پایگاه عین الاسد کجاست؟ + جزییات حمله موشکی سپاه

پایگاه عین الاسد

پایگاه عین الاسد (قادسیه سابق) یک پایگاه هوایی در غرب عراق و نزدیک مرز سوریه است که در اختیار نظامیان آمریکایی قرار دارد. عین الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» واقع شده است. عین الاسد همان پایگاهی است که پس از شهادت سردار سلیمانی در عراق، چندین جنگنده و پهپاد آمریکایی در بالای آن به پرواز در آمده اند.


در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۰۰ نظامی آمریکایی وارد آن شدند؛ در آن زمان هدف از استقرار این نیروها در پایگاه مزبور آموزش نیروهای عراقی برای مبارزه با داعش اعلام شد.

پایگاه عین الاسد کجاست

عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١۴، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.

پایگاه عین الاسد آمریکایی ها

چرا عین الاسد برای آمریکا مهم است؟

ذخایر گاز بسیار بزرگی از عراق که مقدار آن ده ها برابر بیشتر از مجموع گاز روسیه و قطر روی هم است، در منطقه ای قرار دارد که عین الاسد نزدیک آن واقع شده است. این شاید البته یکی از دلایل مادی باشد که عین الاسد را در چشم مسئولین امریکایی مهم کرده اما مهم تر از آن، موقعیت آن است. با توجه به قوت پهپادی، اطلاعاتی و شناسایی جمهوری اسلامی ایران، این پایگاه اهمیت زیادی برای آمریکا پیدا می کند.

۱۸ دی ماه ۹۸؛ حمله موشکی سپاه به عین الاسد

در حملات سنگین موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است مورد اصابت قرار گرفت.

حمله سپاه به عین الاسد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در انتقام از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش خبر داد.

 

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare