تست بارداری با جوش شیرین چگونه است؟ آیا واقعیت دارد؟

تست بارداری با جوش شیرین چگونه است؟ آیا واقعیت دارد؟

با عقب افتادن پریود اولین موردی که به ذهن هر خانمی می رسد، بارداری است؛ در چنین موقعیتی، منتظر بارداری باشید یا نباشید، حتما فورا به دنبال سریع ترین روش برای اطلاع از حاملگی هستید! مطمئن ترین روش اطلاع از بارداری، انجام آزمایش خون است، اما قبل از رفتن به آزمایشگاه، یک روش خانگی و فوری هم داریم، و آن انجام  تست بارداری با جوش شیرین است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت؛ دریابید که چگونه این ماده ساده روزمره می تواند به شما بگوید که آیا شما باردار شده اید یا خیر!

تست بارداری با جوش شیرین و ادرار

۱. چه زمانی تست حاملگی با جوش شیرین را انجام دهیم؟

 این یک روش خانگی ساده و کم هزینه و مناسب برای تشخیص هورمون هاش سی جی (هورمون بارداری) در ادرار است. بدن شما هورمون هاش اس جی را تنها پس از باروری نشان می دهد، که یک هفته بعد از تخمک گذاری اتفاق می افتد. بنابراین بهترین زمان برای انجام تست بارداری با جوش شیرین، یک هفته یا بیشتر از قاعدگی عقب افتاده شما است. انجام آزمایش زودهنگام ممکن است نتیجه منفی به همراه داشته باشد. در این حالت، می توانید دوباره تست را در زمان مناسب انجام دهید.

گاهی اوقات انجام آزمایش در زمان اشتباهی می تواند نتیجه منفی داشته باشد در صورتی که در واقع نتیجه آزمایش مثبت است. از این رو، دانستن اینکه چه زمان باید آزمایش را انجام دهیم تا نتایج صحیح حاصل شود، ضروری است.

۲. روش تست بارداری خانگی با جوش شیرین چگونه است؟

برای این تست بارداری خانگی، شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • جوش شیرین
  • دو فنجان خشک، آنها را به عنوان فنجان “الف” و فنجان “ب” علامت بزنید.
  • نمونه ادرار تازه

برای تست بارداری این مراحل را دنبال کنید:
ادرار را در فنجان “الف” بریزید. ممکن است مستقیما در داخل آن ادرار کنید.
فنجان “ب” را برداشته و یک قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید.
حالا مخلوط فنجان “ب” را به فنجان “الف” اضافه کنید.
چند دقیقه صبر کنید تا متوجه واکنش شوید.
تذکر: هورمون هاش سی جی در هنگام تازه بودن ادرار به راحتی تشخیص داده می شود. یعنی از ادراری استفاده کنید که چندین ساعت در مثانه بوده است، ترجیحاً از ادرار اول صبح.

اگر در فنجان واکنش کف کردن یا حبابی پیدا می کنید، به این معنی است که نتیجه مثبت است، یعنی شما باردار هستید. اگر در فنجان هیچ واکنشی دیده نشد، نتیجه منفی است، به این معنی که شما باردار نیستید.

روش تست بارداری با جوش شیرین تصویری

تست بارداری با جوش شیرین تصویری

۳. تست بارداری با جوش شیرین چند درصد درسته؟

این تست ممکن است ۵۰ تا ۷۰ درصد دقیق باشد. نام علمی جوش شیرین سدیم بی کربنات است. واکنش سدیم بی کربنات با بیشتر اسید‌ها با ایجاد کف و حباب در سطح مایع همراه است. اما باید این احتمال را بدهید که اسیدی بودن ادرار تنها نمی‌تواند به دلیل بارداری باشد. مصرف غذا‌هایی که باعث از دست رفتن آب بدن شود می‌تواند در اسیدی‌تر شدن ادرار نقش داشته باشد. برای مثال خوردن گوشت می‌تواند ادرار بدن را اسیدی‌تر کند؛ بنابراین دقت تست بارداری با جوش شیرین به موارد زیر بستگی دارد:

  • روزی که تست را انجام می‌دهید
  • مواد غذایی که شب گذشته یا قبل از انجام تست مصرف کرده اید
  • سطح PH ادرار

با این وجود، این مورد توسط بسیاری از زنان در کشورهای مختلف مورد استفاده عموم قرار گرفته است، زیرا این یک روش مقرون به صرفه و بی ضرر برای تعیین بارداری است.

 

سخن آخر

تست حاملگی با جوش شیرین یکی از مرسوم ترین روشها برای تشخیص حاملگی در قدیم بوده است و امروزه با وجود کیت های تست حاملگی دیگر نیازی به چنین کارهایی نیست اما خب روشی جالب و فوری و از همه مهم تر خانگی و در دسترس است!

آیا تا به حال درباره تست تعیین جنسیت بارداری با جوش شیرین چیزی شنیده اید؟ تست ادرار بارداری با جوش شیرین را چطور؟ انجام داده اید؟ نتیجه تا چه حد دقیق بوده است؟ نظرات خود را در پایین همین مطلب برای ما و دیر دوستانتان در انگیزه بنویسید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare