نحوه پاک کردن سیاهی گردو از دست + ترفندهای جلوگیری از سیاه شدن دست

روش های پاک کردن سیاهی گردو از دست

حتما شما هم در پاک کردن انواع لکه روی دست که حاصل پوست کندن گردوی تازه، بادنجان، چغندر و هویج، دان کردن انار، خرد کردن است مشکل داشته اید. این کارها به دست های شما رنگ می دهد و خیلی دیر از خط های ریز کف دستتان پاک می شود. در این میان پوست گردو تازه به دلیل اسید‌هایی که دارد هنگامی که با سطح بدن و اکسیژن تماس پیدا می‌کند لکه‌های سیاه عمیقی را روی پوست ایجاد می‌کند که به سادگی این لکه‌ها قابل برطرف شدن نیستند از این رو افراد با مشکل سیاه شدن دستشان برخورد می کنند. اما ما در این مطلب روش پاک کردن سیاهی گردو از دست را آورده ایم؛ با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن سیاهی گردو از دست

۱. دست هایتان را با سرکه بشویید

یکی از روش های تمیز کردن دست ها پس از پوست کندن گردوی سبز و تازه، شستشوی دست ها با سرکه است.

برای این کار باید ابتدا نصف فنجان سرکه و نصف فنجان آب را با یکدیگر ترکیب کنید و پس از آن، دست های خود را با ترکیب آب و سرکه به خوبی بشویید. این روش باعث می شود که تیرگی یا سیاهی دست شما کمرنگ شود و با چندین بار شستشو به خوبی تمیز شود.

۲. از بین بردن سیاهی گردو با مایع ظرفشویی و جوش شیرین

رنگ سیاهی گردو را با مایع ظرفشویی و جوش شیرین از بین ببرید. به این صورت که ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱/۴ لیوان مایع ظرفشویی مخلوط کنید سپس با یک مسواک کهنه آن را با حرکات چرخشی روی دستتان بمالید.

برای این کار بهتر است از یک مسواکی که قبلاً استفاده کرده اید و مخصوص این کار است استفاده کنید.

مسواک را باید به جوش شیرین و مایع ظرفشویی آغشته کنید و سپس بر روی سطح پوست دست خود بکِشید تا تیرگی یا سیاهی دست های شما کمرنگ شده و سپس به خوبی تمیز شود.

۳. تمیز کردن لکه سیاه گردو با برگ گردو

برای پاک کردن این لکه روی دست از برگ خود درخت گردو کمک بگیرید بدین صورت که با مالش روی لکه‎ها و شستشوی مرتب آن می‎توانید تا حد زیادی رنگ را پاک کنید.

۴. استفاده از خمیردندان

یک مسواک کهنه بردارید و خمیردندان روی آن بزنید سپس با حرکات چرخشی روی دست خود بکشید این کار تا حدی زیادی به از بین رفتن رنگ سیاه گردو از پوست دست کمک می کند.

روش پاک کردن سیاهی گردو از دست

۵. پاک کردن لکه سیاهی گردو با وایتکس

اگر دستتان به قدری سیاه شده است که نمی توانید در مهمانی شرکت کنید توصیه می شود دست خود را با میزان کمی وایتکس شستشو دهید و با لیف و وایتکس سیاهی را از روی دستتان از بین ببرید.

۶. شستن دست ها با ترکیب شیر و آبغوره

با ترکیب شیر و آبغوره به مقدار مساوی نیز می‌توان سیاهی لکه‌های گردو را از دست‌ها تا حد زیادی برطرف کرد.

۷. پاک کردن لکه های سیاه گردو با نمک و آبلیمو

برای پاک کردن لکه سیاه گردو از روی پوست ، نصف فنجان آبلیمو را با یک قاشق نمک مخلوط کنید و دست ها را با این ترکیب بشویید.

۸. پاک کردن لکه های سیاه گردو با کرم لایه بردار

برای پاک کردن لکه سیاه گردو از روی پوستتان می توانید از کرم‎های لایه بردار استفاده کنید و رنگ برجای مانده بر دستتان را پاک کنید.

۹. پاک کردن لکه های سیاه گردو با حلال لاک ناخن یا اکسیدان رنگ مو

برای پاک کردن سیاهی گردو از دست می توانید دستهایتان را با حلال لاک ناخن یا اکسیدان رنگ مو بشویید اما اگر پوست حساسی دارید، این روش ها پیشنهاد نمی شود زیرا عوارض جانبی زیادی دارد.

 

روش جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو

جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو

ترفند اول در پوست کندن ردو

اگر می خواهید پوست گردوی تازه را بکنید به طوری که دستانتان سیاه نشود حتما پوست آن را در داخل تشتی آب از خود گردو جدا کنید تا سیاهی آن کمتر به عمق پوست نفوذ کند.

ترفند دوم

برای جدا کردن پوست تازه گردو، گردو ها را چند روز در محیطی سایه آفتاب پهن کنید تا پوست سبزشان کمی خشک و چروکیده شود. سپس با پا گردو را روی آسفالت با فشار عقب و جلو کنید تا پوست گردو راحت جدا شود.

ترفند سوم

برای جدا کردن پوست تازه گردو، گردوها را روی یک سطح صاف بریزیدو روی آن را با خاک یا ماسه بپوشانید و پوست گردو ها به راحتی بعد از ۵ تا ۶ ماه بعد جدا می شود.

ترفند چهارم

شما می توانید گردوها را در یک گودال کوچک بریزید و روی آن را بپوشانید ، سپس یک الی دوهفته صبر کنید و بعد از این مدت با دستکش و یک کارد به راحتی پوست گردوها را جدا کنید.

ترفند پنجم

برای جدا کردن پوست تازه گردو، ابتدا یک دستکش نخی بپوشید و سپس روی آن دستکش نایلونی بپوشید زیرا به تنهایی پوشیدن دستکش های نایلونی، سبب می شود که بخار کنند و سیاهی دستان شما بیشتر شود.

 

سخن آخر

اگر پوست گردو با سطح پوست بدن و اکسیژن تماس پیدا کند، لکه های قهوه ای را ایجاد می کند که عمیق هستند و به راحتی از بین نمی روند. این خاصیت رنگدهی زیاد پوست گردو سبب شده از قدیم الایام از آن به عنوان یک ماده رنگی برای رنگ کردن مو با پوست گردو و رنگ کردن نخ و الیاف استفاده شود. این رنگ طبیعی، با دوام و ماندگار بوده و از ثبات بالایی برخوردار است. بهرحال ما در این مطلب روش های پاک کردن سیاهی گردو از دست را به شما آموختیم که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرند.

ترفند شما برای پاک کردن سیاهی گردو از دست چیست؟ تجربیات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همچنین شما می توانید روش پاک کردن لکه عرق که یکی از مشکلات رایج است را نیز در انگیزه بیاموزید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare