راهنمای تمیز کردن مبل پارچه ای؛ نکات و روش‌ها

نکات مربوط به تمیز ردن مبل پارچه ای

انگیزه – خانه داری – با وجود آنکه مبل‌های پارچه ای از نظر راحتی، عالی به نظر می‌رسند و می‌توانند خودمانی باشند. اما هنگام تمیز کردن شان می‌توانند یک کابوس بزرگ باشند. بالاخره در هر زمانی ممکن است غذا و نوشیدنی بر روی مبل‌های شما ریخته  شود، مگر اینکه مبل خود را با پوشش‌های پلاستیکی زیبا تزیین کرده باشید. با این وجود لازم است بدانید که چطور می‌توان برای تمیز کردن مبل پارچه ای اقدام کرد.

 

نکات مهم قبل از تمیز کردن مبل پارچه ای

مبل‌های پارچه‌ای را خواهید توانست به کمک شیوه‌های مفید تمیز و حفظ کنید. بدن منظور چندین فاکتور ضروری در هنگام تعیین نحوه تمیز کردن مبل پارچه وجود دارد.

۱. دستورالعمل‌های سازنده مبل را بررسی کنید

همیشه قبل از تلاش برای پاک کردن لکه‌ها از مبل های تان، دستورالعمل‌های تمیز کردن آن را بررسی کرده و سپس به پاک کردن مبل خود اقدام کنید. عدم انجام این کار می‌تواند مبل شما و گارانتی آن را خراب کند.

۲. بررسی برچسب‌های روی مبل

اگر نمی‌توانید دستورالعمل کارخانه سازنده را پیدا کنید، نگران نباشید. به اجتمال زیاد بر روی بالش‌های مبل‌تان برچسب‌هایی وجود خواهد داشت که به شما در تمیز کردن مبل‌تان کمک خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که یک طرف برچسب ممکن است به تمیز کردن پوشش مبل بپردازد در حالی که سمت دیگر اطلاعاتی برای شستن خود کوسن‌ها ارائه کند. دقت کنید که حتماً قبل از تمیز کردن به اتیکت نگاه کنید.

 

۳. خواندن صحیح یک برچسب‌ها

به طور معمول، شما یکی از چهار حرف زیر را برای تمیز کردن مبل تان پیدا خواهید کرد. هر یک از حروف به این معنی است:

W – شما می‌توانید پوشش مبل خود را با استفاده از آب تمیز کنید.

S – بدون آب. شما باید یک تمیزکننده مبتنی بر حلال را خریداری کنید.

WS – شما می‌توانید از آب یا یک پاک کننده بر پایه حلال بر روی این مبل استفاده کنید.

X – فقط جارو برقی

 

تمیز کردن مبل پارچه ای

نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای رنگی

اگر برچسب تخت خود را با علامت “X” ببینید، فقط باید آن را با جاروی برقی تمیزکنید. همانطور که قبلا نیز گفته شد، مبل های دارای برچسب “S” نیاز به پاک کننده های مبتنی بر حلال دارند و دستورالعمل های تمیز کردن در زیر فقط باید برای مبل با برچسب هایی با علامت “W” یا “WS” استفاده شود. شما به اقلام و مواد زیر نیاز دارید:

  • جاروبرقی با لوازم داخلی
  • حداقل سه پارچه (پارچه میکروفیبری رنگی که روی مبل، رنگ بر جای نگذارند)
  • یک سطل
  • آب معدنی یا آب مقطر
  • ظرف حاوی صابون مایع
  • سرکه سفید

نکته: قبل از شروع به تمیز کردن، همیشه باید مواد را در یک ناحیه کوچک و غیر قابل توجه مبل آزمایش کنید.

در سطل، ۲ فنجان آب مقطر با ۱ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و ۱ قاشق سوپ خوری سرکه مخلوط کنید. یک پارچه میکروفیبر را در محلول خیس کنید. به آرامی هر قسمت از مبل را با پارچه نرم  بمالید. با پارچه یا وسایل ضخیم اینکار را نکنید زیرا می‌توانند به الیاف آسیب برساند. یک پارچه میکروفیبر تمیز دیگر راکه آغشته به محلول کردید، رو مبل بمالید و محل را تمیز کنید، محل های آسیب دیده را برای پاک کردن باصابون باقی بگذارید. با یک پارچه میکرو فیبر خشک، مبل را یک بار دیگر پاک کنید. پنکه را مقابل مبل قرار داده و روشن کنید تا ناحیه شسته شده خشک شود.

 

تمیز کردن مبل پارچه ای با بخارشوی برقی

اگر برچسب‌های روی مبل شما “W” یا “WS” باشد، ممکن است بتوانید از بخارشوی برقی استفاده کنید. قبل از اقدام به این کار به دستورالعمل سازنده برای تمیز کردن با بخارشو مراجعه کنید تا مطمئن شوید که چگونه باید از آن استفاده کنید. در حالی که مبل‌ “W” و “WS” ممکن است قادر به مقاومت در برابر آب باشند، اما همیشه نمی‌توانند در برابر گرما مقاوم باشند.

تمیز کردن مبل پارچه ای

علاوه بر این، شما باید با بخارشو، قسمت کوچکی از مبل را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که بخارشو باعث آسیب دیدگی مبل نمی‌شود. قبل از شروع کار و بعد از استفاده از بخارشو، مبل را با جاروی برقی، تمیز کنید. یک روز خوب را برای اینکار انتخاب کنید تا بتوانید پنجره ها را باز کنید و مبل ها با جریان هوا خشک شوند.

برخی از بخارشو ها از پارچه های میکروفیبر استفاده می کنند تا از برداشتن خاک جلوگیری کنند. شما می توانید این تنظیمات را تغییر دهید تا خاک موجود در مبل به خود جذب کند. بعد از تمیز کردن با بخار شوی برقی، یک پنکه مقابل مبل قرار دهید تا مبل کاملاً خشک شود.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare