتی، لحاظ خواهد شد و باید این را در شمار هزینه‌های خود قرار دهید.

۷. ساخت عروسک

 • شرایط کار: نگاهی به قیمت اسباب بازی‌های وارداتی بیندازید، قیمت‌ها سر به فلک می‌کشد! در چنین بازاری، ساخت عروسک در منزل با به کار بردن سلیقه و هنر؛ می‌تواند بازار فوق العاده‌ای داشته باشد. به واقع در حال حاضر بستر برای تولید عروسک‌های داخلی کاملا مهیا بوده و می‌توان از این طریق به درآمد عالی دست یافت. اگر فیلم سینمایی لاک قرمز را دیده باشید، شاید فکر عروسک‌سازی و عروسک‌فروشی را تا حدودی حرفه‌ای‌تر، به ذهن آورده و بتوانید با ایده‌های خلاقانه، به سرعت بازار وسیعی برای خود فراهم سازید.
 • میزان درآمد: درآمد ساخت عروسک، از ۵ تا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود. (درآمدهای بالا، در شکل تولید گسترده و احتمالا به کار گرفتن نیروهای کمکی است. در حقیقت به این شکل شما به یک کارآفرین خانگی تبدیل خواهید شد.)
 • سرمایه مورد نیاز: سرمایه مورد نیاز ۲ تا ۵ میلیون تومان

ساخت عروسک از سودآورترین مشاغل خانگی

۸. ساخت زیورآلات

 • شرایط کار: با ساخت زیورآلات خانگی، می‌توانید دایره کسب و کار پرسودی برای خود فراهم کنید. بانوان و دختران جوان عاشق زیورآلات هستند و اگر هنر ترکیب رنگ و زرق و برق را بشناسید و آن را به درستی به کار بندید، حتی می‌توانید صاحب برندی طلایی در این حوزه شوید. شما می‌توانید این زیورآلات را به مغازه‌های مرتبط با این کالاها فروخته و یا خودتان به صورت مستقیم نسبت به فروش آن‌ها در فضای مجازی یا یک فروشگاه اینترنتی، اقدام کنید. بدیهی است که در این صورت تمام سود آن‌ها، نصیب خود شما شده و مبلغی به واسطه پرداخت نخواهید کرد.
 • میزان درآمد: میزان درآمد در این حوزه از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان است.
 • سرمایه مورد نیاز: سرمایه مورد نیاز ساخت زیورآلات خانگی، بین ۱ تا ۳ میلیون تومان خواهد بود.

۹. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از سودآورترین مشاغل خانگی

 • شرایط کار: فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از پرسودترین مشاغلی است که دنبال کردن آن به هیچ موقعیت جغرافیایی بستگی ندارد. شما می‌توانید ساعت‌ها در تختخواب خود دراز کشیده و این شغل پرسود را دنبال کنید. با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و داشتن فالوورهای زیاد، برندها به سراغتان آمده و در ازای تبلیغ کالا یا خدمات خود، مبالغ قابل توجهی پرداخت خواهند کرد.
  برای این منظور باید ایده‌های نو و خاصی داشته باشید تا در به دست آوردن فالوورها در شبکه‌های مجازی، به سرعت موفق شده و در قالب یک اینفلوئنسر ظاهر شوید.
 • میزان درآمد: ماهیانه از ۱ تا ۲۰ میلیون تومان
 • سرمایه مورد نیاز: سرمایه مورد نیاز شما؛ زمان، گوشی هوشمند و اینترنت پرسرعت است.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

۱۰. بافتنی

 • شرایط کار: در مورد خیاطی توضیحاتی دادیم، اما بافتنی نیز به همان سان می‌تواند سودآور باشد. البته بافتنی را شاید تا حدودی بتوان فصلی دانست؛ اما شما می‌توانید در فصولی که به کلاه، شال گردن یا لباس‌های بافتنی نیازی نیست؛ با بافت رومیزی و مانند آن، به کسب درآمد بپردازید. در صورتی که قادر به خرید ماشین بافت باشید، شکل کار شما حرفه‌ای‌تر شده و می‌توانید در زمانی کوتاه‌تر، میزان تولید بیشتری داشته و به همان نسبت، درآمد بالاتری کسب نمایید. البته همچنان برخی از محصولات دست بافت، بازار خاص خود را داشته و نباید آن‌ها را از قلم انداخت.
 • میزان درآمد: ماهیانه ۲ تا ۱۰ میلیون تومان
 • سرمایه مورد نیاز: ۱ تا ۳ میلیون تومان

پرسش و پاسخ در رابطه با مشاغلی خانگی سودآور

آیا برای شروع فعالیت در مشاغل خانگی نیاز به مجوز است؟

کلیه متقاضیان برای انجام فعالیت در حوزه مشاغل خانگی نیاز به دریافت مجوز دارند تا با خیالی آسوده به کسب و کار بپردازند.

شرایط لازم و مراحل دریافت مجوز چیست؟

شرایط لازم برای دریافت مجوز شامل شرایط عمومی واختصاصی است. متقاضیان واجد شرایط، فرم تکمیل شده ثبت نام و مدارک لازم را به دستگاه اجرائی ذیربط ارائه می‌کنند. پس از انجام بررسی‌های لازم و در صورت تائید طرح در دستگاه اجرائی، مجوز مربوطه توسط اداره کل کار و امور اجتماعی استان صادر خواهد شد.

آیا شاغلین کسب و کار خانگی مشمول حمایت بیمه‌ای خواهند شد؟

مشمولین قانون با ارائه مجوز کسب و کار خانگی می‌توانند نزد صندوق تامین اجتماعی بیمه و از مزایای آن برخوردار شوند. مشمولین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر تابع قوانین و مقررات مربوطه خواهند بود.

کلام آخر

با استفاده از مهارت‌های فردی و برخی ابزارهای بیرونی، می‌توان از هیچ، ثروت خلق کرده و به قله‌های موفقیت صعود کرد. شما می‌توانید از ساده‌ترین مشاغل خانگی، به یک کارآفرین بزرگ تبدیل شده و سایر افراد را نیز در سودآوری خود شریک کنید. آیا تا به حال به سودآورترین مشاغل خانگی فکر کرده‌اید؟ به نظر شما ایده‌های ناب از مشاغل خانگی ساده و کاربردی کدامند؟ تجربیات و ایده‌های خود را در این زمینه با ما و خوانندگان انگیزه به اشتراک بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare