ترجمه انواع گریه نوزاد با ۴ نشانه اصلی و تشخیص آسان

ترجمه انواع گریه نوزاد

گریه کردن نوزاد، اگر طولانی شود و به رفتارهای شما پاسخ مناسبی ندهد، قطعا کلافه کننده خواهد شد و والدین سردرگم می مانند که چکار کنند! اما چطور باید معنای گریه را فهمید و از آن رمزگشایی کرد؟ چگونه بفهمیم نوزاد چه مشکلی دارد؟ در این مطلب ترجمه انواع گریه نوزاد را برای شما ارائه می دهیم تا بتوانید مشکل نوزاد را مرتفع کنید؛ همراه ما باشید.

ترجمه انواع گریه نوزاد

۱. گریه همراه با درد

هر وقت صدای گریه نوزاد کشدار و تیز بود، یعنی دل‌درد دارد یا شکم نوزاد نفخ‌کرده. نفخ یا یبوست در نوزادان خیلی شایع است. نوزادانی که شیرخشک مصرف می‌کنند، ممکن است نسبت به شیر حساسیت نشان دهند یا نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند ممکن است به غذایی که مادر خورده حساسیت نشان بدهند. در هر صورت، نوزاد با دل‌درد، دل‌پیچه و تغییر در شکل اجابت مزاج، اذیت می‌شود و این آزار را با صدای مخصوص خودش نشان می‌دهد.
در چنین مواقعی او را به روی شکم روی زمین یا بین پاهای خود قرار داده و پشتش را بمالید یا نوزاد را به پشت روی زمین خوابانده و شکمش را ماساژ دهید. اگر با این روش‌ها درد آرام نگرفت ممکن است مجبور شوید از داروهای ضد نفخ مخصوص نوزادان استفاده کنید یا او را نزد پزشک اطفال ببرید.

Eairh یعنی : نفخ دارم I have lower gas
اگر شما بشنوید که نوزادتان چنین صدایی ایجاد می کند یعنی نفخ دارد و نیاز به تسکین. به دقت گوش دهید ممکن است این صدا را هم بشنوید: “eeerrrhhh” or “air.”.

زمانی که عضلات اطراف شکم نوزاد منقبض می شوند این صدا ایجاد می شود. زمانی که گاز از معده وارد روده نوزاد بشود او این صدا را ایجاد می کند و نیاز دارد که گاز را خارج کند.

.. ترجمه انواع گریه نوزاد ..

ترجمه انواع گریه نوزاد آسان

ترجمه انواع گریه نوزاد

۲. گریه گرسنگی

Neh یا Nah یعنی : من گرسنه ام
اگر شما در گریه نوزاد خود این صدا را می شنوید یعنی اینکه زمان شیر دادن است. بخش مهم این صدا حرف “ن” است که در ابتدای گریه شنیده میشود. (صدای “ایننقه”را در گریه میتوانید تشخیص بدهید.)

۳. گریه ناراحتی از شرایط

گریه نوزاد ناشی از ناراحتی پر سر و صدا و بلند است. تقریباً مثل اینکه صدا از بینی او می‌آید. شنیدن این صدا ناراحت‌ کننده است، به خصوص اگر هنگام رانندگی اتفاق بیفتد و شما نتوانید بلافاصله به او برسید. خوشبختانه راه حل آن بسیار آسان است.

احساس گرما یا سرمای بیش از حد، نیاز به آروغ زدن و یا کثیف شدن پوشک می‌توانند نوزاد را خیلی ناراحت کنند. این یک گریه دیگر است که احتمالاً برای بار ششم در طول شب شما را بیدار می‌کند. نوزادان به چند لایه لباس برای گرم شدن نیاز ندارند. در اکثر موارد، یک لباس سرهمی برای آنان کافیست. اگر شما با بررسی نوزاد احساس کردید که دست و پاهای او خیلی گرم و قرمز شده است، احتمالاً احساس گرما می‌کند. همچنین گرم نگه داشتن بیش از حد نوزاد خطر مرگ ناگهانی را به دنبال دارد.

Eh یعنی : می خواهم آروغ بزنم
این صدا زمانی ایجاد می شود که عضلات سینه نوزاد منقبض می شود و او می خواهد آروغ بزند.گاه ممکن است صدای تکراری “eh-eh-eh-eh.” را بشنوید. آروغ زدن در هر ساعتی از روز ممکن است نیاز باشد و الزاما تنها بعد از شیر خوردن نیست. پس به راهنمایی نوزاد خود توجه کنید.

.. ترجمه انواع گریه نوزاد ..

بهترین ترجمه انواع گریه نوزاد

ترجمه انواع گریه نوزاد

۴. گریه خستگی و خواب آلودگی

Owh یعنی : من خسته ام
نوزادان این صدا را که شبیه صدای خمیازه کشیدن است بهنگام خستگی ایجاد می کنند. دهان نوزاد معمولا به شکل بیضی باز می شود.

وقتی نوزاد دهانش را گرد می‌کند و صدایی شبیه به «اووَه» در گریه او می‌شنوید، یعنی خسته است و خوابش می‌آید. او را در کالسکه بگذارید و راه ببرید. به این ترتیب سریع ساکت می‌شود و به خواب می‌رود. یکی از اشتباهات والدین این است که گاهی مخل خواب نوزاد می‌شوند و سعی می‌کنند با بیدار کردن او و مشغول نگه‌داشتنش مدت هشیاری و بیداری نوزاد را افزایش دهند. اما نوزاد سالم، نوزادی است که خوب و کافی بخوابد.
دوره‌های رشد جسمی و ذهنی نوزاد در خواب کامل می‌شود و ایجاد مانع برای خواب نوزاد، سلامت او را به خطر می‌اندازد. به‌طور متوسط نوزادان چیزی در حدود ۱۶تا ۱۸ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند. آنها در طول روز به حداقل ۲بار خواب میان‌روزی نیاز دارند. پس از هفته ششم زندگی، میزان خواب نوزاد به ۱۵ تا ۱۶ساعت کاهش می‌یابد و در ۴ ماهگی به ۹ تا ۱۲ساعت می‌رسد. کودکان ۶ ماهه به‌طور متوسط حدود ۱۰تا ۱۲ساعت می‌خوابند.
گریه زبان نوزاد برای برقراری ارتباط است و اگر معنا و مفهوم آن را نفهمید احتمالا در مراقبت از فرزندتان یا پاسخ‌دادن به نیازهای او دچار دردسر می‌شوید.

 

بیشتر بدانید: علت گریه نوزاد در خواب چیست و راهکارهای رفع آن کدامند؟

 

سخن آخر

فراموش نکنید که گریه کردن بخشی از زندگی طبیعی نوزاد است و راهکارهایی که برای آرام سازی او انجام می دهید، بخشی از توانمندی های مادرانه شما را شکوفا می کند. بنابراین به جای آشفتگی، خشم، احساس یاس و ناامیدی به خاطر بسپارید که پس از هر بار گریه نوزاد، به تجربیاتتان اضافه می شود و در طول زمان میزان صدمات وارده به نوزاد و کودک کمتر خواهد شد.

در آخر در زمینه ترجمه انواع گریه نوزاد پیشنهاد می کنیم علت گریه نوزاد هنگام شیر خوردن را نیز در انگیزه بخوانید و فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را در پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید.

گریه نوزاد

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare