آموزش پاک کردن میگو با روش بازار ماهی‌های جنوب

میگو سرشار از فسفر است و حاوی بهتری ریزمغذی ها برای بدن می باشد. اما بزرگترین دغدغه در خوردن میگو و تهیه غذا با آن پاک کردن میگو و تمیز کردن آن است. افرادی که تمیز کردن میگو با روش های استاندارد را بلد نیستند معمولا میگوهای پاک شده فریز شده تهیه می کنند و همین باعث می شود لذت خوردن میگوی تازه را نچشند. در این مقاله پاک کردن میگو و تمیز کردن آن و برداشتن رگ سیاه پشت میگو را کامل آمده است. برای همراهی با آموزش تصویری پاک کردن میگو در منزل در ادامه مطلب با پرنیان باشید

 

روش پاک کردن میگو

میگو منجمد یا خام، باید قبل از تلاش برای تمیز کردن در یخچال قرار بگیرند. همچنین می توان تعداد میگویی را که می خواهید مصرف کنید در کاسه آب سرد قرار دهید تا یخ آن آب شود فقط ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

میگو خام باید ظرف مدت ۴۸ ساعت بعد خرید مصرف شود در حالی که میگو پخته می تواند عرض ۵ تا ۷ روز مصرف شود. میگو منجمد معمولا ۵ تا ۶ ماه خوب می ماند.

برای تمیز کردن میگو به دو روش کلی می توان به روش زیر عمل کرد:

پاهای زیرین میگو را جدا کنید ، برای این کار پاها را در دست بگیرید و با ضربه ای سریع به سمت بیرون بکشید تا از بافت جدا شود.

پاک کردن میگو

انگشتان شصت خود را زیر پوسته میگو بیندازید و با زدن ضربه ای به سمت بیرون پوسته را بشکنید ، سپس در امتداد میگو شصت خود را زیر پوسته حرکت دهید و در نهایت آن را جدا کنید.

پوسته میگو جدا و میگو تمیز شده است ، برای گرفتن رگ پشت میگو  پشت کمر را برشی سطحی بدهید و رگ سیاه را خارج کنید.

پاک کردن میگو بدون سیاهی کمر

پاک کردن صحیح میگو

میگو را در آبکش قرار دهید و آن ها را کاملا با آب سرد بشویید. در حالی که در حال تمیز کردن هستید، میگو را بررسی کنید تا از لحاظ رنگ ، بو و غیره سالم باشد . تنها با آب سرد میگو را بشویید.

 

نکات تکمیلی

  • اگر می خواهید میگو کبابی یا میگو سوخاری تهیه کنید دم میگو را نکنید و به شکل یک دسته برای گرفتن بعد از کبابی و سوخاری شدن از آن استفاده می شود.
  • معمولا میگوهای سوخاری را تا قسمت دم مواد سوخاری می زنند و دم آنها بیرون می ماند و بعد از سوخاری شدن از همین قسمت دم در دست گرفته شده و میل می شود.
  • اگر مایل هستید دم میگو را نیز جدا نمایید دقیقا قسمتی که دم به بدنه میگو وصل می شود را بین انگشتان خود بگیرید و کمی فشار دهید
  • سپس محکم به سمت بیرون بکشید ، قسمت دم میگو با گوشته داخلی خود کاملا از میگو جدا شده و مابقی آن که بدنه میگو است کاملا تمیز باقی می ماند.

 

سخن آخر

میگو را به درستی نگهداری کنید؛ میگو را با آب سرد برای از بین بردن هر تکه از قطعات شل و یا کثیفی بشویید. معمولا بهتر است بعد از تمیز کردن میگو خام را بپزید ، یا می توانید آن ها را تا ۲۴ ساعت در یخچال نگه دارید تا زمانی که می خواهید آن ها را بپزید. میگو باید در یخچال، بین ۳۲ تا ۳۸ درجه فارنهایت، در پوشش محکم و یا در یک ظرف در دار نگهداری شوند. دستور العمل های بسیاری برای درست کردن میگو وجود دارد اما قبل از کباب کردن آن را بجوشانید یا سرخ کنید، آماده سازی آن چند دقیقه زمان نیاز دارد. این فرآیند تقریبا در میگو تازه و یخ زده شبیه به هم است. میگو یخ زده را قبل از تمیز کردن در آب نمک خیس کنید تا میگوها تازه شوند.

در آخر اگر به طعم میگو علاقه دارید، خواندن مقاله مفید طبع میگو، مصلحات و خواص آن از نظر طب سنتی را به شما توصیه می‌کنیم.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare