تمیز کردن توالت فرنگی در سه سوت، با مواد ساده و برق‌آسا!

روش های رسوب زدایی و تمیز کردن توالت فرنگی

قبل از اینکه دستکش بپوشید و با کلی شوینده به جان توالت بیفتید، باید منبع ایجاد جرم را کشف کنید. این تصور را از ذهنتان پاک کنید که جرم توالت به خاطر اشتباه بودن روش نظافت منزل است. در بسیاری مواقع جرم آهکی توالت، به واسطه املاح کلسیم، آهک، منیزیم و آهن که به طور طبیعی در آب سخت وجود دارد، ظاهر می‌شود. ممکن است فکر کنید با گذاشتن فیلتر آب از دست جرم‌ها خلاص می‌شوید؟ اما جواب منفی است. روش تمیز کردن توالت فرنگی و نحوه از بین بردن جرم کاسه توالت و قرص جرم گیر توالت فرنگی و بهترین شوینده دست ساز سرویس بهداشتی را در این مطلب بخوانید.

خوب است بدانید بهترین روش رسوب زدایی و نظافت توالت فرنگی، استمرار در انجام آن است. ممکن است اصلا دل و دماغ این کار را نداشته باشید؛ اما جمع شدن جرم ها و کثیفی ها خستگی بسیار بیشتری همراه با ناخوشایندی روی دستتان می گذارد.

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن توالت فرنگی

  • برس دستشویی
  • دستکش
  • اسفنج
  • تمیز کننده کاسه توالت (مثلا نوشابه)
  • اسپری ضد عفونی (می‌توانید از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید) که برای تمیزکردن توالت فرنگی به همه آنها نیاز داریم.

۱. تمیز کردن کاسه توالت فرنگی

می توانید بخش های مختلف توالت را به ترتیبی که دوست دارید، تمیز نمایید، اما، اگر عجله دارید، عاقلانه است تا ابتدا کاسه توالت را تمیز نمایید.

بدین ترتیب، اگر هنگام تمیز نمودن کاسه توالت، آب کثیف از کاسه به اطراف پخش گردد، از آنجاییکه بخش های دیگر را تمیز ننموده اید، هیچ بخشی دوباره کثیف نمی شود.

برای تمیز نمودن هرگونه لکه یا ته نشین های معدنی قابل مشاهده می توانید از برس توالت استفاده نمایید.به منظور پاک کردن برخی از لکه ها، باید برس را برروی آنها فشار دهید.

برای افزودن پودر تمیزکننده، مقداری را روی سطح بریزید و سپس با برس پخش کنید.

تمیز کردن توالت فرنگی و جرم زدایی

۲. تمیز کردن درپوش توالت فرنگی

دومین قدمی که باید بردارید، تمیز کردن درپوش است. برای این بخش هم می توانید از تمیزکننده ها همراه با یک حوله نرم قدیمی استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم در این مرحله از یک مسواک هم برای تمیز کردن سطوح بین درپوش و بدنه استفاده کنید. با استفاده از مسواک دقت و ظرافت بیشتری را به کارتان می بخشید.

۳. بدنه توالت را سریع بشویید

بالاخره، وقت برق انداختن بدنه چینی توالت است. با استفاده از اسپری، تمیزکننده قابل استفاده برای تمامی سطوح را برروی سطح بیرونی توالت، اسپری نمایید.از حوله کهنه یا کاغذی برای تمیزنمودن چینی استفاده نموده و دسته توالت را با دقت بیشتر تمیز کنید.

علاوه بر این، تحت عنوان جایگزین می توانید حوله کهنه یا کاغذی را آغشته به محلول تمیزکننده یا آب گرم نموده و در صورت کثیف شدن حوله دوباره آن را بشویید. ابتدا بالاترین نقطه توالت – بدین ترتیب، اگر آب کثیف یا مایع تمیزکننده به اطراف پخش گردد، تنها نقاطی که هنوز تمیز ننموده اید، کثیف می شوند- را تمیز نمایید.

تمیزنمودن مناطقی که به سادگی قابل مشاهده نمی باشند نظیر پایه توالت و پشت مخزن آب که به سمت دیوار است را فراموش ننمایید.به منظور تمیز نمودن این نواحی باید از پاک کننده های مخصوص لوله یا مسواک استفاده نمایید و در آخر از سیفون استفاده کنید.

تمیز کردن توالت فرنگی با مواد خانگی

تمیز کردن توالت فرنگی با مواد خانگی

در اینجا به چند راه برای تمیز کردن توالت فرنگی اشاره شده است که شما را در این کار راهنمایی می‌کند:

جرم گیری و شستشوی داخل توالت فرنگی با مایع سفید کننده: یک چهارم لیوان مایع سفید کننده را داخل توالت ریخته و با فرچه تمام سطوح داخلی را کاملا آغشته و تمیز نمایید. برای تمیز شدن بهتر ۱۲ الی ۲۴ ساعت بگذارید تا درون توالت بماند سپس آبکشی نمایید.

جرم گیر خانگی توالت فرنگی با سرکه: برای درست کردم این جرم گیر به سه چهارم لیوان کوچک بوراکس (سدیم تترا بورات) ، یک فنجان سرکه سفید، ۱۰ قطره اسانس اسطوخودوس و ۵ قطره اسانس لیمو نیاز دارید. تمامی این مواد را در بطری ای با هم مخلوط کنید.

پیش از آنکه کار نظافت توالت فرنگی را شروع کنید، باید آن را خیس کنید. این کار را می توانید با استفاده از سیفون یا برسی خیس انجام دهید. محلولی که درست کرده اید را در توالت فرنگی تان خالی کنید. محلول باید به مدت حداقل چند ساعت تا یک روز در آنجا بماند. سپس کاسه را تمیز کنید و سیفون را هم بکشید. دقت داشته باشید که در هنگامی که ماده جرم گیر در داخل توالت فرنگی است، تحت هیچ شرایطی از آن استفاده نکنید.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن سیاهی کاسه توالت: جوش شیرین یک ماده ارزان، غیرسمی و طبیعی برای تمیز کردن و سفید کردن توالت است. این روش برای کسانی که بچه کوچک یا حیوان خانگی دارند گزینه خوبی است. جوش شیرین را داخل توالت ریخته، تمام سطح داخلی را بپوشانید و بعد از ۵ دقیقه با فرچه آن را تمیز کنید، سپس آبکشی نمایید.

تمیز کردن توالت فرنگی با استفاده از نوشابه: نوشابه به دلیل داشتن اسید فسفریک و اسید کربنیک دارای خواص پاک کنندگی است. ۲ لیوان نوشابه را در توالت ریخته و تمام سطوح داخلی را به آن آغشته نمایید و به مدت ۱۲ ساعت بگذارید باقی بماند. هر چقدر بیشتر به نوشابه فرصت بدهید توالت شما را تمیزتر خواهد کرد.

تمیز کردن توالت فرنگی فوری

نظافت توالت فرنگی با وایتکس: یک و نیم قاشق چای خوری مایع سفید کننده را با یک لیتر آب گرم ترکیب کرده و در داخل اسپری بریزید. ترکیب را خوب تکان دهید. سپس به سطوح پاشیده، یک دقیقه صبر کنید سپس با دستمال تمیز کنید. تمامی اجزای دستشویی را تمیز کنید. تمام جاهایی که ردی از ادرار دارند را کاملا تمیز کنید.

تمیز کردن توالت فرنگی و استفاده از اسپری تمیز کننده سطوح برای تمیزکاری: تمام سطوح خارجی را با اسپری خیس کنید. سپس با یک اسکاچ تمامی آن را تمیز کنید. هرگز از پاک کننده قوی سنگ توالت استفاده نکنید.

نظافت توالت فرنگی با قرص ضدعفونی کننده جوش شیرین: برای درست کردن قرص ضدعفونی کننده، احتیاج به جوش شیرین، جوهر لیمو، صابون کاستیا و قالب یخ داریم. در ابتدا تمامی مواد اولیه را یک به یک داخل کاسه‌ای بزرگ ریخته و با کمک همزن خوب مخلوط کنید. خمیری از ترکیب این مواد حاصل می‌شود که باید آن را به کمک دست فرم داده و داخل قالب یخ‌ها قرار دهید. سپس اجازه دهید قرص‌ها به خوبی سفت شده و شکل بگیرند تا به راحتی از قالب جدا شوند. برای تمیز کردن دستشویی و توالت فرنگی یکی از این قرص‌ها را به داخل آن انداخته و صبر کنید تا قرص به خوبی تبخیر شود. این عمل باعث می‌شود که ترکیبات موجود در قرص به طور عالی و کامل توالت را ضدعفونی کند.

 

سخن آخر

تمیز کردن توالت فرنگی با محلول های شیمیایی ممکن است باعث مشکلات تنفسی شود چه بهتر که خودمان در خانه اقدام به ساخت تمیزکننده ها کنیم. تمیز نمودن توالت کاری است که اغلب اوقات به تعویق می افتد، اما تمیز نگه داشتن توالت ها، امری ضروری است. توالتی کثیف، ظاهری بد، بوی ناخوشایند داشته و منجر به رشد میکروب ها می گردد با این حال، همانطور که بسیاری از کارهای روزمره زندگی لذت بخش نمی باشند، تمیز نمودن توالت از موارد ناخوشایند بعدی جلوگیری می نماید.

تمیز کردن توالت فرنگی

با استفاده از دستورالعمل های فراهم آمده در این مطلب می توانید به صورتی سریع و کارآمد تمیز کردن توالت فرنگی را انجام دهید. همچنین روش های تمیز کردن کاشی حمام و تمیز کردن دستشویی با ۹ روش تضمینی و معجزه‌آسا نیز در انگیزه موجود است که شما می توانید مطالعه کنید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare