بسته

محرومیت ۶ ماهه عیسی آل کثیر از تمام فعالیت های ورزشی

محرومیت عیسی آل کثیر

شوک بزرگ کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار با النصر عربستان به پرسپولیس وارد شد و کمیته انضباطی این کنفدراسیون رای به محرومیت ۶ ماهه عیسی آل‌کثیر داد.

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز حکم سنگینی را برای عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس صادر کرد و بر این اساس این بازیکن به خاطر شادی جنجالی اش مقابل پاختاکور ازبکستان ۶ ماه از حضور در میادین فوتبال محروم شد.

 

در اطلاعیه‌ای که امروز سایت AFC‌در این خصوص صادر کرده، آمده است:
«کمیته انضباطی و اخلاقی کنفدراسیون فوتبال آسیا، عیسی آل کثیر از تیم پرسپولیس را به دلیل نقص ماده ۵۸.۱ قانون انضباطی کنفدراسیون از شرکت در هر نوع فعالیت مربوط به فوتبال به مدت ۶ ماه منع کرده است و این محرومیت بلافاصله اجرا می‌شود.

همچنین این بازیکن ۱۰ هزار دلار نیز جریمه نقدی را باید پرداخت کند. دلیل این محرومیت حرکات تبعیض آمیز در جریان بازی لیگ قهرمانان مقابل پاختاکور در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ است.»

این در حالی است که عکس های عیسی آل کثیر نشان از آن دارد که او از قبل هم به همین شکل خوشحالی پس از گل انجام می‌داده است. او گفته است: شادی گلم قدیمی و به خاطر برادرزاده‌ام است.

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت:‌ من شادی گلم را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم و هیچ ربطی به بازی با پاختاکور ندارد. می‌توانید از آنهایی که سال‌هاست من را می‌شناسند، بپرسید. اصلاً اهل این نیستم که بخواهم باعث ناراحتی دیگران بشوم. این مدل شادی که با چشم انجام می‌دهم از چند سال قبل با من بوده و برای الان نیست. فکر نمی‌کنم اصلاً توضیح لازم داشته باشد که ربطی به بازی با پاختاکور نداشت. در همین مسابقات هم در بازی‌های قبلی مقابل الشارجه و السد انجام دادم. حرف و حدیث و حساسیتی نبود. به‌هرحال من این شادی را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم که واقعاً دوستش دارم. او چشم‌های کوچکی دارد و از سال‌های قبل، گل که می‌زدم به افتخارش، چشم‌هایم را مثل او می‌کردم.

 

خوشحالی یعد از گل عیسی آل کثیر

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین در آخر اطلاعیه‌اش به ماده ای که با استناد به آن آل کثیر محروم شده، اشاره کرده: «ماده ۵۸.۱ قانون انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید کسی که با استفاده از سخنان تحقیرآمیز، تبعیض آمیز یا تحقیر آمیز یا اقدامات مربوط به نژاد، رنگ پوست، جنسیت، ناتوانی، زبان، سن، شکل ظاهری، مذهب، عقاید سیاسی، ثروت، تولد، حیثیت شخص یا گروهی از افراد را مورد خدشه قرار بدهد باید محکوم شود. همچنین اگر افراد گرایش جنسی یا منشا قومی، ملی یا اجتماعی مرتکب تخلف شده باشد هم شامل این قانون می‌شود».

با این تفاسیر در فاصله چند ساعت تا دیدار پرسپولیس مقابل النصر عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا شوک بدی به کاروان سرخپوشان ایران وارد کرده است. حالا با توجه به اینکه در حکم آمده که بلافاصله اجرا خواهد شد، آل کثیر در بازی امشب مقابل النصر هم نمی‌تواند به میدان برود.

آل کثیر طی دو روز گذشته بارها توضیح داده که شادی گلش را به خاطر فرم چشمان میکاییل برادرزاده هشت ساله‌اش مقابل پاختاکور چنین کاری انجام داده اما کمیته انضباطی AFC این مساله را مصداق مسائل نژادپرستی تشخیص داده و رای به محرومیت سنگین برای مهاجم تازه وارد و گلزن پرسپولیس داده است.

 

متن حکم AFC برای محرومیت مهاجم پرسپولیس

عیسی آل‌کثیر به مدت ۶ ماه از تاریخ ابلاغ این حکم از حضور در هر نوع فعالیت فوتبالی شامل بازی‌های داخلی، بین‌المللی، دوستانه و رسمی ممنوع است.
عیسی آل‌کثیر موظف به پرداخت ۱۰۰۰۰ دلار جریمه نقدی است.
جریمه نقدی باید ظرف ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ این حکم پرداخت شود.
به عیسی آل‌کثیر اطلاع داده می‌شود که تخلف مکرر در این ماده ممکن است با مجازات شدیدتری روبرو شود.

 

برگرفته از: ورزش ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا